En yakınımken, en uzağım olması..

Ow oww oww diyorum bu cevaba:) Uzlaşma olarak düşünürsek mesela ben sizin böyle düşünmenize saygı duyarak sizinle uzlaşabilirim. Ama içerik olarak baktığımızda sizin yazdıklarınız çoğu bana göre doğru olmayan şeyler. Bazı şeyler çok keskindir, sınırları var olabilir değil olur yada olmazdır. Ben toplumda evet içki içen biriyle çok yakın dostluk kurabilirim mesela sizinlede olabilir bu farklı düşündüğümüz için söylüyorum, ama eşimle hayat arkadaşımla olacaksa bu beni tamamen kopartır. Dünyanın günah anlayışı derken, dini konulara girmek hiç istemiyorum(lütfen yanlış anlaşılmasın) ama bazı şeyler nettir. Direk yani bilmem anlatabiliyormuyum, azı, çoğu, markası vs geçerli değil nettir. Böyle bir seçim ile karşı karşıya kalırsam dediğim gibi ipler kopar bu evlilik biter. Ama Princess Amidala arkadaşın dediği gibi bu konuda benden cevap bekleyen bir eşim yok zaten, yada tercih yaptırmak zorunda bırakan. Bu sadece küçücük nedenlerden biri olabilirdi benm meselemde tamamen sorunumu kapsamıyor aslında.
Ben evlenmeden öncede benimle görüşmek isteyen, tanışmak isteyen sizin bahsettiğiniz gibi iki farklı insanın aslında güzel uyumu olabileceğini anlatmaya çalışan çok insanla karşılaştım. Hep çok net oldum tee genç deli kafadaykan bile:) ve hiç değişmeden aynı şekilde ilerliyorum hayatta. Yani demem o ki toplum bireyi olarak tüm dünyadaki insanlarla bu konularda uzlaşabilirim ama eşimle uzlaşamam :) sevgiyle..

Ben bu detaydan ziyade nedense hep yazdıklarına cevap verdim ama evet bu da önemli bir detay:) Tercih etme şansım olsaydı üzerinden konuşuyorum, fakat tercih şansım yok:)

Efsun_n cok guzel aciklamissiniz gercekten sizi anliyorum. Inanilan dogrunun tek dogru olduguna ikna olunca hayat birdenbire cok kati bir deger yargisi cercevesine indirgeniyor. Halbuki bu dunyanin deger yargilari coklu, hayat siyah beyaz degil, renklerle dolu. Eger bu titizligin son sahfasinda aseptik bir hayat yasamayi kendinize prenssip etmisseniz ve ask/sevgi/evlilik bile bunun altinda kaliyorsa elbette uzaklasacaksiniz adaminizdan. Keske daha "ne olursan ol gel" filozifisi isleseydi, cok daha insancil olurdu ama siz seciminizi yapmissiniz zaten.

Eger bu yargilarla bir utopya yapilacagina gonulden inanmissaniz yapacak bir sey yok. Adamcagiz sizden uzak duracak.

Yinemipilav sorunun uzlaşamamaktan kaynaklandığını düşünecek kadar hayalperestsin halbuki burada uzlaşmak isteyen bir insan varsa o da konu sahibi, eşinin uzlaşmayı fln düşünmediği açık.
Ama esi mi onu hayatindan cikarmak istiyor yoksa kendisi mi esini oldugu gibi kabullenemiyor?
Iki kisinin olusturdugu muessesede mutlaka iki tarafin da ortada bulusmayi ogrenmeleri lazim.
Bu hayalperestlik degil evliligin yurumesi icin gerekli bir onsart.

