Eltimin soğukluğu

shivaland

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2024
11
2
Kızlar selam, süreci çok çok kısaltmaya çalışacağım. Kendisiyle aylar yıllar geçirdik bu sebepten kırgınlığım mevcut. Süreç şu şekilde özetlenebilir. Kendisiyle nişanlımla daha sevgiliyken tanıştık. Beni evine yemeğe, çaya, filme, yatıya vs davet ederdi sağolsun severdim de. Garip bir şekilde çok iyi anlaşırdık. Belki eşlerimizden daha çok. Birbirimize hiç benzemesek de orta noktayı kolay bulabilen iki insandık. Deniz gezmeleri, kalmalı programlar, seyahatler, konserler, piknikler. Çok keyifli süreç geçirdik. Kendisinin KV ve KP ile hiçbir şekilde eşi de dahil anlaşamıyordu. Hiçbir zaman anlaşamadığını tanıştığımız günden beri belli ederdi. Ben şahsıma KV ve KP nin hiç kötülüğünü görmedim, yalana girmeyeyim. Eltimle en son nişanıma ayyylar kala konuştuk. Kendisi dönemsel olarak soğuyan ve geri ısınan birisi, benim gözlemlerime göre. Zaten diyorum ya karakterimiz hiç benzemiyor. Bi uzaklaştı, e ben de çok seviyorum. Bu benden niye koptu diye ağladığımı bilirim, çok ısınmıştım. Hani sebebi bilsem bir nebze rahatlardım ama o da yok. Nişan sürecim boyunca hiç konuşmadı. Nişan vakti geldiğindeyse kendisi sağolsun el gibi gelip, el gibi gitti. Ailem sevdiklerim şok oldu. Çok da kırıcı olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi sebebi var mı bilmiyorum gerçi varsa da bilmiyorum. Kendisi düzenli olarak bütün evrene laf soktuğu şeyler paylaşmaya başladı. Evliliğe 1 ay kaldı hala hiç bir kere bile hal hatır sormadı. Hiç yahu bir kere diyorum ya insan bekliyor. Kaldı ki ilk etapta her sorunda "Ya Shiva şu şöyle oldu, arkadaşım böyle oldu" vs şeklinde beni hayatına bir anda bu kadar içten dahil etmeseydi böyle bir beklentim olmazdı. Evine eli dolu giderdim, dışarda hesap durumlarında birbirimizi gözetirdik. Bir şey lazım olduğunda ilk bana sorardı Shiva sende bu var mı diye... Kısaca her şeyi ilk anlattığı insandım(görünürde), aileye girince mi işler değişti anlamıyorum. Anlam veremiyorum. Bu sevgililik sürecimde başka biriydi, nişan sürecimde bambaşka. Şimdi bilmiyorum ki evlilik sürecimde nasıl birisi olur... İçten içe kırıldığım için bu kadar sebep aradığımı düşünüyorum, öz eleştiri haha... Hiç böyle bir soğukluk olmadan beraber çocuklarımızı büyütmek isterdim ne yalan söyleyeyim. Size sorum bu soğukluğun sebebi ne olabilir? Kıskançlıksa neyin kıskançlığı? Maşallah her şeyi var Allah daha çok versin yuvasında huzur versin. Bir anlama oturtamadığım için sizlerle paylaşmak istedim sayın kadınlar kulübü... Ekleme, * o büyük gelin, ben küçük gelinim, fakat biz kendisiyle aynı yaştayız.

Son düzenleme:
Konuyu çok çok içselleştirmişsin bence.
Bir de şunu unutma o senin arkadaşın değil “eltin “ konumunu belirleyecekken bunu kendine hatırlat…

Bir elti senin ne kadar arkadaşın olabilir?
Bana bu samimiyet bu hasbihal çok uçuk geldi…

Yani şöyle diyeyim birlikte eltilerin savaşı dahi izler, kritik yapardık. Hanemiz kesemiz her şeyimiz ayrı olduğu için dedikodu diyince aklımıza kendi arkadaş çevremiz, iş çevremiz gelirdi, kv kp'yi dahi konuşmayı sevmezdik ne bileyim. Dostane görünen bir zamandı. Samimi olduğumuzu zannetmekte haksız olduğumu düşünmüyorum. İçselleştirmiş olabilirim, bunun sebebi de sebep arıyor olmak, huyum kurusun. Mantıklı bir açıklama alabilsem, rahatlayacağım salacağım da işte...

Neden sormuyorsun peki?

Ben eş ailesinden biriyle bu kadar da yediğim içtiğim ayrı gitmeyecek kadar samimî olma taraftarı biri değilim.

Kendisi benimle hiçbir şekilde iletişim kurmuyor. Benim de zorla sormayı tercih ettiğim söylenemez. Zorla değilse bile bana öyle hissettirecek, ne oldu diye sormak. Belki de konuşmamak benim yanlışım, haklı olabilirsiniz. Amatörlük sorusu içinse, evet henüz çok gencim. Farklı ve başka perspektiflerden fikir almak istedim.

Belki de o da birşeylere tutuldu.Farkında degilsiniz.Durum çok rahatsız edecekse ben neden sormuyorum düsüncesi yersiz.Sorarsın karsıdaki netse sorun kalkar.Yok birşey ne olacak ki sorun yok tarzında konusup yine aynı bilinmez soğukluğu sürdürürse üzerinde düsünmeye gerek yok.

Aslında sormama isteğimi şu körüklüyor. Çift olarak eşime karşı da cephe aldılar. Onunla da konuşmuyorlar. Bu da beni itiyor. Nasıl anlatsam, hem kırgın hem de itici bir his var içimde. Benim eşim ne yapmış olabilir. Gün sonunda yalnızca biz arayıp biz soruyoruz. Onu da yapmayı bıraktık hiç karşılık göremeyince. Eşim de kendi kardeşinden bile böyle bir soğukluk gördüğü için bana da hiçbir şey yokmuş gibi takıl bak keyfine, ne yaşadıklarını anlamıyorum diyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…