En yakınımken, en uzağım olması..

Durumlar çok değişmiş. Öncelikle tebrik ederim. İnşallah her şekilde sonuç sizin icin hayirla sonuçlanır.

Gercekten cok uzuldum sızın ıcın.cocuk ıcın. Tek ıyı olan ısınız var ayaklarınıZı yere saglam basıyorsunuz

kızlar ya çok enteresan şeyler yaşıyorum şuan. Az önce eşim aradı ben açtım rüzgar sesi vardı biraz seslendim kapattım sonra ben aradım bişey mi oldu noldu diye, cebimdeydi telefon yanlışlıkla olmuştur seni özlediyse demekki aramış dedi.(2 aydır hiç böyle bişey olmadı) bikaç saat önce aldığım bu haber üstüne böyle olması da çok değişik hissettirdi. Bu haberi vermek için ne hayallerimiz vardı bizim. Şimdi ne hallerdeyiz..Söylemedim tabiki yutkundum kendime sakladım haberi..
Hakkımda hayırlısını ver Allah'ım diyorum lütfen benm için dua eder misiniz.
Ayyy zorla aglatacaksınız ınsanı yanı.zayen cok duygusalım.Allahım ya su adamı resmen bı kasıl suda bogmak Istiyorum. Sıze yasattıkları reva mı.beddua edesom var.boyle guzel bısey boyle mı yasanmalıydı. Allah bıldıgı gıbı yapsın onu.sız ne yapıyorsunuz.evde yalnız mısınız. Ben olsaydım heralde anneme sarılıp gece boyu aglardım.kusura bakmayin destek olacak seyler degıl yazdıklarım.suan hıslerımı yazıuorum sadece.ınanın hıckıra hıckıra aglamak geliyor ıcımden.bende hamıleyım ya ondan heralde.off allahım yaa

evimde yalnızım..anneme bile söyleyemem..hemen yayılır haber. karar veremiyorum napmalıyım ne düşünmeliyim. sadece zaman geçsin istiyorum uyuyayım ve uyandığım da kasım ayında falan olayım ne yaşanmış ne olmuş umrumda olmasın sonuç belli olmuş hatta üstünden 1 ay geçmiş olsun istiyorum.. kızlar ben hamile olduğumu söyleyemem, zorlamak istemiyorum sadece beni sevdiğini anlayıp dönsün istiyorum. yada dönmesin ben kendi yoluma bakayım için içimdekiyle..

Bence kocan monotonluktan sıkılmış .kavgasız evlilikmi olur ya bol bol gerilim macera attaksiyon olması gerekirdiki evlilik canlansın::));:KK66:):KK66:)

Yalnız bı durumları atlatmak kolay olmayacaktır. Ne bıleyım hıc llmazsa olmasa bı psıkologa fılan mı gitseniz. En azından dertlesırsınız.kendımı yerınıze koydukca uzuluyorum

Merhaba hanımlar,
Bir süredir hep konuları okuyup acaba benim yaşadıklarıma benzer bişeyler var mı ne yapmalı, ne düşünmeliyim diye çırpınıyorum. En sonunda bende yazmaya karar verdim.

