Düzenli Evimiz & Hayatımız

Hepinizden daha tecrübeli olarak diyorum ki asla mutlu olmanızı eşinize bağlamayın.
Onsuz çok mutlu çok aktif olun onu beklemeyin.

Evlilik iki kişilik hayat evet ama evlilik içinde de kendi hayatlarımız olmalı.
Yani eskiden yokmuş annelerimizin ama artık günümüz şartlarında olmalı.

Hayatınızda başka eksikler varsa onları tamamlayın.
Kişisel eksiklikler varsa onları doldurmaya çalışın.

Sıkıntıların sonunda olmadı yürütemedik dendiği an her konuda eksik biri olmamak için.
Katılıyorum sana lakin ben evlenmeden önce arkadaşlarımla takılıyordum zaten. Ben neden evlendim yeni evli sayılırız insan eşiyle biseyler yapmak istiyor evlendim pandemi yüzünden hiç dışarı çıkmadık hamile kaldım dışarı çıkıp yurumedim bile oysa hamileler bol bol yürüyüş yapmalı. Evliliğimizin üzerinden uzun yıllar geçmiş olsa idi bu kadar kafa yormazdim amann ne hali varsa görsün kendimi eğlendirecek şeyler bulurum derdim. Ki bazen diyorum bunu ama olmuyor yapamıyorum. Her zaman olmasa da arada bı birlikte gezmek lazım eğlenmek lazım. Milletin durumlarını görüyorum ya her hafta sonu bı yerlerdeler evde duran yok. Bende kukuman kuşu gibi evde oturuyorum milletin durumlarını izleyip duruyorum. Ama işte seninde dediğin gibi degismiyorsa kafayı yorma boşuna kendin eğlen. Ne demiş atanın biri ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen.

Erkeklerin çoğunda var maalesef canım. Eşim kanepeye yapışık yaşıyor nerdeyse. Zamanla sen de peşini bırakacaksın mecburen. Ama bu sene akşamları birlikte yürüyoruz, hergün en az bir saat yürüyoruz. Çocuk olmaması belki de eşimin hareketsiz yaşam tarzından.
Çocuk oluncada biseyin değiştiği yok. Huylu huyundan vazgeçmiyor. Bir insan yedisinde ne ise yetmişindede odur yada benimki öyle bilemiyorum

Ne güzel başlık bu böyle 🤗 doğumdan önce benim de duzenli evim vardı ama artık yok, kızım 6 aylık, sürekli yanında istiyor , bende vaktimi onunla geçireyim diyorum , gunduz uykusu da pek yok, olurda uyursa yemek yiyebiliyorum sadece, evde her yer her yerde, bu ara biraz daha düzen oturtabiliyorum gibi ama oturtamiyorum da gibi, ne zaman düzene girecek acaba

Çocuklar ufakken pek düzen oturmuyor öncelik onlar oluyor çünkü. Geri kalan her şey olduğu kadar olacak.

Katılıyorum sana lakin ben evlenmeden önce arkadaşlarımla takılıyordum zaten. Ben neden evlendim yeni evli sayılırız insan eşiyle biseyler yapmak istiyor evlendim pandemi yüzünden hiç dışarı çıkmadık hamile kaldım dışarı çıkıp yurumedim bile oysa hamileler bol bol yürüyüş yapmalı. Evliliğimizin üzerinden uzun yıllar geçmiş olsa idi bu kadar kafa yormazdim amann ne hali varsa görsün kendimi eğlendirecek şeyler bulurum derdim. Ki bazen diyorum bunu ama olmuyor yapamıyorum. Her zaman olmasa da arada bı birlikte gezmek lazım eğlenmek lazım. Milletin durumlarını görüyorum ya her hafta sonu bı yerlerdeler evde duran yok. Bende kukuman kuşu gibi evde oturuyorum milletin durumlarını izleyip duruyorum. Ama işte seninde dediğin gibi degismiyorsa kafayı yorma boşuna kendin eğlen. Ne demiş atanın biri ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen.
Zamanla kavgalar da bitiyor, pes ediyor insan. 2 arabamız var yaz boyu eşimle bir pikniğe gitmedik. Bir yere gitsek hep başkalarının planına yapışıyoruz. Onu da ben istemiyorum. Nasip olursa pazartesi Karadeniz tarafına gideceğiz. Görümcemin eşi planladı sağolsun. O da benzin masrafı ikiye bölünsün diyedir 😂

Hepinizden daha tecrübeli olarak diyorum ki asla mutlu olmanızı eşinize bağlamayın.
Onsuz çok mutlu çok aktif olun onu beklemeyin.

Evlilik iki kişilik hayat evet ama evlilik içinde de kendi hayatlarımız olmalı.
Yani eskiden yokmuş annelerimizin ama artık günümüz şartlarında olmalı.

Hayatınızda başka eksikler varsa onları tamamlayın.
Kişisel eksiklikler varsa onları doldurmaya çalışın.

Sıkıntıların sonunda olmadı yürütemedik dendiği an her konuda eksik biri olmamak için.
Haklısın bonusum. Çok şükür kendim çok eğleniyorum, o gelmiyor diye mahrum bırakmıyorum kendimi hiçbir şeyden. Bilemiyorum artık belki peşini bırakırsam kendisi bir yerden sonra ister, canımı sıkmamam gerekiyor galiba

Sizin oyun durumu varmış canım bu ciddi sorun zaten. Yoksa haklısın.

