Düzenli Evimiz & Hayatımız

Günaydın 💜
Okula başlayan tüm evlatlarımıza sağlıklı, keyifli, başarı dolu bir yıl diliyorum. Allah hepsini iyi insanlarla karşılaştırsın, ayaklarına taş değmesin.

Kahvaltıya annem geldim. Gelmeden evvel;

Yataklar toplandı.
Oyuncaklar toplandı.
Mutfak toplandı.
Bulaşık makinesi açıldı.

🟢Çocuk okuldayken bütün gereksiz kağıtları , yazın bitirdiği test kitaplarini topladım geri dönüşüme biriktiriyorum.
🟢Kitaplığı düzenledim boylar ve hizalar önemli.
🟢Bulaşığı yıkadım makineyi boşalttım.
🟢 makineye çamasir attım.

💞Kahve molası vermeye uğradım buraya :KK50:

Selamlar hayırlı günler hatunlar :KK25:
Evin yolunu anca bulabildim
Sabah 2 okula birden mekik dokuduk, Allahtan okullar birbirine de eve de yakın.
Bir de toplantı koydular
Kızların toplantısı bitti derken oğlanın çıkma zamanı geldi
Onu da alıp eve geldim.
Ee hani ben yalnız kalacaktım?? :rolleyes:
Neyse, bu hafta böyle, erken bırakacakmış, uyum şeysi.

Hareketli bir sabah oldu, şimdi bir posta çamaşır atayım
Mutfak toplu
Sonra azcık bi dinlenme seansı

Herkese hayırlı bir hafta,dönem, yıl olsun 😉

Ben buzluğa domates yeşil biber kırmızı biber doğrayıp koydum.
Nohut haşlayıp koyuyorum oda lazım oluyor.
börek sarıp koyarım.
Birde bezelye koyuyorum. ☺
nohut haşlama

yesıl mercımek haslama

bunları ben de yapıyorum , kolaylık oluyor aynen

uesıl bıber, domates, kırmızı bıber bunları da duzenlı yapıyorum

az engınar oluyor bıraz barbunya. ama daha cok taze fasulye ve bamya. taz fasulye bıraz şoklar gıbı domates ıle pısırıp. bamya ıse tazeden ve şoklanmış şekilde. kışın fazla gelırse karnabahar, lahana kabuska gıbı de atıyorum mesela.

Evden çıkanlara çıkarken arkalarından
GEce de yatarken mutlaka okuyun.
Ek olarak 7 ayetel kürsi.

Anne duası zırh gibi korur Allahın izni ile.

3cd040775c61c9a399f366d6d7a0a3ee.jpg
9ce80d9f421636ed4c783c5df45707aa.jpg

ben gece 2'de yattım, klasik agvadan geldiğim bir pazar olduğu için.

büyük kedimle ılgılendım, ozel mama faslımız, ayagı sısmıs yıne carpmıs bır yere. kumunu degıstırdım
agvadan gelen kapları , gıysılerı yerlestır, yıyeceklerı bosalt ...
bulasık makınasını boşalt.
banyoyu temızledım, kucuk kedıyı orda mısafırım ettım, yanımda goturdum bos oda da serbest serbest takıldı. sımdı yıne kutuda yasayacak yazık :KK43:(( sahıplendıremedım halen ve parka bırakmak zorundayım hem hayvanın saglıgı ıcın, ustelık 2 aylık olacak cok hareketlı, banyoda bıle tutamıyorum wc ye bıle zor gırıs yapıyoruz artık. yanı evde aksamları rahat bakıyordum artık o da mumkun olmuyor. resmen aksamları dınlemedım gecen hafta , sırf onunla evde ılgıleneyım hareket etsın dıye ama artık durduramıyorum ustelık buyuk de zorlanıyor , strese gırıyor yemıyor, kusuyor, sureklı gergın ve tıslar halde oluyor.

onun ayagı sıs oldugu ıcın ılk kez her yer kum olmus resmen. evı supurdum gıttım ama kumu tam temızleyemıs olacak ki, yerler ve koltuklar kum olmus. hem sabah supurdum hem aksam yuzeysel bır fırca ıle. supurge acamadım tabi.

kedi konusunu, baya bır ıs ve sorun olmaya basladı zaten bana. o yuzden resmen gunluk ıslerım arasına girdi maalesef bu konu :KK43:((

sabah coplerı cıkardım
kedıler ıle ılgılendım ciddi iş oldu valla hepsi
çamasır yıkadım gece
camasır katladım yenı camasır yıkadım astım

aksama yemegım var, corba ve sehrıye pılavı yapacagım cok yorgun hıssetmezsem utum var onu yaparım ya da yarın aksama bırakırım

haftaıcı esımle babama gıdıp babamın evını temızleyecegım bir akşam

cuma akşamı da, camasırlar, ev supurme, yemek, agva ya hazırlık , kedıler derken gece yarısına kadar ugrastım. cumartesı de toparlanıp babama gıttım, hem bırlıkte kahvaltı yaptık hem de nevresımlerını degıstırdım camasırlarını falan duzenledım makınaya camasır koydum ve agva yoluna dustuk

benım gunlerım boyle gectı, uzun oldu ama kusura bakmayın

herkese çok kolay gelsin, önce huzurumuz olsun

nohut haşlama

yesıl mercımek haslama

bunları ben de yapıyorum , kolaylık oluyor aynen

uesıl bıber, domates, kırmızı bıber bunları da duzenlı yapıyorum

az engınar oluyor bıraz barbunya. ama daha cok taze fasulye ve bamya. taz fasulye bıraz şoklar gıbı domates ıle pısırıp. bamya ıse tazeden ve şoklanmış şekilde. kışın fazla gelırse karnabahar, lahana kabuska gıbı de atıyorum mesela.
Evet .
Ben hiç yeşil mercimeği buzluğa koymadım.
Onu zaten pilav yapacağım zaman kullanıyorum.
Yeşil fasülyeyi de ayıklayıp pişirmeden koydum.
Onuda denedim.

Evet .
Ben hiç yeşil mercimeği buzluğa koymadım.
Onu zaten pilav yapacağım zaman kullanıyorum.
Yeşil fasülyeyi de ayıklayıp pişirmeden koydum.
Onuda denedim.
hiç değişmiyor, haşlayıp bolca koyabilirsiniz. pilavlara falan direkt ordan kullanabiliyorum. hatta aşurelik bulgur falan haşlayıp koyan da varmış.

X