Eşimle 1 buçuk yıllık söz, nişan evresinden sonra çok severek evlendik.4 yılımız bitmek üzere. Genel olarak çok uyumlu, iyi anlaşan, maddiyat sıkıntısı olmayan, birbirine her anlamda yakışan etrafımızda çok sevilen bir çifttik. Özellikle en büyük şansımız iki aileninde birbirini ve bizi çok sevmesi olabilir. Kayınvalideme annecim diye hitap ederim okadar iyiyiz. İkimiznde güzel meslekleri var. Bundan 2 ay önce misafir dönüşü eşim ayrılmak istediğini ve kararının çok net olduğunu söyledi, evden ayrıldı. yaklaşık 2 aydır ayrıyız. Ailesi şehirdışında olduğu için bekar bir arkadaşınn yanında kalıyor. Neden olarak beni sevdiğini herşeyin iyi olduğunu fakat içinde bir eksiklik olduğunu ve artık böyle bir hayat istemediği söyledi. Ben hayatımın şokunu yaşıyorum tabiki. 1 yıldır bebek için uğraşıp didinirken ve okadar heves heyecanla beklerken evliliğimin bitiyor olması çok canımı acıtıyor. Eylül sonunda anlaşmalı olarak boşanmak için dava açacakmış. Ailesi, benm ailem herkes perişan tabi ama çok kararlı kimsenin elinden bişey gelmiyor.Tüm ailesi, tüm arkadaşları sırtını döndü, iyi karar ver pişman olacaksın diyorlar ama hala aynı.(Herkes gerçekten beni çok sever, annesi tek suçun çok iyi olmaktı kızım diyor.)
*Eşim maneviyat olarak çok zayıfladı, gerçekten farklı bir hayata doğru gidiyor onu hissediyorum. Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.
*Ben kesinlikle içki kullanan bir eş istemem o da içmiyor inançlı ama ilerde içebilirim diyor sanırım özgür olmak istiyorum diyor.
*Seni çok seviyorum ve özlüyorum ama birbirimiz olmadan daha mutlu olacağız gibi hissediyorum diyor.
*Allah rızasıymış, bana yaptığı haksızlıkmış, herkesin üzülmesiymiş şuan umrunda değil ama çok pişman olabilirim onu da hissediyorum diyor.
*Tüm bunların yanında bazen eve eşya almaya geldiğinde sımsıkı bana sarılıp biraz daha doyayım sana,seni özlüyorum diyor.
*En son eve geldiğinde ikimizde hıçkıra hıçkıra ağladık. Ama yapamıyorum işte diyor ısrarla.

Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem.Tüm hayatımız o da bende istediğimiz için birlikteydi.

Şimdi ben rüya gibi giden evliliğimn bir anda bitiyor olmasına mı, şu saatten sonra hayatıma nasıl devam edeceğime mi, hala çok sevdiğimemi, en büyük hayal kırıklığıma mı,haksızlığa uğramama mı yanayım. İçimde ki ateş sönmüyor, acım dinmiyor.. Sadece dua'larla ayakta durup bunun imtihanım olduğunu kabullenebiliyorum. Ne ailem, ne arkadaşlarım kimseyle görüşemiyorum utanıyorum, eziliyorum kendimi eksik hissediyorum.Yapayalnız bu süreci atlatmak daha kolay geliyor. Çünkü kimse anlayamıyor acımı.
Siz söyleyin bana bişekilde aynı acılar, aynı hisler aynı duyguları yaşamış insanlar olarak.. Acım nasıl dinecek? Nasıl eski ben olabileceğim?
Canim eyer gercekten her wey boyle guzel gidiyorken ayrilmak istemesi normal deyil bemce eyer yeni evli olsaydin ben ayri yawamak istiyorum soyleseydi ozgur kalmak istiyor derdim ama 4 yil sonra boyle olmasina inanmam,bawka kadin duwundum emin gibi konuwtunuz ozaman niye ayrilsin gercekten qarip bir durum uzuldum haline Allah yardimcin olsun canim cok kotu bir durum ben senin yerinde olsam ayrilmazdim eyer aldatma yoksa bu kadar guzel giden evlilikte direnirdim birakmazdim Allah korusun kotu bir hastaligi olmasin belki size soyleyip uzmek istememiwtir inwallah ayrilmazsiniz

evimde yalnızım..anneme bile söyleyemem..hemen yayılır haber. karar veremiyorum napmalıyım ne düşünmeliyim. sadece zaman geçsin istiyorum uyuyayım ve uyandığım da kasım ayında falan olayım ne yaşanmış ne olmuş umrumda olmasın sonuç belli olmuş hatta üstünden 1 ay geçmiş olsun istiyorum.. kızlar ben hamile olduğumu söyleyemem, zorlamak istemiyorum sadece beni sevdiğini anlayıp dönsün istiyorum. yada dönmesin ben kendi yoluma bakayım için içimdekiyle..