Dedim ya gezmiyor diye ayrıl demek değil dediğim ama bu ne kadar devam edecek ilk önce ruhlar ayrılıyor zaten o durumdan sonra kadını geri döndürmek zor.

Erkeklerin çoğunda var maalesef canım. Eşim kanepeye yapışık yaşıyor nerdeyse. Zamanla sen de peşini bırakacaksın mecburen. Ama bu sene akşamları birlikte yürüyoruz, hergün en az bir saat yürüyoruz. Çocuk olmaması belki de eşimin hareketsiz yaşam tarzından.
Çalışmadığı günler akşama kadar koltuğa yapışıp kalıyor benim eşim de.
Bizim de çocuğumuz olmuyor, bundan dolayı da olabilir gerçekten haklısın.
3 yıl olacak çok konuştum ama işe yaramadı, ben de susup kendim çıkmayı tercih ediyorum artık. Bir yerden sonra belki farkına varır bilemiyorum

Zamanla kavgalar da bitiyor, pes ediyor insan. 2 arabamız var yaz boyu eşimle bir pikniğe gitmedik. Bir yere gitsek hep başkalarının planına yapışıyoruz. Onu da ben istemiyorum. Nasip olursa pazartesi Karadeniz tarafına gideceğiz. Görümcemin eşi planladı sağolsun. O da benzin masrafı ikiye bölünsün diyedir 😂
Ah teyocan...

Ne güzel başlık bu böyle 🤗 doğumdan önce benim de duzenli evim vardı ama artık yok, kızım 6 aylık, sürekli yanında istiyor , bende vaktimi onunla geçireyim diyorum , gunduz uykusu da pek yok, olurda uyursa yemek yiyebiliyorum sadece, evde her yer her yerde, bu ara biraz daha düzen oturtabiliyorum gibi ama oturtamiyorum da gibi, ne zaman düzene girecek acaba
Burayı günlük takip edin inanın bir şekilde motive oluyor yada gaza gelip yapıyorsunuz :KK48: Ben çalışan biriyim kendime göre düzenim var sanıyordum ama eksiklerim çokmuş... bazı şeyler kısa sürede oturuyor mesela günlük neler yaptığını arkadaşlar yazıyor buraya... bende hemen eve gidince herkes yapti penyez sen de yap diyorum :KK48:

Çalışmadığı günler akşama kadar koltuğa yapışıp kalıyor benim eşim de.
Bizim de çocuğumuz olmuyor, bundan dolayı da olabilir gerçekten haklısın.
3 yıl olacak çok konuştum ama işe yaramadı, ben de susup kendim çıkmayı tercih ediyorum artık. Bir yerden sonra belki farkına varır bilemiyorum
Bizim 8 yıl olacak, çok az değişti. Ben de kabullendim sanırım.

Ne çok varmış aynı dertten muzdarip olan ya.
Konu açtım akşam yazdım maddi sorunları bahane ediyor ama benim için problem değil piknik yapınca çok para harcamana gerek kalmıyor. Ki bizim köyümüz var, gel diyorum gidelim çok güzel yerler var piknik yaparız, çayımızı içeriz. Orda rahat rahat uzanır suya bile girer insan kimse yok zaten, ama işte bahane üretiyor sürekli.

Örnek vereyim yorgun olunca bazen mutfak toplasini sabah işe gitmeden yapardım şimdi değişti :KK70:sanki beni Nego Nego takip ediyormuş gibi hissedip yorgun da olsam mutfağı toplayıp wc yi yıkayıp öyle yatiyorum :super:

Ne çok varmış aynı dertten muzdarip olan ya.
Konu açtım akşam yazdım maddi sorunları bahane ediyor ama benim için problem değil piknik yapınca çok para harcamana gerek kalmıyor. Ki bizim köyümüz var, gel diyorum gidelim çok güzel yerler var piknik yaparız, çayımızı içeriz. Orda rahat rahat uzanır suya bile girer insan kimse yok zaten, ama işte bahane üretiyor sürekli.
Kuzum o bahane. Bizim Hamd olsun borcumuz yok, çift maaşız, evimiz, arabamız var. Sonuç ne, aynı 😂

Örnek vereyim yorgun olunca bazen mutfak toplasini sabah işe gitmeden yapardım şimdi değişti :KK70:sanki beni Nego Nego takip ediyormuş gibi hissedip yorgun da olsam mutfağı toplayıp wc yi yıkayıp öyle yatiyorum :super:
Hem iş olarak hem de arkadaşlık olarak bura bana iyi geliyor.

Benimki iki ay evde kaldı. Hadi gel dışarı çıkalım şöyle bir gezelim demedi. Bu iki ay içinde zorla ben 2 kere çıkardım onuda kısa mesafeler evin çevresinde iki dolandık girdik eve. Benimki pubg oynuyor ben ona bağlıyorum. Senin ki ne ile meşgul oluyor evdeyken
Oyun oynamıyor eşim, eskiden oynardı ama çok değil. Bağımlı olmadı yani, oyun sorun biraz ya bilmiyorum nasıl hallolur.
Evcimen benim ki ev seviyor, yani bir şey yok. Sohbetimizde vs sıkıntı yok su an. Eskiden içine kapanıktı açıldı zamanla ben de biraz çok konuştuğum için alıştırdım onu sanırım 🙈

X