Emziren Annelerin Birlikte Zayıflama Deneyimleri

kıslar ben çok mutluyum hamile kalmadan önce evlilik kilolarıyla 74 kiloydum şimdi 63-64 kiloyum :))))))) her reglide biraz daha gidiyo kilolar.

Emziren anne diyetinde annelerin hayvansal proteinlerin yanında bitkisel protein olan fasulye, nohut ve soya almalıdır. Haftada en az öğün olmak üzere balık tüketmelidir.

Ender Saraç emziren anne diyeti

Pazartesi ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet yeşil elma, öğle yemeğinde 1 porsiyon etli türlü (yağsız), 1 ufak tabak makarna (yağ ilave edilmeden haşlanmalı), 1 kase yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 dilim kepek ekmeği ve 1 dilim beyaz peynir, akşam yemeğinde 1 kase domates çorbası, 1 porsiyon balık ızgara, salata (limitsiz yenilebilir), meyve aynı şekilde limitsiz yenilebilir.

Salı ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı bal, 1 dilim kepek ekmeği ve 1 adet domates, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 porsiyon etli taze fasulye (yağ konmadan hazırlanacak), 1 porsiyon pilav yağsız, 1 kase komposto (sakarin ile tatlandırılacak),1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet yeşil elma, akşam yemeğinde 1 kase tarhana çorbası, 6 adet ızgara köfte, 1 tabak püre, 1 kase yoğurt, 1 tabak kayısı, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Çarşamba ; sabah kahvaltısında 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 tabak taze etli bezelye, 1 kase cacık, 1 ufak dilim börek, 1 kase komposto (sakarin ile tatlandırılmış), 1 dilim kepek ekmeği, ara öğünde 2 top dondurma, akşam yemeğinde 1 kase yayla çorbası, 1 tavuk but haşlama (derisiz), 2 adet havuç, 1 adet domates, 1 adet salatalık ve birkaç yaprak maruldan oluşan salata tabağı, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Perşembe ; sabah kahvaltısında 1 adet yumurta, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet domates, 1 dilim kepek ekmeği, bir bardak bitki çayı, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 porsiyon barbunya pilaki, 1 dilim kepek ekmeği, bol yeşil salata, 1 ufak kase kaymağı alınmış yoğurt, ara öğünde 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu, akşam yemeğinde 1 porsiyon bonfile, 1 adet patates haşlanmış, 1 tabak taze fasulye, 1 kase cacık, 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet domates, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Cuma ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 adet yumurta, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği, bitki çayı (şekersiz), ara öğünde 1 adet yeşil elma, öğle yemeğinde 6 adet yağsız kıyma ve az ekmekle yapılmış ızgara köfte, 1 ufak kase kaymaksız yoğurt, 1 tabak süt ile hazırlanmış püre, 1 adet portakal, ara öğünde 1 adet muz, akşam yemeğinde 1 kase mercimek çorbası, 1 tavuk göğüs haşlama (derisiz), 1 tabak taze fasulye, 1 kase cacık, 1 adet elma ve portakal, yatmadan 1 saat kadar önce 1 bardak süt (şekersiz)

Cumartesi ; sabah kahvaltısında 1 dilim kepek ekmeği, 1 bardak süt (şekersiz), 8 adet siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet mevsim meyvesi, ara öğüde 2 top dondurma, öğle yemeğinde 1 tabak yağsız et ile yapılmış türlü, 1 kase cacık, 1 ufak tabak yağsız pilav, 2 adet portakal, ara öğüde 1 bardak az tuzlu ayran, akşam yemeğinde 1 dilim kepek ekmeği, 1 adet alabalık haşlama, 1 adet domates, 2 adet havuç, 1 adet salatalık, birkaç maruldan oluşan tabak, 1 ufak tabak yağsız makarna, yatmadan 1 saat kadar önce istediğiniz meyvelerden oluşan meyve tabağı

