Bebek Beslenmesi En son çare Balık Yağı mı acaba?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
slmlar canim benim kizda 2yasina basacak nerdeyse oda cok ictahsiz,senin adinada uzuldum ama inan yanliz degilsin cok zor ana yuregi iste,balik yagi isine yararsa soyle lutfen bende kullanayim,nerden aldin ve isvicrede ins bulunur,ccvpini bekliyorum canim

canım zaten dr. yazmıyo yazsada kurum ödemiyomuş..normal eczaneden gittim aldım ismi zinco mega çilekli balıkyağı şurubu ama bilmiyorumki isviçrede varmıdır..vardır ama ya bisor eczanelere..

canım çocuğunda kansızlık yada demir eksikliği fana varsada iştahsız olabilir.benim ufaklıkta öyleydi yemek yemesi için ne şaklabanlık yapardım .öncelikle yemek tabağını onun dikkatini çekecek süslü püslü bişeyler olsun.öğünlerinizi beraber geçirin yani siz yemek yemeden önce onu doyurmaya kalkmayın.hepiniz aynı anda oturun masaya.ona yemeği cazip kılacak sözlerle çağırın.hikaye falan okuyorsanız yemek yemenin önemini anlatan hikayeler seçin.
ayrıca ben kızıma nutriwayin multivitamin ve kan yapıcı özelliği olan ironu kullanıyorum.nutriway beslenme destek ürünleri organik tarımla üretim sertifikasına sahip tek marka.yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. eşim doktor zaralı bişey olsaydı kesinlikle kullandırmazdı.biz nutriwayle tanışana kadar her türlü vitamine karşı çıkardı.ama şimdi aile boyu hepimiz bu beslenme destek ürünlerini kullanıyoruz.

slm gulucuk ins burda isvicrede vardir ,gidip sorarim,ins sende bir ise yarar,uzulme bugunlerde gececek,bn buna inaniyorum,benim kizimin ictahsizligi inan kimsede yok ama rabbime sukurki saglik be benm tek tesellim,sevgilerimle

canım sanırım açtığım konuyu fazla dikkatli okumadın..çünkü o saydıklarının hepsini denediğimi yazdım..özellikle dr. kontrolünde hiç birşey çıkmadığınıda yazmıştım sanırım fazla dikkatli okumadın..neyse canım şuan balıkyagını deniyorum ve oğlum çok hasta grip oldu..o yüzden de fazla üstelemiyom ama hala aynı bir değişiklik yok..canım çocuğunun iştahının açılmasına sevindim..darısı bizimkilerin başına..:teselli:

slm gulucuk ins burda isvicrede vardir ,gidip sorarim,ins sende bir ise yarar,uzulme bugunlerde gececek,bn buna inaniyorum,benim kizimin ictahsizligi inan kimsede yok ama rabbime sukurki saglik be benm tek tesellim,sevgilerimle

canım seni çok iyi anlıyorum..bilmezmiyim..akşama kadar aç dururda:teselli: daha açım demez..inşallah canım bugünler geçecek..sevgilerimle..

canım seni çok iyi anlıyorum..bilmezmiyim..akşama kadar aç dururda:teselli: daha açım demez..inşallah canım bugünler geçecek..sevgilerimle..

gececek arkadasim gececek,,,benim kizimin 3,4gundur sudan haric hicbirsey yemedigini gordum,2ayinda basladi acikmamasi gitmedigim yer kalmadi,kiloya boya bakip eve yolladilar,mide reflusu olabilri ilac verdiler ise yaramadi yok dediler,ve ogun bugun ben vermeye calisiyorum panyalcoluk yaparak,eline oyuncak koyarak,baska care yoktu valla,:1hug: annesutunu bile pombalayip kasikla verdim,ama dedigim gibi allahtan baska kimsede yardim etmedi sukur rabbime,derdi,sifasini verende o,ben bekliyorum ins gecer,simdi ben yine zorlamasamda arada sirada bir yogurt vermeye calisiyorum,

canım şuan o kadar sinirli okadar üzgünümkü hiç sorma benimki daha akşam yemeği yiyecek..ben artık kızdım ve bıktım karışmıyorum artık ne yaparsan yap diye çekildim kenara..şimdi babası yemek ısıtıyo bilmiyorum yiyecekmi yemeyecekmi..artık çok ama çok bunaldım ve ne yapacagımı şaşırdım..inanki şuan çok moralim bozuk ve dokunsalar ağlayacağım..zaten çok hasta sesi bile çok kötü çıkıyo öksürüyo gece öksürükten uyuyamıyo..birde iştahı zaten yoktu şimdi hepten ğitti..işte böyle yani baya kötüyüm..

