En yakınımken, en uzağım olması..

Eşiniz kaç yaşında orta yaş bunalımına girmiş olmasın sakın?

Eşinizin sizden gizlediği birşey var gibi..

Böyle saçma sebeplerden dolayı kimse deli gibi sevdiği eşinden ayrılmaz..

Birdaha karşılaşırsanız ayrılmak istediğin sebepler beni tatmin etmedi, bu işin içinde bir iş var eğer bana her şeyi en ufak ayrıntısı ile anlatmazsan senden boşanmam diye altına girin...

4 senelik bi evliliğiniz var eşinizin sakladığı birşey varsa ki bence var bunu sizinle paylaşmalı sonuç ne olursa olsun..

Merhaba Reengarenk , istediğim kadar sorayım o sakladığı her neyse cevabını alamıyorum. Ben zaten kendisiyle iletişim halinde değilim, eylüle kadar zamanı var kararını bana bildirecek. Ama bu derdimi paylaştığımdan beri hatta yaşadığımdan beri bulamadığım sorularımın cevabını Mune arkadaşımız okadar güzel özetlemişki, şuan aklımda kalbimde mantığımda o yazdığı cevabın kabullendi.. Ben bu hikayede payıma düşene razı olup sabırla bekliyorum.
Gelişmelerden mutlaka haberdar edeceğim sizi.

hanımlar hanımlar hanımlar hakikaten çok açılmışsınız konu sahibi arkadaşım cidden çok sıkıntılı bir durum Allah yardımcın olsun ama kendi adıma bir sey söylemek istiyorum...ben senin kadar sabırlı olamazdım bu mevzudan o karmaşada boğardım ESKİ eşimi..hiç bir açıklama beklemeden o hayattan çıkardım iliklerine kadar beni arasada merhametimi gösterip kendimi ona sunmazdım..ne bileyim ..şöyle söyleyeyim,ben başka bir kadın olduğundan neredeyse eminim ama tanımıyorum eşinizi tabiki...babamın bir arkadaşı başınıza gelen şeyi yaşattı hanımına boşandılar..adam başka bir kadınla başka bir şehirde evlendi bir birlikteliğe başladı bu adam şu an 49 yaşında,merak ettiği hayat standardındaki hanım efendi ona neler yaşattı bilemem fellik fellik eski hanımını arıyor..ama ablamız yüzünü dahi göstermiyor.
hani merhametiniz de var görüyorum ama iliklerine kadar pişman olsa da size psikolojik bir dalgalandırma yaşatan bu adama bence bir daha itimat edip dönmeyin.
not:ha bi de Allah rızası için evdeki tüm eşyalarını alsın gelip gidip sarılmasın mümkünse ,çok kaba olacak ama dolaptaki tüm ekmekleri mıncıklayıp en tazesini alıp çıkmak gibi bu ne ya doyamadım..ssssgit derler adama of delirdim yeminle konuya

Ben sizin kendinizi asla yıpratmanızı istemem, bu sebeple sakın ama sakın eşinize sorduğunuz ve cevapsız kalan soruların hedefine kendinizi koymayın, burada hatalı, kusurlu olan siz değilsiniz, aksine anlatımlarınız ve konunuza verdiğiniz cevaplardan edindiğim izlenime göre gayet yapıcı, sakin mizaçlı bir kadınsınız, kimlik bunalımına giren, kendini ve ne istediğini arayan bir eşiniz var, siz 4/4'lükte olsanız, dünyanın en mükemmel insanı, en güzel kadını da olsanız bu yaşanacaktı.

Tekrar tekrar yazma gereği duyuyorum çünkü biz kadınlar bu gibi durumlarda hele de ortada elle tutulur birşey olmadığında eşlerimizden önce kendimizi sorgular, kendimizde eksiklikler ararız ve üzüntümüzden ne yapacağımızı bilemeyiz.
Bir istatistik yapılsa ayrılma noktasına gelen kadınların boşanma sürecindeki erkeklere göre daha çok yıprandığı, üzüntüden kilo verdiği, psikolojisinin bozulduğu ve içine kapandığını görebiliriz, erkekler daha az sorgular, olayı bizim gibi defalarca kafasında evirip çevirip sebepler aramazlar, düz mantık yürütürler, olmadı ayrıldık bitti deyip yollarına devam ederler.

