En yakın arkadaş kazığı

ben biraz sizi de hatalı buldum konu sahibi, o yazmadıkça siz yazmıyormuşsunuz. mesela ben böyle arkadaşlarımdan soğuyabiliyorum sürekli ben yazıyorsam ve o tenezzül etmiyorsa. Size de söylemiş zaten ben yazmadıkça çağırmadıkça buluşmuyoruz diye. sınav döneminde de başkalarıyla gezmesi çok normal sizi meşgul etmek istememiştir. arkadaşlıklar bitebilir çok takmayın yolunuza bakın.

• Beğen
Reactions: KV_
seni istemeyeni sen hiç isteme canım senın yaşındayken bunlara çok takılırdık boşver şimdilik üzülme sınavına gır sonra bu konuya yoğunlaş...

Araba almış seni gezdirmiyor diye içerlemişsin.
10 gün izin alıp onla gezmeye gitmişsin neden yaptın ki bunu? Ailen dershanene para ödüyor sonuçta.
Arkadaşın her çağırdığında gitmişsin sonra da araba aldığını söylemedi diye yakınmışsın.
Hatalısın.
Herkesin bi dostu bi arkadaşı olacak diye bir kanun yok.
Zimmetine alınan birşey değil dostluk.
Daha küçüksün zamanla pişersin elbet.
Hatta ilerde böyle sorunları kafan kaldırmaz dost bile istemezsin:)

ben daraldım. hele son cümle allhım allahım. ne yani sizden başka arkadaşları olamaz mı arkadaşınızın.

Benim 10 senelik , nikah sahitligini yaptigim sözde en yakin arkadasim beni fena arkamdan vurdu. Ne kadar yakin olursan ol kimden ne gelecek belli olmaz hayatda. Fazla takma. Ararinza mesafe koymussa sende koy. Bir kere güvensizlik girmisse zaten eskisi gibi hayatda olmaz

Ne acayip arkadaşlık kriterleriniz var ya yok Doğum günlerimi en nefis şekilde kutladı yok habire sarılır kanka derdi. Arkadaş habire iletiştiğin insan değildir; benim en iyi arkadaşlarımdan biri başka şehirde bazen iki üç ay görüşmediğimiz olur ama görüşünce hiç araya zaman girmemiş gibi birbirimizi anlarız. Çoğu arkadaşım Doğum günümü hatırlamaz ben de onlarınkini hatırlamam ama buluşunca birbirimize birşeyler öğretiriz paylaşırız anılarımız birikir neşeyle sohbet ederiz ihtiyaç varsa yardımlaşırız. Sizinki ilkokul arkadaşlığı gibi Merve’yle gezdiysen benle boz durumu. Aşırı sıkıcı. Bi de şu hakkımı helal etmiyorum lafına hasta oluyorum nr hakkın var da helal etmiyorsun

Tamam arkadaşlık, dostluk güzel şey de bu kadar duygusala bağlamak gereksiz değil mi?

Konudaki arkadaş kelimelerini çıkarsak, sevgiliniz- kocanız tarafından aldatılmış gibi bir durum ortaya çıkıyor.

"Onun doğum günü için avm avm hediye ararken, o arkadaşıyla arabayla gezmiş." gibi bir cümleniz var. Yapmayın lütfen insanların sadece bir arkadaşı olmak zorunda değil ki? Bir de yok snapler yok hikayelerden araştırmalar. Ne için bu çaba?

Duygusal bir döneminize geldi belki bilemiyorum ama insanlara bu kadar anlam yüklemek sizi yorar.

