Düzenli Evimiz & Hayatımız

Maşallah sübhanallah. :nazar: Efendim ben Karadeniz'den, Giresun'dan katılıyorum. 8 aylık bir kızım var. Allah bana da yavrumun sağlıkla büyüdüğü güzel günleri göstersin.🍀🌸

Hayırlı forumlar :KK24:
Aaaa ne güzel seni burda görmek hoşgeldin canım benim ❤⚘🌺

Yarın turşu yapicam bahçeden topladım 🧿🧿

Sanırım bahçede belimi bıraktım 😔

Salçaları kavanozlara koydum güneşe oyle bir kaç gün kalsınlar hoş kac gündür hava bulanık

Acıka ve domates sosu yapıcaktım ayarladın ama yapmadım yetistiremedim

Çünkü yoruldum hemde fazlasıyla :KK53:

Yarın dünya iş var

Ikındı okunuyor namaz kılıp mutfağa oturma odasına süpürge tutucam

Bulaşık makinesini fiziğe gitmeden çalistirmistim o yerleşecek

Daha yemek yok ne yapsam bilemiyorum 🙄🙄🙄

Siz neler yaptınız yemek⚘🌺
En çok özlediğim namaz kılmak oldu herhalde. Eksik hissediyorum kendimi, üstümde ağırlığını hissediyorum. Kızımın huyu biraz daha düzelsin Allah izin verirse hemen başlayacağım namazıma tekrar.

Evde yokken yapmak isterim Nurcum.
Ama eğer büyük temizlik işlerimiz varsa, balkon toparlama, camlarını silme vs o zaman evde olur ve o yapar.
Yardım haricinde evde olmadığında daha iyi yapılıyor demekki çoğumuz aynı düşünüyoruz yorumlarda.

Maşallah sübhanallah. :nazar: Efendim ben Karadeniz'den, Giresun'dan katılıyorum. 8 aylık bir kızım var. Allah bana da yavrumun sağlıkla büyüdüğü güzel günleri göstersin.🍀🌸

Hayırlı forumlar :KK24:
Mesaj atamadım sana canım bana mesaj atarmısın :KK60:

Ben gelmişem🥵

🍉Kahvaltıdan sonra mutfak hallettim
🍉Buzdolabını döktüm, sildim, yerleştirdim
🍉Çok fazla domates biber vardı bahçeden gelme, azcık menemen yaptım, 4 kavanoz çıktı🍉Ortalığı toparladım tekrar bulaşık yıkadım
🍉Mutfağı detaylı süpürdüm sildim
🍉Mutfakta çok fazla iş yaptım bi ferahladı
🍉Kızların odasını kızlarım halletti
🍉Oğlumun odasını süpürdüm sildim
🍉Gardırop içlerini düzenledim
🍉Yemek yaptım

Şimdi duş aldım bir abdest aldım, kendime gelmeyi umuyorum.
Aklımdaki birçok işi bitirdim o güzel oldu lakin yoruldum epey.

Yardım haricinde evde olmadığında daha iyi yapılıyor demekki çoğumuz aynı düşünüyoruz yorumlarda.
Aynen öyle Nurcum.
Benim eşim haftasonları evde.
Ben hatta cumadan da bi toparlarım evi, haftasonu ev işiyle geçirmeyelim isterim.
Tabi büyük işler, ev tadilatı, evle ilgili duvar perde vs yoksa, genelde böyle yaparım.

Ben gelmişem🥵

🍉Kahvaltıdan sonra mutfak hallettim
🍉Buzdolabını döktüm, sildim, yerleştirdim
🍉Çok fazla domates biber vardı bahçeden gelme, azcık menemen yaptım, 4 kavanoz çıktı🍉Ortalığı toparladım tekrar bulaşık yıkadım
🍉Mutfağı detaylı süpürdüm sildim
🍉Mutfakta çok fazla iş yaptım bi ferahladı
🍉Kızların odasını kızlarım halletti
🍉Oğlumun odasını süpürdüm sildim
🍉Gardırop içlerini düzenledim
🍉Yemek yaptım

Şimdi duş aldım bir abdest aldım, kendime gelmeyi umuyorum.
Aklımdaki birçok işi bitirdim o güzel oldu lakin yoruldum epey.
Gözümde canlandiriyorum yazıları okurken evin mis kokusu burnuma geldi. Sonunda da abdestle taçlandırmissin kendini. 👑

O konuda haklısın. Yardim ettikleri zaman harikalar doğuyor sanki evde.
Ama etmedikleri zaman ayak bağı gibiler.
bazı şeyleri de benden iyi yapıyor, yani koltukları ıyıce ve kolayca cekıyor sonucta. dıp kose supurmeyı cok sevıyor. detaycı . ama bunu da bır senede 1-2 kez yasadıgımdan faydalanamadıgımdan en ıyısı etrafımda olmasın dıyorum daha iyi :)))))

bazı şeyleri de benden iyi yapıyor, yani koltukları ıyıce ve kolayca cekıyor sonucta. dıp kose supurmeyı cok sevıyor. detaycı . ama bunu da bır senede 1-2 kez yasadıgımdan faydalanamadıgımdan en ıyısı etrafımda olmasın dıyorum daha iyi :)))))
Canı isteyincelerden desene kocan. 😄
Yapmaz yapmaz yapınca da övdürür kendini

Dünden yorgunluğum var balkonun silinmeye ihtiyaci vardı. Balkon silip çamaşır astım. Mutfak toplu gibi sürekli bisi çıkıyor. Neyse toparlicam inşallah 🥲

Bugün güne biraz geç başladım. Erken kalkıp geç kahvaltı, geç temizlik yapanlardan oldum.

:KK60:Sunumu harika bir kahvaltı hazırladım eşim evdeyken daha çok özeniyorum sanki.
:KK60:Kahvaltı sonrasi eşim kahve yaptı bu konuda kendimi şanslı hissedenlerdenim benden lezzetli yapıyor.
:KK60:Kahve sonrasi hadi Nur yeter deyip mutfağa bir giriş yaptım ki ne giriş eşimi de çağırdım.
:KK60:Buzdolabı, Bulaşık makinesi dolap altları masa sandalye ayaklarına kadar yardim da alarak temizledim.

:KK68:Yerler silindi falan. Oh nasıl içim rahat. Temizlik gibisi yok
valla bayıldım bu temızlıge.

her yer miss

ustelık buna yardım eden bır de koca..... bu kocaya alkıs bendennnn

:))))

masallah abimizeeee

benim camlar ıstıyor temızlık bır kac ay oldu. ama zamanım olmuyor haftasonu da evde olmayınca.

buzdolabı altı temız, bocek gormustuk bır gece yarısı da onu bulacagız dıye cekıp temızledık :)))

ama camasır makınası bulasık makınası cekılmelı ıste de, ona da esım lazım. cekemıyorum cok agır, bır de mermerın altı saglam degıl. daha once kırıldı, onunla ceksem daha az rısklı olur.

hanımlar ben uzun zaman sonra baya yogun calıstım, basım agrıdı resmen, Turkce, Ingılızce hatta arada Fransızca cevırıye bıle mecbur kaldım onu bılmedıgımden :)))

pılav yapıp, acele yemek ve markete gıtmem lazım, azıcık yarım saat erken cıkacagım, benım kedıcık de aksam hastaydı umarım kusmadı yıne bıryerlere :KK43:(( korka korka eve gıdecegım.

yarın sabah gorusuruz, herkese guzel bır aksam dılıyorum

X