Düzenli Evimiz & Hayatımız

Aa aa enteresan.
Her gün bir maden suyu tavsiye edilir oysa.
Severim, içerim aşırı değil ama.
Annemde kemik erime başlangıcı var, doktor her gün bir şişe önerdi mesela.
İlginç.
Bu sodyum oranıyla alakalı muhtemelen.
Dikkat etmek lazım.
Biz Beypazarı içeriz. Hem eşimin memleketi😎 hem de onun tadına alışkınız.
Bakıcam sodyum oranlarına.
Ama bişey olmaz yaa içelim.
👀

Beypazarı doğru seçimmiş🤭 bizde Kızılay erzincan alıyoruz sodyum oranı az diye😂 bu gıda mühendisini takip ediyorum bende çok güzel bilgiler veriyor 🤭

Screenshot_20230721_003542_Instagram.jpg

Yüksek miktarda sodyum oranından dolayı sanırım fazla tüketimde zararlara yol açıyor. Fazla sodyum idrardan atılan kalsiyum miktarını arttırdığı için kemik erimesi riskini de arttırıyor. Kayınvalidemin safra kesesinde taş var ona doktor maden suyu içme demişti.
Erken ergenlik sebebi olduğunu duymuştum birde türkiyede üretilen maden suları hiç bir ülke almıyor en son kıprıs almıştı zararlı maddeler dolayısı ile iade ettiler artık almıyorlar
Beypazarı doğru seçimmiş🤭 bizde Kızılay erzincan alıyoruz sodyum oranı az diye😂 bu gıda mühendisini takip ediyorum bende çok güzel bilgiler veriyor 🤭

Eki Görüntüle 3275273

Sodyuma dikkat ediyorum aslında beypazarı alıyoruz ama zararlı maddeler olduğunu bilmiyordum

Sodyuma dikkat ediyorum aslında beypazarı alıyoruz ama zararlı maddeler olduğunu bilmiyordum
Sadece beypazarinin içinde silikat varmış faydalı bir şey. Başkasında yokmuş şaşırdım ben mesela görünce o kadar markada sadece Beypazarı

Kızlar şimdi baktım soda konusuna benim izlediğim uzman hoca haftada bir gebelere önermiyormuş çok fazla tuz var diyor kan akışını değiştirip bebeği strese sokuyormuş bu da otizme sebep olabilirmiş.Herşey kararın da güzel çok içmemek önemli
bu da bilgi olsun bizler için önlem almakta fayda var.🙃

Yapıcam dediklerimi yaptım.
3 odayı mopla sildim sıcaktan kötü oldum bıraktım.
Mutfak topluydu yemek yapınca toplamıştım sadece yemeğin bulaşığı kaldı hiç canım istemedi toplamayı.

Efser Efser senin toplu mu?
Dün stor perdelerimi balkonda yıkadım
Akşam evi toplayıp yattım sabah yine hiç yapılmamış gibiydi 😬

Son düzenleme:
Kızlar şimdi baktım soda konusuna benim izlediğim uzman hoca haftada bir gebelere önermiyormuş çok fazla tuz var diyor kan akışını değiştirip bebeği strese sokuyormuş bu da otizme sebep olabilirmiş.Herşey kararın da güzel çok içmemek önemli
bu da bilgi olsun bizler için önlem almakta fayda var.🙃
Benim doktorum da her gün 1 tane öneriyordu magnezyum açısından. Sodyum oranı az olanı tabi. Herkes farklı bir şey diyor 🤭

Hayırlı cumalar kizlar😍😍
Esimi dün gece yolcu ettim.sehirdısina göreve gitti.yahu daha denize girmedim🙄
Her yaz gidiyor pöpfff
Anneannem yoğunbakimda durumu kötü.bende adanaya gidiyorum.su an trendeyim
Felaket bi sıcak var öyle böyle diil.
Zaten ananemin durumu böyle olmasa evden cıkmazdım.evde hazirlanana kadar suyum çıktı. Tam evden cikarken klimayi kapattim.
Evi toparladim mutfagi süpürdüm
Wcyi yikadim .
Allah dışarda calısanlara yardim etsin

Hayırlı cumalar kizlar😍😍
Her yaz gidiyor pöpfff
Zaten ananemin durumu böyle olmasa evden cıkmazdım.evde hazirlanana kadar suyum çıktı. Tam evden cikarken klimayi kapattim.
Wcyi yikadim .
çok geçmiş olsun 🤲🏻

Hayırlı cumalar kizlar😍😍
Her yaz gidiyor pöpfff
Wcyi yikadim .
Allah kavuştursun eşinle canım ❤️
Anneannene de Allahtan şifa dilerim.

X