İki kere okudum anlam veremedim yok onla snap attı atmadı beni taktı takmadı biriyle yakınlaştı sizin kızacağınızı bile bile siz niye kızıyorsunuz onu hiç anlamadım bırakın kızı kim nasıl kullanırsa kullansın kaç yaşında insan bunu ayırt etsin artık önünüzde ciddi bir sınav var takmayın bu insanları bu kadar arkadaşlık bu biter de gider de üzülmeye değecek tek bir olay yok ortada ya da benim üzüleceğim şeyler değil size tavsiyem sizi bu denli üzen birinden uzak durun hayatınıza bakın ve şekillendirin

Anlaşılmayan olay şu. Bu arkadaşım araba almış ve bana araba aldığını dahi söylememiş. Ve ondan önceki hafta ben dersaneye yazılmıştım ve surf bu arkadaş istiyor ya diye işi gücü bırakıp iki kız vana karsa falan gitmiştik doğu ekspresiyle. Dönüşünde böyle yapması çok ağırıma gitti. 10 gün anne babamızdan çok birbirimizi gördük. Araba aldıktan sonra gece birlere ikilere kadar bu arkadaşıyla neredeyse bir buçuk ay gezmiş. Ben ise bir ay sonra arabada tek başına snap atınca sordum araba mı aldın diye öyle öğrendim aldığını. Benim kızdığım nokta şu araba aldığında bu kadar gezip tozmuşsun şu arkadaşınla bana da usulen söylemen gerekirdi bir kere. Onu geçtim ben araba aldığında bana söylemeyip başkasıyla gezen, beni de sınav senemde bi yerlere sürükleyen bi insana vereceğim değeri bilirdim. Ama bu arkadaş iki ay boyunca ne hikmetse arabada hep tek başına snap attı. Arkadaşı o kadar çok snap çekmiş ki arabada yani instagrama bi giriyorsun kızın 10 tane sabitli fotoğrafı var. Yani benim onunla arama mesafe koyacağımı bildiği için bir de bunları benden gizleyip bana ödevini falan yaptırmış. Kendisiyle arkadaşlığım tamamen bitti. Ama üzüldüğüm nokta aşırı yakındık. Bu yaz sınavdan sonra yurt dışına çıkacaktık. Ben de farkındayım bu olayların üzerinden bir ay geçti. Ama hala böyle gece olunca efkarlanıyorum. Şimdi iyiyim neyse her gecenin bir sabahı varmış. En çok kırıldığım nokta bana bir açıklama bile yapmaması sanırım.

Snap-dogumgunu-arabayla gezip tozma kafamda dönüp duruyor :confused:

Şaka bir yana, insanların kimle görüşüp gorusmeyecegine sen karar veremezsin canım. Seninle arkadaş diye başkasıyla arkadaş olamaz mı? Başkasını sevemez mı? Bence çok olgun değil davranışların. Ayrıca insanların sevgisi doğum günü kutlamayla mı ölçülüyor? Sen meşgulsün diye sana haber vermemiş ve üzülme diye de bunu senden gizlemis olabilir ya da gizleme ihtiyacı hissetmemis gayri ihtiyari bi şekilde bi yerde paylaşmamış da olabilir. Kimseyle bu kadar samimi olmaya çalışmamanı tavsiye ederim. Fazla muhabbet tez ayrılık getirir unutma. Arkadaş dediğin hoş vakit geçirip belki arada zor zamanında destek gördüğün biridir. Bu kadar fazla anlam yükleme üzülen sen olursun. Kendinden başkasını da bu kadar düşünüp egitimini etkileyecek davranışlarda bulunma. O gider başkası gelir. Kendin diyorsun bak, su hayatta insanın anası bile kalıcı değil ki arkadaş kalıcı olsun.

