Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya onu bende biliyorum ama heralde yumurtayla ilgili bi problemi olmayanlara bi sorun çıkarmıyor bu hap ama zaten bi sıkıntısı olan kadın kullandığında daha da etki ediyo çünkü doktor bana sen dkh kullanarak yumurtalarını korumaya almışsın görevlerini yapmasına izin vermemişsin demişti

Üzülme canım vardr bi sebebi herseyin o hapi kullandiranda Allah

Orası öyle tabi canım bide ben 20. yaşıma girdiğim gün evlendim daha erken diye eşimde bende istememiştik
Vala biz biraz erken istedik snrm 19 yasinda evlendim bende 20 yasindayken anne oldum :) bnm adet duzensizligim vardi bekarken evlendikten sonra duzene girmisti hormanlarda bi sknt yoktu ama

Vala biz biraz erken istedik snrm 19 yasinda evlendim bende 20 yasindayken anne oldum :) bnm adet duzensizligim vardi bekarken evlendikten sonra duzene girmisti hormanlarda bi sknt yoktu ama
Maşallah :) benimde evlenmeden önce düzensizlik yoktu evlendikten sonra yani haptan sonra oldu ya ben iyi değilim gibi ya belim çok ağrıyo kasıklarımda adet olmuşum gibi ağrı var yumurtlama döneminde bu ağrı normal mi ?

Normal olduğu soyleniyor canim benmde adetten hemen sonra kasik ve karin agrim olmustu muhtemelen o ara yumurtladim ...akıntın var mi

Kızlaarrrrr sabahtan beri ağlamaktan içim dışıma çıktı ablam sağolsun hemen başka bir doktor ayarladı. Prof Alparslan Baksu. İstanbul da Jinemed ota da. Çok seviyeli çok iyi bir adam. Muayene etti. Hiç öyle çatlamamış yumurtan var falan demedi. Sabahtan akşama çatladı mı acaba neyse baktı enfeksiyon var dedi 2 tane antibiyotik verdi. Pcolu muyum dedim. Görünürde pco falan Yok dedi. Hiçte öyle inci gibi dizilmiş yumurtalığım yokmuş gayet normal dedi. Zaten kilo başlı başına hormonlarda dengesizlik yapar dedi. Tedaviye ihtiyacın Yok bu süreçte kilo ver dedi. Hamilelikte zor olur kilo. Hemen tedaviyle hamile kalmanı sağlasam da kilonla uğraşırsın dedi kendiniz deneyin bakalım o sırada kesinlikle kilo da ver dedi . 5 gün sonra kontrolüm var. Resmen öteki doktor bana kısır demişti şaka gibi yaaa.

Boşuna üzdün kendini kıyamam bazen felaket tellaligi yapıyor doktorlar.. Canim doktorun çokta guzel konuşmuş cocuk icin denemeye devam et tabi ama bencede kilo vermek adına da çabala bence de gebeliğe engel degildir tabi cok kilolu hamile var ama sağlığın için bi 5 6 kilo ekside hamile kalman daha iyi zaten ilk aylarda kilo alimi olmuyor aksine veriyorsun su anki galin gibi ya da bi kac kilo fazlasiyla dogum yaparsin en kötü:) çok sevindim senin adina inan hemen karalar bağlama bi daha

Kizlar hamile kalana kadar kilo kontrolü mu yapsak beraber bnm birqz hırs yapmam lazim sanirim durdu artik kilo vermem gram gram gidiyor

Ayyy ciddimi sen ov testinde pik gördükten sonra devam etmedin mi silik çıkmadımı cancanım

Kız valla 3 gündür çatladı mı Çatlıcak mı diye diye adamı bıktırdıö daha doğrusu o halinden memnunda ben geriliyorum ya
Bosver sende mutlu olmaya bak gecen ay ben kendimi sartliyordum iliskidrn bazen zevk almiyordum bu ay akışına biraktim ilişki zamanini tahminen yumurtlama zamanimda cok istekliydim gayet rahattim en azinfan gorev fu i degildi tutkulu iliski daha güzel

yaa bak gördün mü boşuna sana başka doktora git demedik kuzum kendini harap ettiğinle kaldın ama çok şükür ki sorun yokmuş çok sevindim gerçekten bundan sonra rahat ol artık evet doktorun dediği gibi hemen hamile kalırsın kilolu hamilelerde çok var ama biraz verirsen daha iyi olur senin için İnan ilk önce zaten sağlık için vermeliyiz ki bebeğimizde sağlıklı bi bedene gelsin ama dimi :) MinnakPortakal

Kizlar hamile kalana kadar kilo kontrolü mu yapsak beraber bnm birqz hırs yapmam lazim sanirim durdu artik kilo vermem gram gram gidiyor
Ya çok iyi olur ya bende korkudan çayları bıraktım valla ama tekrar kilo almak istemiyorum vermek daha çok hoşuma gitti ama nasıl olcak bu :/

Görev gibi olduğu için zaten istemiyom bazen tam istekli oluyom hop aklıma bebek geliyo gitmiyor da ondan sonra hiç bişi anlamıyom ya

Valla bence olur kilo başlığında kendimize başlık açıp yarışlara mı katılsak motive oluruz
Ayyy ciddimi sen ov testinde pik gördükten sonra devam etmedin mi silik çıkmadımı cancanım

Bebeğim ben zaten o yumurtadan şüphelendim. Smir için falan stres oldum sanırım. Doktor bana bunun çatlaması yakın demedi. İki koyu çizgi gördüm akşamına silikleşmeye başladı sonra çizgi tamamen kayboldu bende çatladı dedim

Yaaa bak gördün mü boşuna sana başka doktora git demedik kuzum kendini harap ettiğinle kaldın ama çok şükür ki sorun yokmuş çok sevindim gerçekten bundan sonra rahat ol artık evet doktorun dediği gibi hemen hamile kalırsın kilolu hamilelerde çok var ama biraz verirsen daha iyi olur senin için İnan ilk önce zaten sağlık için vermeliyiz ki bebeğimizde sağlıklı bi bedene gelsin ama dimi :)[/QUOTE]

Canım size sarılabiliyor muyum. :) iyi ki varışınız valla destek oldunuz yanımda oldunuz. İnşallah rabbim güzel kalbinizin karşılığını verir.

Ya çok iyi olur ya bende korkudan çayları bıraktım valla ama tekrar kilo almak istemiyorum vermek daha çok hoşuma gitti ama nasıl olcak bu :/
Yediklerimize dikkat edelim kontrollu yiyelim limonlu ılık su içiyorum mesela ben günlük 1 saat yürüyüş yapiorum gun icinde evde de hareket edip 10 bin adima tamamlamaya çalışıyorum bunlar gibi yesil cay biberiye cayi iciyordum onceden ama o konu da muallakta kaldgm icin icmiyorum artik maydanoz suyu da oyle riskli sanki

ee normal çıkmış ki canım öyle olması lazım zaten nasıl oluyor acaba başka çatlamaya yumurta mı kiste dönüştü sende. bal tarçın çörekotu kürü yaptın mı hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…