En yakınımken, en uzağım olması..

Arkadaşım beni sorgular gibi yazmışsn fakat ben zaten şaşkın ve inanmakta zorluk çekiyorum.

Tabiki tek tek tarih tutmadım hangi gün ne oldu diye ama takvimime göre yazayım sana 28 hazirandan bu yana ayrıyız.(hiç ilişki olmadı tabi ki sonra)

Ben 29 haziranda, 31 Temmuzda 2,3 gün az az adet oldum. Ağustosta henüz olmadım. Çalıştığım kurumda yapılan kan testlerinde öğrendim bu durumumu. Durumum budur. Hesaplar nasıl hesaplanır ne olursa da sonucu ne olur bilmiyorum tek bildiğim test sonucum.

Sorgulanacak bir durumum yok yani ben de bilemiyorum doğrusunu.
canım 29 haziran daki kanama yerleşme kanamasıdır. ve çoğu kadında görünür. belli ki son ilişikiniz de döllenme olmuş. takılmayın buna ama doktora hala gitmedin mi? güzel haberler sağlıklı bir bebiş haberi bekliyoruz. tadını çıkar bu zamanın. z
evet zor zamanlar ama her bebek umuttur.

Hamile olduğunu düşündüğün halde bu kararı almak çok zor olmalı gerçekten. Ama yinede evliliğinizin devam etmesine sevindim ben kolay kolay evliliklerin bitmemesinden yanayım.Gerçi herkes öyledir ama yinede ben hayata pembe gözlüklerimden baktığım için mutlaka olumlu şeyler bulabilirim. Yani herşey yapılsın edilsin en son çözüm boşanmak olmalı.İnşallah Allah hayırlı zamanda nasip etsin size anneliği. Neden vazgeçtiniz peki davadan..
Bende okadar çok istedim ki okadar çok, ama hiç böyle hayal etmemiştim. O yüzden karmakarışığım. Eşim her ay göbeğimi severdi miniğim miniğim diye ama hiç olmamıştı. :KK43:
eşimi seviyorum. sevginin yetmedğine inansam da o kadar çok seviyorum ki . bir de eşim gerçekten iyi biri. ailesi yüzünden biz boşanma aşamasınageldik. hala da tek ama tek sorunumuz ailesinin evliliğimize karışması. ne kavgamız ne gürültümüz var kendimizden kaynaklı.
sonra işte bebek hala istiyorum. annelik bu dünya da tadılması gereken duygu. bir bebek görsem koklaya koklaya ölüyorum. üzülmesem de aklımdan geçiyor rabbim ben de anne olayım diye.

Eşinin ne amaçla yaklaştığını konu sahibi anlar
Duyguları içten mi değil mi
Eşiniz yapmacık sevgi gösterisindemi bulunuyor hissederek mi bakıyor ayırt edemezmisiniz?

Ama yapmacık diyemeyiz. Sonuçta konu sahibinin eşi şu an bile sarılıyor eşine ve arada yapmacıklık yok. Bebeğin getireceği bütün duygular da inanılmaz gerçek olacak ama emin olmak çok zor işte. Sebep ben miyim yoksa bebek mi? O adımı attıktan sonra eski hallerine de dönerlerse ilk sebebin ne olduğu önemli değil de diyebiliriz tabi. Ama işte konu sahibi için önemli değil mi?

Mevzu bu konunun mevzulugu, anlayabilene
Niye bu kadar ısrar ediyorsunuz iki çocuk doğurdunuz diye bu konuda uzman değilsiniz herhalde hekimler bile kesin şu şöyledir böyledir demiyor herkesin. Adet göreceği günlerde benim yumurtam oluşuyor 4 kez gebelik yaşadım hepside adete günler kala oluşmuş yumurta ile oldu...

Ama yapmacık diyemeyiz. Sonuçta konu sahibinin eşi şu an bile sarılıyor eşine ve arada yapmacıklık yok. Bebeğin getireceği bütün duygular da inanılmaz gerçek olacak ama emin olmak çok zor işte. Sebep ben miyim yoksa bebek mi? O adımı attıktan sonra eski hallerine de dönerlerse ilk sebebin ne olduğu önemli değil de diyebiliriz tabi. Ama işte konu sahibi için önemli değil mi?
Önemli tabi bende olsam konu sahibi gibi bebek için değil benim için gelsin isterim
Ama anlayabiliriz gibi geliyor ya bilemiyorum

Evet iyiki anladınız anlattınız
Gözler önüne sermeniz çok iyi oldu:KK9::KK9:
Hepimiz esas mevzuyu kaçırıyormuşuz meğer :rolleyes:
Bi alkışda zekanıza :KK9:
Muhteşem bir alginiz, sezme gücünüz, ferasetiniz var... Benden de size bir alkis:super:

Arkadaşım beni sorgular gibi yazmışsn fakat ben zaten şaşkın ve inanmakta zorluk çekiyorum.

