En yakınımken, en uzağım olması..

Laale canım aslında susmak değilde hala tam ne hissetiğimi bilememek diyelim. Ama en baştan beri diyorum ben hiç fevri biri değilim. Sağlam adım atıp sağlam durmayı severim. Şuan hissettiğim şey senin dediğin kadar büyük bir öfke kızgınlık olsa asla affetmem desem, dönmem zor olur o kararımdan. Ben eşimin sevgisini bilip hep hissettiğim için pişman olur ise de çok şey yapar belki unutturur diye düşünüyorum. Ama tabiki hiç bir şey yapmazda ayrılırsak da kendimi paralamam. Şu üzüntüden kurtulup kendime gelirim.

Bu bebek mevzusunda mesela çok kararlıyım, bu süreçte annem dahil olmak üzere etrafımdaki tek bir kişiye bahsetmicem. Kesinlikle kararı etkilememeli. Duygular ön planda olsun istiyorum. Evet eşimle devam edersek onunla bereketlenirim, ama onsuzda hayatıma çok güzel devam ederim.

Biliyorum hepiniz mutlu olmamı istiyorsunuz beni tanımasanız bu bile kendimi iyi hissettiriyor gerçekten. Teşekkür ederim.

Estağfurullah.
Niye sustun diye yargılamadım.
Lütfen yanlış anlama.
Hepimiz kadınız,hepimizin hassas,zor dönemleri oluyor.
Veremeyecek cevaplarımız oluyor.
Emin ol,buradaki hiç bir kadın dört dörtlük yaşamıyor.
Ben sadece durumu izah ettim.
Dualarım seninle... Benimle... Bizimle... Hepimizle...
Emin ol.

Bu olay bana hiç normal gelmedi. Bi Ada'm durduk yerde rahatını bozmaz. Bol bol dua edin. İşin içinde başka bi iş olduğunu düşünüyorum.
Aynen benimde ilk aklima bu geldi,ne bi kadin nede ozgurluk ihtiyaci eger konu sahibinin anlattigi gibiyse icinden cikamadigi bi seye bulasmis olabilir,arkadas cevresini arastirmasi lazim konu sahibinin...cok tuhaf

Sayfalarca yazılmış hepsini okuyamadım, durum değişti mi bilmiyorum ama ilk sayfadaki yorumunuza istinaden;

Açıkçası ben eşinizin yaptığı davranışı doğru buldum. Şu açıdan; aldatıldığımız zaman hep 'keşke bana sevgim bitti yada artık yürütemiyorum, hatta! başkasına aşık oldum falan deseydi de beni aldatmasaydı' deriz. Eğer eşinizin bahanesi gerçekten söylediği şeyler ise, bence çok dürüst davranmış. Kimseyi bizi artık sevmiyor diye, yada hayatını başka türlü yaşamak istiyor diye suçlayamayız. Evet evlenirken sözler veriyoruz, başta bunu düşünmesi gerekirdi ama bizler elimizde olmadan değişiyoruz. Şimdi kim eşinizi evlenmeden önce evlilik hayatını öngörüp kendisine uygun olup olmadığını kestiremediği için suçlayabilir ki.. Evli olup bekar gibi yaşayıp karısının onurunu, gururunu hiçe sayan bi adam da olabilirdi. Yine de diğer yandan, sizi üzdüğü gerçeğini de gözardı etmiyorum. Ama en azından, bugün neredeyse tüm erkeklerin yaptığı gibi hem karnım doysun hem pastam dursun gibi adi bi zihniyete sahip değilmiş.

Evet eşimle devam edersek onunla bereketlenirim, ama onsuzda hayatıma çok güzel devam ederim.

Bu da size düşen en mantıklı davranış biçimi bence..

muhtemeldir ki eşinle ilk yüz yüze karşılaşmanda söyleyebilirsin:))
karar senin kararın tabiki de.
ancak doğrusu paylaşmandır.
ikinizi de ilgilendiren bir mevzudur.
herhangi bir aksilik vs. yaşadığında sonradan izah edemezssin de.
daha zor durumda kalırsın.
bir sürü kontrole vs. gireceksin önümüzdeki süreçte.
eşinin baba olacağını bilemeye hakkı var diyorum ben herşeye rağmen:))

Ben yapıcı bir yorum yapmadığımı umarım daha yapıcı yorumlar alacağını söyledim zaten. Sadece kendi hissedeceklerimi söyledim. Belki evet esneklik payım yok. Yazdıklarımda da abartı bir şey göremedim. Duygusal pek çok insanın sorgulayacağı ve hissedeceği şeyler bunlar? Sizin hiç aklınıza gelmez miydi?

