Göz Makyajı En en en hacim veren maskara ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
thirteenrenia arkadaşıma çok teşekkür ediyorum....aş.listede hayvanlar üzerinde kozmetik deneyleri yaparak;canlarını yakan veya ölümlerine sebebiyet veren kozmetik ve ıtriyat devlerinin isimleri var...herkesi mümkün olduğunca duyarlı davranmaya davet ediyorum......örneğin kendi adıma artık maybelline mascara satın almayacağım yada max factor...listede bu isimler de var..ufacık bir katkım dahi olsa huzurlu olurum benim de evde kedim var ve sokak hayvanalrını da çok seviyorum....LÜTFEN UFACIK DA OLSA BU KONUDA TÜKETİM ALIŞKANLIKLARINIZI DEĞİŞTİREREK DUYARLI OLUNUZ....

1. Colgate-palmolive
2. Clairol

3. Johnson&Johnson
4. L'Oreal
5. Bioterm

6. Maybelline
7. Lancome

8. Giorgio Armani

9. Helena Rubinstein

10. Vichy
11. Adidas

12. Calvin Klein

13. Lancaster

14. Procter&Gamble

15. Ponds

16. Ralph Laureen

17. Max Factor
18. Oral B

19. Pantene
20. Pfizer

21. Unilever

22. Axe

23. Dove
24. Polo

25. Neutregena

26. Elizabeth Arden

27. Donna Karan

28. Faberge

Dove sabunları, Pantene şampuanları, L'Oreal, Oral B diş fırçası, Maybelline, Colgate-Palmolive gibi ürünler ülkemizde satılıyor. Arkadaşlar bunları almamaya dikkat edelim. Hayvanlar üzerlerinde deney yapılmak, gözlerine, kürklerine yakıcı maddeler damlatmak, kör etmek hatta öldürmek için değildir. Birçok ülkede kozmetik ürünlerinin tavşan vs. gibi hayvanlar üzerinde denenmesi yasaklanmakta. PETA bu konuda büyük çaba göstermektedir. Her yıl yüzbinlerce hayvan deneylerde acımasızca öldürülerek labaratuvarların çöplüklerine atılmaktadır. Yazıklar olsun.

ÇEKOSLOVAKYA'daki bir hayvansever örgüt olan Svodoba Zvirat, aşağıdaki billboard afişini yaparak, şöyle yazmış: Her yıl 300.000 hayvan işte böyle acı çekiyor. Hayvanlar üzerinde kozmetik testi yapmayın!.

Son düzenleme:

canım burda hngi rimel var kirpiklerinde

Bu rimel tatlım arkadaşın gözündeki..

Hayvanlar üzerinde denenen ve onları katleden ürünleri kullanarak suça ortak olmayalım!
Duyarlılığınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum canlar.

arkadaşlar,,,,,,kendi adıma max factor ve maybelline maskaralarını almaya son veriyorum......avon-oriflame,body shop,nivea gibi firmalar hayvanlar üzerinde test yapmıyorlarmış..onlara yöneleceğim....... ben güzelleşeceğim diye onca hayvanın canının yakılması ve canlı canlı derilerine asit ve benzeri maddelerin dökülmesini,maskara testleri için gözlerinin kör edilmesini midem kaldırmıyor çünki,,,,,,,,vebal taşımak istemiyorum..bile bile yapılan hata hata olmaktan çıkar artık, aptallık kategorisine girer çünki,,,,,,böyle düşünüyorum.......sizleri de burdan uyarmayı ve bilinçlendirmeyi görev adlediyorum........bilmeyebilirsiniz ama artık öğrendiniz....lütfen dıuyarlı yaklaşın.....satışları ciddi ölçüde düştüğünde firmaların,, kırmızı şeritlerle satış raporları yöneticilere gönderilir.......hayvan işkencelri nedeniyle satışlarının düştüğünü mutlaka anlayacakalrdır ve çeki düzen vermeye istekli olacakalrdır zaman içinde,,bu bir süreçtir,,,herkes az çok katkıda bulunmalıdır.....free cruelty(hayvan işkencesi yapmayan firma listeleri) ürünlerini satın almaya davet ediyorum herkesi,,,googda aratın,yüzlerce var.....benim için de max factor ve maybbelline bitmiştir....
önemli not: ben satış temsilcisi değilim hiç bir firmanın,,sadece duyarlı bir tüketici olarak yazdım yazılarımı....yukarda belirttiğim firmalrla da hiç bir ticari ilişkim yoktur,salt tüketicilik bağım mevcuttur.....