Söylemesi kolay uygulaması zor lakin sizde sakın kendinizi sorgulamayın, acaba ben mi birşey yaptım demeyin, hayatınızı sizden almalarına, yıpratmalarına izin vermeyin.

İlginize ve rahatlatıcı mesajınıza gerçekten teşekkür ederim. Merak etmeyin gerçekten bu konuda iyiyim. Hiçkimse mükemmel değil ama ben bir evlilikte olması gereken tüm yapı taşlarını,değerleri çok severek, isteyerek ve karşılıksız yaptım. İçim sonuna kadar rahat. Eğer bu süreç yaşanacaksa yani bitecekse tek tesellim bu olacak. Ama tabi sevgi çok güçlü bir duygu, şuan yaşadığım hiçbir şey henüz onu bende azaltamadı.(Seni sevmemiş arkadaşım yazan arkadaşlar oldu, siz hiç 4 yıl boyunca size 1 kere sarılmadan, kokunuzu içine çekmeden uyumayan bir adamın sevgisinden şüphe duyar mıydınız, yada ufak bir operasyon geçirdiğinizde annenizi ısrarla eve göndererek sizinle hastane yatağında uyuyan ona bebekler gibi bakan bir adamın sevgisinden. ben gerçekten çok güzel şeyler yaşadım.) Ama eşimin tabirinizle şuan sorguladığı kimlik, bizim evliliğimizi bitirmek üzere. Ne olur ne olmaz inanın hiç hissedemiyorum. Ama benim için hayır, onun için zor olacağını biliyorum. Sevgiyle

Ben sizin birbirinizi seven bir çift olduğunuzu anladım yazdıklarınızdan, sevgisizlik değil bu, şu yaşanan süreçte sonucu ne olacak bilemeyiz elbette, inşallah en hayırlısı neyse o olsun lakin sonuç boşanmayla bitecekse severek ayrılmanın ne kadar zor olabileceğini tahmin edebiliyorum, şimdi bir belirsizlik hakim, bu da kolay değil ama o adliyeden içeri girmek çok berbat bir duygu, sonuç ne olursa olsun omzunda ağlamak istediğiniz, elinizi tutmasını istediğiniz birileri olmasını isterseniz biz buradayız.

Kendinize iyi bakın...

Erkekler düzgün bir hayat istemiyor bu belli. Hayatta hersey imtihan. Dilerim daha mutlu bir hayata sahip olursun..

Hiçkimse mutlu olduğu yeri terketmez diye düşünüyorum. Sizin gözünüzde evliliğiniz böyle peki ya eşiniz ? Belkide düşündüğünüz kadar iyi değildiniz. Diğer bi ihtimalle psikolojik sorunları olabilir eşinizin. Mutlaka terapiye gidin,belki kurtulabilir evliliğiniz..

Merak ediyorum. Sizce hangisi onemli? Muhafzakar hayat stiliniz mi askiniz mi?

Birincisi diyorsaniz bosanin.

Ikincisi diyorsaniz cozum arayin. Birakin o ozgur yasasin, ickisini icsin! Siz karismayin ona!
Ne var bunda? Onemli olan sevmek degil mi?
Ama eger sizin de muahafazakar olmanizi istemiyorsa, bu yasam stilini degistirmek icinizden gelmiyorsaniz ayrilmalisiniz.

Ya atladınız bıseyler var
Ne bıleyım adam cok gulectır sız surat asık gezersınız, ya da yatakta ıyı degılsınızdır.

Ya da kesınlıkle bırı olmalı
Buradan bakınca boyle gozukuyor
Cutemom çok mutsuzsunuz yada çözemediğimiz büyük bir derdiniz mi var. ..bir kaç defadır sizin yorumlara denk geliyorum. .okadar katı okadar kırrıciki., sanki konu sahiplerinden oc alıyor gibi yorum yapıyorsunuz. ..

Bazen herşey yolunda giderken, aslında o yolunda olmanın verdiği rutinlik kopmaya neden olabiliyor.
Tartışmaların, ayrı kalmaların,birbirini özlemenin iyileştirici gücü olduğuna inanıyorum.
Hep mutlu olduğunuzda "mutlu" olmanın değerini anlayamazsınız.
Belki de eşin de tam da bu noktada bulduğu huzurun içinde heyecan eksikliği yaşamakta.
Biraz mesafeli kalın. Umarım herşeyin hayırlısı sizi bulur.

ben de bu konuyu eşimle paylaşmayı düşünüyorum, erkek gözü ile farklı değerlendirilebilir.
bir de her evlilikte başa gelebilir gibi.