Pazar ; sabah kahvaltısında 1 bardak süt (şekersiz), 1 dilim kepek ekmeği, 1 dilim beyaz peynir, 1 adet domates, ara öğünde 1 adet muz, öğle yemeğinde 1 tabak taze bezelye, 1 dilim kepek ekmeği, 1 kase cacık, 2 adet havuç, 2 adet domates, 1 adet haşlanmış patates, ara öğünde 1 adet elma ve portakal, akşam yemeğinde 1 kase domates çorbası, 1 porsiyon bonfile, 1 dilim kepek ekmeği, 1 patatesten püre, 1 adet domates, 1 adet salatalık, 1 adet havuç ve 1 adet muz, yatmadan 1 saat kadar önce 1 adet muz

Doğum sonrası emziren kadınların zayıflama sorunu herzaman vardır. Genellikle zayıflama konusunda sağdan soldan edinilen bilgilerle haraket ediliyor. Halbuki uzman doktorlar çok daha sağlıklı ve bilimsel zayıflama teknikleri sunuyorlar.Şayet yeni doğum yapmış emziren bir bayansanız bu zayıflama teknikleri sizler için..

Emzirme dönemindeki az uyku ile çok yeme arasında bağlantı var. Uykusuzluk, hormonların salınımını artırır ve yemek yeme ihtiyacına neden olur.
Cinselliğin zaten az olduğu emzirme döneminde düzenli olmayan bir uyku, düzensiz cinsel yaşama da neden oluyor. 6. haftadan itibaren cinsel hayatın da düzene girmesi, kilo vermede önemlidir. Sadece beslenme, kilo vermek için bu dönemde yeterli değildir. Ama etkin emzirme, iyi uyku, egzersiz ve düzenli cinsel hayatla 6 ayda şişmanlığı aşabilirsiniz.

* Doğum sonrası, hemen diyete başlamak doğru mu?
Doğumdan 6 hafta sonra, sağlıklı kilo verebilmek için diyete ve egzersize başlanmalıdır. Diyet derken, katı bir rejim listesi uygulanmasını kastetmiyoruz.

* Emziren anneler için özel bir diyet öneriyor musunuz?
Emziren annelere diyet yapmalarını kesinlikle önermiyoruz. Önerimiz; doğru, dengeli beslenme ve egzersizdir. Bunu, evde her anne kendi kendine de başarabilir. Anne sütü, bebek için en uygun besindir. Emzirme döneminde süt salgılanması; kadının normal gereksinmesinden daha fazla enerji, protein, vitamin ve mineral almasını gerektirir. Bu yüzden, katı diyetler sakıncalıdır. Başarılı bir emzirme ile anne 6 ayda normal kilosuna dönebilir. Emziren anne, kalsiyumdan zengin beslenmelidir. Bu dönemde su ihtiyacı da artan anne, günde en az 10 su bardağı sıvı almalıdır. Emziren anneler 4-6 aylık emzirme döneminde gaz oluşumunu engellemek için yemeklerini yavaş yemeli, lokmalarını ise iyi çiğnemelidir.

* Doğum sonrasında, fazla kilo problemi yaşamamak için ne yapmak lazım?
Düzenli ve dengeli beslenmeyi öğrenmek için bir diyetisyene gitme şansları olmayan anne adayları, hamilelik dönemi başlar başlamaz kendi kendilerine de kilolarını kontrol altında tutabilirler. Kendilerini takip eden jinekologlarıyla da, sağlıklı beslenme konusunda fikir alışverişinde bulunabilirler. Jinekologlar, onlara doğru yönlendirmeler yapacaktır. Gebelik sırasında alınması gereken ideal kilo; 10-12 kilodur. Bu miktardan fazlası, hem gebelik boyunca birtakım sıkıntılar yaratabilir, hem de gebelik sonrasında anne ye yük olacaktır.

Hamilelik döneminde aldığınız kiloları vermek için bunları yapabilirsiniz:

* Yediklerinizi yazmak için yemek günlüğü tutun.

* Kendinize zaman ayırın. Bebeğinizi pusete koyarak 30 dakika tempolu yürümek, yapacağınız en kolay egzersizdir.

* Evde, sizi kışkırtan yiyecekler bulundurmayın.