Kusura bakmayın daha yeni uyandım. Kafam uykusuzluktan allak bullakmış. Siz beni tamamen yanlış anlamışsınız. Benim bu arkadaşım dışında birçok arkadaşım var. Keza bu arkadaşımın da öyle. Sonuçta temel lisede tanıştık, birbirimizden önce arkadaşlarımız vardı, üniversitede birlikte olmadığımız için birbirimizden sonra da arkadaşlarımız olacak tabi ki. Ama biz çok yakın olmuştuk. 3 sene içinde 10 senelik arkadaşlarımla yapmadığımı yaptım. Dile kolay birlikte on şehir gezdik, yurtdışına çıkacaktık bu yaz. Ailelerimiz tanışıyordu. Ben onların evinde sayısız kaldım, o bizde. Bu arkadaşım aşırı kıskanç bir arkadaş hiç belli etmez ama söylenir, beni niye aramıyoesun niye onla gezdin gibisinden. Benim kızdığım nokta şu sonuçta başkalarıyla gezsem tozsam bile onun bendeki yeri farklıdır. Biz şubatta bu kızla doğu ekspresi yaptık on gün. Ben o çok istiyor diye dersaneye yazıldığımın ikinci haftası ailemle kavgalar ederek on gün hiç bilmediğim, görmediğim yerlere onunla gittim. Daha çok şey var dediğim gibi bana az yazdığı zamanlar ödevim var dediğinde işimi gücümü bıraktığ makale raporu ödevini yaptım. Aylarca doğum gününü planladım. Sinirlendiğim kısım şu: biz o geziden döner dönmez o hafta araba almış. Ve o kızla gece birlere ikilere kadar gezmiş. Ben araba aldığını bir ay sonra öğrendim. Şubat ayında araba aldığını ise o kızın attığı sabitli snaplerden öğrendim. Sadece bu kadar yakınken benim beklediğim bu sevinci ilk benle paylaşmasıydı. Ama o beni salak yerine koymuş. Anlamayayım diye hiçbir yerden tek snap atmamış. Zaten kızdığım durum bu eğer bir tane snap atsa -bakın bir gün, iki gün gezmemişler iki ay boyunca haftalarca gezmişler evinde kalmış- kırılırdım beni çağırmadı diye. Ama salak yerine konulmuşum. Ben ona hep tek başına snap attığın için ne kadar geziyorsun demiştim o da bana yok kız ne gezmesi demişti. Sabahlara kadar istanbulda gezmişler. Bana araba aldığını dahi söylemedi... Ve instagramım olmadığı için bi fake kullanıyordum onu instagramdan engellemiş o sıralar. Şubat, mart böyle geçiyor. Nisanda ben bir mesajına geç cevap verince bana artık olsam da olur olmasam da olur gibisinden davranıyor. Artık ben buluşalım dediğinde beni ekmeye başladı. Bana iki ay boyunca sadece kanka ödevim var sen iyi yaparsın buluşalım mı dedi. Benim zoruma giden bu. Ve ne hikmetse biz küstükten hemen sonra o kızla arabada snap attı. Yani o kızla araba alınca sürekli gezdi, zamanla da bana satış yaptı. Doğum günü olayı şöyle bu arkadaşım sürekli bunun doğum gününü hediye ve pastalarla kutluyormuş yıllarca. Bu kız bi kere dahi kutlamamış arkadaşım da söyleniyordu. Sonra ne hikmetse arabada bu kadar gezilince bu sene kutlayası tuttu.