max factor kullanıyodum bende ve cookk güzel oluyo zaten kirpiklerim kısa değildir bunla tam istediğim gibi oluyodu böyle birşey duymamıştım hiç :26:

max factor kullanıyodum bende ve cookk güzel oluyo zaten kirpiklerim kısa değildir bunla tam istediğim gibi oluyodu böyle birşey duymamıştım hiç :26:

bende öyle,,mac factor ve maybelline hastasıydım ,ayıla bayıla kullanıyordum ama artık son veriyorum....yurtdışında da tepki toplayan 3 firmadan ikisi bunlar,,,başta loreal,max factor ve maybelline,,maskara sözkonusu olduğunda,,,,çünki beyaz tarla tavşanlarının gözlerini göz makyajı temizleyicisinin ph değerini ayarlamka için yakmaktan tut da, gözlerinde kör oluncaya kadar maskara denemeleri yapmaya uzanan çok dehşetengiz süreçler hayvanlar üzerinde test ediliyor.....video ve fotografları avr internette,,,,ve oldukça sağlam kaynakalrdan baktım,,resmi yabancı sitelerden vs....o gözleirnizi hiç yakmayan,pıt diye maskaralarınızı kolaylıkla çıkaran göz makyajı temizleyii sular nasıl elde ediliyor sanıyorsunuz,,asit düzeyleri hep tavşanların gözlerinde test edilerek,,,anca bir tavşan kör olana kadar, zararsız ve sizin gözünüzü yakmayacak seviyeye geliyor

bu konuya gerçekten önem veren markalar açık açık belirtiyo ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmemiştir diye. mesela bikaç kozmetik firmasının internet sitesinden örnek;

The Body Shop: Kozmetiklerin hayvanlarda denenmesi bilimsel açıdan gereksiz, ahlaki açıdan yanlıştır. Bu tavrı benimseyen ilk şirket olduk, bundan son vazgeçen de biz olacağız. Ayrıca bir hayvanı, vücut parçaları için öldürmenin yanlış olduğuna da inanıyoruz. Bunun için, makyaj fırçalarımızı üretirken bile tüylü dostlarımızı rahat bırakıyoruz. Yapılamaz dediler. Öyle bir yaptık ki, sayısız ödül aldık.

Avon: ''Biz Avon olarak ürün kalitesinin ve güvenilirliğinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sattığımız ürünlerin yüksek standartlarının laboratuar testleriyle sağlanmasına çalışıyoruz. Ürünlerimizin tümü çevreyle dosttur ve hayvanlar üzerinde test edilmezler. Ambalajların tümü dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir ve hiçbirisi çevreye zarar vermezler.'',

