Einizle evlenmeye karar verdiinizde, buna kar kan oldu mu?

*gurbete gidecek olmam
*sevdiğimin özel sektörde çalışıyor olması
( ailem , özel sektörde çalışmanın güvenilir olmadığını düşünyor yani
her an işten çıkartılırsa diye düşünüyorlar )
*biraz özgürlüğümü yaşamamı , kendi paramı kazanıp ayaklarımın üstünde durmamı
istiyorlar

Bu nedenlerden dolayı evlenmemizi istemiyor ailem

Evet, sanirim annem pek istemiyordu.
Abim ve yengem destek oldular. Bende sevdigim icin vazgecmedim. Sagolsun babamda sevgiye saygim var dedi. Annemi ikna etmek icin biraz ugrastik ama degdi :)

ben azerıyım kocam turk netden tanısdıq .tanıslıqımızın cı haftası senı ıstemeye gelecem ,benı aılene anlat dedı.anneme anlatdım ama netden tanısdıqımızı demedım .bamam yurd dısında calısıyor .ramazan bayramında geldı ,bende babama anlatdım ( babamda netden tanısdıqımızı bılmedı).annem anlatmamı ıstemıyordu.babama turk olduqunu dedıkde babam derın ah cekdı.sonra o uzakda ona nasıl guvene bılırık dedı belke evlıdı.bende babama sız bana guvenın bu yasa kadar geldım sızı utandıracaq bır ıs yapmadım .bundan sonrada utandırmam .gunahıda sevabıda benımdı.kocam ve ben bır bırımızı ılk kez havaalanında gorduk ( benı ıstemeye gelırken ) aılem onu gorunce cok beyendıler ve nısana gelen akrabalarımda.netde tanısdıqımızı deseydım bu evlılık olmazdı.basında karsı cıksalarda kocıskomu aılem gorunce cok sevdı.kocıskomun aılesıde benı cok sevıyor .ben hakketen cok sanslıyım kocamdan yana .onu beklemeye deyerdı.ben ona sen benım kabul olan duamsın dıyorum .ALLAHIMA cok sukur herseycın

benimde ailem başta istemedi ama ben direndim... sonra mecburen kabullendiler... şimdi ise ailemle eşimin arası ii çok şükür...

bide deniz2009 ben azeriyim diyince yazmak istedim. bizim işyerindede bi azeri kız vardı. sevdiği çocukta türktü. kızın ailesi türk diye evlendirmek istemedi. kızı başkasıyla zorla nişanladılar... kız sevdiği adamla geçen gün kaçmış. 2gün sonrada kızın ailesininde rızasıyla düğünleri oldu. Allah utandırmasın...

gurbetin önüne geçemezler ki...
eğer kısmetinde gurbette yaşamak varsa,bir şekilde olur zaten...
özel sektör meselesi bana bahane gibi geldi...
devlet zaten kurumlarını özelleştiriyor..
yani memur diye birşey kalmayacak..
yaşınızı bilmiyorum,ama ailenizle sakince konuşursanız ikna edebilirsiniz diye düşünüyorum...
sevgiler...

gerçekten çok şanslıymışsınız...
Allah mutluluğunuzu daim etsin...
sevgiler...

Ahhh ahhh dedim başlığı görünce ilk.
Ben çok çektim bu konudan. Annemle aynı evde aylarca konuşmadık. Babamla kavgalar ettik. Hiç ama hiç istemiyorlardı evlenmemi. Sebep eşimin lise benim üni. mezunu olmamdı.

