Egeada'nın Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

kızlar ben diet yaparken (şimdiye kadar sporla 30 kg verdim) 1 sene ekmek ve kızartma yemedim :=) inanın hayatımdan hiç birşey eksilmedi.türk beslenme sisteminde ekmek en üstlerde geziyor.yılların alışkanlıgı kolay bırakılamıyor tabi :) hayatımızın sonuna kadar ekmek yemeyeceğiz diye birşey yok.istediğimiz kiloya inene kadar biraz sabırlı olacagız o kadar :)

aynen canım o kadar girmiş ki hayatımıza sanki o olmasa olmıcamış gibi :KK51:

kızlar haftada 1 gün mutlaka diyeti bozalım ve karbonhidrat yüklemesi yapalım.egeada 7 gün yapın ara verin demişti hatırlarsanız.bazı arkadaşlarda ara günlerinde ne yiyelim diye sormuş.şimdi size iyi karbonhidratları ve kötü karbonhidratları yazıcam.ona göre içinden menü seçebiliriz.ayrıca nur'un da söylediği gibi multi vitaminlerimizi ihmal etmeyelim

Kötü Karbonhidratlara Örnekler:

Beyaz Ekmek
Makarna
Beyaz Pirinç
Çikolatalar
Abur Cuburların Geneli
Gazlı İçecekler
Sofra Şekeri
Meyve Suları (Evet Kendiniz Sıksanız Bile!)
Bal (Az Tüketildiğinde Kaliteli Bir Besindir)
Kahvaltı Gevrekleri

İyi Karbonhidratlara Örnekler:

Tam Buğday Ekmeği
Kabuklu Pirinç
Kepekli Buğday Makarnası (Esmer, Lifli Makarna)
Bulgur
Sebzeler
Meyveler

Ben bu diyete başlamadan önce de sabahları yağsız süt ile k-flakes yiyordum.
Ara günlerde de böyle yapmayı düşünmüştüm.Hatta akşam da bunu yerim
demiştim ama yapmasammı ki acaba?
Kahvaltılık gevrekler kötü karbonhidratların arasında çünkü.

kızlar dün başladım tavuk menüye ve bu gün 1200gr pırrrr. ay nasıl bir mutluluk bu anlatamam ki benim gibi kilo vermesi imkansız biri için....bu arada kahveyi bende kesmedim onsuz olamam çünkiii....

Ben bu diyete başlamadan önce de sabahları yağsız süt ile k-flakes yiyordum.
Ara günlerde de böyle yapmayı düşünmüştüm.Hatta akşam da bunu yerim
demiştim ama yapmasammı ki acaba?
Kahvaltılık gevrekler kötü karbonhidratların arasında çünkü.

canım aslında kahvaltılık gevregin aslı tam tahılların fabrikasyona girip onların fırınlanıp patlatılıp (ısıya maruz kalıp şişmesi) ile yapılır. fakat maalesef ülkemizde tam tahıldan yapılmıyor (bazı ürünler hariç.genelde pirinç yada mısırın fırınlanması ile yapılıyor.

nesfit diyorlar ama bilmiyorlar ki nesfit'in içinde de şeker var :=)

illa tam tahıllı gevrek tarzında bişey yemek istiyorum diyorsan tavsiyem yulaf kepeği yada yulaf ezmesi yemen. en saglamı o yani

kızlar dün başladım tavuk menüye ve bu gün 1200gr pırrrr. ay nasıl bir mutluluk bu anlatamam ki benim gibi kilo vermesi imkansız biri için....bu arada kahveyi bende kesmedim onsuz olamam çünkiii....

türk kahvesi mi içiyosun canım bide sekersiz mi bende kahvesiz yapamayanlardanım

türk kahvesi mi içiyosun canım bide sekersiz mi bende kahvesiz yapamayanlardanım

walla bende içiyorum kızlar ( şekersiz ama ) zaten sayfayı açan arkadaşımız selülit sorununuz olur diye uyarmış.birde aç karnına midenizi yorar demiş(haklıda). ben kahve içmeden uyanamayan tüm gün zombi gibi gezen bir tipim :)

Merhaba kizlar bende bu diyete bugun basliyorum. Birazdan kahvaltimi yapicam :)) ben 90 kiloyum ve cok zor kilo veriyorum insallah bu diyet bende iseyarar. Birde bisey sormak istiyorum bu 7 gunu tamamlayip 3 gun aradan sonra bu diyete ayni sekilde mi devam edilicek veya daha kac hafta devam edebiliriz ?

