Elime yüzüme bulaştırdım herşeyi

Şimdi sıfır evde benim bildiğim her şey bitmiş olur siz tam bitmemiş ev aldınız sanırım ve buna istinaden de paranın tamamını vermeyin sakın, adamlar yapsınlar taksınlar işçilikte çok önemli öyle durumlarda konudan anlayan biri dursun başlarında evyeyi ben sevmiyorum küçük olan mutfağı daha da daraltıyor mutfak gayet güzel görünüyor siz renginden ziyade kalitesine odaklanın yoksa 2 günde şişer o dolaplar yerler örülmediyse en kaliteli parlak taşlar olsun yoksa sandalye bile siyah iz yapıyor musluklar dandik takılmasın klozet keza 2 günde bozulur onlar mazlemeye odaklanın paranın tamamını iş bittikten sonra verin yoksa yarım bırakır giderler

Sanki bizimkinde ekstra sorunlar çıkıyor sürekli olarak ,
Sorunsuz bir haftam geçmedi 2 aydır
Bizim arastırdığımız dönemde çoğu firma mutfak dolabı ve kombi alıcıya ait dedi bzde burayı uygun gördk şuan da pişmanım ama ne fayda olsun
Evi gayet uyguna aldın sen.Dolaplarini da şimdi keyfine göre yaptırıyorsun bu da aslında kötü değil.Annem 2. el bir ev almıştı.Mutfak dolapları 1. yıl dolunca her yerinden kırılmaya başladı.Bu tür sıkıntılar mutlaka olacak.Daha önce de söyledim ailen çok şanslı.Koyde ki evleri çok mu müthişti? ....bu daireyi mi beğenmiyor annen/baban.Maddi destek de oluyorsun hatırladığım kadarıyla...yarın bir gün kendi başlarına kaldıklarında anlayacaklar ustayla/bu tür getir götür işleriyle uğraşmanın zorluklarini

Çoğu kişi beğendi burada çok şaşırdım gerçekten
Teşekkür ederiz canı gönülden :KK68:
Yeni ev ilk bir yıl sorunlu olur, sonra oturur her şey yerine. Siz seçim yaparken rengini söyleyip çekilmeyin kenara, gidin kendiniz seçin. Sonra geldiğinde değiştirmek zor oluyor. Sizin mutfanğınız güzel görünür. Benim mutfağım da beyaz, cam ocağım siyah, ankstrelerim gri. Kötü görünmüyor hatta şık duruyor.
Güle güle oturun.

Annem bütün mü kaldı artık 10 sene önce vardı o diyo
Bardak düşse kırılır mermer de diyo
Şimdi içine takılı olan evyeler var aynı işi görüyo zaten seni kazıklamışlar diyo
İstanbuldaki hiçbir yeni dairede evye yok aklınızda olsun bizde ev bakıyoruz geziyoruz sürekli.

Sanki bizimkinde ekstra sorunlar çıkıyor sürekli olarak ,
Sorunsuz bir haftam geçmedi 2 aydır
Bizim arastırdığımız dönemde çoğu firma mutfak dolabı ve kombi alıcıya ait dedi bzde burayı uygun gördk şuan da pişmanım ama ne fayda olsun
Nerde yaşıyorsun? Ilk defa duyuyorum böylesini .yani vardır da hiç denk gelmedi .eşim de ev yapıyor ,ankastreler dahil teslim ediyor evi .daha bir şikâyet aldığını görmedim .

