Ekim bizim ayımız olsun miniklerimiz bizimle olsun

bat 1 ekim beni de ekleyin bakalım inşallah bu ay yüzümüz güler

selam öncelikle kendimi tanıtayım ozaman

20 yasındayım 6 aylık veliyim geçen ay pko hastası oldumu ogrendım en son 13 ağustosta adet gordum 2 ayda bır adet oldum dan 13 ekimde adet olmam gerekıyorr :26: ama ben bu ay mıde bulantısı vardı 2 gun once kan verdım sonuc 2.0 yanı negatıf ama ıcımde bır umut var hala nedensee neyse ınsallah gelır bebegım 1 ekım tanısma yıl donumuzzz cok guzel bır hedıye olurr bızeeee

hoşgeldin canım bende senin gibi yeni evliyim

inşallah bu topik herkese ugur getirir bebişlerimiz gelir
yumurtlama hesabı falan yapıomusun canım 2 ayda bir adet oldugun için soruyorum günleri nasıl oluyo
inş. 13 ekime kalmadan alırsın haberini canım

İnşaallah ekim ayında güzel haberler bekliyordur bizleri.

Arkadaşlar, lütfen bilen biri yardım etsin bana bu konuda.

Yaklaşık 3 yıldır adet günlerim kahverengi lekelenmeyle başlıyor. 3 veya 4 gün; hatta 5 gün (bir defasında 5 gün sürdü) devam ediyor bu durum. Adet bitiminde de son 2-3 gün kahverengi lekelenme oluyor.
Kontrollerimi yaptırdım ve önce küçük bir polipten şüphelenildi. 2. ay tekrar gittiğimde polip görülmedi, yani kahverengi lekelerin uzun sürmesi konusunda herhangi bir sorun yokmuş.

Benim merak ettiğim; Adet gününün başlangıcı hangi gün oluyor?

İlk lekelenmenin görüldüğü gün mü (benim 4-5 gün sürebiliyor çünkü) yoksa lekelenmelerden sonra ki adetin normal seyrine başladığı günmüdür?
Ovulasyon günümü ben nasıl belirleyebilirim (ovulasyonla ilgili bazı belirtileri biliyorum ama emin olamıyorum)
Doktor ilk lekenin geldiği gündür dedi. Ama bazılarından da adetin yoğun olmaya başladığı günler olduğunu duydum.

canım malesef bılmıorum ovulasyon testlerınden bahsettı amqa gerek duymuorum cunku zaten bız her gun ılıskı yasıoruz ınsalah gelır bebegımmm hepımızeee gelsııııınnnnn
sen ne kadarlık evlısın

Ben de ekimde hamile kalmak istiyorum. Ama ben daha yeni düşük yaptım acaba bir sıkıntı olur mu? Yoksa ara mı vermem gerekir?
Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen?

Canım, bu konuda bir bilgim yok.
Ama çok yakın bir arkadaşım kimyasal gebelik geçirdi ve 1,5 ay sonra tekrar hamile kalabildi.
Hatta bugün doktora kontrole gittiler kalp atışını duymak için.
Belki sana fikir olabilir bu durum, tabi herkesin vücut yapısı değişiktir, bunuda unutmamak lazım.

Canım bende de aynı sorun var adetten önce başlıyo adetten epey sonra bitiyo sebebi nedir bilmiyorum daha önce kontole gittim bişey çıkmadı yarın yine gidicem ve doktora sölicem bu durumu
ben ovulasyn günümü tam kırmızıları görünceden itibaren sayıyorum ama istersen belirlemek amaçlı ovulasyon testi al canım daha iyi oluyo

benimde 4. ayım canım ama biz biraz sabırsızlanıyoruz bebek için sende ovulasyon kullansan daha iyi olur bence çünkü her gün ilişki spermlerin kalitesini düşüyormuş doktorlar yumurtlsmadan önce ilişki perhizi veriyolar 2-3 gün kadar

hmm ovulasyon testı nerden alınıyor cnm :26:

Canım, doktor bunun bir iki sebebi olabileceğini söyledi.
Rahimde kalan parçalar bir sonraki adet döneminde atabilirmiş kendini ki bu iyi birşey aslında.
ya da polip (et beni) olabilirmiş.
Çok şükür doktor sende de bir sorun olmadığını söylemiş, yoktur inş. birşey.
Ve lütfen yarın doktora gidince banada söylermisin sonucu, nedenmiş bu lekelenmelerin uzun sürmesi. çünkü, acaba bende tekrar mı gitsem diyorum bunun için.

ovulasyon testini geçen ay kullandım. Hesapladığımda, lekelenmenin başladığı günden itibaren saydım ve 14. gün pozitif çıktı. İnan kafam karıştı, hala emin değilim hangi günden başlamalıyım saymaya diye.

Olmazsa bu ayda senin yaptığın gibi hesaplayayım

kırmızılar gelince diğer ay ki kırmızılarının geldiği gün arasında kaç gün geçiyo canım benim 30 gün oluyo o yüzden kahverengilere pek takılmıyorum ben
tamm canım yarın gelince yazarım
polip oldugunda vajınal muayende gözüküyo mu acaba merak ettim bak şimdi bende :18:

ayy sımdı baktım ama hangısı ıyı acaba kafama goremı alıcam :))) benım doktrum dedıkı sık sık ılıskı bızde nerde fırsat bulsak bunu ogrendım ıyı oldu

BEN LAPOQUICK aldım canım hep silik çizgi çıkıyo ama o gün geldiğinde kopkoyu oluyo he bide bu markanın gebelik testleri için pek iyi demiyolardı ama benim hep dogru sonuç verdi hiç pozitif çıkmadı mesela

kızlar tablo oluşturmaya çalışıyorum aranızda bilen var mı :106::106:

anladım cnmmm bakalım bende ne dıyceeekkk ama sen ovulasyon testını kac gun arayla yapıosun :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…