Düzenli Evimiz & Hayatımız

Neler yapıyorsunuz gençler
Bi giriştim bu gün işlere erkenden başlamak istedim.
Kahvaltı hazırladım.
Bulaşıkları yıkadım.
Dolma doldurdum salçam kurudu eve gelince yapmak istiyordum yaptım sonunda biraz yaprağım vardı kırmızı kapya biber, yeşil biber iki tane de patlıcan bi tencere doldu.
Fırına yağ çözücü sıkmıştım fırını telledim sildim.
Davlumbaz,ocak yağ çözlendi.
Buzdolabından ezilenler atıldı.
Ocağın yanındaki seramikler silindi yağ çözücü ile Viking turuncu olanı kullanıyorum.
Masa,mama sandalyesi silindi.
Wc, lavabo yıkandı.
Oyuncaklar yıkandı.
Ev süpürüldü.
Bi posta renkli çamaşırlar makinaya atıldı.
Merdivenler gözüme çarpıyordu tutamadım kendimi çamaşır suyuyla sildim heryeri girişi de çamaşır suyuyla yıkadım sağolsun kiracılarımız hiç temiz değil benim de takıntım var öyle pisliğe basıp geçemiyorum.
Çöpler atıldı.
Dış kapı köpüklü silindi.
Merdiven için olan viledanın kovasını şu doldurdum tursil ve çamaşır suyuna bastım.
Tabi ki ter içindeyim klimanın yanına geldim önce bebişi yedirip uyuyacağım inş.

Gördüğüm kadarıyla sen de hep çok iş yapanlardansın ne olacak ki azıcıkta dinlen

Gördüğüm kadarıyla sen de hep çok iş yapanlardansın ne olacak ki azıcıkta dinlen
Beni bu Şekilde gördüğün için onur duydum balım ama hiç değilim ya mesela mutfak almış başını gitmiş makinayı boşaltıp yerleştirmem gerekiyor o yüzden üşeniyorum. En sevdiğim şey boş bulaşık makinası
Ben daha çok oturup oturup son yarım saat kala motor takmış gibi iş yapıyorum . Kendime eziyet etmeyi seviyorum demek ki

Bende dip köşe camlar falan bir girmek istiyorum ama sıcakta gözüm kesmiyor haftaya bakalım sıcaklıklar gidiyormuş o zaman yaparım inşallah
Dedi ve başladı yatak odasından başladım

Pencereyi sildim
Perdeyi yıkadım astım
Nevresimleri yıkamaya attım
Alezleri yıkadım
Yastıkları yıkadım kurutmaya attım
Halıları süpürdüm topladım
Yerleri süpürdüm
Toz aldım
Yerleri sildim
Kapıyı sildim
Halıları serdim

Şimdi oturma odasına geçiyorum haydi bismillah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…