En yakın arkadaşımın…

Merhabalar detaylı olarak yazmak istiyorum. Okursanız çok sevinirim.
lise yıllarından 4 kişilik çok samimi arkadaş grubumuz vardı tam 13 yıllık. Fakat bir arkadaşımız son 2 yıldır bizimle pek görüşüp konuşmuyor. Aramayı bırakın yazmıyor bile. Doğum yaptım bir kez ziyaretime geldi ki evlerimiz çok yakın yürüme mesafesi. ( ben normalde bitliste yaşıyorum yazdan yaza kaynanamlara geliyorum ve aylarca buradayım. Kaynanamların evi ile çok yakın.) Sürekli gelmesini istemiyorum tabiki fakat nasılsın diye bile sormadı o dönemlerde. Sonra bir anda konuşmalar tamamen kesildi. Ben her geldiğimde çağırdım sürekli görüşelim dedim hep işim var vs dedi ama sosyal medyada farklı kişilerle fotolar atıyordu. Olabilir dedim geçtim. En son dedem vefat etti çok değer veriyordum aşırı üzgündüm. Yine arayıp sormadı bir baş sağlığı bile dilemedi. Yakın arkadaştan beklermiş insan meğer. Çok üzüldüm. Şimdi de kendisinin babası vefat etmiş 3 gün önce ve hiç bahsetmedi hastalığından galan bende diğer arkadaşımdan öğrendim. Yazdım geleyim dedim cevap vermedi. Yine de gideceğim yanına ama sormak istediğim böyle biri ile arkadaşlığınızı sürmek ister miydiniz? 😞

Neden böyle ezik gibi sürekli kızın peşine geziyorsunuz? Sizinle konuşmak görüşmek istemediği gayet net.

İnsanlar değişebiliyor.
Hayatlar değiştikçe, o an kiminle paylaşım daha fazlaysa onunla daha yakın olunabiliyor.
Bazen birlikteyken batmayan huylar sonradan farklı kafalarla düşününce batabiliyor.
Vs vs diye uzar gider bu liste. O yüzden çok takılmayın. Sizinle devam etmek istemiyor belli ki siz de ettirmeyin.

13 yıllık arkadaşlık bizden kopmasında mutlaka bir sebebi vardır. Sanırım ben olsam bir kahveye davet eder ve konuşurdum şu telaşları geçince. Değer vermek böyledir bana göre soğuk yapıyor bende soğuk yapayım değil. Konuştuğumda bilmeden onu üzecek birşeyler mi yaptık derdim. Cevabı hayır ya da geçerli bir donesi yoksa, bende mesafeli dururdum..

Siz bence yine de bir sorun arkadaşınıza konuşmak istemiyorsa yapacak birşey yok elinizden geleni yapmış olursunuz.
Bazen insanlar sorun yaşadığında en yakınlarından da uzaklaşabiliyor belki aşamadığı bir problemi olabilir.
Daha önce sordum kendisine yok dedi ama aynen devam edince kestim bende tekrar görüşmek falan istemedim. Bugünde son kez gidip gördüm.
O yüzden de sizinle görüşmek istemiyor olabilir.
Evet olabilir yani belki de çocuğum var diyedir bilmiyorum ben yeni evli değilim çünkü. Kendisi bilir elimden geleni yaptım zaten içim rahat. 😌
İnsanlar değişebiliyor.
Hayatlar değiştikçe, o an kiminle paylaşım daha fazlaysa onunla daha yakın olunabiliyor.
Bazen birlikteyken batmayan huylar sonradan farklı kafalarla düşününce batabiliyor.
Vs vs diye uzar gider bu liste. O yüzden çok takılmayın. Sizinle devam etmek istemiyor belli ki siz de ettirmeyin.
Yok hayır asla bende zorlamadım zaten. Kendisi bilir çocuk değiliz sonuçta. Sadece üzüldüm biraz

X