"Ekimde hamile kalalım, göbüşümüzde bebişimizle olalım..."2012"

bende bu konuyu çok araştırdım ve bilgilenmeden önce eskiden 10 gün kala bile test yapmışlığım var düşünün... :KK53:

dollenen embriyonun bolunup yolculugunu tamamlayip rahime yerlesmesi 6-12 gun arasinda degisiyor...2-3 gun de kanda baslayan hcg nin idrara gecmesi suruyor...
sonuc itibariyle tam ovulasyon yani ymurta catlama gununden itibaren idrar testi icin en az 8 gun sonra (6 gun yolculuk+2 gun idrara gecis) belli olabiliyor ki bu reglden 6 gun once demek...yalniz bunun olma ihtimali %20 falan...
en uzunu olani hesaplayalim...12 gun de tamamlansin yolculuk (gec dollenme). 3 gunde idrar gecis olsun ett mi 15 gun...yani adetten 1 gun sonra daha yeni idrara salinim ki o da dusuk bir deger ile baslamissa idrar testi cooooooook silik belki hic gostermeyecek, bugun git yarin gel diyecek:)))
iste yurtdisindaki erken gebelik testleri (reglden 6 gun once sonucu soyleyebilen) bu yuzden var...eee, fiyatlari kallavi tabi...ancak o kaset tipi testleri en erken adetten bir gun once yapmak gerek...

elacım üzme kendini biliyosun erken daha test için varsada gözükmeyebiliyo :KK50: allah hakkımızda hayırlısını versin... bende son zamanlarda düşünüyodum ve bugun eşimle konuştum... dün belim ağrıyo diyorum hala mens olmadığımı da biliyo kullanılması sakıncalı olabilecek bi ilaç öneriyo bana .... bilmiyodur diceksiniz bal gibide biliyo sakıncalı olduğunu.... bugunde tutmuş yüzünde çok sivilce çıktı neden böyle oldu yaaa diyo.... sanki keyfımden bu ay oldumu olmadımı diye sürekli düşünen ben..:18:

yok aman su içmiyim yok şunu içmiyim yok ovulasyon testi saatimi kaçırmıyım yok havuza girmiyim enfeksiyon kaparım mazallah diyen ben ... hep ben düşünüyorum...:KK14: aklım hep bu meselede ...:KK5: sonra da niye stres yapıyosun muş:KK53:

güya çocuk istiyo beyfendi ama ... son kararım şudur: tekrar korunmıcam ama gebe kalmak içinde ekstra bi çaba sarfetmemeyi düşünüyorum.. ovulasyon testiymiş erken gebelik testiymiş dur yastık koyım bacağımı dikimmiş yok bundan sonra .... havasını alır.... istiyosa o beni ikna etsin bundan sonra :KK53:

öyle doldum ki kızlar ağladım bi ara hatta sigara 2 yılda bir içen bir tek alan biri olarak şuan acayıp sigara içesim varr.... boğuldum resmen ... allah büyük :KK50:

bide bu zamana kadar aman derdim ne anlayışlı eşim var işte her zaman öyle olmuyomuş bazı konulara gelince apışıp kalıyo bu erkekler :KK57: sonuçta erkek yani bizim gibi kılı kırk yarmıyolar :KK34:
ayy dicemi üzmüş mü kocişi:KK5: kıyamam canım arkadaşıma :KK43: tatlım erkeklerin bakış açısı ile bizim bakış açımız maalesef ki aynı değil:KK53: biz, dediğin gibi herşeyi irdeleyen, bir konuya kanalize olunca ondan başka birşey düşünemez yapıda olan varlıklarız... ayrı dünyalardanız yani.. onlar MARSTAN biz VENÜSTEN gelmişiz sanki:KK1: ondan ince düşünmesini bekleme. sivilce çıkmış ta der herşeyi de der.. ilaç niye öneriyo onu anlamadım onu da mı düşünemiyo:KK53:

yine de o senin kocişin, hepimizinki aynıııııı:KK16:

gittim doktora sende sorun yok eşin görünsün dedi

madem gelmiyor sende açma konusunu çocuk lafını ettigindede tek başıma yapamıyorum de neden gelmiyor anlamadım sende sorun yoksa ya sebepsiz infertte vardır yada eşinin sperm problemi o dr gitmeden olmazki açıkça söyle ona hem belki ya kısırsam felan diye cekiniyodur erkeklerin kaburgası kalın oluyo tek bi spermin bile bize yeter çekinme felan de yumuşat valla benim eşim çok şükür o konuda çok iyi doktor dedi bu ay çocuk olmazsa eşinde gelsin eşime söyledim gidelim dedi neden gelmicekmiş zaten çocuguda çogu o istiyor:KK9: gelmezse çocuk mocuk yok sen eşini ikna etmeye bak