:çok üzgünüm:slm canim,seni okadr iyi anliyorum ki anlatamam,ben yaklasik 2yildir cekiyorum,annelik bu olsa gerek oyemeyince icim icimi yiyor,1aydir zorlamiyorum vermek istemiyorum hic orali degil ve 1kilo atti simdi arasirada yine birseyler vermeye calisiyorum,oncede cok kusuyorduda,bnde herzamn uzuntuden aglardim,moralim cok bozulurdu kimseler beni anlamazdi butun hicbir arkadasimin cocugunun basindan gecmedi masaallah hepsini ictahi yerindeydi,keske benim kizda boyle yese derdim,ama saglikli olmasi bana yetiyor,biz ne kadar uzulsekte bos,uzulme gulucuk,ayni derti yasiyoruz inan seni cok iyi anliyorum ama yapacak bisey yok bekleyelim hayirlisiyla,allah kolaylik versin kardesim,uzulme olurmu,bebeisin icinde uzuldum zaten hastalandiklarinda hic yemezler,baya ugrastirirlar,umarim en kisa zamnda iyilesir,:çok üzgünüm::1hug:

canım yaklaşık 6 gün oldu hastalalalı..hala balğamlı bir öksürük var ara ara..iştahı hala aynı hele hastalanınca iyce kesildi..alerjiside var..şeker ve çikolataya karşı ..dün her yeri şişmiş ve benek benekti..bayramya yazık yavrum 2 çikolata yedi sabah heryeri şimişti..alerji şurubundan verdim buğünde hiç yedirmedim..biraz iyi gibi..öğlen zorla çorba içirdim bakalım akşama ne yapacağız..beni en iyi sen anlıyorsun valla..çeken biliyo degil mi..ne yapalım bizizmkilerde böyle işte..

slm canim ins gecer yazik valla uzuldum eger bogazda balgam varsa en gec 1hafta icinde geciyor benim kiz da usuttugunde balgam oksuruk oluyordu hele balgamla kusmasi hic cekilmezdi,evet seni cok iyi anliyorum sende beni bazen arkadaslara vede doktora kizim birsey yemiyor dedigimde sanki kimse bana inanmiyormus gibi geliyor ve bende herkese gelin bana gorurusunuz diyorum gecenlerde arkadas geldi bana ogluyla o ogluna 5ogun verdi benim kiz halen hic birsey yememisti saskinlikla sen hakliymissin dedi ve allah sana sabir versin dedi ,biliyormusun artik anlatmam bile bos gibi oyle cok uzuluyorum ki bu ictagsizlik hic birsey yememesi,suan tek istegim kizimin bana acim demesi ve kendi yemesi ins arkadasim ogunleri bizde goruruz sadece sabredelim,annem hep der bana,kizim kardesinde 5yasina kadar hic yemezmis ekmegin tadini bile bilmezmis ama simdi bak nasil kilolu ve simdide biz kardesine yeme diyoruz,:)) bndekeske bende ogunleri gorsem diyorum,keske ogunlerin gelecegini bilsem valla istedigi kadar yesin diyorum ozamn,iste boyle canim bn yine herzamanki gibi rabbime sukrediyorum televizyonda bazi hastalari gorunce inan allahima binlerce kez sukrediyorum kizim saglikli diye,ama ne yaparsinn anneyuregii,sende bebisinin hastaligi icin uzulme gecer,dikkat et fazla sekerde yemesin yazik sende hani garibim hic birsey yemiyor bari cikolata seker yesin diyorsundur valla bn diyorum,neyse canim cok uzun oldu,kendin cok iyi bak,seni tanidigima seninle yazismaya inan cok memnun oldum,bebegine iyi bak umarim en kisa zamanda iyilesir,,sevgilerimle

canım saol..bizde o günleri göreceğiz inşallah..bu iştahsızlığı yüzünden ve artık zamanı geldi diye 2.çocuğu düşündük ama maalesef rabbim nasip etmedi..2-3 ay sonra yasak ortadan kalkıyor inşallah tekrar olur..rabbim hayırlısıyla sağlıklı iştahlı bir çocuk nasip eder..belki atakanda düzelir inşallah şuana tek istegim bu hayırlısıyla inşallah..
canım oğlum biraz daha iyi ama burnu hala arada akıyo hafif bir öksürüğü ve balgamı var ..grip ilacıda bitt..şimdi sadece balgam söktürücü şurubunu veriyorum..tabi zencefilli bala devam..

