Düzenli Evimiz & Hayatımız

Kızlar bugün bebişimin bir uslu durası tuttu ben de fırsat bu fırsat Allâh ne verdiyse giriştim;

Açık balkonu yıkadım, kapalı balkonun içindeki her şeyi sildim yerleri elimle sildim, kapalı balkonun perdelerini yıkadım, camlarını sildim.
Yatak odası camları sildim.
Mutfak camları sildim.
Mutfak dolapları dıştan sildim.
Davlumbaz-ocak- tezgah üstü- baharatlıklar-çaydanlık sildim temizledim.
Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi üstünü sildim.
Mutfak yerleri süpürdüm. Yerleri ellerimle sildim.
Salon-küçük oda- yatak odası- antre süpürdüm, viledayla sildim.
Aynaları sildim. Tv ünitesi, yemek masası, orta sehpa, küçük sehpaları sildim.
Duşa kabin-klozet-lavabo temizledim, yerleri süpürdüm sildim.
Yatak odası nevresimleri değiştirdim.
Eski nevresimleri, bornozları, havluları, kirli çamaşırları yıkadım, astım. (4-5 posta. )
Mutfağın perdelerini yıkadım, astım.
Banyo paspaslarını ve antredeki kilimi yıkadım.
Mutfaktaki rafları düzenledim, temizledim, elektronik mutfak eşyalarını temizledim, mutfaktaki masanın ayaklarını sildim.

eşim mesaideydi geç gelecek diye yemek yapmadım, dışarıdan söyledim, şimdi bebişle beraber banyo yapıp en son biz de temizlenmiş olcaz. Ama ben bittimm....
Maşallah bütün işleri yapmışsın 🧿

Maşallah bütün işleri yapmışsın 🧿
Ay evet çok iyi oldu içim rahatladı, bir pislik çıktı var ya 2-3 kere makinenin içini boşalttım.. Mutfak dolaplarından hele yağ aktı bildiğin.
Böyle yağ sökücüyü sıkıyorsun yukarıdan aşağıya akana kadar yağ ile bütünleşip donuyor duruyor orda 😀 çok fenaydı çok..

Yatmadan önce son olarak yaptıklarım

🤗klozeti ve lavaboyu fircaladim.
🤗bulaşık makinesinin içindeki temizleri boşaltıp kirlileri koydum
🤗ocağı ve fırını sildim
🤗 bardakları koyduğum rafı sildim tekrardan bardakları daha düzenli olacak şekilde dizdim.
🤗mutfagimdan bir cekmecemin içini boşaltıp iyice temizledim sonra düzenledim.
🤗yatsi namazımı da kıldım şükürler olsun.

:KK20:Şeytanın " gece kalkıp kilarsin:KK62: "

tuzağına düşmedim

Artık huzurla uyuyabilirim. Evin tüm ahalisi uyudu bir ben kaldım.

En çok özlediğim namaz kılmak oldu herhalde. Eksik hissediyorum kendimi, üstümde ağırlığını hissediyorum. Kızımın huyu biraz daha düzelsin Allah izin verirse hemen başlayacağım namazıma tekrar.

Hoş geldin marmeladova Allah bağışlasın yavrunu şu yukardaki cümleye kalbimi bıraktım.

Bir insanın namazı özlemesi ruhen ihtiyaç duyması da bir nimet bu zamanda Allah kavuştursun özlediğine 🪷

Ruhen çok yorgun bir akşam geçirdim.

Tam odaya giriştik çok gereksiz bir sebepten kızlarım tartışmaya başladı ikisini de dinle anla yol göster...
Bir arkadaşım din sorgulamaya girmiş onun mesajları iyice çökertti içimi 😞
Allahım doğru yoldan ayırmasın 😔

Kızlar bugün bebişimin bir uslu durası tuttu ben de fırsat bu fırsat Allâh ne verdiyse giriştim;

Açık balkonu yıkadım, kapalı balkonun içindeki her şeyi sildim yerleri elimle sildim, kapalı balkonun perdelerini yıkadım, camlarını sildim.
Yatak odası camları sildim.
Mutfak camları sildim.
Mutfak dolapları dıştan sildim.
Davlumbaz-ocak- tezgah üstü- baharatlıklar-çaydanlık sildim temizledim.
Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi üstünü sildim.
Mutfak yerleri süpürdüm. Yerleri ellerimle sildim.
Salon-küçük oda- yatak odası- antre süpürdüm, viledayla sildim.
Aynaları sildim. Tv ünitesi, yemek masası, orta sehpa, küçük sehpaları sildim.
Duşa kabin-klozet-lavabo temizledim, yerleri süpürdüm sildim.
Yatak odası nevresimleri değiştirdim.
Eski nevresimleri, bornozları, havluları, kirli çamaşırları yıkadım, astım. (4-5 posta. )
Mutfağın perdelerini yıkadım, astım.
Banyo paspaslarını ve antredeki kilimi yıkadım.
Mutfaktaki rafları düzenledim, temizledim, elektronik mutfak eşyalarını temizledim, mutfaktaki masanın ayaklarını sildim.

eşim mesaideydi geç gelecek diye yemek yapmadım, dışarıdan söyledim, şimdi bebişle beraber banyo yapıp en son biz de temizlenmiş olcaz. Ama ben bittimm....

Maşallah eline sağlık dip köşe mis gibi olmuş 🧿

X