Gebeliğe Hazırlık Ekim Ayının Anne Adayları!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Günaydın canıım, koyduğun son testte ben de bi silik çizgi gördüm gibi ama inşallah yanılmıyoruzdur, varsa hayırlısı ile ilerlesin yoksa da inşallah zamanı vardır diyelim artık şu beyinlerimizi bi rahat bırakalım :dua:
Benim bat 6 gün erken geldi. Hayatımda ilk defa yaşıyorum bunu. Doktora gittim. Durumu anlattım. Çok normal dedi, stres mevsimsel değişiklikler 6 gün erken 6 gün geç olabilir dedi 10 gün olursa gel dedi. Hiç bir şeye bakmadı o yüzden. Ama bu ay soğan kürü yapmıştım 15 gün yapamadım ama yaptım bir kaç gün. Onun etkisi mi oldu acaba :işsiz:
Evrt canım yaptıgım bütün testlerde silik çıkıyor ama hayırlısı iste. Olabilir böyle seyler canım ama insan şaşırıyor gerçekten nasıl olur diye. Doktorlardaki rahatlik kimsede yok yahu :KK70:

Ya kız yapsana şimdiye kadar coktan cikar testte

Ya deme oyle deme zaten merak ediyorum gaza gelirsem gidip test alırım :KK76:

Şunun şurasında sabaha ne kaldi yarın belli olacak :dua: adet olacakmışım gibi belirtiler dünden beri karnıma sancılar girdi baya, söylemesi ayıptır bağırsaklarımda çözüldü hep öyle olur bende adetten bir iki gun önce :110:

Ya deme oyle deme zaten merak ediyorum gaza gelirsem gidip test alırım :KK76:

Şunun şurasında sabaha ne kaldi yarın belli olacak :dua: adet olacakmışım gibi belirtiler dünden beri karnıma sancılar girdi baya, söylemesi ayıptır bağırsaklarımda çözüldü hep öyle olur bende adetten bir iki gun önce :110:
Canim bak mimarice mimarice gecen ay bir sürü belirti yaşayıp hamile değilmiş,bu ay 0 belirtiyle hamile olduğunu anlamış:) asla bilemezsin ne olduğunu. Dua et kıyamıyorum sana yoksa öyle pis gaza getiririm ki seni :$

Az önce 2 tane daha yaptım iyice ayildiktan sonra bu sefer kendimi fazla zorlamadan ikiside silik cikti ilk 5 dakika içinde :) ama foto istemeyin çünkü eminim görmedim diyeceksiniz Genc_evli Genc_evli Sultansusultansu Sultansusultansu
Gönül gözümle görüyorum çıktığını canım benim ilk beş dakikada silik çıkması çok güzel demek ki iyiye işaret moralini yüksek tut olumlu düşünelim tatlım

Aynen silik çıktı hatta 5 dakikadan önce. Hayırlısı bakalım Cuma günü kan tahlili mi yapsam? Bat Pazartesi
Ben kan tahlili yapmaya gittiğimde yarım saat sonra çıkan çizgiyle gitmiştim bata bir hafta vardı o zaman 22 çıkmıştı. Senin beş dkkada çıktıysa daha iyi sonuç alırsın canısı. Bencede imkanın varsa Cuma yaptır beslenmene dikkat et ceviz yumurta süt yoğurt çiğ badem çiğ fındık tüket. Folik asit kullanıyormusun cnm

Ben kan tahlili yapmaya gittiğimde yarım saat sonra çıkan çizgiyle gitmiştim bata bir hafta vardı o zaman 22 çıkmıştı. Senin beş dkkada çıktıysa daha iyi sonuç alırsın canısı. Bencede imkanın varsa Cuma yaptır beslenmene dikkat et ceviz yumurta süt yoğurt çiğ badem çiğ fındık tüket. Folik asit kullanıyormusun cnm
Evet canım aile doktorum ve kan tahlili yapacağım yer eve çok yakın. Dün ilk folic acidimi aldım. Ay bu dediklerinin hepsini aldirmam lazım kocise :) of zaten siskoyum bunlar iyice kilo yapmasin

Evet canım aile doktorum ve kan tahlili yapacağım yer eve çok yakın. Dün ilk folic acidimi aldım. Ay bu dediklerinin hepsini aldirmam lazım kocise :) of zaten siskoyum bunlar iyice kilo yapmasin
Çiğ olduğu için kalorisi kavrulmuş olana göre az oluyor tatlım illa ki alıyorsun ama almamak için hamurişine elveda dememiz gerekiyor pasif şeker tüketme yani beyaz şeker yapay şekerler yerine şekeri bebek için meyveden almaya çalış. Hamilelikte bir süre sonra kabızlık başlıyor o zaman kuru incir ve gün kurusu kayısı tüketip yürüyüş öneriyorlar bol yeşil yapraklı sebzeler

Çiğ olduğu için kalorisi kavrulmuş olana göre az oluyor tatlım illa ki alıyorsun ama almamak için hamurişine elveda dememiz gerekiyor pasif şeker tüketme yani beyaz şeker yapay şekerler yerine şekeri bebek için meyveden almaya çalış. Hamilelikte bir süre sonra kabızlık başlıyor o zaman kuru incir ve gün kurusu kayısı tüketip yürüyüş öneriyorlar bol yeşil yapraklı sebzeler
Hamur isi tüketmiyoruz pek,ekmeği sadece kahvaltıda tüketirim oda kepekli. Ama benim kilo nedenim akşam abur çubukları esim aliyor sürekli :kızgın:benim zaafim ama artık yok vallahi kavga cikar artik alirsa

X