canım benim ben hastayken balık yağını kesiyorum iyileştikten sonra devam et zinkomega falan bilmiyorum etkili olurmu ben daha öncede sölemiştim sana carlston isimli bi balık yağı kullandığımı ayrıca bu önemli oğlumda alerji hastası zaman zaman değerleri yükseliyor ozamanda vücudunda lekeler çıkıyor işte bu zamanlarda çocuğunun iştahı kesilir alerji hastası çocuklar ilaç kullanmadan yemeleri düzelmez mutlaka ialcı varsa kullan öle balık yağına başla bak görürsün düzelme olcak bu kadar üzülme kanı canı yerinde olsunda Allahım başka dert vermesin kötülerinden korusun:1hug:

canım hastay ama verdim yeni başladım zaten.1 hafta oldu..alerji şurubu var dr. verdi.ama test yaptırmadım daha..dr.10 gün kullan demişti..kullandım ama eğer şeker veya çikolata yerse oluyo..küçük bir çikolata yedigi zaman olmuyo eger şeker yerse oluyo..iştahındada hiç düzelme olmadı..şimdi ne yapayım hasta balık şurubunu keseyimmi?yazarsan sevinirim..

slm canim,insaallah 2side olur ve o ictahli olur valla aynen benim gibi dusunmussun bende 2cocuk istiyorum ama daha olmadiins kismetse yakinda olur,sirf kizim icin ,onunla birlikte oturup yemek yesinler ve kizimla birlikte buyusunler istedim,birlikte olsunlar istedim,iyi birer kardes ve arkadas olmalari icin 2cocugu istedik,cunku bu zamanda disarda kimseye guvenemiyorsun,kardeskardese buyurler,ins canim oda yakinda olur,belki biri yer oteki ister hesabisüprizzzzzbnde bazen diyorum 2cocugum olursa ins o ictahli olur ama en onemlisi saglikli olmasi,ister ictahsiz olsun ama yetrki saglikli olsunlar ama ictahda olsun tabi,,,,,bide baska mesajda balik surubu yazmissin doktora sor bence kullanabilirmisin diye belki oda alerji yapmis olabilir bilmiyorum ama bnce yinede sor canim,,,ins yakinda balgamda gider o zaten birz zor gidiyor kizimda oldugu zamanlar 1hafta olur,,,ins gecer canim biraz daha sabretttt,kendinize iyi bakin,,,,:1hug:

canım hastayken ben kan ilacınıda balık yağınıda kesiyorum lekelerin oluşması için çok aşırı yemesi gerekmio zaten çikolatayı falan alerji ilacını dr.un ver dediyse ver iştahsızlığının büyük ihtimalle sebebi alerjisinin olması ne yaparsan yap yemek yemez alerji ilacıyla birlikte balık yağınıda ver hemen 1 haftada sonuç bekleme sabırlı ol mükafatını görürsüna.s.

canım iştahsızlığının alerjiyle bi alakası yok..alerji yaklaşık 4aydır var.benim oğlan 2 yaşından beri hep aynı ama bu aralar çok üşengeç oldu..herşeyi bizden bekliyor.kendi oturup yemiyor..kolum ağrıyo kolumu dinlendirecem diyo..sofrayı görünce bi bahane uydurur başta zaten yemeği hiç beğenmez..kaçar..sonra biz yeriz sofrayı toplarken ağlar ağlar..bazen dayanamıyoz babası veya ben yediriyoruz.bazende kızıyoruz..yeseydin yemek saati bitti deyip kaldırıyoruz..her yoluda denedik ama nafile..şimdilik böyle idare ediyoruz..

canım bence senin için daha erken 2 yaş için yani..seneye düşün bence..çünkü hem kendi sağlığın için hemde daha küçük senin minnoş tabi bence canım..biraz iyi gibi ..canım alerjisi 4aydır var..ben balık şurubunu 1 haftadır kullanıyorum..onunla alakası yok yani..dr.sordum kullanabilirsin demişti..sağlıcakla kalın..:1hug:

tamam canim yukardaki mesajdada yazmissin bunu simdi kullandigini arkadas oyle yazinca bende hani sormakla fayda var diye dusundum,,ama tabi ictahsizligi daha onceden varmis,,haklisin,,,
2bebek icin dusunuyorum kismetse zaten oluncaya kadar senin dedigin zamani buluyor valla,baksana olmuyor,,isvicrede butun cogunluk hemen ilk bebekten sonra 2ciye karar veriyorlar,yine bnm kiz 2olacak onlar hemn 1yasindan sonra 2ciyi istiyorlar,
aman valla canim suan 2bebegi dusunecek halim yok,benim icin oncelik suan kizimin ictahini gelmesi,,
inanirmisin uzuntumden agliyorum ya,bazen hep dusunuyorum rabbim ben bir yerde hata yapmissam affet beni,dusunuyorum birseyler bulamiyorum,,
cunku arkadasim sizin bebeklerin yinede sevdigi yemekler vardir ama benim kizda oda yok,bunu yazarken bile agliyorum,1aydir zorlamiyorum,1kilo atti,su bile icmiyor,neyse canim yarin gorusurz:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…