Kizlar burda yeniyim soruma cevap verebilirseniz cok sevinirim.

canım aslında kahvaltılık gevregin aslı tam tahılların fabrikasyona girip onların fırınlanıp patlatılıp (ısıya maruz kalıp şişmesi) ile yapılır. fakat maalesef ülkemizde tam tahıldan yapılmıyor (bazı ürünler hariç.genelde pirinç yada mısırın fırınlanması ile yapılıyor.

nesfit diyorlar ama bilmiyorlar ki nesfit'in içinde de şeker var :=)

illa tam tahıllı gevrek tarzında bişey yemek istiyorum diyorsan tavsiyem yulaf kepeği yada yulaf ezmesi yemen. en saglamı o yani

Tüh yeni almıştım bir paket.
Olmazsa senin dediğin gibi yapıp yulaf ezmesi alayım.
Marketler de bulabilirim demi canım bu söylediklerini.

Son düzenleme:
Günaydın kızlar.
Geçen hafta 1 hafta yapıp yani 5 gün 1,9 kilo vermiştim. cumartesi ve pazar mola verdim ve bu sabah regli olmuş uyandım. Ve hoop şişmiş vucudum olduğu gibi. bugün yine 53 kiloyum yani başlangıç kilomdayım. dinlendirme günlerinde gece yarısı yediğim şeyler etki emediyse eğer ne ala. Neyse bugün yeniden ve daha iradeli olarak başladım. Ve bu hafta en az 3 kilo vereceğime eminim kızlar. Hiç bir kaçamak yapmadan ve üstelik regli olmamın avantajı ile. Zaten su da toplamıştır vucudum. Onlar da gider. Bir de bir listemiz vardı kızlar en son up uzun olmuştu listenin yerini bilen varsa eklese de yazsak hepimiz kiloları.

Pegasu

[Merhaba kizlar bende bu diyete bugun basliyorum. Birazdan kahvaltimi yapicam :)) ben 90 kiloyum ve cok zor kilo veriyorum insallah bu diyet bende iseyarar. Birde bisey sormak istiyorum bu 7 gunu tamamlayip 3 gun aradan sonra bu diyete ayni sekilde mi devam edilicek veya daha kac hafta devam edebiliriz ?

Canım 7 gün yapıp 3 gün ara verip 5 gün daha yapacaksın.
aynı şekilde yapmaya devam edeceksin.
Konu sahibi bu süreden sonra kiloyu korumak için birşey daha yazacağını söylemişti yanlış
hatırlamıyorsam.
Ben o kadar uzun süre yapmayı düşünmüyorum kendi adıma.
Bence bu kısa süreli yapınca sağlıklı oluyor,uzun süre bu şekilde diyet yapmak çok iyi olmaz
diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
kızlar bakın en basitinden dukan diyetini bilen varsa bu diyette ki kuralların (yasakların aynısı) bizde de geçerli.zaten dukan seyir evresine benziyor.hani et+sebze yapıyorlar ya.

ama biz tavuk salata yogurt yiyoruz.onlar haşlanmış sebze, yulaf kepegi,kırmızı et,tüm süt ürünlerinizde kullanıyorlar.

o diyeti okuyan bilen varsa ordaki tüm yasaklar bizim içinde geçerli :=)

günaydın kızlar diyetin ilk günü inşallah 7 gün hiç kaçamak yapmadan bitiririm yarım saat tempolu koşu bandında yürüdüm.
şimdi salatamı yapıp yiyim.bende diyet cola yerine limonlu soda aldım.spordan sonra içtim.

Pegasu

[Merhaba kizlar bende bu diyete bugun basliyorum. Birazdan kahvaltimi yapicam :)) ben 90 kiloyum ve cok zor kilo veriyorum insallah bu diyet bende iseyarar. Birde bisey sormak istiyorum bu 7 gunu tamamlayip 3 gun aradan sonra bu diyete ayni sekilde mi devam edilicek veya daha kac hafta devam edebiliriz ?

Canım 7 gün yapıp 3 gün ara verip 5 gün daha yapacaksın.
aynı şekilde yapmaya devam edeceksin.
Konu sahibi bu süreden sonra kiloyu korumak için birşey daha yazacağını söylemişti yanlış
hatırlamıyorsam.
Ben o kadar uzun süre yapmayı düşünmüyorum kendi adıma.
Bence bu kısa süreli yapınca sağlıklı oluyor,uzun süre bu şekilde diyet yapmak çok iyi olmaz
diye düşünüyorum.

canım diyetin devamlılıgı kilona göre degişiyor işte.eger diyetten sıkılmaz istedigin kadar yaparsın.yada bir süre yapıp başka diyetlerde deneyebilirsin.o senin tercihine kalmış.

egeada arkadaşımız 7 gün full-3 gün ara-5 gün full yapıp istedigi kiloya inmiş
ben 5 gün full+2 gün ara yapıp istedigim kiloya inene kadar yapacagım

dedigim gibi istege baglı canım

X