Acikladiginiz icin tesekkurler. Ben uzlasmayan tarafa uzlasma onerisi bulununca yumusayacagini dusunurum.
Ayni sertlikle uzaklasiyorsa olayda baska sebep olabilir. Ucuncu kisi mesela.

ben de yillarca beyaz atli prensimi beklerken cok nettim baktim gelmiyor biraktim bu turden hesaplar yapmayi taniyacagim dedim uzun hikaye bu kadarcik soylemis olayim hayat gercekten sag gosterip sol vuruyor cogu kisiye

İyi akşamlar ben geldim.
Kocamla konuştum, baştan sona anlattım.
Dinledi, dinledi.
Şaşırdı.
Sustu.
Çok üzüldü bu arada.
"Ya bir yorum yap" dedim.
Biraz yumuşatayım ben. Cinsel tercihlerinin değişmiş olduğunu düşündüğünü söyledi.
Biraz daha üsteledim, "aldattı mı ki acaba" dedim.
"Yok sanmam, ya hep içindeydi bir şekilde dışarı vurdu ya da denedi hoşuna gitti" dedi.
Evet benim kocamın yorumu budur.

Valla ilk okuduğumda benim de aklıma geldi ama söylemeye cesaret edemedim. İçinde tutamayacak noktaya geldi belki adam. Bu öyle bir şey ki adamın kaç yaşında ve hangi şartlarda yaşadığına bakmıyor. Misal dünya bruce jenner'ın cinsiyetini değiştirmesiyle çalkalandı en son.

Bu nasıl bir yorum Allahaşkına . Insanı konu açtığına pişman edecek kadar . Konu sahibi sırf evliliği yürüsün diye , Allah'ın emirlerine ve inandığı değerlere ters düşecek davranışlar sergilemeyecek kadar bilinçli biri . Sizde sosyal bağları güçlendirmeyi alkol tüketimine bağlayacak kadar bilinçsizsiniz . Bence bu konudan uzak durun

Konuya sizin izninizle yorum yazildigini bilmiyordum. Cok ayran icmistim, bilincimi yitirmisim, kusura bakmayin yuce ve son derece kutsal hanimefendi.

Başka bir kadın.

Bu kadar net söylüyorum.

Biz kadınlar o kadar güzel ve yerinde psikolojik tanimlamalar yapmisiz ki geçmiş yorumlar boyunca. Ama değil.

Resmen aşık bu adam başkasına.

Konuya sizin izninizle yorum yazildigini bilmiyordum. Cok ayran icmistim, bilincimi yitirmisim, kusura bakmayin yuce ve son derece kutsal hanimefendi.
Sizinle burda mahalle kavgası edecek değilim . Yaptığınız her bir yorum dökülüyor . Eminimki bir çok kişide benimle aynı fikirde . Şu cevabınız bile bunu açıkça gösteriyor . Dini konularda eksik yada olmayan bilginizle ahkam kesmek yerine , hiç bir yorum yapmayın daha iyi . En azından komik duruma düşmezsiniz . Tabiki benden izin almayacaksınız . Ama paragraf paragraf insanların sinirini bozmaya hakkınız yok .

Aylar önce bir konu açılmıştı. Karı koca çok uyumlu ve çok iyi meslekleri var, bayan bu güzel evliliği çocukla taclandirmak istiyor ancak eşi kesinlikle çocuk istemiyor, istemediği gibi de sebebini kesinlikle soylemiyordu. Cevaplarinizdaki üslup, saygı ve cümle kurma şekliniz bana o bayanı hatırlattı nedense. O konuda da söylenmiştir muhakkak adamın acaba başka eğilimleri var da söylemiyor mu diye? Bu konuda da bu varsayım gerçekten es gecilemeyecek kadar önemli. Hatta o yanında kaldığı bekar arkadaş gerçekten şüpheli geldi bana.

