En yakınımken, en uzağım olması..

Ayrılmakta kararlıysanız bebegi neden hala söylemiyorsunuz?
Yarın bir gün cocuga babasının kim oldugunu açıklamayı düşünmüyor musunuz?

Bu arada psikologun teşhisi yanlıştır demedim, eşinizden izin almadıkça onun hakkında sahip oldugu hiçbir bilgiyi etik geregi sizle paylaşmamalıydı, bu rahatsız edici bir durum diyorum.
Eğitiminiz geregi bunu sizin de görmeniz zor olmamalıydı.
O konuyu eşiniz söylemesini istediyse siz ayrılıgı kabullenin diye yol yapıyordur o zaman. Fakat bu izin varsa dahi psikologun sizinle daha farklı bir konuşma yapmasını beklerdim.

Dilekçeyi hala vermediyseniz boşuna eylül sonunu da beklemeyin bence.

Ayrıca kendiniz için de bireysel terapiye gitmenizi tavsiye ederim.

Yazdiklarinzdan ne demek istedigini biraz biraz anliyorum ama tavrinizi tam olarak anlayamiyorum.

Yazdiklarinzdan ne demek istedigini biraz biraz anliyorum ama tavrinizi tam olarak anlayamiyorum.

İçerik olarak net olmayan yerler varsa özet geçeyim;
ayrılmaya karar vermenizi olumlu,
boşuna süreyi uzatmanızı gereksiz,
psikologunuzun tavrını etik dışı,
bebek konusunu paylasmaya hazır hissetmemek degil de karar olarak saklama eğiliminde olmanızı ise haksız buluyorum.

Biçim olarak da uslubumda size hakaret eden, aşagılayıcı vs. yanlış bir tutumum oldugunu sanmıyorum, öyle bir niyetim de yok.

Tavrinizda cok net olumsuz elektrik var cok anliyamadim ama neyse.aslinda net olmayan yer yok ama belki yazdigim bazi seyleri kacirmissinzdir.

1. ayrilmaya yeni net bi sekilde karar verdim daha once kararim belirsizdi.sure olarak esim ilk karar verdiginde ailesi kesinlikle biraz zaman gececek hemen olmaz dediler o da arada dengesiz davransada eylul konusunda cok kararli oldu. Ben bu evliligi bitirmeyi isteyen taraf olmadigm icin ilk yazimdan beri dava acmayacagimi soyledim.fakat simdi ayrilma konusunda net oldugum icin eylulde dava acmazsa ben acarim diyorum.

2.bence psikolog cok yerinde davrandi ben biseyleri sorguluyorum ve o ikimizide dinleyip anlamaya ve evliligi kurtarma sansimizi degerlendirmeye calisiyor.tabiki gozlemlerjni bizimle paylasmasi cok mantikli. Biz sorunlari ogrenmek farkli pencereden gormek icin terapiye gidiyoruz zaten. Bende boylece evliligimi degerlendirirken baska yanlardan bakiyorum.

3.cocuk konusunda esime soylersem kesinlikle adim kadar eminmki geri donecek diyorum cunku zatrn simdi bile arada pisman olacagini ve beni sevdigini soyluyor.psikologa arkadaslarina ailesine vs. Ve ben sirf cocuk icin evliligi agir bassin istemiyorum.ki amacim saklamak deil mahkemeden sonra soylerim o yoluna ben yoluma.bebekte elbette ikimizin bebegi ayri olsakta guzel bisekilde buyuturuz.

Seven insanin cok onemli cozulemeyen bir problem olmadigi surece ayrilabilecegine inanmiyorum. Ya onemli bir hastaligi var ya da baska bir kadin. Aksi halde ortada bir sorun yokken boyle bisey yapmasi mantik disi.. bebek icin de uzuldum ilk degilsiniz son da olmayacaksiniz o yuzden uzulmeyin dogurun derim