* Daha ekonomik seçimler yapın. Örneğin; bal yerine pekmez, muz yerine elma tüketin.

* Süt, yoğurt ve peynir düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdir.

* Her gün bir adet yumurta ve bir porsiyon etli sebze yemeği veya nohut, mercimek gibi kurubaklagiller yenmelidir.

* Maydanoz, yeşilbiber ya da taze soğan gibi C vitamininden zengin sebze ve meyveler, birlikte yenmelidir.

* D vitamini besinlerde bulunmaz. Bu yüzden, anne ve bebek, uygun saatlerde güneşlenmelidir.

* Yemeklerde mutlaka iyotlu tuz kullanılmalıdır.

* Kontrollü olarak kurumeyve ve kuruyemişler de tüketilebilir.

Son düzenleme:
bebeğim iki aylık , bende zayıflamak istiyorum sizinle beraber.. 74.500 üm suanda boyum 1.55 kurtulmam lazım bu kilolardan

slm benimde 7 aylık bebeğim var 65 le hamile kaldım 88 le doğuma girdim lohusalıkta 10 kilo gitti bişi yapmadan ama 78 de baya bi takılı kaldım 4 ayda patates diyeti yaptım 1 hafta 3 kilo verdim şimdi artık dikkat ediyorum aralarda kaçırıyorum ama diyet yapmıyorum 74 düm şuanda hedefim 60-65 bakalım. 9 gündür jilliana başladım spor olarak kilo kaybım olmadı ama vucum hafifledi sıkılaşıyorum bakalım 1 ayda ne olacak...

Yine patates diyeti yapsam diyorum gerci birebir uygulamamıştım. Zaten hiçbi diyeti tam uygulayamıyorum bi jillian ii gidiyo ilk resim çekmiştim 1 ay sonundada çekicem bakalım ne gösterecek..

Merhaba Bende yen anneyim 3 aylık bebeği var hamilelikte Çok kilo aldım. Bir kusm gitti an çoğu duruyor Ve diyet yapamıyor aksine iştah hal açıkama bund sonra ekme h. işi tatlı yok benim için iyice bunalıma girdim! deneyimlerinizi paylaşma isterim...

bebeğin hayırlı olsun eda sana jillianı tavsiye ederim diyetsiz 1 kilo gitti benden 10 günde hemde spor vucudu sıkılaştırıyo kilo çok vermiyosun ama görüntüde inceliyosun baya ben başlayalı 10 gün oldu bakalım 1 ay sonra nasıl olucam ama fark ediyorum hafifleme var bende ilk resmimi çektim sonda çekip karşılaştırıcam bakalım ..

arkadaşlar merhaba bende yeni doğum yaptım.17 günlük bebişim var.72 ile hamile kaldmm.90 la bitti.şimdilik 10 kg verdm
hem sütümün kalitesi düşmeden hem de kaliteli beslenerek zayıflamak istiyorummm.bu konuda yardımcı olabilecek ya da fikirleri olan rkadaşlarımız var mı

5aylık oldu oğlum elhamdülillah. 69la hamile kaldım 5le zirve yaptım 10kilo birden verdim kırkım çıkıncaya kadar kadar 5 kilo birden geri aldım derken şuan 82kiloyum zayıflamayı çok istiyorum ama bir türlü olmuyor spor yapmıyorum yediklerime dikkat etmeyi bırak hayvan gibi yiyorum acayip gaza gelmeye ihtiyacım var

bende varım arkadaşlar kızım 8 aylık kilo vermem gerekiyo benimde zayıflama çayları içmek istiyorum ama emzirdiğim için içemiyorum sizin bildiğiniz varmı

