Düzenli Evimiz & Hayatımız

Maalesef yeni makineler bol suyla yıkamıyor. Leke falan çıkardığı da yok.
Ablam geçen sene 9 kilo arçelik aldı hiç memnun degil. Ama kvsi aynı modelin 7 kilosunu almış gıcır gıcır yıkıyor diyor. Sanırım makinede kilo arttıkça yıkama performansı düşüyor.
Aslında bu dogru bir tesbit makine de az olan değil dolu olan daha iyi yıkıyor çamaşırın bir birine surtmesiyle oluyormuş bu da

Hayırlı akşamlar ❤
Kahvaltı hazırlandı
Mutfak toplandı
Nevresimler değişti
Odalar toplandı
1 makine çamaşır yıkandı büküldü yerleşecek
Bulaşık makinesi çalıştırıldı boşalacak
Ev süpürüldü silindi
Toz alındı
Banyo tuvalet yıkandı
Misafirim vardı
Gittiler mutfapım toplu🎀

Bilmiyoeum kızın üzerinde en dantik makineyi alıp deneuesim var 🤣
Beyaz eşya şans bence aynı marka ile aynı anda vestel buzdolabı almıştı kv ve eltim birininki garanti bitince bozuldu diğeri 17 seneye girdi ..ben de 4 senedir samsung kullanıyorum şimdi de beko aldım yeni aldığım için iyi sorunsuz şu an

🚀 sabah kahvaltı hazırladım 🚀masayı toplayıp bulaşıkları makineye attım ocağı tezgahı yerleri silip mis gibi bıraktım 🚀duş aldım sırayla çocuklar duş aldı bebeğimi de yıkayıp banyo yu da yıkadım 🚀öğlen kardeşim geldi dışarı çıktık alış veriş yap öğlen yemeği ye 6 gibi eve geldim yemeğim vardı sofra 'yı hazırladım 🚀iki makine çamaşır vardı katladım ütü yapmaya gidiyorum.......bugün kahvaltı dışında çay içmedim çay suyu koyup da gideyim ütüye........

Beyaz eşya şans bence aynı marka ile aynı anda vestel buzdolabı almıştı kv ve eltim birininki garanti bitince bozuldu diğeri 17 seneye girdi ..ben de 4 senedir samsung kullanıyorum şimdi de beko aldım yeni aldığım için iyi sorunsuz şu an
Hiç en son makine diye hikaye dinleyemem inanmıyorum :işsiz:

Ben bugün evi supurttum supirgenin filtresini temizledim, yemek yaptım, çamaşırları topladm ama katlamadim..
Buzluk iyi durumda değildi içindekileri çıkardım sirkeli suyla sildim buzları kazıdım maşallah yarım kilo buz çıktı zaten yer kalmamış ki buzlardan 😬
Şu buzluk dolu olunca kendimi çok kötü hissediyorum biseylr yapıp atamicak olmak çok üzüyor beni her an tetikteyim depoda bir şey yok gibi😁

Neyse işte aslında biseyler daha yapsam iyi olur da. Bu gece yalnızım yaprak mi sarsam dedim ama totom yemedi su an. Buzlukta yaprak var onu yapiyim yarına. Misafire diye sarıp atmıştım ama. Amaan ben yiyim de misafir bi geri dursun:KK5: o da kendi yapsın yesin napalim şimdi 😕

Aşırısı gereksiz gerçekten hele benim gibi alerjikler için
Koltukları bende silmiyorum, örtü kullanıyorum, açıkta kalan kollarını sirkeli suyla silerim arada bir, yazın yılda bir kez yıkatıyorum, koltuk silmenin yüzey lekeleri dışında bir faydası olmuyor.
Ama her yere ayrı bez kullanılmak zorunda, deterjan olarak yerlere ve toz almaya sıvı arap sabunu kullanıyorum, kedimde var kimyasalı arttırmamaya çalışıyorum. Banyoda sadece klozete ve lavaboya çamaşır suyu kullanıyorum, duşa kabinler için cif power shine. Mutfakta da lavaboyu dezenfekte etmek için çamaşır suyu kullanırım ama başka yere sürmem. Diğer işler için krem cif ve bulaşık deterjanı. Davlunbaz filtreleri için yağ çözücü onu da başka yere sürmem. Temizlik işi bittikten sonra bezler ve paspaslar kovada yıkanır, sonra makinaya, çamaşır suyuna basar biraz bekletir sonra yıkarım. Bir de hazneli fırçalarım var onlarda epey işime yarıyor günlük temizlik için içine bulaşık deterjanı ve azıcık çamaşır suyu koyuyorum iki banyodada lavabonun yanında duruyor, sabah el yüz yıkanıp,diş fırçalandıktan sonra lavaboyu da fırçalayıp bırakıyorum temiz kalıyor. Çeşit çeşit deterjan, temizlik malzemesi, bilmem ne hem sağlıksız hem keseye zarar, zaten sürekli iş yapıyoruz o kadar kimyasala gerek yok diye düşünüyorum ama bez konusu fenaymış yapamam o kadarını :))
Alerji konusunda çok haklısın ona göre deterjanları kullanman gerekli.
Ben vikingin alırdım bi ara a101 'den güzeldi deterjanları.Veganmış sanırım daha iyileri vardır tabi ki kızımında deterjanlarını değiştirmek istiyorum.Alerjik bi çocuk daha dikkatli olmak istiyorum cildi çok hassas.Hiç bize çekmemiş.😐
Oğlanda çilekli meyve suyu içmiş ağzının üzerinde bi leke oğlum git ağzını yıka diyorum ćocuk yıkamış meğersem sen şalgam da içmezsin bu ne leke dedim.Yaklaşınca anladım alerji olmuş alerji şurubunu verdim inş.yarina geçer okula gidicek ya bıyık gibi duruyor😁

X