Oriflame: ''Oriflame kozmetik, ürünleri veya bileşenlerini hayvanlar üzerinde test etmemektedir ve ürünlerde ölü hayvanlardan elde edilmiş veya hayvanlara zarar vererek elde edilmiş hiçbir bileşen kullanılmamaktadır. Oriflame kozmetik, çalışmalarını çevreye saygı gösteren bir şekilde gerçekleştirmeye kendisini adamıştır. Tüm tedarikçilerden, çevrenin korunması ve muhafazası konularına, düzgün çevresel kontrol mekanizmalarının tesis edilmesi çalışmalarına ve ulusal ve yerel yönetmeliklere uyumlu hareket edilmesine karşı sorumlu bir şekilde yaklaşması beklenmektedir. ''

arkadaşlar,,,PETA(hayvan derneği)nın resmi sitesinden bir pdf dosyayı sizler için nete yükledim,,, dosyada hayvanlar üzerinde test yapan ve bizim de Türkiye'de çok yakından tanıdığımız pek çok firma ismi var.... linki kopyalarak açtığınızda,30saniye kadar bekleyin ve download(indir) düğmesi çıkınca bilgisayarınıza indirip inceleyebilirsniz... yakınen sürekli gözönünde olan ve türkiyede raflardaki ürünlerin pek çoğunun sahibini göreceksiniz... özelime mesaj atan arkadaşlar,,lütfen sizde bu linke göz atınız,,,link budur:
xxxx
link paylaşımı yasakmış fakat dileyenler PETA'nın resmi sitesinden (sivil toplum örgütü olduğundan sonu org. ile biter) pdf dosyalara ulaşabilir....hayvanlar üzerinde test yapanlar ve yapmayanlar( companies that don't test on animals ve companies that do test on animals pdf dosyaları)

Son düzenleme:
Merhaba,
Site linki paylaşımı yasak olduğu gibi dosya upload siteleri doğrudan linki verilmesi yasaktır,
Paylaşımı dosya uzantıları aracılığıyla değil yazı şeklinde paylaşmalısınız

Anlayışınızı umuyorum,
Konu hakkındaki duyarlılığınızdan dolayı da teşekkür ederim

Hayvan testlerinden ilk vazgeçenlerden biri de Avon idi. Fakat son zamanlarda rekabet, serbest piyasa, piyasa ekonomisi derken..Avon' un belli başlı ürünleri Çin' de üretilmeye başladı. Ve Peta örgütü Avon' u da kara listeye dahil etti. Çünkü Çin' de Hayvanlara karşı çok sevimli politikalar yok, bilirsiniz.
Bazı markalarda da nihai ürünü (kullanılan) hayvan üstünde denemiyor, ama o ürünün girdileri hayvanlar üzerinde denenmiş mi bu konuda kıvırıyor. Net değil.
Flormar, nivea, naturel colors gibi ürünlerde açık açık yazıyor ya da politikaları bu yönde.
Bende maybelline markasını beğenirdim. Son 1 aya kadar.

Son düzenleme:
kesinlikle hukuken bir yaptırım getirilmeli firmalara,,,,yapmıyorsan deney,, yaz kardeşim koca ambalajın üzerine.....ingilizce-türkçe farketmez ama bu yasal hale gelmeli diye düşünüyorum....örneğin geçen watsons mağazasından superdrug firmasına ait bir saç maskesi aldım..adamalr kocaman yazmışlar...we do not test on animals diye,,,,,(hayvanlar üzerinde deney yapmıyoruz) inanın diğer maskelerden nsipeten daha pahalı olmasına rağmen hemen kaptım kavanozu......öyle mutlu oldum ki o ibareyi görünce şişe üzerinde,,,,TÜKETİCİ OLARAK BİLMEK HAKKIM NEYİ SATIN ALIYORUM DİYE....O YÜZDEN KESİNLİKLE YASAL HALE GELMELİ HAYVANLAR ÜZERİNDE DENENDİ-DENENMEDİ İBARESİ.....BU EVRENSEL BİR ÜRETİM ETİĞİ HALİNE GELMELİDİR!!tüm büyük kozmetik devleri ülkelerinde tepkiyle karşılaşan ürünleri bizim gibi 3.dünya ülkelerine gönderiyorlar zaten...bu gerçek...''zira malum bizde koyun çokkkkk!!!