Kusura bakmayın daha yeni uyandım. Kafam uykusuzluktan allak bullakmış. Siz beni tamamen yanlış anlamışsınız. Benim bu arkadaşım dışında birçok arkadaşım var. Keza bu arkadaşımın da öyle. Sonuçta temel lisede tanıştık, birbirimizden önce arkadaşlarımız vardı, üniversitede birlikte olmadığımız için birbirimizden sonra da arkadaşlarımız olacak tabi ki. Ama biz çok yakın olmuştuk. 3 sene içinde 10 senelik arkadaşlarımla yapmadığımı yaptım. Dile kolay birlikte on şehir gezdik, yurtdışına çıkacaktık bu yaz. Ailelerimiz tanışıyordu. Ben onların evinde sayısız kaldım, o bizde. Bu arkadaşım aşırı kıskanç bir arkadaş hiç belli etmez ama söylenir, beni niye aramıyoesun niye onla gezdin gibisinden. Benim kızdığım nokta şu sonuçta başkalarıyla gezsem tozsam bile onun bendeki yeri farklıdır. Biz şubatta bu kızla doğu ekspresi yaptık on gün. Ben o çok istiyor diye dersaneye yazıldığımın ikinci haftası ailemle kavgalar ederek on gün hiç bilmediğim, görmediğim yerlere onunla gittim. Daha çok şey var dediğim gibi bana az yazdığı zamanlar ödevim var dediğinde işimi gücümü bıraktığ makale raporu ödevini yaptım. Aylarca doğum gününü planladım. Sinirlendiğim kısım şu: biz o geziden döner dönmez o hafta araba almış. Ve o kızla gece birlere ikilere kadar gezmiş. Ben araba aldığını bir ay sonra öğrendim. Şubat ayında araba aldığını ise o kızın attığı sabitli snaplerden öğrendim. Sadece bu kadar yakınken benim beklediğim bu sevinci ilk benle paylaşmasıydı. Ama o beni salak yerine koymuş. Anlamayayım diye hiçbir yerden tek snap atmamış. Zaten kızdığım durum bu eğer bir tane snap atsa -bakın bir gün, iki gün gezmemişler iki ay boyunca haftalarca gezmişler evinde kalmış- kırılırdım beni çağırmadı diye. Ama salak yerine konulmuşum. Ben ona hep tek başına snap attığın için ne kadar geziyorsun demiştim o da bana yok kız ne gezmesi demişti. Sabahlara kadar istanbulda gezmişler. Bana araba aldığını dahi söylemedi... Ve instagramım olmadığı için bi fake kullanıyordum onu instagramdan engellemiş o sıralar. Şubat, mart böyle geçiyor. Nisanda ben bir mesajına geç cevap verince bana artık olsam da olur olmasam da olur gibisinden davranıyor. Artık ben buluşalım dediğinde beni ekmeye başladı. Bana iki ay boyunca sadece kanka ödevim var sen iyi yaparsın buluşalım mı dedi. Benim zoruma giden bu. Ve ne hikmetse biz küstükten hemen sonra o kızla arabada snap attı. Yani o kızla araba alınca sürekli gezdi, zamanla da bana satış yaptı. Doğum günü olayı şöyle bu arkadaşım sürekli bunun doğum gününü hediye ve pastalarla kutluyormuş yıllarca. Bu kız bi kere dahi kutlamamış arkadaşım da söyleniyordu. Sonra ne hikmetse arabada bu kadar gezilince bu sene kutlayası tuttu.
Demekki sandığın kadar yakın değilmiş canım, hem emin ol daha ne kaziklar yiyeceksin bunlar çok sıradan seyler. Ne kendini uz ne eğitimini etkile. Bosverirsen sen kazanırsın

Uzun bir arkadaşlığınız varmış ama sa nki
Arkadaşlığınız maddi yönü hep ön planda olmuş gibi zaten ondan dolayında yıkıma
Tabi tutulmuş manevi yönü sağlam değilmiş hediyeler, gezmeler, araba
Seyhatler bence derin arkadaşlık böyle olmaz bir defa içinde maddiyat olmayacak
Empati yüklü olması gerekirdi sizin için arkadaşlık parayla belirlenmiş ondan dolayında yıkılmış

Biraz abartmışsınız sanki. Fazla anlam yüklemişsiniz arkadaşlığınıza. Başkalarıyla görüşebilir, sizden soğuyabilir... Arka planda başka şeyler olmuştur belki farkedemediğiniz. Kazık atma gibi bir durum yok.
Siz geleceğinize bakın. Sınavınıza odaklanın.

