Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bugün buzdolabı temizledim çok fena olmuştu yarında çamaşır bulaşık makinesi ve ocak fırın temizleyeyim diye planladım umarım yapabilirim
Evi bile süpürmedim hava çok güzeldi oğlumla dışarda parkta oynadık sonra gelince buzdolabına giriştim bir baktım akşam oldu oyuncakları bile zor kaldırdım salonu topladım şimdi mis gibi bıraktım 😎
Benim de buzdolabının elden geçmesi lazım ya gözümde büyüyor

Herkese tünaydın. Okula başlayan yavrulara Allah zihin açıklığı versin.

Akşamdan evi toplayip yatmistim. Özelliğe kızım doğduktan sonra bu rutin, ertesi gün beni çok rahatlatıyor.

*Sabah kizim uyandıktan sonra üst baş değişme, beslenme, gaz çıkarma, oyun rutininden sonra, onu ana kucağına koyup ben kahvaltımı yaptım.
*Mutfak toplandi, kahvalti bulaşığı yerlesti.
*Mutfak ve antre süpürüldü. Kullandığım temizlik bezlerini makinede yikadim.
*Kızımı uyuturken biraz kitap okudum, kahvemi içtim.

Kalan işlerim;
*Toz alinacak
*Salon, yatak odası süpürülecek
*Akşam yemeği için nohut&pilav pişirilecek.
*Çamaşır katlanıp, giysi dolabı yerleşecek.
Kizim bugün huysuzdu çünkü uyumadı. ToZ alamadım, ödevi yapamadım. Artık yarına inşaallah.

*Salon süpürüldü
*Akşam yemeği yapildi
*Yemek sonrası sofra toplandı

Bugün aşırı yorgunum, çayı da eşim demledi. Kızımı daha yeni uyuttum. Son kalan gücümle salonu toarlayip yatmak istiyorum. Herkese hayırlı geceler.

Hayırlı sabahlar
d2f7715ac1388155f464b2ea91f647a1.jpg

Günün Esması El Aliyy

EL-ALİYY
; Her şeyiyle yüce ve yüksek olan,Büyüklüğü,yüceliği,ilmi sonsuz olan.
Kendisi yüce ve yüksek olan,şanı büyük ve yüce olan Allah, bu ismin gölgesinde yol alıp yücelmek isteyen kimseleri,ismi hürmetine yüceltir.Çünkü dünyevi ve uhrevi bütün makamlar ve mevkiler O’na aittir.Dilediğini aziz eder,Dilediğini zelil,Kulun haddini bilmesi ve hiç bir şekilde şımarıklığa ve doymuşluk hissine kapılmaması lazımdır.
Ebced değeri ve zikir saati:EL-ALİYY; isminin zikri(110) adettir.zikir saati Güneş, günü Pazardır.
Kaynak:Mutluluğun Şifresi

kk birinci noteri kk birinci noteri
terliksuu terliksuu
Bonus Bonus
Aktif Lora Aktif Lora
M Musluk Suyu
pawlover pawlover
M merve_eymen
Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik
Feslegen Kokulu Nane Feslegen Kokulu Nane
Ataayemi zeynepyu Ataayemi zeynepyu
mavidelisiii mavidelisiii