imla hatası

Son düzenleme:
Size katılıyorum.
Bende saç boyası araştırması için bugün kozmetikçide "organic naturel colors" saç boyasının üstünde "tavşan amblemi" gördüm. Bu amblem o üründe hayvan testi yapmadığını gösteriyor. Sadece ürünü değil sırf üretici firma kar etsin diye o rafı alasım geldi. Manevi olarak bile insanı çok mutlandırıyor. Yanii demek ki isteyince hayvanı katletmeden de oluyormuş.
O değil de, hayvan deneylerinin gereksiz olduğu, sırf gösteriş için yapıldığı öngörülüyor. "Biz bunu hayvana denedik, zarar vermedi" demek için.
Çok farklı şeylerden bahsetmek isterdim ama, başlığı meşgul etmeyim. Duyarlı canlar araştırıp ona göre alışveriş yaparlarsa çok mutlu olurum.

bu tavşan logosuna ben de vurgu yapmak isterim....Ürün hayvanlar üzerinde test edilmemişse ve özellikle tavşanlar işkenceye maruz bırakılmamışlarsa..ürün ambalajlarında happy rabbit(mutlu tavşan )logosu yer almaktadır....alışveriş esnasında lütfen dikkat etmeye çalışınız....özellikle kozmetik ve ıtriyat alışverişlerinizde....

bole bı logo oldugunu bılmıyordum tesekkurler bılgı ıcın
ben de kısa bı kesıt anlatmak ıstıyorum bu konuyla ılgılı
bugun oluldan bı arkla muhabbet edıyoduk bı hafta once tanısmıstık ıste lorealden mı ne hayvanlar uzerınden denye yapan bı fırmadan bahsedıyodu ıste o markayı cok begenıyorum falan fısman dıye bende cnm o marka hayvanlar uzerınden deney yapıyo haberın olsun dedım
flormar tavsıye edrım bak o cok uygun hemde cok guzel dedım ben artık ondan alıcam dedım faln ıste konusuyoruz uzun uzun bana dedıkı hayvanlar uzerınde deney yapmaları cok normal ne yapcaklardı kı dedı ya bede olur mu hıc ole sey canlarını katledıyolar hanı olu bı hayvan uzerınde yapsalar nesede canları acıyolar dedım
burda benı uzen kzın bırde evınde besledıgı cok sevıyorum dedıgı kedısı var
acaba onun uzerınde deney yapsalardı yın eaynı goruste olurmuydu
cok uzuldum gecekten bası ınsanlarda vıcdan merhamet kalmamasıdedım ıcımden bırde kedısı var ya bole bı kısının bu cumleyı kurması benı cok uzdu
Allah akıl fıkır versın bolelerıne ne dıyım

canım sana şunu öneririm....arkadaşınla birlikte youtube sitesine girin..arama yerine animal testing yazın,,,ve yüzlerce video çıkıcak karşınıza,,,,eğer arkadaşın gözleri dolmadan ve kusma ihtiyacı hissetmeden 1-2 dakika o videolara bakabiliyorsa ve halen düşüncesi değişmemişse,,,,,,o arkadaşın insan geni,vicdan geni,ahlak geni taşımıyordur...bu kadar da emin konuşuyorum!!!! gerisi de senin bileceğin iş....

vala ben ızleyemedım ızleyebılcemı sanmıyorum onun da vıcdanına kalmıs ıster ısler ıster ızlmez ama benım gozumden dustu vala
pekı bısey sorucam hayvanlar uzerınde deney yapmayan urunler kalıtelı dogru bı urun ortaya cıkardıklarını ıspat etmek ıcın hangı yontemı kullnıolar ınsanlar uzerınde hayvanlar uzerınde yapmıyolarsa
bılıyomöusunuz ??

