Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yengemin arçelik çok memnunum diyor gerçekten güzel makine onu tavsiye ederim.Arçelik alırım dersen modelini sorarım senin için.

Cam silme mopu denedin mi?

Neler denedim sonunda çareyi bir yanı çekçek diğer yanı sünger olan ilkel bir aletle buldum :))) bulaşık deterjanı ve beyaz sirkeyle siliyorum kurulamaya bile gerek kalmıyor ama çözene kadar epey uğraştım. Bir de o alet uzun sopalı bir şey onu idare etmek için epey antreman gerekiyor :))) kız kardeşim sayesinde sokaktaki bi milyoncuyla tanıştım, abuk sabuk şeylere tonla para veriyorsun yürü gidiyoruz dedi :)))) hep çalıştığın için buralardan haberin yok öyle onun mopu bunun süpürgesiyle temizlik olmaz ben göstereceğim sana dedi:))) o tabi ezelden beri ev hanımı benden fazla müteala ediyorlar komşularla bu işleri, vallahi rahat ettim bana birde isimsiz cisimsiz tahta saplı bir mop aldırdı yerler için yeminle bütün setleri falan attım, cillop gibi oluyor yerler :))) hafta içi robot süpürüp siliyor ama hafta sonu derin temizlikte o mopu kullanıyorum

Merhaba hanımlar...
Çocuklar hala hasta iyleşemediler ne yazık ki.
Evi süpürdüm.
Koltukları süpürdüm,yatakları süpürdüm.
Balkonu eşim yıkadı.
1 posta çamaşır attım makinaya beyazlar birazdan asacağım inş.
Masayı sildim.
Kahvaltıyı eşim hazırladı sağolsun.
Bulaşıkları da o yıkadı.
Domestos sprey vardı kapı kulplarına kumandalara sandalyelere falan sıktım.
Çiçekler sulandı.
Dün gecede oğlana ödevlerini yaptırdım.Fasulye ayıkladım 2 kilo onları buzluğa attım.
Biber doğradım yemeklik ince ince julyende doğradım buzluk için yaptım.Patlıcan var közlemek istiyorum fırına göndermem gerekiyor 3 tl gibi birşey evde pişirsem daha çok elektrik yakar.
Ablamla turşu da kurduk 4 bidon inş.güzel olur.Benim turşular hiç olmuyorda

Şu isimsiz cisimsiz moptan bana da lazım

Cidden temizlik malzemelerine ne çok para döküyoruz.
Tanıdığım birinin bi bezi var heryere onu kullanıyor.Ben hiç kanepe silmem dedi bi gün.
Hiç deterjan almıyorum sadece suyla siliyorum heryeri diyor.
Hiç ocak sildiğini görmedim.
Ben ise her yere ayrı deterjan ayrı bi bez kullanıyorum cidden çok para temizlik malzemelerine gidiyor.Cif ve çamaşır suyu da olmazsa olmazlar mutfak wc banyo lavabo için en çok buralarda kullanırım.

Maalesef yeni makineler bol suyla yıkamıyor. Leke falan çıkardığı da yok.
Ablam geçen sene 9 kilo arçelik aldı hiç memnun degil. Ama kvsi aynı modelin 7 kilosunu almış gıcır gıcır yıkıyor diyor. Sanırım makinede kilo arttıkça yıkama performansı düşüyor.

Ohh sadece suyla tertemiz oluyordur her yer

Fotolarına rica edelim

Temizlik mi yaptığını sanıyormuş o kişi hele her yere aynı bez

Fotolarına rica edelim
Yer sildiğim şu an makinada yıkanıyor ama resmini buldum netten, epey büyük bişey bu vileda gibi değil, havlumsu bir yapısı var, tüy, kırıntı hiç bir şey bırakmıyor. Yerleri sıvı arap sabunuyla siliyorum, bazen biraz beyaz sirkede eklerim. Camlar için kurtarıcım da aha bu tuhaf alet camların dışındaki süs diye yapılmış parmaklık gibi yerleri de bununla siliyorum

Eklentiler

• IMG_20221002_144315.jpg
    35,2 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20221002_144217.jpg
    142,3 KB · Görüntüleme: 56

Aşırısı gereksiz gerçekten hele benim gibi alerjikler için
Koltukları bende silmiyorum, örtü kullanıyorum, açıkta kalan kollarını sirkeli suyla silerim arada bir, yazın yılda bir kez yıkatıyorum, koltuk silmenin yüzey lekeleri dışında bir faydası olmuyor.
Ama her yere ayrı bez kullanılmak zorunda, deterjan olarak yerlere ve toz almaya sıvı arap sabunu kullanıyorum, kedimde var kimyasalı arttırmamaya çalışıyorum. Banyoda sadece klozete ve lavaboya çamaşır suyu kullanıyorum, duşa kabinler için cif power shine. Mutfakta da lavaboyu dezenfekte etmek için çamaşır suyu kullanırım ama başka yere sürmem. Diğer işler için krem cif ve bulaşık deterjanı. Davlunbaz filtreleri için yağ çözücü onu da başka yere sürmem. Temizlik işi bittikten sonra bezler ve paspaslar kovada yıkanır, sonra makinaya, çamaşır suyuna basar biraz bekletir sonra yıkarım. Bir de hazneli fırçalarım var onlarda epey işime yarıyor günlük temizlik için içine bulaşık deterjanı ve azıcık çamaşır suyu koyuyorum iki banyodada lavabonun yanında duruyor, sabah el yüz yıkanıp,diş fırçalandıktan sonra lavaboyu da fırçalayıp bırakıyorum temiz kalıyor. Çeşit çeşit deterjan, temizlik malzemesi, bilmem ne hem sağlıksız hem keseye zarar, zaten sürekli iş yapıyoruz o kadar kimyasala gerek yok diye düşünüyorum ama bez konusu fenaymış yapamam o kadarını :))

Eklentiler

• IMG_20221002_145558.jpg
    75,7 KB · Görüntüleme: 57
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…