Başından beri konuyu takip ediyorum ama bu ilk mesajım. Efsun olabildiğince açık olmaya çalışacağım.
Benim gördüğüm kadarıyla süreçteki en büyük hatan "arkadaş olarak kalmak". Hani beraber sohbet etmeniz terapi dönüşü seni onun bırakması bu süreçte kahkahalı sohbetler. Bu durumda sen, çok üzülerek söylüyorum ki bu adam için gerektiğinde kapısını çalabileceği biri olduğunu göstermişsin. Evlilikteki her şey cinsellik değil ki.. Çoğu şey hayatı paylaşma ve beraber güzel zaman geçirme üzerine kurulu, sizin bu süreçteki ilişkinizde bir tek cinsellik eksilmiş geri kalan aynı şekilde devam ediyor. Bu iyi bir şey değil ki bunu burada olumlu bir şey olarak anlattın çoğu zaman ama inan bu iyi bir şey değil. Boşanmalarda bir süre ayrı kalmayı tavsiye ediyorlar ama sen bunu yapmamışsın, yani eşinin seni arkadaş dost olarak özlemesine fırsat vermemişsin. Bu konuda çok katı olmalıydın, evliliğiniz bittiğine göre senin yüzünden de sohbetinden de uzak kalmayı öğrenmesi gerekiyordu. Yani kendisine şu soruyu sormasına fırsat olmamış : ben gerçekten Efsunu tamamen kaybetmeye hazır mıyım? Lütfen artık kendisi ile sadece avukatının görüşeceğini ve sağlıklı boşanmanın ancak böyle olacağını söyle. Ne münasebet doktora beraber gidip gelmeler? Eşin de sen de boşanmanın idrakine varmalısınız...
Eğer sert bulursanız özür dilerim, ama bir oyun oynuyormuş gibi durumunuz ve sizin için çok üzülüyorum eşiniz bütün ipleri kendi kontrolüne almış siz de onun tarafından size yazılan oyunu oynuyorsunuz. Peki gösteri bittiğinde ne olacak? Lütfen iplerinizi elinize alın ve onun istediği zaman görüştüğü istediği gibi samimi olduğu ( kahkahalı sohbetlerden bahsediyorum) kadın olmayın artık.

Elektrik için birşey diyemeyecegim çünkü beni sevmeniz için yazmıyorum. Yine de burada birbirini tanıyan insanlar olmadıgımız, nedenlerimizi bilmedigimiz için daha sagduyulu yaklaşmaya çalışıyorum.

Siz kararsızken hamileliginizi hemen açıklamak istememenizi, biraz beklemenizi anlıyordum fakat kararınızı sonunda verebilmişken bu bilgiyi saklamayı tercih etmenizi anlayamıyorum.

Eşinizin geri dönme isteginden bahsediyorsunuz. Artık karar vermiş bir insan için bu durum düşündürücü olmamalı.

Her neyse. Psikologunuzla kurdugunuz güven ilişkisi önemlidir, siz memnunsanız birşey diyemem.

Umarım hayatınızda mutlu olursunuz...

Bence eşinizin yaptığı şımarıklık, bu süreç vs olayı sizin gerektiğinden çok fazla olgun davranmanız.. takdir ediyorum sizi inşallah çok mutlu olursunuz. Boşanmanızı ben de destekliyorum, inşallah hakkınızda hayırlısı olur. Eşinizin 5-10 sene sonrasını ya da çok daha ilerisini düşünemiyorum, acayip sinir bozucu biri.

eşinin bu özelliklerinden daha önce bahsetmemiştin değil mi @efsun_n
yazmış olsaydın daha iyi anlayabilirdik aranızdaki diyalogu.
eşinin taşınması zor bazı özellikleri varmış.
sen bunları eşimin karakterinin bir parçası diye mi kabul ettin?
hiç bu özelliklerinden dolayı ters düşüp tartıştığınız olmadı mı?
hiç itirazın olmadı mı?
yorumlarından hep mükemmel anlaşan bir çift imajı edindik.
sen hep susup taşıdın mı bu özelliklerini eşinin?
mesela ben bu özelliklerini okuyunca evi ve seni terketmesini daha bir mantık çerçevesine oturttum..
kendine hayran,başarı odaklı narsist bir kişilik olarak seni de evliliğini de bir kalemde silebilmesi daha olabilir geldi gözüme şimdi.
eşin de diş hekimi mi?
ne gibi başarı hayalleri var bu adamın çok merak ettim?
ne yapmayı pşlanlıyor mesela ?

Canım bu özellikler, arada ki sevgi ve saygıdan dolayı belki de hiç beni okadar da rahatsız etmedi. Yani karakter gibiydi. Sonuçta bahsettiğim gibi çok dengesizlikleri vardı. Ama doktorla konuşa konuşa daha analiz yapmaya başladım sanırım. Sadece ben değil ki, çevresindeki herkes bu özellikleri normal gibi algılıyordu. Bizi hiç büyük bir tartışmaya götürmedi bu özellikler. Sonuçta bana her zaman kendimi çok güzel, akıllı olduğumu hissettirdi. Yada yaptıklarıyla, davranışlarıyla hep sevdiğini hissettirdi. Biz gerçekten çok iyi anlaşıyoruz ki. Ben onun yanında hiç kendimi eksik, yetersiz, az hissetmedim. Hissettirmesi lazımmış ama benim kendime güvenimi zedeleyememiş. Zaten doktorun dediğine göre biraz daha ezebileceği insanlar onları daha tatmin edermiş. He bide bu tip narsist kişilik bozukluğu olan erkekler %99 eski eşlerine geri dönmek isterlermiş.