Şimdi sıfır evde benim bildiğim her şey bitmiş olur siz tam bitmemiş ev aldınız sanırım ve buna istinaden de paranın tamamını vermeyin sakın, adamlar yapsınlar taksınlar işçilikte çok önemli öyle durumlarda konudan anlayan biri dursun başlarında evyeyi ben sevmiyorum küçük olan mutfağı daha da daraltıyor mutfak gayet güzel görünüyor siz renginden ziyade kalitesine odaklanın yoksa 2 günde şişer o dolaplar yerler örülmediyse en kaliteli parlak taşlar olsun yoksa sandalye bile siyah iz yapıyor musluklar dandik takılmasın klozet keza 2 günde bozulur onlar mazlemeye odaklanın paranın tamamını iş bittikten sonra verin yoksa yarım bırakır giderler
Bizim ev işi biraz aceleye geldi
Aslında biz aynı inşaat firmasından yan bloktan bi daire için anlaşmıştık aradan 5-6 ay geçince kredi faizleri 0.98 olsunca bizde hemen bitmiş binaya geçelim dedik orda da zaten evin yapımına şahit olamadık tuvalet bonyo seramikleri falan takılmştı bile
Bizde apar topar kredi çekip ödemeyi yaptık şimdi de ugrasıyoruz

Evi gayet uyguna aldın sen.Dolaplarini da şimdi keyfine göre yaptırıyorsun bu da aslında kötü değil.Annem 2. el bir ev almıştı.Mutfak dolapları 1. yıl dolunca her yerinden kırılmaya başladı.Bu tür sıkıntılar mutlaka olacak.Daha önce de söyledim ailen çok şanslı.Koyde ki evleri çok mu müthişti? ....bu daireyi mi beğenmiyor annen/baban.Maddi destek de oluyorsun hatırladığım kadarıyla...yarın bir gün kendi başlarına kaldıklarında anlayacaklar ustayla/bu tür getir götür işleriyle uğraşmanın zorluklarini
Annem babam zaten sadece konuşuyo kolay sanıyorlar afedersiniz kıçı kırık mutfak dolabı için günde kaç kez telefon alıyorum elime
Annemlere maddi destekten çok manevi destek oluyorum ama yine de eksik kalıyorum gözlerinde
Senin buldukların bu kadar olur diyo babam dün akşam
İnşallah bigün beni anlarlar

Bizim ev işi biraz aceleye geldi
Aslında biz aynı inşaat firmasından yan bloktan bi daire için anlaşmıştık aradan 5-6 ay geçince kredi faizleri 0.98 olsunca bizde hemen bitmiş binaya geçelim dedik orda da zaten evin yapımına şahit olamadık tuvalet bonyo seramikleri falan takılmştı bile
Bizde apar topar kredi çekip ödemeyi yaptık şimdi de ugrasıyoruz
O zaman masraflardan düşüp mutfağı banyoyu siz yaptırsaydınız o şekilde daha çok içinizd sinerdi

Nerde yaşıyorsun? Ilk defa duyuyorum böylesini .yani vardır da hiç denk gelmedi .eşim de ev yapıyor ,ankastreler dahil teslim ediyor evi .daha bir şikâyet aldığını görmedim .
Zonguldak
Keşke bizde eşinizle aynı şehirde olup ondan alsaydık :halay:
Mutfak dolabı kombi ankastre 20 binin içinde eşinizden daire alanlar çok şanslı
Bizim burada mutfak dolabı ve kombi taktıran 1-2 müteahhit var sadece
Bende inş. firmasında çalışıyorum lüks daireler satıyoruz sözde ama boş daire en düşük 2+1 500 bin tl
İçi bomboş

O zaman masraflardan düşüp mutfağı banyoyu siz yaptırsaydınız o şekilde daha çok içinizd sinerdi
Adamlar evlerinde masraf görmüyor ki
Geçen gün temizliğe gittik camlarda siyah siyah lekeler var ama az buz da değil silinince çıkmıyor kaynak yanığı gibi birşey
Görüntü de afedersiniz pire b*ku gibi duruyor abartısız
Kazımaya çalıştım camı çizdim
Babam iç mimara söylemiş napalım camları mı sökelim diyormuş
Allah ıslah etsin bunları

İskan alınana kadar herkes faturayı ortak mı ödüyor ? Bizimde iskan 1 sene sonra alınacak diyorlar
Bizim binada oturanlar var 4-5 aile oturuyor biz daha elektrik su aboneliğini almadık taşınamadığımız için
Şimdi biz ödemeyiz herhalde dimi
Odersiniz evi almissiniz sonucta aidat vs hepsini odersiniz ama şunu soyliyeyim yuksek faturalara hazirlikli ol iskani alinmamis yer santiye suyu ve elektrigi diye gecer millet 100 lira oderse elektrik icin siz 300 odersiniz belkide daha fazla ben bu kadar yakmadim deme hakkina bile sahip degilsiniz bu tür ortamlarda cok kavga cikar.