Onun dışında gerçekten çelişkili davranıyor. Hiçbir sebep göstermemesi cidden insani bocalatiyor. Noldu yani rahatlık mi battı diye sormadan edemiyor insan. Belki inanç olarak çok uçlara geldi ve sizin uyum saglamayacak olmaniz sebebiyle en azından kirmadan uzaklasayim moduna girdi. Ortada çok zan var ancak ben yine hüsn-i zan edip belki ufak bir bunalimdadir, insanın dönem dönem aşırı sorgu ve yaradandan uzaklaşma durumlari olabilir, ufak bir buhran içinde beyni debeleniyordur diye düşünmek istiyorum. Hakkinizda hayirlisi olsun. Çoğu durumda bilemediğimiz hayırların olabileceğini unutmamak lazim. Bazen ne yaparsak yapalım işleri olduramadigimizin sebebini ve "ol" diyen bir yaradanin kader tayinini anlamlandiramayabiliyoruz. Ancak sonuç olarak bize Rabbimin neler sunacağını elbette bilemeyiz. Allah kalbinize rahatlık, ferahlık islerinize de aleniyet versin ki yureginizdeki yük azalsin bir an önce.

Merhaba lale'cim.esine de tesekkur ederim yorumu icin ama ufak bi ayrinti vereyim.cokta ozele girmek istemiyorum ama esim bu 2 aylik surecte 3 kere gorustuysek 3undede benden hala cinsel anlamda etkilendigini her anlamda belli edip bosanma konusunda o yuzden sureye ihtiyacini oldugunu soyledi.yani hala dokunmak istyr, yada ozledigini soyluyor.ben israrla busurecte boyle biseyn olamayacgini soyluyorum.ama tensel cekim hala var.

Merhaba lale'cim.esine de tesekkur ederim yorumu icin ama ufak bi ayrinti vereyim.cokta ozele girmek istemiyorum ama esim bu 2 aylik surecte 3 kere gorustuysek 3undede benden hala cinsel anlamda etkilendigini her anlamda belli edip bosanma konusunda o yuzden sureye ihtiyacini oldugunu soyledi.yani hala dokunmak istyr, yada ozledigini soyluyor.ben israrla busurecte boyle biseyn olamayacgini soyluyorum.ama tensel cekim hala var. Bu durumda o ihtimali dusunemiyorm.

Konunuza cok üzüldüm. En sevmedigim seydir belirsizlik. Esiniz deseydiki seni sevmiyorum, baskasini seviyorum, seninle anlasamiyoruz vs. O zaman en azindan neden ayrildiginizi bilirdiniz. Bu sekilde insan düşüne düşüne kafayi yer.

Siz olamaz, demissiniz ama bende esinizin cinsel egiliminin degistigini düşünüyorum. Belki önceden de vardi, belki bu aralar denedi ve istediğinin bu oldugunu düşündü. Ev arkadaşı bile olabilir.

Anlattiginiza göre mükemmel bir evliliginiz varmis. Madem öyle bu adam niye bi sey eksik diyor. İste bu eksikligi cinsel tercihlerinin degismesi oldugunu düşünüyorum. Yada birisi yazmisti, malum örgütle bi alakasi varda o yüzden mi sizden ayrilmak istiyor.

Hakkinizda hayirlisi olsun.

Cok guzel yazmissinz cok tesekkur ederik.ins ben sonucu ne olursa olsun rabbimden gelene raziyim.bu fikrim hic degismeyecek.
Kimdi acaba o arkadas merak ettim onunda hikayesini okumak isterim.

Cok guzel yazmissinz cok tesekkur ederik.ins ben sonucu ne olursa olsun rabbimden gelene raziyim.bu fikrim hic degismeyecek.
Kimdi acaba o arkadas merak ettim onunda hikayesini okumak isterim.
Konu adı elinde değilmiş aşık olmuş .Bende takip etmiştim . Sonra yapılan yorumlar konu sahibini küstürdü . Fake konu falan dediler . Üyeliğini dondurdu . Aylardır yok .

Konu adı elinde değilmiş aşık olmuş .Bende takip etmiştim . Sonra yapılan yorumlar konu sahibini küstürdü . Fake konu falan dediler . Üyeliğini dondurdu . Aylardır yok .
Hadi ya evet enteresan yorumlar geliyor gercekten ama ben konuyu acarak her yoruma acik olmus oldum zaten. Okuyacagim mutlkaa merak ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…