Evet canm bende gerçeklerle yüzleşince daha mantıklı geliyor artık herşey. Eşim bilgisayar mühendisi canm. ama normal bir şirket vs de çalışabilen, çalışabilecek bir adam değil. Hayali Google kurucusu olmak gibi mesela.. :) Ama tabi eğitimine zekasına rağmen istediği kadar başarılı olamadı bir türlü. Kendi özel şirketini kurdu gerçekten de çk çalışıyor olmayınca olmuyor bir çok işi tam olacakken son anda iptal oldu.

Siz kararsızken hamileliginizi hemen açıklamak istememenizi, biraz beklemenizi anlıyordum fakat kararınızı sonunda verebilmişken bu bilgiyi saklamayı tercih etmenizi anlayamıyorum.
Kendimi konu sahibinin yerine koyuyorum, ben de yakın zamanda boşandığım için bu süreçlerden geçtim hala da geçiyorum.
Ayrılmaya karar vermek ile ayrılığı kabullenmek tam olarak aynı şey değil, ikincisi daha uzun sürüyor. Hele hele insanı nefret ettirecek kadar kötü şeyler yaşanmadıysa ve severek ayrılınıyorsa insan davayı açarken bile acaba karşı taraf adım atarsa nasıl olur diye gel-gitler yaşıyor. Ha KKya göre güçlü kadınlar en ufak bir imada dahi arkasına bakmaksızın siler atar ve ardından çok mutlu olurlar ama gerçek hayat öyle değil bilirsiniz.
Ben ayrılalı 4 ay oldu ve eski eşim çok pişmanım yeniden bir araya gelelim demeye davadan önce başladı hala da devam ediyor, itiraf edeyim bazen acaba olabilir mi diyorum, sonra da yaşadıklarımı hatırlayıp kendine gel mihail diyorum. Yani ben de ayrıldım ama henüz ayrılığı tam olarak kabullenmedim.
Ayrılan birkaç arkadaşımın da söylediği şuydu: "ayrılık aşamasında inşallah geri dönmez derdim, dönerse düşünebilirdim çünkü".
Konu sahibi de benzer gel-gitleri yaşamaktan korktuğu için hamileliğini söylemiyor olabilir. Söylerse eşi bir araya gelelim diyecek, efsun da hem sevdiği hem de ayrılığı kabullenemediği için acaba mı diyecek, sonra da aslında benim için değil çocuk için geliyor diyecek, sonra bu sıra ile tekrar başa saran bir süreç yaşanacak vs. vs. Ağır bir duygusal yük aslında.

adam kendini sana böyle kabul ettirmiş bir şekilde.
sen taşımışşsın demek ki hep.
emin ol sen itiraz etseydin bugüne kadar bile yürütemezdiniz.
eşinde psikolojik başka rahatsızlıklar da var bu durumuna eşlik eden.
kendini iyi gizlemiş ve halen de gizliyor.
çok iyi anlaşabiliyor olmanız tamamen sana endeksiymiş ki canım darılma da.
ama şunu anlamadım yeri gelip seni de eleştirdiği olmuş bir önceki mesajda örnek de vermiştin.
nasıl sana hep güzel ve akıllı olduğunu hissettridi peki?
çelişkili değil mi bu sonuçta.
acaba senin yüceltmesinin sebebi onun karısı olman mı ki?
biliyorum karışık yazdım ama anlamaya çalışıyorum eşinin dünyasını.
açıkcası sana olan sevgisini sorgulamak bize düşmez ama yazdıkların çerçevesinde ve seni terk etme gerekçelerine bakarak ta insan gerçekten sevmiş olduğuna inanamıyor eşinin.
gerçekten çok seven insan ortada çok çok çok büyük bir sebep olmadan asla terk etmez @efsun_e ne yazık ki.
narsist kişiliğine uygun kusursuz bir evlilik imajı yaratmış eşin.
ilk düşündüğüm bu oldu.
ama bir şey oldu bunu yıkan.
bir şey aksadı istediği gibi gitmedi.
ya sen ondan daha başarılı oldun.
ya da seni ayak bağı gördü.
bilemiyorum onun planını aksatan her ne ise çok güçlü bir sebep ki evliliğini bile yıkıyor.
herneyse yorumlarımız afaki tabi:))
yazdıklarının çerçevesinde aklımıza geleni yazıyoruz .

Canım benim boşanma konusunda şuan kararlı olma sebebim bu işte. ben de artık sevdiğine inanmıyorum, yada sevmiş olabileceğine. Bunlar hastalık sebebiyle yaşadıklarımızmış. Yani alınmıyorum tabi 6 yıl sırtımda yük gibi taşımışım bu ilişkiyi. Ben bu süreçte kendimi unutmuşum. Şimdi yeni yeni kendime geliyorum. Kendimi tanıyıp 6 yıl önceki Efsun'u saklandığı yerden çıkartıp, hastalıksız bir hayat yaşamak istiyorum..