Direndim direndim ve en son artık eşime al nüfus cüzdanımı başlat işlemleri dedim. En yakın arkadaşım babama söylemiş bunu. Akşamına babam tamam zaman ver bize araştıralım dedi.
Beklemeye başladık yine. Bu arada 8 yıl falan olmuştu çıkmaya başlayalı. Eşimin askerliği bitmiş, işini kurmuş, evini almış ve eşyaları almaya başlamıştı yavaş yavaş.
Aradan bir yıl daha geçti. Yine kötü olaylar yaşanıyordu evimizde.
Ve bi yanlış anlama sebebiyle eşimle ayrıldık.
Annem o dönemde benim halimi görüp kızım yeter ağlama istesinler vericem demişti.
Neyse tekrar barıştık bir ay snra ve anladılar ondan kopamayacağımı. İstemeye istemeye kabul ettiler.
İstemeye geldiler beni 2005 aralık gibi.
Dalında duran sağlam meyve bir kere taşlamayla düşmez dedi dedim bir daha gelin.
15 gün sonra yine geldiler ve söz yüzüklerimiz takıldı.
2006 Şubat nişan ve 2006 Haziran düğün oldu.
Şimdi çok şükür mutluyum iyiki direnmişim aileme.
Onlarda damatlarına toz kondurmaz maşallah. Çok severler. Hatta bzen benden çok seviyorlar diye düşünmeden edemiyorum :)
Ama anneme sonuna kdr hak veriyorum. Anne olduktan sonra daha iyi anladım.
Anladım ki bebeği için ömrünün sonuna kadar ve sonundan da öte endişelenmekmiş annelik.
Paranoyak olmak mış.

Rabbim herkese mutlu yuvalar nasip etsin.

Benimde sorunlu oldu.Cünkü esimle tatilde tanistim.Yani duyan aradi kafayimi yedin,ne cesaret diye.-tatlicadiarzu-Hatta rahmetli anneannem beni red etti.2 sene benimle konusmadi.Cünkü esim yabanci.Cok karsi cikan oldu.Olmaz yapamazsin,nereye gidiyorsun.Dil,din.kültür hepsi farkli.Ailem onunla ilk karsilasmalarinda sevdiler.Anlasamasalarda o elektirik varya cok ise yaradi.Okadar tatliydiki devamli gülmüstü.kaydirigubbakcemile3
Evlendim.Hic tanimadigim bir ülkeye geldim.Yapayanliz.Akraba,arkadas,dost yok.
Bana tehlikeli maceraya atiliyorsun dediler..
4Eylülde 12.yilimizi doldurduk.Bu ayin 28de 11 ine girecek oglum var.Cok mutluyum.:asigim:Arkadaslarim bana 6ayda geri dönersin demislerdi.Dünyaya yine gelsem yine esimi secerdim.

Ayni seyleri bende yasadim ailemi birakin akrabalar aile dostlarimiz kendi arkadaslarim bile tanidik kim varsa ailemden once onlar olmaz dediler sende hic akil yok dediler klava: nedenide esimin yabanci olmasi. 1 yila kalmaz bosanirsiniz dediler.. Allaha sukurler olsun esim melek gibi 4. yilimizdayiz onu cokkk seviyorum :asigim: ailemde cok seviyor iyiki zamaninda pes etmemisiz babamada annemi ikna ettigi icin ne kadar tesekkur etsem az :1rolleyes:

peki ailenizi ikna etmeye çalışırken ;

annenizden veya babanızdan hiç ağır sözler işittiniz mi?

seni redderim artık benim x yok çok ciddiyim seni silerim gibi sözler işittiniz mi?

evet bizde de iki taraf karşı çıkmıştı ....hatta şiddetle karşı çıkmıştı...kendilerine göre haklı oldukları yerler vardı...farklı şehirdendik onun ailesi gurbetten kız almak istemiyordu...ben üni 1 deydim benim ailem asla olmaz dedi....hatta babam evlatlıktan reddeceğini söyledi...annem ise benimle konuşmadı....aramızda 9 yaş olması benim daha üni 1 de olmam vs vs bisürü şey vardı bahane ettikleri....haaa sonunda noldu...aileleri bi araya getirdik vee ciddi ciddi oturup konuştuk....sevgimizi aşkımızı....istemiye istemiye kabul etmek zorunda kaldılar...çünkü bizde onları reddeceğimizi filan söylemiştik...en sonunda evlendik mi evlendik...ben okulumu bitirdim mi bitirdim annem ve babam çok mutlu oldular okulumu bitirdiğimde....onlar gelinlerini sevdi ...bizimkiler de damatlarını....
tekrar aynı durum olsa tekrar aynı şeyleri yaparım...önemli olan mutlu olmak gerisi boş