Olayı belki tam manasıyla açıklayamadım. Ama biz genç üniversiteli iki arkadaşız. Ailelerimiz tanışıyor. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Şehir dışına ikimiz tek başımıza çok çıktık. Yurt dışına çıkacaktık. 10 gün sınavımı bıraktım, ailemi karşıma alarak bu arkadaşla doğu ekspresi yaptım. Bu arkadaş döndüğü hafta araba alıyor ve bana söyleme zahmetinde bulunmuyor. Ve ben bir ay sonra attığı snaplere karşılık sorarak öğreniyorum. Benim fake hesabım vardı instagramda onu engellemiş falan. Sonra bakıyorum ki bana söylememiş ama bu arkadaşıyla aldığı hafta günlerce gece ikilere, üçlere kadar gezmiş. Bu arkadaşı sürüsüyle şarkı söyleyerek snap atmış. Bu ne insta, ne wpta bir tane yok. Atsa diyeceğim şey şu: ya ben bu kızla nerelere gittim, nelerden fedakarlıklar ettim. Çok olay var ama doğu ekspresi hemen akabindeki olay olduğu için söylüyorum. Bu kız ise araba aldığında bir kez gezelim demesini geçtim, bana araba aldığını dahi söylemedi. Ben öğrenmeyeyim diye beni aptal yerine koyup benimle o sıralar gayet güzel mesajlaşıyor konuşuyor bana da gezmiyorum falan diyor. Ve biz küser küsmez iki ay boyunca bu kızla arabada tek snap atmayan kız attı. Yani benim yerime o kızı tercih etmesi bana az değer verdiğini gösterir benim buna karşı tavrım da ona soğuk davranmak olacaktır. Ama onunla gezip tozup beni de kenarda bekletmek şehir dışı olursa bununla gezerim gibisinden hoş değil. Bana söylediği yalanları da yakaladım. Yani bu kızla bu kadar gezdilten sonra artık o en yakın arkadaşıymış da ben sıradan bir arkadaşıymışım gibi davranmaya başladı. Uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Ama artık büyüdük ve üniversite ortamında yakınlık kurmak kolay olmuyor. Çoğu öğrenci şehir dışından zaten. Bir insanla atama yerine kadar hayaller kurup, sonra onun seni zerre umursamaması, yalanlar söylemesi, sen buluşalım dediğinde o kızı eve çağırıdm demesi. Bir de o kızı tanıyorum, ismini biliyorum bana bir şey anlatırken o da şöyle dedi der. Ama işte bir gün onu bir şeye çağırdığımda bana sabah tamam gelirim diyip akşam ya ben bir arkadaşımı o gün bize çağırdım dedi... Kızın da ismini falan biliyorum. İki ay boyunca bana tek buluşalım dediği zaman ödevi olduğu zaman. Ben ödevini yaparken o ise o kızla gezip tozmuş. En ağırı da ben kızıp küstüğümde o kadar umursamadı ki, zaten o kafasında bitirmiş de olsam da olur olmasam da olur gibi davrandı.

Ufak tefek cinayetler gibi olmus:) bu kadar deger vermeyin kimseye once kendi hayatınız.. Bu arada arkadasiniz da herşeyi sizinle yapmak.zorunda degil. Beklentiniz.olmasin.

Ben mi anlatamadım neden herkes arkadaşınız sizinle her şeyi yapmak zorunda değil demiş. Bunu en iyi ben biliyorum. Bu kız özel üniversitede okuyor ders aralarında arkadaşlarıyla nerelere gidiyor, bu arkadaşını da tanıyorum. Olay uzun olduğu için çok atlayarak gittim. Ben bu olayların hepsini küstükten sonra öğrendim. Nisan ayında bana hep çok geç yazıyordu. Hep bu kızla geziyormuş. Anne babası umreye gitmiş iki hafta boyunca evine çağırmış kalması için. Bana söylemedi bile. Böyle mesajlarıma bazen görüldü yapıp bırakıyordu. En son ödevini yaptım o sıra buluştuk. Orda da böyle soğuktu ben de sanıyorum ki mesajına geç cevap verdim diye kırıldı. Ama yanımızda başka insanlar da vardı. Bana böyle olmasam da olur gibi davranınca tartıştık ve küstük. O gün bi yalanını yakaladım. Ve ondan hayatta şüphelenmezdim. Bana çok değer verdiğini düşünüyordum, işte herkes bi yana sen bi yana diyordu kanka. Sonra eve geldim instam yok fakeimden bi girdim şevval çıkmıyor. Şüphelendim bi başka hesaptan girdim ki beni engellemiş. Sonra o kızın hesabına baktım ve bana neden soğuk olduğunu anladım. O kızla gezmiş, tozmuş ve artık gözden ırak gönülden de ırak olur gibisinden bana soğuk davranıyordu.

fazla takılmışsın bana göre akışına bırak
ha söylemeden geçemeyeceğim şahsi tecrübemle sabittir
fazla muhabbet tez ayrılık getirir :kahve:

Burada anlatmadığım şeyler var. Kısacası bu kız bana soğuk davranmaya başladı, buluşalım dediğimde sabah tamam dedi akşam başkasıyla işim var dedi, benim fake hesabımı instasından engellemiş araba aldığı sıralar, bi gün buluştuğumuzda ben bu olayları hiç bilmezken bana soğuk davranınca küstük. Eve gelince instagrama bi girip stalk yaptım ki benden uzaklaşmasını anladım. Arkadaşın başka arkadaşı olabilir ama o bunu bilmiyor ki önce benden gizlemiş, sonra da onunla artık can ciğer olunca ben olsam da olurmuşum olmasam da.