Benim ilk yazdıklarım anlattıklarım ve algıladıklarımla, aile terapistinden sonrası arasında farklar var. bende artık olayları farklı değerlendiriyorum.

Birde bir ark. yazmıştı ama yazamadım. Boşanma aşamasında arkadaş, dost gibi olmamalısınız sadece cinsellik eksik diye. İyi de adam beni her gördüğünde zaten onu istiyor ki yani o duygularda hala çok taze. Sadece iki arkadaş gibi değiliz şuan ben istemediğim için diğer ilişkiyi yaşamıyoruz. Bana dokunmak için bile fırsat kolluyor sürekli. Ben sadece bu süreçte nasıl davranmamın iyi olacağını kestiremedim birde tabi okadar kolay olmuyor bir anda kestirip atmak. Ama artık şimdi durum değişti benim ona karşı hislerim azaldı. Yok olmadı ama azaldı. Dah 2 gün önce aradı eve gelmek istiyorum sana çok güzel kahvaltı hazırlayayım diye onun arkasından diğer olaylarda gelecek diye bekliyor. Ben böyle birşeye fırsat vermiyorum. Ama ben onu iteyim de geri gelsin peşimden koşsun gibi bir derdim de yok. Evlilik bitiyor olduktan sonra ben yapayım o yapsın ne fayda.. bitiyor yani.. Taktiklerle kurtulamayacak bişey. Benim için önemli olan benim bu hikayeden sağlam güçlü çıkmamdı. Çok şükür ki çıkıyorum. Mutluyum, huzurluyum..

Bu arada bu forumda okadar çok konu okudum okadar çok konuma da yorum geldi ki.. valla içimde bir yerlerde yer edindi bir kadın olabilme ihtimali. Hatta böyle ihtimal değilde öyle bir şey yaşıyormuşum gibi bile bazen hissetmeye çalışıyorum :)

E efsun_n inşallah senin için hayırlısı ne ise o olur. bebeğini de sağlıkla büyüt. kk da okuduğum en ilginç evliliklerden biri sizinkiydi. geçen gün demolition diye bir film izledik, sizin konuyu çağrıştırdı nedense. eşiniz eğer gerçekten hastaysa her anlamda rol yapıyor demek değildir bu. filmde adam şu cümleyi kuruyordu "there was love between me and julia. i just didn’t take care of it". kişilik bozukluklarımız olsun olmasın herkesin başına gelebilecek bir şey. kimse duygularına garanti veremez. ben mesela evlenmeden önce eşime eğer birini seversen ya da aşık olursan önce gelip bana söyleyeceksin. sakın beni aldatma vs tarzında bi konuşma yapmıştım sanki önlem alır gibi, saçma ama hayatta saçmalıklarla dolu çoğu zaman... sevgiler.

evet E efsun_n farklı şeyler yazıyorsun.
ilk mesajlarında hep mükemmel uyumlu asla sorun yaşamayan çift imajı çizdin.
o yüzden kimse gerçekci yorum yapamadı durumunuza.
oysa şu yazdıkların olayın özüymüş sen anlatmamışssın:))
evet sen taşımışsın bu adamı.
bu evliliği de sen yürütmüşssün.
sonsuz bir hoşgörü ile eşini sarmış sarmalamışssın.
ancak diyorum ya bir kırılma noktası var eşinde ama ne.?
iş yaşamındaki başarısızlığı mı neden oldu acaba diyeceğim ama
sonuçta sen eşinin işine de çalışmasına da engel değilsin.
gece de mi çalışıyor napıyor bu adam:?:))

Valla sürpriz hamilelik olayından sonra ben bu konunun ciddi ciddi fake olduğunu düşünüyorum

Ay yok artık bu forumda da mutlaka bir fake bulma çabası nedir yahu.. Niye fake olsun okadar şey anlattım neler neler yazdım nasıl böyle bir sonuç çıktı hayret doğrusu..

eşin hastalığa falan yakalanmış olabilir yada eşinin hayatında başka birisi vardır bence eşini karşına al bir kez daha konuşmaya çalış

Konunun başından beri bu konuda hep bir eksiklik var es geçilen bir şey var diye düşünüyorduk ya o eksiklik burasıymış.

Adam mükemmel kadın mükemmel evlilik mükemmel birbiriyle uyumlu bir çift hatta tatile gideceklermiş hep öyle düşündük.Bir anda adam seni seviyorum özlüyorum ama boşanalım dedi.

Herşey mükemmel giderken adam neden bir anda böyle olabilir diye düşünürken ya kadın var ya da iş durumlarından depresyona girdi diye düşünmüştüm.Kadında kesinlikle yok denilince depresyonda o zaman toparlanır diyordum.

Adam narsistmiş şimdi bütün taşlar yerine oturdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…