YAAA ALLAH AŞKINA su türk filmi gururlarını bırakın siz biliyorum çok naif hanımefendi bir bayansınız.ama sonuçta bu bebk ikinizinde bebeği .siz su an karnınızda bir can daha tasıyorsunuz bu ne kadar önemli bişey biliyormusunz.su an yeni oldugu için bu duygular ama bu cok büyük sorumluluk eşinizinde bilmeye hakkı var.söyleyin geri çekilin o sürekli simdi düşünen yıpranan olsun arkasında bıraktıgı artık bir değil İKİ CAN VAR.BU BEBK İKİNİZİN MEYVESİ CANI PARCASI.BOSANMA ASAMASINDA OLSANIZDA BİLMELİ

Bebeği mutlaka söylemelisin
Sadece ona çocuktan dolayı herhangi bir hamlesinin seni asla etkilemeyeceğini sadece bebek için bir dönüşü değişimi kabul etmeyeceğini
Bu süreçte senin için önemli olanın birbirinize ne hissettiğiniz olduğunu söylersin
E efsun_n

Kızlar doktordan geliyorum. Tam 9 haftalık hamileyim..
Sekiz haftadır ayrisiniz, hatta daha da fazla ve 9 haftalık hamilesiniz... Hamilelikte son adet tarihinin ilk günü baz alınır... Bu durumda hesaplar biraz karışıyor doğrusu.... Ayrıldıktan sonra da ilişkinizi surdurdunuz mu siz

Peki nasıl emin olacak? 180 derece dönüşünün psikologun yarımı ile kendisini bulması mı yoksa bebeğe karşı bir sorumluluk hissetmesinden ötürü mü olduğuna nasıl emin olacak?

Arkadaşım beni sorgular gibi yazmışsn fakat ben zaten şaşkın ve inanmakta zorluk çekiyorum.

Tabiki tek tek tarih tutmadım hangi gün ne oldu diye ama takvimime göre yazayım sana 28 hazirandan bu yana ayrıyız.(hiç ilişki olmadı tabi ki sonra)

Ben 29 haziranda, 31 Temmuzda 2,3 gün az az adet oldum. Ağustosta henüz olmadım. Çalıştığım kurumda yapılan kan testlerinde öğrendim bu durumumu. Durumum budur. Hesaplar nasıl hesaplanır ne olursa da sonucu ne olur bilmiyorum tek bildiğim test sonucum.

Sorgulanacak bir durumum yok yani ben de bilemiyorum doğrusunu.

Peki nasıl emin olacak? 180 derece dönüşünün psikologun yarımı ile kendisini bulması mı yoksa bebeğe karşı bir sorumluluk hissetmesinden ötürü mü olduğuna nasıl emin olacak?
Eşinin ne amaçla yaklaştığını konu sahibi anlar
Duyguları içten mi değil mi
Eşiniz yapmacık sevgi gösterisindemi bulunuyor hissederek mi bakıyor ayırt edemezmisiniz?

Sorgulamak için değil şaşkınlıkla yazdım doğrusu... 29 haziranda adet olmussaniz 9 hafta bir günlük hamilesiniz, hesap tutuyor... diğerini yerlesme kanaması sayılır.... Ama bu durumda 29 hazirandan sonra kesinlikle ilişki yaşamanız gerekir... Meryem ana değiliz zira, hem Dr tarihi hem de adet tarihiniz bunu gerektiriyor... Nikahlı esinizle yaşadığınız durum beni ilgilendirmez, ama bu durumda bir tezatlık var... İki doğum yapmış bir kadinim, ister istemez dikkatimi çekti...

Eşinin ne amaçla yaklaştığını konu sahibi anlar
Duyguları içten mi değil mi
Eşiniz yapmacık sevgi gösterisindemi bulunuyor hissederek mi bakıyor ayırt edemezmisiniz?
Biz anlarız da E efsun_n anlayamıyor bence.
Malum herşey yolundayken bu kararı alıyor eş.
Bu kararsızlık ve belirsizlik sonucu buralara kadar geldik ya.

Biz anlarız da E efsun_n anlayamıyor bence.
Malum herşey yolundayken bu kararı alıyor eş.
Bu kararsızlık ve belirsizlik sonucu buralara kadar geldik ya.
O başka birşey o zaman hiç birşeyin farkında değilmiş sorgulama irdeleme acaba deme gereği duymadığı bir zamandı
Şuanda ortada bir ayrılık var şimdi eşi ne yapsa zaten üzerine düşünerek irdeleyerek hareket edecek

29 hazirani da ustune görme saysak, bu sefer 13 haftalık gebe olmaniz gerekecek... Neyse bana düşmez, sadece göz önüne serdim

29 hazirani da ustune görme saysak, bu sefer 13 haftalık gebe olmaniz gerekecek... Neyse bana düşmez, sadece göz önüne serdim
Mevzu kaç haftalık hamile olmasımı
Şu tavrınız çok anlamsız

Benim gebeliğimin şuanda 27. Haftada olması gerekiyor ama 3 haftaya yakın geriden geliyor. Nadiren de olsa insanların vücudu adet döneminde yumurta oluşturabiliyor ve sperm 3 gün kadar içerde canlı kalıyor bu dünyada hiç bir şey imkansız değildir

Senin yerinde olsam bir saniye düşünmez bu adamı takip ettirirdim. Bu şekilde belirsizce yaşamak çok zor. Senin evde onu beklediğini bildiği içinde bi rahat bence?
neden takip ettirsin ne geçecek eline ya gerek var mı böyle dolambaçlı şeylere.
diyelim ki aldatttı ki bence bir kadın bunu anlar adam zaten ayrılmak istiyor.
hayattan yaşadıklarından sıkılmış. bunalım da

Konu sahibi rabbim hakkında hayırlısını versin hamileliği hemen söylemesende asla anlaşmalı boşanma ya da süreci biraz ileri at bekle bir kaç ay sizde net karar verebilirsiniz hemde eşinizde belki tedavi gördüğü için bu durumdan vazgeçer. Bebeğiniz hayırlı olsun insanın sevdiği adamdan çocuğu olması muhteşem bir şey rabbim tüm isteyenlere yaşatsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…