Tabiki tek tek tarih tutmadım hangi gün ne oldu diye ama takvimime göre yazayım sana 28 hazirandan bu yana ayrıyız.(hiç ilişki olmadı tabi ki sonra)

Ben 29 haziranda, 31 Temmuzda 2,3 gün az az adet oldum. Ağustosta henüz olmadım. Çalıştığım kurumda yapılan kan testlerinde öğrendim bu durumumu. Durumum budur. Hesaplar nasıl hesaplanır ne olursa da sonucu ne olur bilmiyorum tek bildiğim test sonucum.

Sorgulanacak bir durumum yok yani ben de bilemiyorum doğrusunu.

Efsun tebrik ederim .. Çok şaşırdım bu habere .. Ama sen de çok şaşkınsın bu çok belli .. Doktora gittiğinde bizleri de haberdar et .. Umarım bu bebek hayatında mucizelere vesile olur ..

Muhteşem bir alginiz, sezme gücünüz, ferasetiniz var... Benden de size bir alkis:super:
Senin yanında benim lafım bile olmaz lütfen
Bir olayı daha aydınlatmanın haklı gururuyla uğurluyorum sizi:işsiz:

Neyse sayın efsun hanımefendi, eğer gerçekten böyle mükemmel, sinirleri alınmış, güzel, ahlaklı, muhtesem, harikulade bir hanımefendi olarak varsaniz bu dünyada, dünya adına güzel birşey... Ama bu hamilelik tarihindeki uyumsuzluk benim için sizi güvenilir olmaktan çıkardı.... Ne olursa olsun, Orada klavyenin ucunda biri var, ister bize tarif ettiginiz kişi olun ister başkası... her kimseniz selametle.

Ben yapıcı bir yorum yapmadığımı umarım daha yapıcı yorumlar alacağını söyledim zaten. Sadece kendi hissedeceklerimi söyledim. Belki evet esneklik payım yok. Yazdıklarımda da abartı bir şey göremedim. Duygusal pek çok insanın sorgulayacağı ve hissedeceği şeyler bunlar? Sizin hiç aklınıza gelmez miydi?
Duygusallıktan bahsedeceksek asıl bunun için acele etmemek lazım.Öyle bir konuşuyorsunuz ki ben affedemezdim sindiremezdim kırgın olurdum hemen git boşan der gibi.Adam belki depresyonda neden bu halde olduğunu kimse bilmiyor.

Eşim bunalımdaysa öncelik bunu çözümlemeye çalışırım.Ama çok ciddi kabul edemeyeceğim bir durum varsa da herkes kendi yoluna derdim.Çözülecek bir durumsa ki bana öyle geliyor eşi hala seni özlüyorum tarzında konuşuyor.Olayları akışına bırakırdım.

İkincisi bu çocuğu uzun zamandır istiyorlar ve bu çocuk sadece Efsunun değil.Babasınında bunu bilmeye hakkı var.

Sorgulamak için değil şaşkınlıkla yazdım doğrusu... 29 haziranda adet olmussaniz 9 hafta bir günlük hamilesiniz, hesap tutuyor... diğerini yerlesme kanaması sayılır.... Ama bu durumda 29 hazirandan sonra kesinlikle ilişki yaşamanız gerekir... Meryem ana değiliz zira, hem Dr tarihi hem de adet tarihiniz bunu gerektiriyor... Nikahlı esinizle yaşadığınız durum beni ilgilendirmez, ama bu durumda bir tezatlık var... İki doğum yapmış bir kadinim, ister istemez dikkatimi çekti...
önce veya sonra olduysa size ne nikahlı kocası

Neyse sayın efsun hanımefendi, eğer gerçekten böyle mükemmel, sinirleri alınmış, güzel, ahlaklı, muhtesem, harikulade bir hanımefendi olarak varsaniz bu dünyada, dünya adına güzel birşey... Ama bu hamilelik tarihindeki uyumsuzluk benim için sizi güvenilir olmaktan çıkardı.... Ne olursa olsun, Orada klavyenin ucunda biri var, ister bize tarif ettiginiz kişi olun ister başkası... her kimseniz selametle.

