En yakın arkadaşımın…

CipisS

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
10 Şubat 2020
4.878
6.872
Merhabalar detaylı olarak yazmak istiyorum. Okursanız çok sevinirim.
lise yıllarından 4 kişilik çok samimi arkadaş grubumuz vardı tam 13 yıllık. Fakat bir arkadaşımız son 2 yıldır bizimle pek görüşüp konuşmuyor. Aramayı bırakın yazmıyor bile. Doğum yaptım bir kez ziyaretime geldi ki evlerimiz çok yakın yürüme mesafesi. ( ben normalde bitliste yaşıyorum yazdan yaza kaynanamlara geliyorum ve aylarca buradayım. Kaynanamların evi ile çok yakın.) Sürekli gelmesini istemiyorum tabiki fakat nasılsın diye bile sormadı o dönemlerde. Sonra bir anda konuşmalar tamamen kesildi. Ben her geldiğimde çağırdım sürekli görüşelim dedim hep işim var vs dedi ama sosyal medyada farklı kişilerle fotolar atıyordu. Olabilir dedim geçtim. En son dedem vefat etti çok değer veriyordum aşırı üzgündüm. Yine arayıp sormadı bir baş sağlığı bile dilemedi. Yakın arkadaştan beklermiş insan meğer. Çok üzüldüm. Şimdi de kendisinin babası vefat etmiş 3 gün önce ve hiç bahsetmedi hastalığından galan bende diğer arkadaşımdan öğrendim. Yazdım geleyim dedim cevap vermedi. Yine de gideceğim yanına ama sormak istediğim böyle biri ile arkadaşlığınızı sürmek ister miydiniz?

İstemiyor demekki
Yani insan yıllar ıcınde degişebiliyor,başka ortam başka arkadaşlar olabiliyor
Bence alınmayın sız uzerınıze düşeni yapın başsaglıgı dıleyın gecın
Babası ölmüş birinede geleyimmi denilmez zaten
O üzüntüyle sizin gelip gelmemeniz umrunda olurmu bilmem

gelmemi ister misin diye sordum aslında. Kaldı ki mecbur sordum çünkü gecenin bir yarısı pat diye gidemezdim.

Arkadaşınız sizle görüşmek istemediğini daha ne kadar net gösterebilir. Size başsağlığı dilememiş sizin gitmeniz de bir şey ifade etmeyecek zorlamasanız mı
Bende görüşmek için bi tarafımı yırtmadım zaten okursanız iyice. Bir kaç defa görüşelim dedim en azından aaa bak filan kişi hiç adım atmadı denmesin diye. Zorladığım bir durum yok yani ben insanlık yapmaya çalışıyorum

gelmemi ister misin diye sordum aslında. Kaldı ki mecbur sordum çünkü gecenin bir yarısı pat diye gidemezdim.
Bırısının babası vefat etmiş bende onu dedım işte gelmemi istermisin denilmez
Gidecekseniz gidilir ama arkadaşınız sizinle görüşmek istemıyorsa
Sadece telefon yada mesajlada başsaglıgı dıleyebılırsınız
Zorlamaya gerek yok dıyorum

Baş sağlığınızı eski günlerin hatırına verin ziyareti kısa tutun. Sonra da artık iletişim kurmayı kesin konuşmak istese irtibat kurar. O kadar girişimi geri çevirmiş. Konuşmak istemiyor demek ki...

Dışarıdan bakınca gayette zorluyor gibi duruyorsunuz. İnsanlık yapacağım diye üzerinde baskı kuruyor gibisiniz. Demek ki sizden öyle bir insanlık istemiyor. Bazı ilişkiler geçmişte güzel .

Ben her geldiğimde çağırdım sürekli görüşelim dedim hep işim var vs dedi
Çok haklısınız hiç ısrar etmemişsiniz...

İnsanların yaş aldıkça fikirleri değişiyor . Başka arkadaşlar ediniyor . Uzulmeyin . Uzak durmak istiyorsa , sizde ona göre karşılık verin.
Evet çok doğru bende öyle düşünüyorum. Hatta gitmeyecektim ama diğer arkadaşım ağlayarak arayıp her şeyi bir kenara bırak gidelim falan diyince
Sizi istemiyor bence ısrarcı olmayın
Bende öyle düşünüyorum zaten

daha fazla ısrarcı olmayın.
artık hayatlarınız farklı yöne evrilmiş ve onun başka bir çevresi var.görüşmek istese gelirdi bunca zaman

Arkadaşınız sizinle iletisim kurmak istemiyor. Bu durumda hala iletisime gecmeye çalışarak bu insanı rahatsız ediyorsunuz. Her arkadaşlık sonsuza kadar sürmez bunu kabullenin. Artık yakın arkadaşınız degil.

O an düşünemedim işte haklısınız. Başsağlığı diledim kendisine.
Zaten 1 senedir hiç görüşmüyorum zaten ne aradım ne sordum. Gece de bu durumu öğrenince bilemedim ne yapacağımı.
Katılıyorum çok haklısınız. Sadece onca yılın hatırı car en azından ben yine de çabalamak istemiştim. İstemiyorsa kimseyi zorlayamam.
Dışarıdan bakınca gayette zorluyor gibi duruyorsunuz. İnsanlık yapacağım diye üzerinde baskı kuruyor gibisiniz. Demek ki sizden öyle bir insanlık istemiyor. Bazı ilişkiler geçmişte güzel .
Çok haklısınız hiç ısrar etmemişsiniz...
Siz ve sizin gibilere cevap bile verilmez. Anlayam çok güzel anlıyor zaten söylenmek istenileni.

1 senedir kesinlikle görüşmüyoruz zaten. Her geldiğimde dediğim kısım yılda bir kez. En fazla 2 kez söylemişimdir. Israrı sevmeyen birisi olarak ısrarcı da olmam. Yazmıyorum sormuyorum. İletişimede geçtiğim falan yok kendisiyle. Diğer ortak arkadaşım söyledi şu anki durumu da.

Sıradan bir tanıdık gibi gidip baş sağlığınızı dileyin. Sonra sizde hayatınızdan silin yolda görürseniz merhaba der geçersiniz. Çoğumuzun vardır öyle arkadaşları. Belirli bir zaman sonra bazı yakın arkadaşlarla kopar gider. Siz üstünüze düşeni yapmışsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…