Birkaç gün iyice düşünün o zaman verirsiniz kararınızı.. Siz de haklısınız sonuçta boşanma davasına az kalmış.
Eğer öğrenip de dönerse bu hep aklınızı kurcalayacak bebek için döndü diye. Sizi gerçekten sevse bile buna
inanmakta güçlük çekebilirsiniz haliyle..
Siz huzursuz olacaksınız ve bunu da haliyle ona yansıtacaksınız.
Zor bir durum gerçekten. İnşallah sizin için hayırlı olur herşey mutlu olursunuz.

Rabbim yardımcınız olsun inşallah hakkınızda hangisi hayırlısı ise o olsun

Bu ay tüp bebek yaptırdım o kadar uğraştık sonucu dün başlayan kanama ve ağrıyla öğrenmiş oldum kimyasal gebelik ve düşük. Bunları neden yazıyorum bizim için şuan hayırlı zaman değilmiş. Demek ki sizin için hayırlı olan zaman bu zaman.

Bence hamile olduğunu eşin bilmeli. O kadar zaman istemişsiniz olmamış şuan ilişkiniz bitme noktasındayken bir mucizenin olması sizin için bi işarettir diye düşünüyorum.
Eşim beni sevdiği için dönsün mecbur olduğu için dönmesin diyorsun ya. Zaten son zamanlardaki mevzuları sana yaşatan bu kafa yapısına bürünmüş bi adam çocuk ta olsa kendini mecbur hissetmez diye düşünüyorum. Ama bu bebek haberi eşinin silkelenip kendine gelmesini sağlayabilir.
Ayrıca inançlı bir insan olduğun için yazıyorum boşandıktan sonra eşin pişman olursa bebek haberini vermediğin için bu işin vebalini alabilecekmisin..

Sakin olun. Belki de ilk defa bencil olun. Hiç bir şey için hemen karar vermenize gerek yok. Düşünüp önce bu haberi hazmetmek sonra da bir karar vermek için minimum 1 ayınız var. Siz dünyanın bütün zamanını hakediyorsunuz. Sakince acele etmeden içinizden geldiği gibi davranın. Allah yardımcınız olsun.

Kızlar doktordan geliyorum. Tam 9 haftalık hamileyim..
tebrik ederim.
mucize gibi gerçekten.
eşinin bilmeye hakkı var diye düşünüyorum.
saklaman doğru değil.
sonuçta bu hamileliği sen ayarlamadın bu tarihe.
her şeyde bir hayır vardır.
eşine söyle.
düşünceni de paylaş.
bebek için dönmek isteyip istemeyeceğine o karar versin.
sen bir müddet kafanı topla.
doğru cümlelerle ve düşüncelerini net bir şekilde eşine ifade et.
tek başına bakmayı planladığını söyle.
muhtemelen eşin sana geri dönecektir.
senden tam olarak kopmuş değil.
sana da sevgisi var halen.
bu adamın psikolojik sorunalrı var hep yazdım.
henüz tam bir teşhisi de konulamadı.
psikolog belki psikyatriye yönlendirecek.
bir müddet tedavi görmesinde fayda var.
toparlayabilirse eskisi gibi sağlıklı bir ilişki sürdürebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ben yorum yapmak istemiyorum çünkü çok sağduyulu bir insan değilim. Empati yapmaya çalışıyorum ama eşinize inanılmaz kızıyorum. Ben affedebilir miydim bilmiyorum. Bu günleri böyle hayal etmemiştim çünkü. Bana bu en mutlu günümü böyle yaşattığı için kırgınlığım kızgınlığım geçer miydi bilmiyorum. Yetişkin bir insan kararlarını ölçüp almalı. Tamam bir buhran yaşıyor belki ama bebek için de korunmasız ilişki yaşadığı eşinin hamile olmadığından emin olmalıydı. Böyle şeyler yaşatmadan önce. Bir acabası olmalydı. Hiç sordu mu size regl olup olmadığınızı? Sanmıyorum. O kadar kendi dünyasına gömülmüş ki. Evet evet zaten dünya onun etrafında dönüyor. Zavallıcık bir kimlik bunalımı yaşıyor. O zaman bebek düşünmeyecektin. O zaman korunmasız sevişmeyecektin. Artık kocaman adamsın yetişkin gibi davranmalısın.
Bir mucize olsa ve tekrar geri dönse size. Her şey eski haline dönse bile içiniz soğur mu bilmiyorum. O kırgınlık geçer mi? Ben bazen soruyorum samimi arkadaşlarıma, ee nasıl öğrendiniz bebek olayını, eşine nasıl haber verdin diye. Size de böyle biri denk gelse de sorsa. İlerde çocuğunuz sorsa. Size unutturabilecek mi bu 2 ayı? Yoksa bak işte sana geri döndüm şükret düzeldim modlarında mı olacak.
Umarım benden daha sağduyulu yorumlar alırsınız. Benimkisi çok iyi değil çünkü.

