emeklilik sendromu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence emekli olmalısın diyerek onu daha çok üzüyorsun, gerçekten olmalı mıyım diye düşünmüş üzüldüm , yaşlandığını düşündürmüş olabilirsiniz.

Kendini genç ve dinamik hissediyor, o yaşta dil öğrenmek , aktif olmak bir çok hastalığın önüne geçer. Ne kadar güzel.

İyi niyetlisiniz belli ama iyi niyetli de olsanız ısrarınız kırıcı ve sonucu da babanız için üzücü olabilir çünkü belli ki emekli olsa mutsuz olacak. En iyisi siz sadece destek olun , yardıma ihtiyacı olursa yanında olun , bu kadar

ayy bunu hiç düşünmedim

öyle düşündüyse üzüntüden kahrolurum ya hiç öyle demek istemedim. umarım düşünmemiştir.

73 yasinda babam
84 yasinda kayinpederim

Biri santiyede biri ciftlikte hala aktif olarak calisiyorlar.

Babaniz eve tikilacak bir yasta degil. Yorulup yorulmadigini da en iyi kendisi bilir.

73 yasinda babam
84 yasinda kayinpederim

Biri santiyede biri ciftlikte hala aktif olarak calisiyorlar.

Babaniz eve tikilacak bir yasta degil. Yorulup yorulmadigini da en iyi kendisi bilir.

haklısınız sanırım.

babama aşırı düşkünüm başı ağrısa benim canım acıyor. yoruluyordur diye düşündüm ama yanıldım sanırım

Sirf bu konuya cevap yazmak icin siteye giris yaptim.
Lutfen babanizi rahat birakin. Adam halinden memnun ve mutlu.
Emekli olmalisin dedikce kendini yaslanmis hisseder. Boyle bir adami bir koseye oturtursaniz, durdugu yerde curur.
Ben henuz cok gencim. Bir cok arkadasim simdiden emekli olunca.....diye devam eden cumleler kuruyor. Ben de emekli olunca, ilgi alanlarima gore ne is yapabilirim diye dusunuyorum. Yapi meselesi bu.
Babaniza sadece destek olun ve her firsatta onunla gurur duydugunuzu soyleyin. Iyi niyetle soylediginiz seyler ona kendini kotu hissettirmekten baska bir ise yaramaz. Babanizin ellerinden opuyorum.

ayy ağliycam ya hiç öyle düşünmemiştim umarım üzülmemiştir ben iyiliği için söylemiştim

İnsan bir kere geliyor dünyaya ve 67 yaşından sonra çalışmak bana doğru gelmiyor ,gezsin tozsun bağ bahçe ile uğraşsın başka hobiler edinsin yılların yorgunluğunu atsın vs evde kös kös oturmasin tabi ki

Baban kamuda mi? 65 ten sonra zorunlu emeklilik olmuyor mu normalde

kamuda değil. bir vakıf üniversitesinde derslere giriyor,aynı zamanda hastanesinde de çalışıyor. aynı okulda felsefe bölümünde de öğrenci. ben çok fazla işe bölündüğü için bırak dedim ama işte...

işi bıraksa yapacak çok fazla şey bulur ama bırakmıyor.

Ya bu kadar yoğun tempoya daha ne kadar dayanabilir ki bir insan ,herşey tadında kalmalı bence ama karsindaki insan baban ve bunları senin değil onun düşünmesi lazım ..
Velhasıl babanın kararına saygı duymaktan başka çare yok gibi :)

Ama doktorlar böyle

Zaten 50 yaşına gelince ancak "biz olduk" diyorlar

75 e kadar en verimli zamanları

hic karisma birak istedigi gibi yasasin
emin ol emekli olursa bi anda yaslanir ve çöker , o yuzden hic ama hic karisma
ben 39 yasindayim emeklilige gun sayiyorum hic anlayamiyorum o yasta calisan indanlari o ayri
Yok ne olur gün saymayın hatta hayal kurun kendiniz için acaba emekli olunca ne yaparım diye babam ahh babam malesefki 46 yaşında emekli oldu ve hayattan da emekli oldu 7/24 evde 10 sene oldu bizide yedi annemi de tüketti ama en büyük zararı kendine verdi bu hayatta tutunacak dalı yok ben yolda çalışan bir yaşlı görsem hep üzülürüm babam neden oturuyor diye yani insan hayal kurmalı mutlaka

zaten hayallerim icin emekli olmak istiyorum ki ben.. okunacak tonla kitap , gezecek tonla yer , en onemlisi de buyutulecek iki cocugum var :)
emekli olsam 5 dakika bos kalmam o yuzden gun sayiyorum :)

Yooo öyle düşünmeyin benim oğlum çok ciddi bir rahatsızlık geçirdi doktorumuz 73 yasindaydi ama nasıl dinç aktif görmeniz lazım o kadar hastası var her gelene adıyla hitap edip tanıyor biliyor çok güzel ilgileniyor yani cok-da yasa bakmıyor aslında dinçse ne güzel çalışsın

zaten hayallerim icin emekli olmak istiyorum ki ben.. okunacak tonla kitap , gezecek tonla yer , en onemlisi de buyutulecek iki cocugum var :)
emekli olsam 5 dakika bos kalmam o yuzden gun sayiyorum :)
Oooo o zaman süper bu konu benim derin bir yaram o yüzden atladım mazur görün hayaller varsa çok güzel ben 10 yıldır bunu gördüğüm yaşadığım için emeklilik bana kabus gibi geliyor ne güzel siz gibi insanların olması umut veriyor bana

Çalışmak insanı dinç ve güçlü tutuyor artık ortalama yasam süresi de uzadı eskisi gibi değil eskiden insanlar 40 yasında çöküyordu şimdi 70 yasında bile dinç be enerjik olabiliyorlar. Bence halinden memnunsa hiç karışmayın bırakın istediği zaman olsun

ben neden ısrar ettiğinizi anlamadım gücü varda çalışıyor koşturuyor bir de üni okuyor bence süper bişey
yaşlanmamayı bulmuş, asıl hayattan eli eteği çekerse hasta olur, bitkin olur
yaşama sevinci var bu adamın o yaşlarda pek her adamda görülmeyen bişey
bence daha çok destekleyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…