Cevap yazamadım duramadım arkadaşım. Ben ne istediğini bilen bir kadınım, hepte öyle oldum. Benim için bu yaşam tarzı uygun ve değiştirmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Eski yazılarımı okuduysanız yazmıştım bu konular daha evlenmeden konuşulması gerekilen konulardır karar ona göre alınır, ve sonradan vazgeçilmesi, değişmesi elbette evliliği sarsar ve bitirir.
Benim ısrarla bahsettiğim üzücü olay sonradan insanların değişerek, değişmeyen eşlerine haksızlık yapıyor olmaları. Ki kaldı ki ben hala eşimin bu tarzı denese de kısa mutluluktan sonra eski hayat tarzına bir şekilde döneceğine eminim. Ama benle ama bensiz..

Aynen hayırlısı buymuş diyeceğinize ben de eminim sonunda.. Bebeğinizin olmayışında da bir hayır var.. Sizi demek ki daha da çok sevecek, değer verecek birisi bekliyor ki kader bu yönde ilerliyor, içinizi ferah tutun bence ailesiyle de araya bi mesafe koyarak yeni hayatınıza başlayın, bi kere sizi bu sıkıntıya sokan Ada'mdan artık hayır gelmez , uzak olsun

Bence sorun soyle: Siz dunyayi "kirlenmis" gozle goruyorsunuz. Kendinizi bu "kirlilik"ten korumak icin muhafazakar bir hayat stili seciyorsunuz. Bunu secerken elbette ozgur iradenizle seciyorsunuz ama, aile ve mahallenin ne dusundugu, sosyal gelenekler ne yazik ki kararlarinizi daha cok etkiliyor. Ama bu dunyanin gunah tanimi cok degiskendir unutmayin. Yani birine gore bira icmek gunah ise baskasina da "kola icmek" gunah olabilir (boyle dusunen insnalar var evet). Kimse bira icince olmez ve cevresindekilere zara vermez. psikolojik sorunu varsa zarar verir ictigindne degil. Sorumlu alkol tuketimi aksine sosyal baglari guclendirir, daha az stres daha cok uzlasma saglar. Tabi iyi ve kaliteli ickilerden bahsediyorum uyduruk ickiler degil!

Ve siz cok sevdiginiz esinizin ozgur iradesi olan bir insan, bir birey degil, bu sosyal degerlere kelimesi kelimesine uyan, kisligini bu degerlerin altinda tutan bir varlik olmasini istiyorsunuz. Iste hataniz da bu. Onu bir insan, bir birey olarak gormuyorsunuz. Eger gorseniz, orta yolda bulusurdunuz. Boylece ona davranislarinla rol modeli olur onu dizginlerdiniz. Onun icki icmesi sizi korkutmasin. Onun secimlerine on aaittir. Bir insani sizin deger yargilariniza biyat etmiyor diye dislamayin asla. Bu hayatinizin en buyuk yanlisi olur. Asil insan dislamak en buyuk gunahtir!

Eger size hic bir zarari yoksa adaminizi bosamayin, arkadasliginiz, evliliginizi bir ust seviyeye tasiyoin ve cevreye "bakin, biz muhafazakar ve ozgur iki insan bir arada olabiliyoruz " mesaji verin.

Toplum olarak her yonden UZLASMAYI ogrenmemiz lazim!

Yinemipilav sorunun uzlaşamamaktan kaynaklandığını düşünecek kadar hayalperestsin halbuki burada uzlaşmak isteyen bir insan varsa o da konu sahibi, eşinin uzlaşmayı fln düşünmediği açık.

Yinemipilav
Konu sahibinin eşi sizin bu dediklerinize yani kendi değer bulduğu yargılara görüş tarzına uymadığı için eşinden uzaklaşıyor. Konu sahibi değil eşi uzaklaşıyor evi terkediyor. Eşi uzaklaşıyor gidiyor bırakıyor terkediyor. Anladınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…