Burada anlatmadığım şeyler var. Kısacası bu kız bana soğuk davranmaya başladı, buluşalım dediğimde sabah tamam dedi akşam başkasıyla işim var dedi, benim fake hesabımı instasından engellemiş araba aldığı sıralar, bi gün buluştuğumuzda ben bu olayları hiç bilmezken bana soğuk davranınca küstük. Eve gelince instagrama bi girip stalk yaptım ki benden uzaklaşmasını anladım. Arkadaşın başka arkadaşı olabilir ama o bunu bilmiyor ki önce benden gizlemiş, sonra da onunla artık can ciğer olunca ben olsam da olurmuşum olmasam da.
seninki sahte arkadaş yapmacik... boşver gitsin sende başka biri bulursun tabi iyi günde yanindaymiş kötü güne gelince ipin ucundan kaçmiş bir arkadaş bu.

Lütfen araya paragraf at!!
Gılgamış Destanı mı yazıyorsun arkadaş hem konun hem verdiğin cevaplar 50 satır. Paragraf yap ki kolay okunsun, göz bu da.

bu markaların genel karakteri böyledir zaten
yeni birisini bulur bulmaz eskisinden sıkılır maalesef
takılmayın,yokmuş gibi hiç olmamış gibi davranın :kahve:

Arkadaşlık kavramınında suyunu çıkartıyoruz.
Bu yüzden insanlarla samimi olmaya çekinir oldum.Biriyle arkadaş olunca hayatını da ele gecirmek istiyorlar.
Ne kadar mesafe o kadar iyi.

Tüm hayatı ele geçirmeye çalışan arkadaş ben oluyorum sanırım Ben burada yaşanılmış bazı olayları es geçtim. Farkındaysanız olayda araba kısmı anlatılıyor. Arkadaşımın bu arkadaşı birden fırtlamadı herhalde. Zaten önceden de buluştuğu konuştuğu arkadaşıydı. Keza onun da benim de bir sürü arkadaşımız var. Benim dediğim olay şu: ben bu arkadaş için ailemi, sınavımı karşıma aldım çünkü kendisi doğu ekspresi yapmayı çok istedi. Benim onun kadar durumum iyi değil. O istiyor diye aylarca para biriktirdim. 1 milyara yakın gitti. Annemlere grupla gidiyoruz dedim, iki kişi gittik hiç bilmediğimiz, görmediğimiz yerlere. Neyse sonra bu gezi bitti dönüşünde bu arkadaş araba almış bana söylememiş dahi. Hatta instam yok, wpta bazı durumlarda beni engellemiş bunu arkadaşlardan duydum görmedin mi o kızın gece attığı snapleri diye. Yani araba alındığında en yakın arkadaşa bir kere gel gezelim denmez mi, haber dahi vermedi. Kendisiyle on şehir gezdik, Yurt dışına çıkmak için pasaport çıkarttık. Öyle suradan bi arkadaşlığımız yoktu. Ben martın 20sinde kendim sordum arabada snapler atınca sen araba mı aldın diye? O da evet falan dedi yine bekledim evet gel bi gün gezelim kanka demesini. Çünkü öyle demezse ben hayatta diyemem kanka bi gün şuraya gidelim mi diye. Sonra nisan sonu bana artık yazmamaya ben buluşalım diyince bahaneler üretmeye başladı. Sonra bi ara yine yazmaya başladı ve o sıra bana ödevim var yapar mısın dedi ben de tamam dedim. Yani sorun şu bu arkadaşın zamanında araba alıp bana haber dahi vermeden her gece bu arkadaşıyla gezmiş ve zamanla artık beni önemsememeye başlamış. Hadi tamam bunu yaptın be kardeşim bana yazmaz etmez gezmeye gelince başka insanlarla geziyorsun da ödevin olunca ben sınavımı bırakıp senin ödevini yaparken hiç mi yüzün kızarmadı. En azından benden soğudu da arkadaşlığını bitirmeue çalıştı derdim. Ama tamamen kullanıldığımı görüyorum.