bizde de iki aile de evlenmemize şiddetle karşı çıktılar kıyametler koptu.ailem beni reddetti düğünüme gelmediler.dört sene oldu ailem hala affetmedi beni.eşimle de hiç görüşmüyorlar.eşimin ailesi eşimle görüşüyor ama sürekli onu bana karşı doldurup evliliğimi mahvetmek için herşeyi yapıyorlar.benimle ise hiç görüşmüyorlar.ve sağda solda hakkımda ileri geri konuşup beni yıpratmaya çalışıyorlar.yani bu istenmeyen evlilik beni resmen mahvetti.ailemin benimle görüşmemesine mi yanayım eşimin beş kuruş etmez seviyesiz zır cahil ailesinin yaptıklarına mı göğüs gereyim şaşırdım tükendim.ailene rağmen yapılan evlilikte tek kaybeden sen olursun.kimse aileni kaybetmene değmez.onlar hayatında olmayınca hayatta tek başına mücadele etmek zorunda kalınca pişmanlığını yaşıyorsun :1no2:

Etrafimdaki hickimse istemedi cunku liseyi yeni bitirmistim okumami istiyolardi esimlede aramizda cok yas farki vardi ama bnm dedigim oldu iyimi oldu bilmem?
benimde lise yeni bittiği için hiç ama hiç kimse istemedi öss sınavınıda kazanmıştım ama yerleşememiştim babam olsun bi dahakine kesin kazanacaksın derken ben evlili
k hayelleri içindeydim yolda beni gören herkes ama herkes kızım senin kafan yerindemi diye sordu üstelik abim yüksek lisans yapıyordu ve ablam da iktisat okuyordu örneklerim vardı hayatları çok güzel şu anda ablam özellikle çok mutlu okumanın tadı başka diyo bense başımda bir sürü insanla şuanda başa çıkmaya çalışıyorum sadece eşim olsa çokj mutlu olucaz da işte şartlar ama ben yinede savaşıcam ve öss ye bu yıl giricem inşallah kazanırım:Saruboceq:

:asigim:hiç kimse istemedi ve buna rağmen eşimle kaçmadan ve hiç kimseyi kırmadan 3.5 ay içinde deli gibi severek evlendik.eşim beni 3 kez geldi istemeye ama 4.nasipoldu yazık 1 ay boyunca gel git kapı duvar oldua.s.

zaten iki tarafın anne-babasından başka fikir beyan edecek yani karşı cıkmaya hakkı olacak kimse yoktur bence..
her ikimizin anne-babası da olumlu karşıladı.
tanıştırdık,10 güne kalmadan da nişanlandık :)

Evliliğin olmazsa olmaz kurallarından.:1no2:Bir taraf mutlaka itiraz eder, tavır koyar yani elinden geleni ardına koymaz.kötükedihüso Sonra bakarlarki tınlayan yok mecburiyetten evlatlarını kaybetmemek için kabul etmiş gibi görünürler. Evliliğiniz boyunca ağırlıklarını ve sevimsizliklerini hissettirirler. Ve ellerine geçen ilk fırsatta top tüfek taarruza geçerler. Sizde savaşa savaşa kendinizi bitirirsiniz ve teslim bayrağını çekersiniz.-tatlicadiarzu- Çünki artık pil bir daha şarz olmamak üzere bitmiştir. Yeri geri dönüşüm kutusudur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…