O kadar manidar okadar artniyetli yazıyorsun ki gerçekten inanamıyorum. Şu konuma çok çeşitli yorumlar geldi ama hiç bi şekilde kimseden artniyetli bişeyler sezmedim. Gerçekten ilginç biriymişsin. Ben burada her yoruma her soruya samimi ve içten cevap veriyorum. lütfen yazdığım cevapları okurmusun, hangi cevabımda bi samimiyetsizlik gördün. Ki bu mevzuyla ilgili de zaten şaşkın olduğumu söylüyorum. Tarihleri birbirine tutturmaya çalışmadım ki, ne oldu ne bittiyse açık açık yazıyorum. Lütfen insanları bu şekilde değerlendirme benim için değil kendin için kötülük olur.

Duygusallıktan bahsedeceksek asıl bunun için acele etmemek lazım.Öyle bir konuşuyorsunuz ki ben affedemezdim sindiremezdim kırgın olurdum hemen git boşan der gibi.Adam belki depresyonda neden bu halde olduğunu kimse bilmiyor.

Eşim bunalımdaysa öncelik bunu çözümlemeye çalışırım.Ama çok ciddi kabul edemeyeceğim bir durum varsa da herkes kendi yoluna derdim.Çözülecek bir durumsa ki bana öyle geliyor eşi hala seni özlüyorum tarzında konuşuyor.Olayları akışına bırakırdım.

İkincisi bu çocuğu uzun zamandır istiyorlar ve bu çocuk sadece Efsunun değil.Babasınında bunu bilmeye hakkı var.
kesinlikle doğru.
sadece E efsun_n un değil bebek.
babadan saklamaya hakkı yoktur.
olaylar böyle gelişmiş bir şekilde.
paylaşması gerektiğini yazdım gerçi ama cevap alamadım E efsun_n dan.
kendi bilir artık.
bu bebek vesilesi ile barışmaları çok muhtemel.
her ne kadar kararlıyım dese de aksi olacaktır:))
ve ben bebek vesilesi ile barışmalarını abes bulmuyorum.
ben mi garibim.
eşinde bitmemiş ki zaten birşeyler.
ee bir vesile bir mucize işte bu bebek.
diğer tüm mevzular oturulur konuşulur.
biraz daha ayrı yaşarlar filan.
adam bi öğrensin de kararı kendi versin değil mi

O kadar manidar okadar artniyetli yazıyorsun ki gerçekten inanamıyorum. Şu konuma çok çeşitli yorumlar geldi ama hiç bi şekilde kimseden artniyetli bişeyler sezmedim. Gerçekten ilginç biriymişsin. Ben burada her yoruma her soruya samimi ve içten cevap veriyorum. lütfen yazdığım cevapları okurmusun, hangi cevabımda bi samimiyetsizlik gördün. Ki bu mevzuyla ilgili de zaten şaşkın olduğumu söylüyorum. Tarihleri birbirine tutturmaya çalışmadım ki, ne oldu ne bittiyse açık açık yazıyorum. Lütfen insanları bu şekilde değerlendirme benim için değil kendin için kötülük olur.
Açıklama yapma bile boşver
Bilge insan kendisi bir çok konuda
Sen kendini tarif etmişsin gibi yazmış ama kendine göre anlattığı efsunu senin cevaplardan çıkarıyor sonucta güzel ahlaklı iyi bir insan düşündürüyosun demekki art niyetli bir insana bile
Keşke onun mesajlarından bizde böyle çıkarımlar yapabilseydik
Neyse ki gururla uğurladık kendisini

zeymuran0 zeymuran0 canım inan hala tam aklımı toplayıp düşünemiyorum biraz daha geçsin bi atlatayım şu şoku. Ama şimdi sıcak sıcak düşüncelerim söylememem yönünde. Ama tabi azcık daha mantıklı olur isem söyleyebilirim.. Benim niyetim saklamak, ceza vermek vs değil. Sadece bebeğin nasıl etkileyeceğini kestiremem. Az daha zaman geçsin bakalım.. Tabi fikirlerinize çok açığım lütfen yazın düşüncelerinizi. Biliyorsnz kimseyle paylaşmadığım bir konu bi tek sizler biliyorsunuz. İnanın çok önemli.

zeymuran0 zeymuran0 canım inan hala tam aklımı toplayıp düşünemiyorum biraz daha geçsin bi atlatayım şu şoku. Ama şimdi sıcak sıcak düşüncelerim söylememem yönünde. Ama tabi azcık daha mantıklı olur isem söyleyebilirim.. Benim niyetim saklamak, ceza vermek vs değil. Sadece bebeğin nasıl etkileyeceğini kestiremem. Az daha zaman geçsin bakalım.. Tabi fikirlerinize çok açığım lütfen yazın düşüncelerinizi. Biliyorsnz kimseyle paylaşmadığım bir konu bi tek sizler biliyorsunuz. İnanın çok önemli.
ultrasona filan girdin değil mi?

X