ayy dicemi üzmüş mü kocişi:KK5: kıyamam canım arkadaşıma :KK43: tatlım erkeklerin bakış açısı ile bizim bakış açımız maalesef ki aynı değil:KK53: biz, dediğin gibi herşeyi irdeleyen, bir konuya kanalize olunca ondan başka birşey düşünemez yapıda olan varlıklarız... ayrı dünyalardanız yani.. onlar MARSTAN biz VENÜSTEN gelmişiz sanki:KK1: ondan ince düşünmesini bekleme. sivilce çıkmış ta der herşeyi de der.. ilaç niye öneriyo onu anlamadım onu da mı düşünemiyo:KK53:

yine de o senin kocişin, hepimizinki aynıııııı:KK16:

:KK43: sağol canım ağladım rahatladım birazzzz :KK9: doğru söylüyosun bakış açımız çok farklı hatta öyle ki aman bu bakamıyo o tarafa diye getiriyorum gözüne sokuyorum bazen yokkkkk ona da bakamıyo :KK9: napalım allah büyük:KK16: sadece benim istememle olmıcanı anladım o da istesin gerçekten ...
sadece bebek sahibi olmakla kalmıcak çünkü bu iş :emir_bebek: bakımı,fedakarlığı ,hayatın ona odaklanması.... bunları zaten tek başına yapamıcama göre ....
benim sıpa akıllı olcak bence kendini güvenceye almadan gelmiyo baksana :KK60:

madem gelmiyor sende açma konusunu çocuk lafını ettigindede tek başıma yapamıyorum de neden gelmiyor anlamadım sende sorun yoksa ya sebepsiz infertte vardır yada eşinin sperm problemi o dr gitmeden olmazki açıkça söyle ona hem belki ya kısırsam felan diye cekiniyodur erkeklerin kaburgası kalın oluyo tek bi spermin bile bize yeter çekinme felan de yumuşat valla benim eşim çok şükür o konuda çok iyi doktor dedi bu ay çocuk olmazsa eşinde gelsin eşime söyledim gidelim dedi neden gelmicekmiş zaten çocuguda çogu o istiyor:KK9: gelmezse çocuk mocuk yok sen eşini ikna etmeye bak

süpersin ela .... (izninizle) yürü be koçummmmmm :KK1:

:KK43: sağol canım ağladım rahatladım birazzzz :KK9: doğru söylüyosun bakış açımız çok farklı hatta öyle ki aman bu bakamıyo o tarafa diye getiriyorum gözüne sokuyorum bazen yokkkkk ona da bakamıyo :KK9: napalım allah büyük:KK16: sadece benim istememle olmıcanı anladım o da istesin gerçekten ...
sadece bebek sahibi olmakla kalmıcak çünkü bu iş :emir_bebek: bakımı,fedakarlığı ,hayatın ona odaklanması.... bunları zaten tek başına yapamıcama göre ....

aman yaa niye ağlıyosun ki( söyleyene bak bende hemencecik ağlarım) boşver küsme falan, küslük, tavır yapmak iyi bişey değil:KK43:

hem bunlar daha ne ki, bebek bakımında napıcaz sen onu düşün,fasafiso şeyler bunlar:KK1:

bu arada ben de senede bir falan sigara içerim :KK1: kavga edersem falan:KK1:

canim senin anliyorum duygusalsin ama sakin ola ki esine bu konuda baski yapma...bakis aciniz tabi ki farkli olacak sen kadinsin o erkek...sen suan annelik icgudusu tasiyorsun...doganin kanunu bu, sen hic belgesellerde babasiyla dolasan minik kaplan yavrusu gordun mu?:))
cocuk bir sure daha olmazsa erkeklerde olusabilecek sorunlardan bahsedersin, gidersiniz doktora...
gebelik haberi aldiginda elbette cok sevinecek, ama esas duyguyu yalniz kaldigi zaman yasayacak, gizli gizli aglayacak belki...
sen simdi ona psikolojik baski uygularsan, bu olaydaki duygusalligini belli edersen olumsuz sonuclar cikabilir, performans problemleri yasayabilir cunku kendini damizlik gibi hissetmeye baslar...cinselligi cocuk icin zedeleme...
ovulasyon testleri, bacagi havaya dikmeler aslinda zaten gereksiz, kendimize eziyet ediyoruz, onlari zaten yapmamak gerek ama esine de sakin tavir alma...

