Düzenli Evimiz & Hayatımız

Bugün ne yaptım ee sabah erken kalktım

🧊Yatakları topladım
🧊Banyoyu duşkabini tuvaleti temizledim
🧊Çamaşır koydum
🧊Toz aldım aynaları sildim
🧊Geceden 3-5 bulaşık vardı makineye kızım yardım etti boşalttık onları koydum.
🧊Yeni doğan bebeğimiz geldi
🧊Kahvaltı hazırladım yedik topladım çay içtim biraz
🧊Kurabiye yaptım bulaşıkları topladım
🧊Bahçeye indik çoluk çocuk çay kurabiye karpuz eşliğinde. Biraz önce geldim eve.

Evi süpürücem
Mopla silicem
Yemek yapıcam

Ellerine sağlık 🥰 geçen gün maden suyuyla ilgili hiç iyi şeyler duymadım hergün içmenin çok zararlı olduğunu söylüyordu uzman.Aklında bulunsun ,ben hiç sevmem ama🙈🤣eşim içtiği zaman nasıl bunu içiyorsunuz derdim.🤣
Ben de nerdeyse her gün içerim ne zararı var ki araştırayım bi 🤔

Ellerine sağlık 🥰 geçen gün maden suyuyla ilgili hiç iyi şeyler duymadım hergün içmenin çok zararlı olduğunu söylüyordu uzman.Aklında bulunsun ,ben hiç sevmem ama🙈🤣eşim içtiği zaman nasıl bunu içiyorsunuz derdim.🤣
Aaa maden suyunun aksine faydası var kız. Sadece tuz oranı fazlaysa sıkıntı tansiyon yükselmesine yol açar ama günde 1 taneden de bişey olmaz🤭

Bugün yine ayrı bi sıcak var🥵

🍁 Evi havalandırdım
🍁 Yatağımızı topladım
🍁 Tüm evi süpürdüm
🍁 Banyo ve wc yıkandı
🍁 Lavaboları yıkadım
🍁 Havluları değiştirdim
🍁 Kızımın çamaşırlarını yıkadım yerleştirdim
🍁 Bulaşık makinesini çalıştırdım
🍁 Elde yıkanacak bulaşıkları yıkadım
🍁 Salonu topladım kızım kağıtlarımı ve kalemlerimi her yere dağıtmıştı😅
🍁 Kızımın oyuncaklarını topladım

🌸 Bulaşık makinesi bitince onları yerleştirip akşam yemeğinin bulaşıklarını elde yıkarım
🌸 Kızımı yıkıycam

Aaa maden suyunun aksine faydası var kız. Sadece tuz oranı fazlaysa sıkıntı tansiyon yükselmesine yol açar ama günde 1 taneden de bişey olmaz🤭
Yüksek miktarda sodyum oranından dolayı sanırım fazla tüketimde zararlara yol açıyor. Fazla sodyum idrardan atılan kalsiyum miktarını arttırdığı için kemik erimesi riskini de arttırıyor. Kayınvalidemin safra kesesinde taş var ona doktor maden suyu içme demişti.

Yüksek miktarda sodyum oranından dolayı sanırım fazla tüketimde zararlara yol açıyor. Fazla sodyum idrardan atılan kalsiyum miktarını arttırdığı için kemik erimesi riskini de arttırıyor. Kayınvalidemin safra kesesinde taş var ona doktor maden suyu içme demişti.
Sodyum oranı çok çok az olan var içeriğine bakıp alıyoruz biz önceden rastgele alıyorduk 🤭

Aa aa enteresan.
Her gün bir maden suyu tavsiye edilir oysa.
Severim, içerim aşırı değil ama.
Annemde kemik erime başlangıcı var, doktor her gün bir şişe önerdi mesela.
İlginç.
Bu sodyum oranıyla alakalı muhtemelen.
Dikkat etmek lazım.
Biz Beypazarı içeriz. Hem eşimin memleketi😎 hem de onun tadına alışkınız.
Bakıcam sodyum oranlarına.
Ama bişey olmaz yaa içelim.
👀

Erken ergenlik sebebi olduğunu duymuştum birde türkiyede üretilen maden suları hiç bir ülke almıyor en son kıprıs almıştı zararlı maddeler dolayısı ile iade ettiler artık almıyorlar

Bugün ne yaptım ee sabah erken kalktım

🧊Yatakları topladım
🧊Banyoyu duşkabini tuvaleti temizledim
🧊Çamaşır koydum
🧊Toz aldım aynaları sildim
🧊Geceden 3-5 bulaşık vardı makineye kızım yardım etti boşalttık onları koydum.
🧊Yeni doğan bebeğimiz geldi
🧊Kahvaltı hazırladım yedik topladım çay içtim biraz
🧊Kurabiye yaptım bulaşıkları topladım
🧊Bahçeye indik çoluk çocuk çay kurabiye karpuz eşliğinde. Biraz önce geldim eve.

Evi süpürücem
Mopla silicem
Yemek yapıcam

Yapıcam dediklerimi yaptım.
3 odayı mopla sildim sıcaktan kötü oldum bıraktım.
Mutfak topluydu yemek yapınca toplamıştım sadece yemeğin bulaşığı kaldı hiç canım istemedi toplamayı.

Efser Efser senin toplu mu?

De mi ayol.
İçelim güzelleşelim, başka bişey içtiğimiz yok zate, çay kahve soda işte, ellemen guzum
:63:

Zararlıymış

images (1).jpeg

Aa aa enteresan.
Her gün bir maden suyu tavsiye edilir oysa.
Severim, içerim aşırı değil ama.
Annemde kemik erime başlangıcı var, doktor her gün bir şişe önerdi mesela.
İlginç.
Bu sodyum oranıyla alakalı muhtemelen.
Dikkat etmek lazım.
Biz Beypazarı içeriz. Hem eşimin memleketi😎 hem de onun tadına alışkınız.
Bakıcam sodyum oranlarına.
Ama bişey olmaz yaa içelim.
👀
Bazı doktorlar tavsiye ederken bazıları etmiyor. Hamileyken günde bir şişe iç demişti doktorum bana mesela. Ben de severim özellikle yaz günlerinde ya da türk kahvesinin yanında. :)

X