hayvanalr üzerinde deney yapmayan firmaların 450e yakın teknik ve motodik yöntemleri olduğunu okudum...hayvanların tercih edilmesindeki ana neden; ucuz maliyetli denekler olmaları,,,diğer bahsettiğim yöntemler ciddi meğlağlar gerektiren,ciddi AR-GE çalışmalrı ve ciddi teknolojik altyapı gerektiren yöntemler..o nedenle devasa boyutlarda cirolar elde eden dev kozmetik firmaları(başta LOREAL ve alt markaları) kar paylarından kısmamak adına bu bahsettiğim diğer alternatif teknolojik yöntemlere başvurmuyorlar.....hayvanları harcamak çok daha ucuz ve basit bir yöntem,,kaldı ki dünya çapında yapılan bir araştırma göstermiş ki; bilim adamlarının %88 i hayvanlar üzerinde deney yapılmasının,metabolik ve fizyolojik pek çok farklılık nedeniyle; kesin ve tutarlı sonuçlar doğurmadığı ve hayvanlar üzerinde test etmenin insanalrda çoğu zaman işe bile yaramadığı görüşündeler.....o nedenle 1980 sonrası özellikle bilimadamları PETA gibi sivil toplum kuruluşlarına verdikleri demeçlerde bilimin cani bir hata yaptığını belirtmişlerdir.....(o yazıyı bulunca sana kopyalıcam) okudum çünki,,hatta ekşi sözlükteydi,,,,konumuza dönersek;pek çok firma insanalr üzerinde para karşılığı ve özgür irade ile d eney yapıyor....bu da insan iradesine dayalı bir yöntem olduğundan etik olmadığı söylenemez..sonuçta alan razı evren razı,,,,,pek çok ilaç firması bu yönde çalışıyor meselaa,,,,ama hayvan deneyleri hala çok yaygın ilaç ve kozmetik firmalarında,,,ama kiiiiiii;hayvan dediğimiz canlının ağzı yok dili yok meramını dile getiremez...ve hür iradesi ile testi para karşılığıında kabul edemez...etik olmayan da zaten budur........hayvanları paçavra gibi kullanıp,türlü işkenclerden geçirip,bir kirli mendilcesine tıbbi atık olarak çöpe atıyorlar......yavru kediler,tavşanlar,fareler,,,aklına ne türden hayvan geliyorsa,,,,,o kullanılan maskaraların içerikleri tavşanalrın gözlerinde,yavru kedilerin gözlerinde test ediliyor,,kör oluyorlar zararsız bir ph seviyesi yakalayana kadar deneyde,,,,,,daha türlü türlü yazabilirm,,yeni doğmuş kürklü hayvanların kürkleri canlı canlı yüzülüyor,etler kemikler artıklar çöpe,,,,,,,daha ben ne diyimmmm,,,,,,,,kıyamet kopsunda insan ırkı yerle bir olsun ALLAHIMM!!!!!!!

teskkur edrım cnm
olen hayvanların derısınden kurk yapsalar ne olcak sankı ama ya acı cektıgını gore gore nasıl yapabılıylar nasıl anlamıyorum hayvanları sevmeyen ınsanları da sevmez kesınlıkle vıcdansızlık merhametsızlık bu kalp gozerı kapanmıs ole ınsanların ben mecburıyet harıc hayvanların avlanmasını da dogru bulmuyorum gunah zaten
ya benım maybellıne rımelım var ya cok da guzel offfff offff hatta pembesını bıle alıcaktım ama atamaıcam rımelımı ogrencıyım ama bıtınce bı daha almıcam ne pembe ne sarı batarlar ınsallah
maybellıne hayvanlar uzeırınde deney yaptıgını okuyunca burdan sonradan ogrendım onu cıdden uzuldum cunku bı cok ınsan memnun ve benım tek memnun oldugum rımelımdı flormar denıcem artık hep cıdden flormarda olmasa bılemıyorum artık ne kullnırdım

bu arada uerınde deney yaptıkları teknolojık aletlerı cok merak ettım bakıcam cnm tesekkurler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…