arkadaşlar merhaba siteye ilk bu konuyla giriş yapıyorum.benim 18 aylık kızım var ,çalışıyorum akşamları ve geceleri çok yoğun bir emzirme süremiz oluyor,çok şükür sütümde var.ama kilolar aldı başını gidiyor.bir de ben hamilelik kilolarımı vermeye çalışmıyorum çünkü hamilelikte hiç kilo almadım.62 kiloyla hamile kaldım 40 ım çıktığı gün 59 kiloydum ve sezeryan oldum.ama emzirme sürecinde deli gibi kilo aldım.şu an 70 kiloyum çok mutsuzum spora vaktim olmuyor boğazım hiç durmuyor.ha birde ben doğumdan 5 ay sonra adet oldum biraz düzensiz şekild 3 kere daha adetoldum şimdi ise 6 aydır adet görmüyorum.her türlü ultrason test tahlil yapıldı her sey normal gözüküyor ama ben çıldırcam artık böyle olan var mı? gittikçe şişmem bununla alakalı olabilir mi? çok teşekkür ederim

bende hala emziriyorum 13 aylık kızım var 1 ay plates yaptım yedıklerıme dıkkat edemedım 4 kilo verdim 67 ile başladım şimdi 63 kiloyum spor salonunu bıraktım kızım hastalandı dıye sımdı evde jillian yapıyorum 4 gundur 2 litre su içmeye calısıyorum bakalım ne kadar verecegım 56 olmam lazım inş çabuk giderr:18:

günaydın hanımlar...bende aranıza katılmak istiyorum..benimde 4,5 yaşında oğlum 7 aylık da kızım var dogumdan sonra 8 kğ fazlalığım vardı ama şimdi şuan 12-13 kğ fazlalığım var.niyetim yaza kadar vermek.oğlumu emzirirkende tam 1,5yıl kilolu dolaştım istediğimi giyemedim,oğlumla doyasıya fotolar çekemedim.emzirme olayım bitince hemen diyete başladım 5'i bi yerde çayı tükettim çok fazdası oldu 4 ayda tam 13-15 kğ verdim..ama şuan emzirdiğimiz için yeşilçaydan başka bişey içemem sanırım.bu konuda bilgisi olan var mı.....
diyeti nasıl napıyorsunuz nelere dikkat ediyorsunuz bilgi veririseniz çok memnun olurum...

bende varım arkadaşlar kızım 8 aylık kilo vermem gerekiyo benimde zayıflama çayları içmek istiyorum ama emzirdiğim için içemiyorum sizin bildiğiniz varmı

yeşilçay içebilisin metabolizmayı hızlandırıyor,ıhlamurda iştah kesiyormuş emziren anneler içebilir.ben güne yeşilçay içerek başladım bugün..günde 2 fincan içeceğim artık

yeşilçay içebilisin metabolizmayı hızlandırıyor,ıhlamurda iştah kesiyormuş emziren anneler içebilir.ben güne yeşilçay içerek başladım bugün..günde 2 fincan içeceğim artık

canım benim hemşire olan bi arkadaşım yeşilçay sütü azaltıyor demişti

arkadaslar uzun zaman olmus birakmissiniz yazismayi.paylasimlara ihtiyaci olan biri olarak bu guzel konuya devam etmek istiyorum.acaba kilolardan kurtuldumu buradakiler???baya bir sayfa okudum gazada geldim ins.3 aylik kizim var ve vermem gereken 7 kilooo.benim gibi vermek isteyen ama zorlananlari bekliyorumm muhabbette neler yapiyoruz paylasalim emziren annelerrrr:)))

merhaba arkadaşlar ben 68 kilodan 56 kiloya düştüm bebeğim 10 aylık. diyetisyene gittim ve emzirdiğimi söyledim kan tahlilinden sonra bana bir liste önerdi şubat ayında başladım diyete ama daha da vermek istiyorum. 50 olmak istiyorum.

benimde oğluşum 2 buçuk aylık ve vermem gereken 15 kg var nasıl yapacağım nereden bşlyacağım bilemiyorum
1 ay sonra işe başlayacğım ama nasıl gideceğim bu kilolarla bilmiyorum hamilelikte çok kg aldım :S
58 le hamile kaldım şuan 70 kgmım ( dah önce dukan diyeti ypmıştım onamı başlasam yeniden yoksa diyetisyenemi gitsem daha ona karar veremedim

tbr ederim
hangi ildesin diyetisyenin nerede?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…