Son düzenleme:
kızlar adetime 10 gün var ama dayanamadım 10 gün kalada olsa kan testi yaptırdım değerim 2,39 çıktı yani negatif ama bakıyorum negatif olanlar hep 0,1 çıkıyo ümidi kesiymmi ben napıym? :S ona göre öksürük şurubu içcem doktor iç dedi ama yinede kıyamıyorum :KK43:

aman yaa niye ağlıyosun ki( söyleyene bak bende hemencecik ağlarım) boşver küsme falan, küslük, tavır yapmak iyi bişey değil:KK43:

hem bunlar daha ne ki, bebek bakımında napıcaz sen onu düşün,fasafiso şeyler bunlar:KK1:

bu arada ben de senede bir falan sigara içerim :KK1: kavga edersem falan:KK1:

ağlak oldum bu aralar napimmmm :KK1: küsmedim zaten hatta ne yalan söylim rahatladım da biraz :KK8:

o sıpalar gelsinde ben onlara napıcamı biliyorumm :KK49: totosuna totosuna nerdeydin sen bakim diyeee :KK9:

kızlar adetime 10 gün var ama dayanamadım 10 gün kalada olsa kan testi yaptırdım değerim 2,39 çıktı yani negatif ama bakıyorum negatif olanlar hep 0,1 çıkıyo ümidi kesiymmi ben napıym? :S ona göre öksürük şurubu içcem doktor iç dedi ama yinede kıyamıyorum :KK43:

benden bi tane daha:KK1: benimde bir hafta var evde test yaptım tabikide negatif.. ama senin olma ihtimali var çünü hiç olmayanlarda 0.100 gibi bir deger çıkıyo eger hamileysen 2-3 gün sonra 10nun üzerine çıkmış olması lazım bi kaç gün sonra tekrar yaptır öksürük şurubunuda bence içme sonuçta çok aşırı gerekli bi ilaç degil biraz bal yersende öksürüge iyi geliyor bebiş varsa yazık olmasın:2:

vallaa insan merak ediyo bebişi karnının bi yerlerinde ama ne zaman gelecek neye benziycek.. gelsinler artıkkk :KK43:

doktorda kesin yok içebilirsin diyo ama ben burda tecrübeli insanlarınkini okuyorum negatif olanların 0.1 çıkıyo değerleri ama benim 2,39 olunca acabamı dedim kendime bilmiyorum bekliycem bebek yokmuş gibide davranamıyorum çünkü değerim umut veren bi değer kafam allak bullak oldu zaten yaa :KK43:

Son düzenleme:
canim senin anliyorum duygusalsin ama sakin ola ki esine bu konuda baski yapma...bakis aciniz tabi ki farkli olacak sen kadinsin o erkek...sen suan annelik icgudusu tasiyorsun...doganin kanunu bu, sen hic belgesellerde babasiyla dolasan minik kaplan yavrusu gordun mu?:))
cocuk bir sure daha olmazsa erkeklerde olusabilecek sorunlardan bahsedersin, gidersiniz doktora...
gebelik haberi aldiginda elbette cok sevinecek, ama esas duyguyu yalniz kaldigi zaman yasayacak, gizli gizli aglayacak belki...
sen simdi ona psikolojik baski uygularsan, bu olaydaki duygusalligini belli edersen olumsuz sonuclar cikabilir, performans problemleri yasayabilir cunku kendini damizlik gibi hissetmeye baslar...cinselligi cocuk icin zedeleme...
ovulasyon testleri, bacagi havaya dikmeler aslinda zaten gereksiz, kendimize eziyet ediyoruz, onlari zaten yapmamak gerek ama esine de sakin tavir alma...

çok haklısın canım ... ben böyle davranmaya devam edersem evliliğime zarar gelmesinden korktuğum için konuştum zaten bugün... çünkü bu meselenın takıntı haline gelmesini istemiyorummm..... bundan sonrası nasip dicem :KK34:

bu arada bende yarın kan testi yaptırayım diyorum:KK30: doktoruma gidemem ne ateşlendin bekle der içinden utanırım nerde yaptırıyorsunuz sizler aile hekimlerindemi

sakın içme negatif çıkanlar hep 0,5 ve aşağısı.. belkiçok erken ve yeni bi hamilelik durumun vardır..:KK64:

Son düzenleme:
doktorda kesin yok içebilirsin diyo ama ben burda tecrübeli insanlarınkini okuyorum negatif olanların 0.1 çıkıyo değerleri ama benim 2,39 olunca acabamı dedim kendime bilmiyorum bekliycem bebek yokmuş gibide davranamıyorum çünkü değerim umut veren bi değer kafam allak bullak oldu zaten yaa :KK43:

dedigim gibi çok ekstrem bi şey olsaydı doktorunu dinle derdim ama altı üstü bi öksürük azcık öksürüver kız sende nolucak yinede sen bilirsin tabi

X