Egeada'nın Yöntemiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

Show tv de yayınlanan show klupde ki bir zayıflama çayını kopyayım dedim Bu çayı her gun içerek 5 ayda 36 kilo verilmiş

Zayıflatan bu çayın içerisindeki bitkiler :

Mate çayı – iştah kesici
Çoban çökerten – Diyet yapanlarda görülen halsizlik ve siniri yok ediyor..
Kekik – Beyaz toz kekik olacak bilye kekik olacak
Barut ağacı kabuğu
Yeşil çay – ödem attırır
Sinirli ot – Bağırsakları rahatlatır
Biberiye – yağ yakıcı özelligi var
Funda yaprağı
Cinnema bitkisi – Hindistandan özel bir sarmaşık bu

Önemli notlar : Asla kaynatmayacaksın Aç karnına içeceksin kaynamış suyun içine atıp demlendir

Hazırlanışı :

Bir su bardağının içine parmak ucu ile bir tutam koyacaksın Yeşil çayı diğerlerine göre 2 kat fazla koyacaksın Cinnema bitkisinden de sadece 2 yaprak koyacaksın … Daha sonra bardak içerisindeki bu karışımın üstüne sıcak suyu ekle 6 – 7 dakika bırak demlensin ve içilecek duruma gelsi

denesem mi acaba

bende gormustum imkanin varsa dene ben yurt disindayim bu otlari temin edemem

Yeni başlayanlar için konu sahibi arkadaşımız Egeada'nın 27. sayfada verdiği bilgileri eklemek istiyorum:

1-tavuk göğsü haşlanacak ve içine hiç bir şey atılmayacak,(bi arkadaş bu topikte sordu ızgara olur mu diye ben tavada denedim ama yağ tuz yok tadı daha güzeldi,bu haliyle de işe yaradı.,öneren arkadaşa teşekkürler..)
2-Salata içerik olarak serbest istediğiniz her şeyi atabilirsiniz,yağ tuz,limon nar ekşisi vs. sizin tercihiniz.
3-yanında tuzsuz ayran yoğurt yağlı da light da olabilir
4-canınızın istediği kadar su içebilirsiniz suyu ihmal etmeyin
5-meyve çayı,normal çay şekersiz olarak serbest ama kahve içmek meyve yemek yasak,,
6-bu diyeti 7 gün yapıp 3 gün ara verin bu üç günde normal yemeğinizi yiyin ama dikkat edin, 5 gün daha yapıp normak hayatınıza devam edebilirsiniz.kilosu fazla olanlar yine yapabilir ama bu sefer yine aynı yapıyor ama meyve serbest ve günde 1 kase çorba içeilebilir,çorbanın içeriği de serbest diyet çorba olmasına gerek yok
7-spor yapmasanız da olur ama çok kilo kaybı sarkma demek o yüzden twist yapın 10-15 dk,selülitlerime ço iyi geldi,ayakta twist yapın,bir de twisti sandalyenn üzeine koyun oturun ayaklarınızı kaldırın sağa sola dönün bu hareketi de 2 dk yapın bacak ve göbeğe çok faydalı..
(Alıntı)

(Kahve mide ağrısı yapabilir diye yasaklanmış fakat böyle bir sorun yaşamayanlar şekersiz ve kremasız kahve tüketebilirmiş.)

Tebrikler canım,sen nasıl yaptın,aynen uyguladın mı diyeti,ne kadar zamanda kaç kilo verdin? Çok soru sordum ama ben de 3.günümdeyim bu diyette,tavuğu çok severim çok zorlanmıyorum hatta karnım da acayip doğuyor. Ben de 8 kilo vermek istiyorum ramazana kadar. Şimdi 58 kiloyum ilk hedefim 55 i görmek sonra da 50 yi inşallah verebilirim. Ben sabah akşam yürüyüş yapıyorum,3lt suyumu içiyorum ve diyete sağdık kalmaya çalışıyorum. Herkese iyi kilo vermeler,inşallah incecik olacağız kızlar.

tşkler canım.ben ilk dönemde aynen uyguladım evet(15günde yani).ama sonra sabahları bol yeşillik bir parça peynir ve yarımdilim tam buğday ekmeği yedim .diğer öğünlerde devam .bide meyve kaçamakları yaptım:))meyvesiz duramam çünki.yeşil çay ve suyu bol bol içtim.

selam kızlar ben twister alıcam bana fikir verirmisiniz.hangi marka vs.diye hepsiburadaya baktım tam fikir olmadı bende..bir sorum daha bu yoğurt diyeti nasıl yapılacak illa diyetlemi yapılacak yoksa her ne yersek yemekten önce yiyebilirmiyiz?

yoğurt kürü bu diyetle bağlantısız canım .her zaman öğün öncesi yiyebilirsin:)

kızlar 2. etabımda kilo veremediğim için motivem baya düştü dukan ditetine başlamayı düşünüyorum sizce bu diyetemi devam yoksadukanmı? ne önerirsiniz?

bu gün azcık moralim yok kızlar yaaa:KK43:(dün mola günümdeydim .hemen 400 gr almışım. tamam bende costum biraz alkol falan da var ama nasıl sabitliyeceğiz bu kiloları diyet bitince.canım sıkılmadı değil hani.

