💞EKİM-KASIM-ARALIK AYI GEBELİK PLANLAYANLAR💞

Selamm kızlar,
Topic’te sona gelirken ben de son deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Belki bazılarınıza da faydası dokunur aynı durumu yaşayanlarınız vardır. Yaklaşık 11 aylık bebek bekleme serüvenimizin ardından tüm değerlerimizin normal tüplerimizin falan açık olduğunu da teyit ettikten sonra bu ay başka bir doktora gittim. Tam geliştirme çatlatma iğnesi derken ben de bir muayene edeyim dedi ve vajinal muayene yaptı uzun uzun. Ve o sırada söylediği şeyle gerçekten başımdan aşağı kaynar sular döküldü yani. Senin rahim duvarın adetin üçüncü gününe göre çok kalın ve çok sayıda polip var nereden baksan 18-20 tane bazıları çok küçük bazıları kocaman. Ben tabi olayın şokuyla öyle bir şaşırdım ki. Çünkü bu benim bu yıl 3. ya da 4. Muayenem ve tam 2 ay önce de hsg çekilmiştim. Belki kısa sürede oluşmuştur belki de kısa sürede çoğalıp büyümüştür bilemeyiz dedi doktor. Hiç beklemeden histeroskopi olmam gerektiğini belirtti. Bugün yani adetimin 11. günü oldum. Daha erken olsun istedik ama ameliyathanelerin müsaitlik durumları uymadı vs bugüne kaldı. Bir hafta ilişkiye girmek de yasak dendi. Dolayısıyla bugünler gerçekleşecek olan yumurtlama günlerim kaçacak ve bu ay öyle bir beklentimiz olmayacak. Ama inşallah önümüzdeki aylarda kısa sürede doğal yoldan hamilelik bekliyoruz dediler altta yatan nedenleri ortadan kaldırdık dediler dilerim öyle de olur.
Demem o ki bilhassa hiçbir sorununuz yok denilerek bizim gibi neredeyse bir sene bekleyen arkadaşlar detaylı bir rahim muayenesi veya tanısal histeroskopiyi düşünün derim. Ben bu bana aylar önce söylenmediği ve yaptıramamış olduğum için geçen zamana üzülüyorum çünkü belki de hep vardı ama dikkat edilmedi bilemiyoruz. Topic kapanacağı için sonucu sizlerle paylaşma şansım olmayacak ama hamile kaldığımda mutlaka bir başlık açıp ben de kendi hikayemi orada yazmayı hayal ediyorum inşallah gerçek de olur Hepinizi öpüyor, şimdiden sağlıklı, mutlu, bereketli, bebişli bir yeni yıl diliyorum.

Merhaba kizlar Carsamba gunu kahverengi akintim oldu regl oldum diye dusunuyordum ama devami gelmiyor dun test yaptim negatif cikti yarin tekrar yapmayi dusunuyorum bakalim hayirlisi

Bebetime gebelik testi kullanan oldu mu daha önce kızlar, nasıl bi testtir acaba, evde sadece ondan var ve yarın ya da ptesi günü kırmızılar gelmezse ondan yapmayı düsünüyorum ama görünüs itibariyle bana hic güven vermedi

Ben almıştım bir kaç kez ezcaneden banada çok basit bi test gibi gelmişti çok silik ikinci çizgi de çıkarmıştı hamile olmadığım zaman

Ben almıştım bir kaç kez ezcaneden banada çok basit bi test gibi gelmişti çok silik ikinci çizgi de çıkarmıştı hamile olmadığım zaman

O zaman zaten test yapmaya korktugum su günlerde baska bi test daha alayım en azından varsa da yoksa da icimin biraz daha rahat edecegi bi test olsun, cok tesekkür ederim

Çok çok geçmiş olsun öncelikle. Önemli olan doğru doktoru bulabilmekte demi şansınız varmış gerçeği öğrenmişsiniz. İnsan zaten kendi bedenini dinlediğinde problem aksaklık varsa ki eğer hissediyor. Benimde aynı. Bir şeylerin yolunda gitmediğinin farkındayım ama doğru doktoru bulamıyorum. Ve doktora gittiğimde de bunu ne izah edebiliyorum, ne de kanıtlayabiliyorum. Misal iki sene önce şiddetli kaşıntı kaşıntıya bağlı morluklar ( cilt çürümesi gibi ) mide bulantısı ve kusma şikayetiyle gastreoronolojiye gitmiştim şikayetlerimi anlattım kısa bir muayene oldum. Doktor bey sağolsun beni fazla dikkate almamıştı. Kan sonuclarım gelince sen gerçekten hastaymışsın demişti. Sağolun inandığınız için demiştim. Karaciğer değerlerim 700 küsurlara fırlamış sebep yok iki ay bulamadılar. Kendiliğinden geri düşüşe geçti yani hastalık da baktı gördü bu doktorlardan bi cacık olmaz vücut kendi kendine toparladı gülerek anlattığıma bakmayın sinirlerim bozuluyo aklıma geldikçe tam bi doktor kısmetsiziyim ben şimdi iki senedir kardeş istiyoruz olmuyo özel devlet farketmeksizin gittim. Herşey cok sağlıklı deniliyor ama benim adetlerim tam bi facia ilk sezaryenimden beri ağrı eşiğim kuvvetli ben adet olmaktan nefret ettim. Ağrıyı tolare edicem diye tansiyonlarım çıkıyo bacaklarım tutmuyo öyle beter oluyorum.. Sezaryen öncesinde hiç böyle ağrı nedir bikmezdim Ama gittiğim doktorlara göre her şey cok iyi.

Bulunduğum ilçede poliklinik yok maalesef kuzum ya. Yan ilçeye gidiyorum çocuk doktoru vs var orda kadın doğum da var ama sıra gelmez orda. Dahiliye olup olmadığından bile şüpheliyim. İmkan kısıtlı olunca zor oluyor ya

fnd_50 acil bir değer olmadığı için acilde bakilmiyormus
Abooo ben napıcam peki bulunduğum ilçede poliklinik yok yan ilçeye gitsem kadın doğum ağzına kadar dolu hem gidip kadın doğuma ne dicem doktorun progesteron değeri istedi onun için size mi geldim dicem. Bu biraz ters olur gibi geliyor ya ne yapıcam bilmiyorum

Canım acil.bakmazsa dahiliye vardır, ordan giriş yaptır doktora açıkla durumu ordan yaptirabilirsin.

Canim rutinde acilde bakılmıyor diye biliyorum. Ama istem yapilabiliyor da acil bir sey olmadigi icin mi bakmiyorlar onu bilemedim. Sen yine de bir sansini dene istersen. Dahiliye yok mu peki orda belki o isteyebilir?

Bence bak

Bence bakarlar kankam

Canım geç gördüm mesajını bir fikrim yok açıkçası
Kızlar çok teşekkür ederim şimdi şansımı deneyip yan ilçenin hastanesinden dahiliyeden randevu aldım. Ona gidip durumu anlatıp rica edeceğim inşallah ister dahiliye değil mi ya

Kızlar selam klomen kullanmistim 5. Gün başlamıştım bugün 11. Günüm kontrole gittim 4 tane yumurtam oluşmuş sağ tarafta. Solda oluşmamış salı tekrar gidecem

Sağlık ocağında kan alınıyorsa orası bakıyordur. Benim bulunduğum yerde de sadece aile hekimliği ve acil var aile hekimliğinde bakılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…