Olayı belki tam manasıyla açıklayamadım. Ama biz genç üniversiteli iki arkadaşız. Ailelerimiz tanışıyor. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez. Şehir dışına ikimiz tek başımıza çok çıktık. Yurt dışına çıkacaktık. 10 gün sınavımı bıraktım, ailemi karşıma alarak bu arkadaşla doğu ekspresi yaptım. Bu arkadaş döndüğü hafta araba alıyor ve bana söyleme zahmetinde bulunmuyor. Ve ben bir ay sonra attığı snaplere karşılık sorarak öğreniyorum. Benim fake hesabım vardı instagramda onu engellemiş falan. Sonra bakıyorum ki bana söylememiş ama bu arkadaşıyla aldığı hafta günlerce gece ikilere, üçlere kadar gezmiş. Bu arkadaşı sürüsüyle şarkı söyleyerek snap atmış. Bu ne insta, ne wpta bir tane yok. Atsa diyeceğim şey şu: ya ben bu kızla nerelere gittim, nelerden fedakarlıklar ettim. Çok olay var ama doğu ekspresi hemen akabindeki olay olduğu için söylüyorum. Bu kız ise araba aldığında bir kez gezelim demesini geçtim, bana araba aldığını dahi söylemedi. Ben öğrenmeyeyim diye beni aptal yerine koyup benimle o sıralar gayet güzel mesajlaşıyor konuşuyor bana da gezmiyorum falan diyor. Ve biz küser küsmez iki ay boyunca bu kızla arabada tek snap atmayan kız attı. Yani benim yerime o kızı tercih etmesi bana az değer verdiğini gösterir benim buna karşı tavrım da ona soğuk davranmak olacaktır. Ama onunla gezip tozup beni de kenarda bekletmek şehir dışı olursa bununla gezerim gibisinden hoş değil. Bana söylediği yalanları da yakaladım. Yani bu kızla bu kadar gezdilten sonra artık o en yakın arkadaşıymış da ben sıradan bir arkadaşıymışım gibi davranmaya başladı. Uzaktan davulun sesi hoş geliyor. Ama artık büyüdük ve üniversite ortamında yakınlık kurmak kolay olmuyor. Çoğu öğrenci şehir dışından zaten. Bir insanla atama yerine kadar hayaller kurup, sonra onun seni zerre umursamaması, yalanlar söylemesi, sen buluşalım dediğinde o kızı eve çağırıdm demesi. Bir de o kızı tanıyorum, ismini biliyorum bana bir şey anlatırken o da şöyle dedi der. Ama işte bir gün onu bir şeye çağırdığımda bana sabah tamam gelirim diyip akşam ya ben bir arkadaşımı o gün bize çağırdım dedi... Kızın da ismini falan biliyorum. İki ay boyunca bana tek buluşalım dediği zaman ödevi olduğu zaman. Ben ödevini yaparken o ise o kızla gezip tozmuş. En ağırı da ben kızıp küstüğümde o kadar umursamadı ki, zaten o kafasında bitirmiş de olsam da olur olmasam da olur gibi davrandı.
Davulun sesi uzaktan hoş gelmiyor, 36 yaşındayım, bayağı şey yaşadım, anlıyorum sizi ancak görüşüm hala aynı.
Kimseye kendinizi bu kadar hırpalayacak kadar bağlanmayın. Arkadaş üzüntüsüne 5 kilo vermek abartı bana göre.
Demek ki ona göre paylaşımınız azalmış, diğer arkadaşıyla daha mutlu. Ufaktan sizden uzaklaşmaya başlamış. Siz de başka arkadaşlar edineceksiniz mutlaka.
Keşke siz de arkadaşınızla gezmek için sınavı kenara bırakıp ailenizi karşınıza almasaydınız.
Olan olmuş, siz kendi yolunuza bakın. Diğer arkadaşlıklarınızda da yaptıklarınızı istediğiniz için yapın ve karşılık beklemeyin.

X