Düzenli Evimiz & Hayatımız

Örnek vereyim yorgun olunca bazen mutfak toplasini sabah işe gitmeden yapardım şimdi değişti :KK70:sanki beni Nego Nego takip ediyormuş gibi hissedip yorgun da olsam mutfağı toplayıp wc yi yıkayıp öyle yatiyorum :super:

Takipten ziyade ben en çok kendini kötü hissettiğinde işini bırakmayışını örnek alıyorum mesela.
Benim zayıf noktam çünkü kötüyken çok zor yapıyorum

Sizin oyun durumu varmış canım bu ciddi sorun zaten. Yoksa haklısın.

Dedim ya gezmiyor diye ayrıl demek değil dediğim ama bu ne kadar devam edecek ilk önce ruhlar ayrılıyor zaten o durumdan sonra kadını geri döndürmek zor.
Evlendim evlenesi oyun oynuyor çok zor günler geçirdim. Vakit geciremiyoruz birlikte diye bende girdim onunla oyun oynadım ama benlik bir şey değildi oyun mutlu etmedi beni. Sadece oyun içinde konuşalım bari diye girdim oyuna. Sonra dedim hadi çocuk olunca belki düzelir bırakır oyunu çocuk küçükmüş şuan oyun çocuğu degilmis bahanesi bu. Oyun yüzünden çok ayrılık derecesine geldik. Savunması şuydu kahveye gitmiyorum hiç bir arkadasimla buluşup gezmiyorum evdeyim sürekli ozaman oyunu bırakayım kahveye gideyim gece on ikide geleyim beni kabullendirmeye çalışıyor bunları diyerek. Hiç mi sosyal aktivitem olmasın benim diyor. Oyunun müptelası olmuş bırakamıyor sabah sabah sinirlerim bozuldu yaa kanayan yaramdi bu benim

Takipten ziyade ben en çok kendini kötü hissettiğinde işini bırakmayışını örnek alıyorum mesela.
Benim şuan canım sıkıldı her yer birbirinde elim kolum kalkmıyor. Çok imreniyorum morali bozukken kendini temizliğe veren insanları gıpta ediyorum

Hem iş olarak hem de arkadaşlık olarak bura bana iyi geliyor.
Aynen canim banada iyi geldiniz :KK36:sanırım 2 hafta kadar oldu aranıza katılalı ama ev düzeni fark etti hatta pazar günü musluk parlatma vardı ödev de.. beyaz sirke ile yaptım eşim işten geldi elini yıkarken hemen fark etti :super: morel olarak da iyi geliyor iş stresinden uzaklaşıp gün içinde gülmeye başladım:KK70:

Evlendim evlenesi oyun oynuyor çok zor günler geçirdim. Vakit geciremiyoruz birlikte diye bende girdim onunla oyun oynadım ama benlik bir şey değildi oyun mutlu etmedi beni. Sadece oyun içinde konuşalım bari diye girdim oyuna. Sonra dedim hadi çocuk olunca belki düzelir bırakır oyunu çocuk küçükmüş şuan oyun çocuğu degilmis bahanesi bu. Oyun yüzünden çok ayrılık derecesine geldik. Savunması şuydu kahveye gitmiyorum hiç bir arkadasimla buluşup gezmiyorum evdeyim sürekli ozaman oyunu bırakayım kahveye gideyim gece on ikide geleyim beni kabullendirmeye çalışıyor bunları diyerek. Hiç mi sosyal aktivitem olmasın benim diyor. Oyunun müptelası olmuş bırakamıyor sabah sabah sinirlerim bozuldu yaa kanayan yaramdi bu benim

Kimse hiç oynamasın demiyor zaten ortak zamandan çalacak kadar bağımlı oluyorlar.
Üzüldüm senin adına gerçekten

Oyun oynamıyor eşim, eskiden oynardı ama çok değil. Bağımlı olmadı yani, oyun sorun biraz ya bilmiyorum nasıl hallolur.
Evcimen benim ki ev seviyor, yani bir şey yok. Sohbetimizde vs sıkıntı yok su an. Eskiden içine kapanıktı açıldı zamanla ben de biraz çok konuştuğum için alıştırdım onu sanırım 🙈
Bazen kendi kendimi şöyle avutuyorum hiç bir kötü alışkanlığı yok evden dışarı çıkmıyor. Oyun ise gözümün önünde oynuyor. Sus sesini çıkarma ev ilede ilgileniyor ilgisiz biri deil. Bu avuntu beni biraz idare ediyor sonra sıkıntı yapmaya başlıyorum. Bu oyun yüzünden boşanan boşanana Allah sonumuzu hayr etsin

Benim şuan canım sıkıldı her yer birbirinde elim kolum kalkmıyor. Çok imreniyorum morali bozukken kendini temizliğe veren insanları gıpta ediyorum

Üzme daha kendini bi çay kahve iç kafanı topla yaparız birlikte Allahın izniyle 🌸
Kimsenin seni üzmesine izin vermemiş olacaksın

Bazen kendi kendimi şöyle avutuyorum hiç bir kötü alışkanlığı yok evden dışarı çıkmıyor. Oyun ise gözümün önünde oynuyor. Sus sesini çıkarma ev ilede ilgileniyor ilgisiz biri deil. Bu avuntu beni biraz idare ediyor sonra sıkıntı yapmaya başlıyorum. Bu oyun yüzünden boşanan boşanana Allah sonumuzu hayr etsin
Amiin

Takipten kastım benimde örnek almaya çalışmam canim bir cok kişiyi .... diyorum şimdi toplamışlardir kafaları rahat uyurlar :KK70: sende yapabilirsin diyorum kendi kendime :KK48:

İyi yönlerini düşün canım, hem için ferahlar hem de sen de mutsuz olmazsın. Çcuğunla mutlu olmaya çalış.

Birde şöyle düşün bu kötüyken kendini temizliğe vermek değil kimse kolay iş yapmıyor o kolay mı yapıyordur sanki hayır tabiki.
Sadece iş sorumluluğunu bırakırsa sonra daha çok işi olacağı bilincinden o an bırakmıyor.
Benim örnek aldığımda bu.

Burayı günlük takip edin inanın bir şekilde motive oluyor yada gaza gelip yapıyorsunuz :KK48: Ben çalışan biriyim kendime göre düzenim var sanıyordum ama eksiklerim çokmuş... bazı şeyler kısa sürede oturuyor mesela günlük neler yaptığını arkadaşlar yazıyor buraya... bende hemen eve gidince herkes yapti penyez sen de yap diyorum :KK48:

Örnek vereyim yorgun olunca bazen mutfak toplasini sabah işe gitmeden yapardım şimdi değişti :KK70:sanki beni Nego Nego takip ediyormuş gibi hissedip yorgun da olsam mutfağı toplayıp wc yi yıkayıp öyle yatiyorum :super:
Normalde bende çalışıyorum şuan izindeyim, ise dönünce ne olacak diyipduruyorum kendime, deneyeyim takip edeyim bakayim 😊😊

Ne güzel başlık bu böyle 🤗 doğumdan önce benim de duzenli evim vardı ama artık yok, kızım 6 aylık, sürekli yanında istiyor , bende vaktimi onunla geçireyim diyorum , gunduz uykusu da pek yok, olurda uyursa yemek yiyebiliyorum sadece, evde her yer her yerde, bu ara biraz daha düzen oturtabiliyorum gibi ama oturtamiyorum da gibi, ne zaman düzene girecek acaba
Zamanla girer daha çok küçük, kendini biraz oyalamaya başladıkça oluşur eski düzen 😊

X