Gebeliğe Hazırlık Ekim-Kasım-Aralık ayında Hamile Kalmak isteyenler...

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Benimde 6. ayım olacak doktora gittim bekle diyor sanki beklemek zorundayım bi sorun varsa tedavi et yani birde özel hastane bu ay farklı doktora gitcem
Aynen banada 1 sene gecmeden bişey yapamayız demişti doktorum. Bende baska doktora gittim bir senedir cocuğum olmuyor dedim, iğne yaptırdım o ay hamile kaldım oysaki daha 3 Aydır deniyordum

Size katılıyorum. Ovulasyon testini yapınca daha stres oluyorum. Zaten düzenli olarak hiç aksatmadan 2 günde bir deneyince test yapmaya gerek kalmaz

Kızlar düşükten sonra dün akşam eşim çocuk istemiyorum dedi. Korkuyor herşeyi tekrar yaşamaktan sizce nasıl ikna edebilirim bende korkuyorum ama belli etmiyorum. Aylardır cinsel hayatımız kalmadı artık ilk iki ay tehlikeli diye doktor yasakladı üçüncü ayda da kanamam oldu diye yasak geldi dördüncü ayda da düşük yatım lohusayım diye yasak ne yapmalıyım ??

Canim merhaba daha once hic dusuk yaptın mi?
Yanı çocuk istememek çözüm degil ki, biraz zaman tanı, lohusaligin ne zaman bitiyor ?

neden düşük yaptınz test falan yapıldımı sorun ne idi
allah sabır versin gecmiş olsun

Canim merhaba daha once hic dusuk yaptın mi?
Yanı çocuk istememek çözüm degil ki, biraz zaman tanı, lohusaligin ne zaman bitiyor ?

5 gün sonra kırkım çıkıyor ben normal Doğumla düşük yaptığım için lohusayım şuan. Biraz zaman tanırım tanımasına ama benimle aynı dönemde hamile kalan kuzenlerim var onlar Doğum yaptığı zaman benim psikolojimi kim düzelticek. Onlar Doğum yapmadan tekrar hamile kalmak istiyorum

neden düşük yaptınz test falan yapıldımı sorun ne idi
allah sabır versin gecmiş olsun

Düşük için bi araştırılma yapılmadı. İlk çocukta olurmuş böyle şeyler ikinci üçüncüde de böyle olursa araştırılacakmış. Bi sebep arama dedi doktor.

Geçmiş olsun o kadar iyi anlıyorum ki ben oğluma hamileyken hamile olmayanlar benim dogumuma yakı hamileliğini öğrenen arkadaşlarım tanıdıklarım hep doğum yaptı çok şükür aldılar kucaklarina ama ben hiçbirinin bebeğine bakamadım soramadım oğlum a benzetirim diye. Ama bence çok uzatmayı rahim temizken tekrar deneyin kucagimiza sağlıkla alacağımız evlatlar nasip eder inşallah Rabbim

Size de çok geçmiş olsun başınız saolasın. Bebeğinizi Doğduktan Ne kadar sonra kaybettiniz sizinki daha daha zor. Ben en azından kucağıma almadan kaybettim gördüm ama çok incelemedim aklımda öyle kalmasın diye

kızlar geçmiş olsun ikinizede benim ablamda 5 aylıkken karnında öldü bebği test yapıldı
pıhtılaşma cıktı ilk bebeğiydi
lütfen test yaptırın bebek beslenemediği için ölmüş
ona göre hareket edersinz
benimde bir kızım var
dogdu hiçbir sıkıntımz olmadı
ikinci oldu kızım 5 yasındayken kalbi durdu7 haftada gittim hemen test yaptırdm
hocam dedim ben size yalan söyleyip 3. düşüğüm diyebilirdim dedim dürüst yaklaştm ben birinci bu ama yaptırmak istiyorm tset genetik tset dedim
yapıldı bendede kan pıhtılasması cıktı halbuki kzıımda yoktu
ne iğne ne ilaç kulandım meseal
ama işi sansa bırakmadım haftalarca gittim geldim yaptırdım kafaya cok takarım arastırmatyı severim
raporumuda cıkarttım şimdi gebe kalınca iğne kullanacagım
tüm anne adaylarına allah saglık versin bebeklerede

Oncelikle cok gecmis olsun, seni cok iyi anlıyorum. Ben de 17 haftalık hamileyken bir anda rahim ağzım acildi ve suyum geldi ve normal Doğumla kaybettim bebeğimi . Yalnız anlayamadığım nokta su, evet gebelikte ilk düşükler normal kabul edilebilir ancak bhnlar ilk 12 haftalık dönemse normal. İkinci trimestir olan dönemdeki düşükler araştırma gerektiriyor. Mesela benim bir sonraki gebeligimde rahim ağzı yetmezligi olabileceğinden 12. Haftada dikis atılacak ve doktor düzenli olarak enfeksiyon olup olmadığına bakılacak. Sana Öner'im, iyi bir perinatolog bul ve ona git, mutlaka hamile kaldıktan sonra rahim agzi uzunluunj ölçtür

Oncelikle cok gecmis olsun, seni cok iyi anlıyorum. Ben de 17 haftalık hamileyken bir anda rahim ağzım acildi ve suyum geldi ve normal Doğumla kaybettim bebeğimi . Yalnız anlayamadığım nokta su, evet gebelikte ilk düşükler normal kabul edilebilir ancak bhnlar ilk 12 haftalık dönemse normal. İkinci trimestir olan dönemdeki düşükler araştırma gerektiriyor. Mesela benim bir sonraki gebeligimde rahim ağzı yetmezligi olabileceğinden 12. Haftada dikis atılacak ve doktor düzenli olarak enfeksiyon olup olmadığına bakılacak. Sana Öner'im, iyi bir perinatolog bul ve ona git, mutlaka hamile kaldıktan sonra rahim agzi uzunluunj ölçtür

Benim hamileligimde hiç bir sorun yoktu gayet normal bir hamilelik geçirdim yanlız enfeksiyonun çok fazlaydı düşük riskim hiç olmadi. Oğlum doğumdan sonra kötüleşti doğuma kadar herşey normaldi. Bilmiyorum onların mi ihmali var gelişimi çok güzeldi çocuğumun. Bende dr sordum hamile kalırsam hangi Dr gitmeliyim diye Dr senin hamilelginde sorun olmamış olsaydı riskli gebelik bölümüne git derdim dedi. Kızım maşallah ben odaya gitmeden gitmişti ama oğlumda böyle oldu. Birde arkadaşlar inşallah hamile kalırız isteyen herkes ve doğum için ne olur devlet hastanesi seçin devletin bütün imkanı en iyi özel hastaneler den iyidir

Canım benim bebeğimde bi sıkıntı yoktu Doğum yaptığım gün bile çok sağlıklıydı rahim açılması olduğu için kaybettim bebeğimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…