İŞTE SİZE ÇOK LEZZETLİ BİR TARİF:
Evet arkadaşlar günde yaklaşık yarım kilo verdiren süper lezzetli bir tavuk tarifi,tavuk göğüslerini küp küp doğrayın içine yarım sağanı ve 1 diş sarımsağı rendeleyin istedeğiniz baharatı ve azıcık da tuzu atın. Tavukları geceden hazırlayıp dolaba atın ,öğle akşam teflon tavada kısık ateşte ağzı kapalı olarak kendi suyunu çekene kadar pişirin.Yanında salata ve ayranla süper bir yemek oluyor. Ben bu şekilde yapıyorum ve günde 400-500 gr gidiyor. Herkese tavsiye ederim...

kızlar 2. etabımda kilo veremediğim için motivem baya düştü dukan ditetine başlamayı düşünüyorum sizce bu diyetemi devam yoksadukanmı? ne önerirsiniz?

bence bu diyeti bitirmeye calis tatlim bende de olur kilo vermem bi sure sonra durur fakat israrla devam edince birden 700 gr falan vermeye baslarim

:KK22: :KK22: kendime hediye ediyorum :)

diyete başlamak için seçtiğim tarihler sanırım abuk sabuk ki bozmak zorunda kalıyorum

ya hafta sonuna denk geldi ya da gelen gidene ssz

ama bu defa çok sinirli bir şekilde başlıyorum Allahın izniyle yarın :KK55:

harfiyyen uyacağım veee sık tartılmayacağım..

bu defada bozarsam atın kızlar beni konudan acımayın :KK9:

bende cuma başlamıştım bu diyetedün dayanamadım tartılım ün1kilo vermişim gıramıdavar tabi ama benim dijital değil tarıtım bugün sabah çıktım tekrar 2kilo çok mutluoldum miğdem bulanıyorma salatadan 87 idim 85 olmuşum inşallah 80 leride görürüm

Merhaba arkadaşlar.Bende çıtırcıgın topiginde kilo verdim.Ama kaynımın nişnına kadr şu kalan göbüşümü de 42 gün içinde bu diyeti yparak vermek şstşyorum.Oglumdn fırsat buldukça sayfalara göz atabiliyorum.Rica etsem konu sahibi yada biriniz bana özet geçebilir mi:KK17:
Soru 1:her ögün tavuk mu yiyosunuz?
Soru 2:migdeniz bulanmıyr mu sürek li tavuk:26:
Soru 3:Bi arkdaş5+3+2 gibi bişiler yazmıştı.Ara vererek mi diyete devam ediyosunuz:44:

Çok sordum biliyrm:KK17:ama cevaplarsanız çok mutlu olurum arkadaşlar:KK16:

Merhaba arkadaşlar.Bende çıtırcıgın topiginde kilo verdim.Ama kaynımın nişnına kadr şu kalan göbüşümü de 42 gün içinde bu diyeti yparak vermek şstşyorum.Oglumdn fırsat buldukça sayfalara göz atabiliyorum.Rica etsem konu sahibi yada biriniz bana özet geçebilir mi:KK17:
Soru 1:her ögün tavuk mu yiyosunuz?
Soru 2:migdeniz bulanmıyr mu sürek li tavuk:26:
Soru 3:Bi arkdaş5+3+2 gibi bişiler yazmıştı.Ara vererek mi diyete devam ediyosunuz:44:

Çok sordum biliyrm:KK17:ama cevaplarsanız çok mutlu olurum arkadaşlar:KK16:

1.Evet.
2.Bulantı yapmıyor hatta ben bu diyetle beraber abur cuburu ve asitli içecekleri kestiğim için midem diyetten öncekine göre daha rahat etti.
3.7 gün bu diyeti yapıyoruz. Sonra 3 gün ara verip dikkatlice serbest yiyoruz. Sonrasında 5 gün daha tavuk diyeti. Yani 7+3+5 şeklinde olacak.

27.sayfada da bilgi verilmiş. Oraya da bak istersen.

Bugün sadece 100 gr eksik çıktım. Çünkü dün egzersiz yapmaya üşendim :KK43: Aman kızlar spor yapabiliyorsanız yapın cidden çok farkediyormuş, egzersiz yaparken en az 600 gr veriyordum ayrıca kısa sürede şekillenmeyi sağlıyor. Selülitlerim azaldı daha bir hafta olmadan. Bugün en az 1 saat spor yapmalıyım. Görüşürüz. Herkese kolay gelsin.

şimdi salatamı yapıp yedim içine 1 haşlanmış yumurta koydum az da tavukbol yeşillk dha güzel gitti sabah sade salata yapıp yedim tavuk koymadım ayranla yedim

Teşekkürler:))şimdi 60 oldum hedef 55... ama benden bir tavsiye olsun sabah ve akşam büyük bir bardak yeşil çay içine yarım limon ve tarçın koyup soğutup için... metebolizmayı hızlandırıp tüm ödemi atıyor..

aç karnına mı içiyorsun yeşil çay ılimonla

Selam,

Callanetics'i kesinlikle tavsiye ederim..benim bugun 5/21 olcak..butun kaslarin calisiyor..ve kosu bandinda terlemedigin kadar efor harciyorsun..Ben her aksam yapiyorum..Ilk gunden itibaren hareketleri ezberledigim icin video izlemeden yapiyorum..
kalbinin nasil hizli attigini ve hic bilmedigin yerdeki yaglarinin nasil ezildigini ilk gun bile anlayabilirsin..
benim 5.gun olmasina ragmen gorenler bel hatlarimin daha belirginlestigini soyluyor..:))
Ama birebir yapmaya calis....Kolay gelsin...
valla kaç gün olmuştu indireli.şimdi denedim yarım bıraktım hiç bana göre değil.yapanları tebrik ediyorum :)))))))))))))

X