Eğitimlerde sorunsuz yapıp sınavda saçmalamak adlı eserim..

Herdaimgunes

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2011
682
263
2. kez direksiyon sınavında aynı yerde paralel parkta kaldım şansıma o kadar iyi bir komisyona denk geldim ki 35 dk sohbet muhabbet araç sürdüm ne stop ettim ne sinyalleri unuttum herşey iyiydi en son paralel parkı da yapınca sınavım bitecekti ama olmadı. O kadar üzüldüm ki birkaç dakika sonra sevinçten ağlayacakken üzüntüden ağladım. Bir öncekinde dubalara çok yakın kaldığım için kaldırıma değdi bu sefer de uzak yanaşmışım diye sarı çizgiye değmedi özel ders bile aldım sürekli park çalıştım dersi veren hoca bile nasıl kaldın şaşırdım gayet yapıyorsun dedi bugün komisyon hocasına biraz heyecanlıyım kusura bakmayın dedim gayet iyisin güzel öğrenmişsin dedi. Çok utanıyorum kendimi başarısız beceriksiz hissediyorum. Eşim sürekli park çalışırız iş çıkışlarında diyor zaten iki özel ders aldım demekki yetmedi hizalamaları öğrenememişim ama derslerde nasıl oluyordu anlamadım üçüncü kez sınava girmeye utanıyorum suan dosya yakmama bir hak kaldı stop etsem süremesem belki üzülmem vermesinler derim ama l parkı yapıyorum sorun paralel parkta hoca geriye ket vurma diye bisey var sen bu noktada hata yapıcam korkusuyla yapıyorsun falan dedi de nasıl çözeceğim bu durumu

30 kere yaparsın 1 kere yapamazsın sınava denk gelir. Heyecan, stres faktörü de var, kendinize bu kadar yüklenmeyin.

Ehliyet aldıktan sonra hata yapılmıyor mu, öyle düşünün. O hata sınava denk gelmiş, şans işte.

Sadece Paralel park taktiği ögrensen geçersin tek seferde hatasız.. paralel park taktiği düzgün anlatabilecek bir hoca lazım.. çok geçmiş olsun bir dahakine başarırsın eminim pes etme

İnanın kendimi o kadar kötü hissettim ki insanlar sevinirken en başarısız benmişim gibi içime oturdu

Sadece Paralel park taktiği ögrensen geçersin tek seferde hatasız.. paralel park taktiği düzgün anlatabilecek bir hoca lazım.. çok geçmiş olsun bir dahakine başarırsın eminim pes etme
Bende parkta kalıyorum sadece park yapalım dedim özel dersi veren hocaya ama parkuru dolaşıp durduk üç kere mi ne park yaptım asıl önemli olan yanlış yaptığında nasıl düzeltebileceğimizmiş ben saf gibi kaldım komisyon hocası sağa sola toplattırdı yardım etti ama olmadı arka dubaya değdi keşke internetten videolar izleseydim hiç aklıma gelmedi

Sınav hakkı 4 değil mi ? Bence karamsarliga düşmeyin.Bende defalarca kaldım.parkta kaldım.Parktan çıkarken kaldım.

Ben bir kere vurdum demeyelim degdirdim.Disaridaki komisyonun sırtı dönük diye görmezden geldiler.Ama ikinci defa şansımı denerken kaldım.

Bence fazla buyutuyorsunuz,araba kullanmak yahut kullanmamak hayatınızın sonu değil ki ; öyle bir anlatiyorsunuz sanki hayatınız bir sürücü lisansına sahip olmaktan ibaretmis gibi..
Geçerseniz tamam ancak gecemeseniz de canınız saolsun,herkes vasıta kullnacak şeklinde bir şart yok.
En azından ben böyle düşünüyorum

Heves ediyorum istiyorum kullanmayı yıllardır otobüslerde sürünüyorum çok imreniyorum çocuğunu okula bırakıp alan annelere ben kar kış çocuğu otobüslerde süründürüyorum işe gitmem arabayla 10 dk otobüsle yarım saat dolu oluyor almıyor heryere esimi beklemek zorunda kalıyorum falan filan ne bilim çok heveslendim işte çok istediğim için olmuyor belkide

11 yıldır ehliyetim var araç da kullanıyorum hatta bi kaç sene öncesine kadar ankara trafiğinde günde 70 km yol yapıyodum
Ama ben bi kere bile paralel park etmedim. Ne diye bunu zorunlu tutuyorlar bu yeni ehliyet sınavlarında bilmiyorum
Hiç gerekmedi bana bu paralel park
Gerekse şu an ehliyetimi geri alırlar zaten

Sanırım bunun için biraz geometriden anlamak gerekiyor ben kafamda canlandıramıyorum
Üzülmeyin herkes 2-3-4 sefer giriyor artık bu sınava

Tamemen çizgileri ezberlemem gerekiyor anladımki. Hayır artık derslerde sınavlarda çok pahalı hangisine yetişelim. Çoğu eski şoför ben paralel park edemem diyor ama sonavda illa paralel park birde kırmızı çizgi. Kullanmayacaksak niye zorluyolar orası da ayrı konu

Yani illa lazım oluyodur ama bakıyorum öyle bi park yeri var ama edemeyeceğimi düşünüyorum o zaman 100 mt ilerde öyle olmayan kolay bi yere park ediyorum

Arabanız varsa vaktiniz de varsa bol bol çalışma yapın, ben ikincide geçtim sınavı. Sınav gününe kadar da iki çocukla her gün park çalışması yapmaya sürüş alanına gittik geldik. Ben çok panik heyecanı zirvede yaşayan bir insanım, bir şeye tam manasıyla hakim olmadan da o heyecanım geçmez, o yüzden her gün ama her gün bıkmadan gittim. Eşim artık kusucam yeter demeye başlamıştı sdfsf bir de sınav günü sakin kalmaya çalışın, ne kadar panik olursanız o kadar da hata yapma oranınız yüksek olur. Ayrıca neden utanasınız, olabilir yani. Kimisi ilkte geçer kimisi dosya yakar tekrar açtırır. Hiç de onu düşünüp stresinize stres eklemeyin. Ehliyeti alın sonrası süper tek başına çıkıp dolaşmak araba sürmek gibisi yok, sonrasını düşünüp gazlayın azıcık kendinizi, yapacaksınız yeter ki inanın ve sakin olun

İnşallah diğerinde geçerim ama bunun üzüntüsü bir başkaymış çok kötü hissediyorum
Ben hayatımda hiç öyle aglamamistim.8 sene önce bakın cenaze su bu vs oldu.2 saat aralıksız ağladım.Ondan sonra 2 hafta sonra tekrar kaldım.O zaman aglamadim.

Ehliyet te şöyle düşünün.Belge doğru ama çoğu kişinin cebinde duruyor öyle.

Ben de paralel parkı doğru yapıp başka şeylerden kaldım. İnat değil mi ehliyeti alana kadar giricem sınava!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…