Biz de sifir ev aldik ama mutfak dolabi,mermeri kapisi,parkesi herseyi insaat firmasi tarafindan yapildi,sadece dogal gaz haric cunku o zamanlar bulundugum sehirde dogalgaz yoktu.

Hayırlı olsun canım benim en sevdiğim dolap modeli gule gule kullan ben de bu modelden yaptırmak istiyorum da ne kadar tuttu acaba

Odersiniz evi almissiniz sonucta aidat vs hepsini odersiniz ama şunu soyliyeyim yuksek faturalara hazirlikli ol iskani alinmamis yer santiye suyu ve elektrigi diye gecer millet 100 lira oderse elektrik icin siz 300 odersiniz belkide daha fazla ben bu kadar yakmadim deme hakkina bile sahip degilsiniz bu tür ortamlarda cok kavga cikar.

Biz de sifir ev aldik ama mutfak dolabi,mermeri kapisi,parkesi herseyi insaat firmasi tarafindan yapildi,sadece dogal gaz haric cunku o zamanlar bulundugum sehirde dogalgaz yoktu.
Şuanda oturmadığım bi ev için benden elektrik su faturası mı isteyecekler yani anlamadım
Bizim burada il genelinde evler pahalı amaiçi boş maalesef

Hayırlı olsun canım benim en sevdiğim dolap modeli gule gule kullan ben de bu modelden yaptırmak istiyorum da ne kadar tuttu acaba
Çok teşekkürler sağolun biz heepsi dahil 6 bine yaptırdık
Ama komşuların daha pahalı mavi streçli olan varya onlar 12 bine yaptırmış
Diğeri de 10 bine tezgah arası siyah beyaz olan
Çok pahalı

Şuanda oturmadığım bi ev için benden elektrik su faturası mı isteyecekler yani anlamadım
Bizim burada il genelinde evler pahalı amaiçi boş maalesef
Elbette isterler evi aldiniz sonucta aidat vs her parayi odersiniz mesela biz de elektrik su bunlar ortak degildi,ama aidat toplaniyordu bos evler icin insaat firmasi oderdi aidati,yine satin alinmis ama oturulmayan evin aidatini ev sahibi oderdi,ayrica suan elektrik su kullaniyorsunuz tadilat icin yine isterler,ortak oldugu icin zaten uzerinize alamazsınız.İsterlersede odemem diye birsey olmuyor mecbur ödüyorsunuz.

Canım şu an kiracı olarak 2000 TL ye oturuyorum.Satis fiyati asagi yukari 700 bin olur.(karsimda 15 yillik binada 600 bin isteniyor)Yan dairemiz boş ...o ev benimkisi ne göre daha az kullanışlı ama kiraya 2.750 tl filan isteniyor.Butun bunlari neden soyluyorum? Bina yapılali 1 yıl dolmamis.Gecen hafta yağmurlarda tavanim akti:KK57:Banyo ilk yapıldığında duştan su kaçırmış ve duvarlar rutubetle harelenmis!!Kiracı değil 700 bin sayıp evin sahibi olmuş olsam herhalde bileklerimi keserdim...ve ya mutahiti:bicak:
Bu ev alma olayı evlilik gibi tamamen şans işi.
Ben tokiye güvenip almıştım ilk evi. Malzemeler kaliteliydi ama 12. katta bir odanın rutubet sorununu ne toki, ne getirdiğimiz ustalar çözemedi 5 senede.
Şu anki evimde mutfağın tavanında köşede ufak bir sararma var. Müteahhit hıı tamam dedi geçti gitti.

Gittiği yere kadar bakalım :)

X