tebrikler :anneadayı:

Ben yorum yapmak istemiyorum çünkü çok sağduyulu bir insan değilim. Empati yapmaya çalışıyorum ama eşinize inanılmaz kızıyorum. Ben affedebilir miydim bilmiyorum. Bu günleri böyle hayal etmemiştim çünkü. Bana bu en mutlu günümü böyle yaşattığı için kırgınlığım kızgınlığım geçer miydi bilmiyorum. Yetişkin bir insan kararlarını ölçüp almalı. Tamam bir buhran yaşıyor belki ama bebek için de korunmasız ilişki yaşadığı eşinin hamile olmadığından emin olmalıydı. Böyle şeyler yaşatmadan önce. Bir acabası olmalydı. Hiç sordu mu size regl olup olmadığınızı? Sanmıyorum. O kadar kendi dünyasına gömülmüş ki. Evet evet zaten dünya onun etrafında dönüyor. Zavallıcık bir kimlik bunalımı yaşıyor. O zaman bebek düşünmeyecektin. O zaman korunmasız sevişmeyecektin. Artık kocaman adamsın yetişkin gibi davranmalısın.
Bir mucize olsa ve tekrar geri dönse size. Her şey eski haline dönse bile içiniz soğur mu bilmiyorum. O kırgınlık geçer mi? Ben bazen soruyorum samimi arkadaşlarıma, ee nasıl öğrendiniz bebek olayını, eşine nasıl haber verdin diye. Size de böyle biri denk gelse de sorsa. İlerde çocuğunuz sorsa. Size unutturabilecek mi bu 2 ayı? Yoksa bak işte sana geri döndüm şükret düzeldim modlarında mı olacak.

Ne var bu kadar abartacak ne kadar iç karartıcı yazıklarınız hiç esneklik payınız yok .Adamın önceden geçirmiş olduğu psikolojik bir durum varmış belki tekrarlandı durumu bilmiyoruz.Adam terapiye gidiyor.Hemen acele karar vermemek lazım.Geri dönülemez bir durum değil yapıcı olsanız keşke

Ben de susmayı tercih ediyorum...
Geçmişe bakarsak bir kaç defa sormuştum; "o kadar kırıldın,incindin,adam affet dese nasıl döneceksin,neyi bekliyorsun?" diye.
O zaman da E efsun_n susmuştu.
Üsteleyince bile cevap vermeyince ben bir daha da sormamıştım bunu.
O yüzden bu bebe için yaptığım yorum da muhtemelen beğenilmeyecek,hatta yanlış anlaşılacak.
Ben yeter ki arkadaşımız mutlu olsun isterim.
Empatiyse durum; mevcut koşullarda ben mutlu olamazdım.
Herkesin hakkında hayırlı olanı nasip eder Rabbim inşallah diyerek izlemeye devam edeceğim,yakından...

X