Düzenli Evimiz & Hayatımız

Sorun çıkardı şimdiden bakalım kardeşim kendisi bilir yengemin abisinin evi de var artık tercihi ona bırakacağız.
Canim yasadıklarina uzüldüm
Esin pasif olmasının ne demek oldugunu iyi bilirim insan kendi kendini yiyor.ama sana tavsiyem yanlis anlamadiysam kardesini alt kata gelmesini istiyorsun ama zaten sen orda yani o evde cok mutlu degilsin kayinvalidenden dolayi ,senin yerinde olsam kardesimin oraya gelmesini istemem.
Hem sorun çıkaracakları belli,hem senin bile ordan tasinmak istedigin bi yer.
Bu tarz insanlardaan iyilik beklemiceksin.
Bende onceden bazi akrabalarimdan insanlik bekliyordum üzüluyordum kirıliyordum.simdi görüşmuyorum umursamiyorum.
Ne hallari varsa görsünler..
Gereksiz kalabaliga hic tahamulum yok.

Yataklar toplandi.kahvaltiya pogaca yaptim
Mutfagi toplayip bul.mak.calistirdim
Salonun fransiz balkonu sildim
Yatak odasinda dekoratif duvar süsü var onun tozunu aldim
Cocuklarin odasi haric her yeri süpürdüm
Salon mutfak ve ön balkonu sildim
Paspaslar yikandi astim
Sofralar cirpildi yikandi astim
Birazda uyumsum
Dun den firinda tavuk yapmıştım artti.onu tavuklu bulgur pilavina cevirecem
Şimdi hazirlanip çocukları havuza inderecem

Merhabalar kızlarcım
Bugun anca yazabildim.
🌻Sabah işlerimi yaptım
🌻Kahvaltı hazırladım topladım
🌻Çocukları götürdüm getirdim bu sıcakta dışarı çıkmak da bir iş, o yüzden yazıyorum 🥵
🌻Yemek yaptım
🌻Evi süpürdüm
🌻Toz aldım
🌻Yerleri sildim
🌻2 kez çamaşır yıkadım
🌻Kuruyanları katladım yerleştirdim

Çocuklarla ilgilendim, uyuttum oynattım vs

Duş aldım şimdi de.
Kendime geldim.
Sıcak çok yoruyor bedenimi.
İş yapsam da yoruyor yapmasam da.
Şimdi biraz sakinlik arzu ediyorum ☺️

Teneffus Zili Teneffus Zili Yazdıkların üzücü canım.
Ama arkadaşlardan gelen tavsiyeleri de dikkate al ve fevri kararlar verme. Özellikle karı koca ilişkinizde.
Benim eşim de ailesi ile problemlidir.
Ve onlarla görüşme nedenimiz tamamen Allah rızasıdır. Gerçi bize zararları yok. Senin yaşadıkların çok çok daha zor ama o kısmen anlayabiliyorum yine de.
Pasif koca zor.
O pasifse sen biraz daha aktif ol o halde 😉
Sen ezdirme kendini.
O da tavrını ona göre belirler.
Yoluna girer inşallah

İyi öğlenler ❤

Hangi bonusumun kafasıyla işler bitti demişim onu diyen ağzıma kürekle vursunlar :tokat:

Bitmiyor yazın iş daha çok oluyor. Bir de belim rahatsız dışarı işlerinden içeri fırsat kalmıyor yorulunca.
Kısım kısım bitecek inşallah 🤲🏻
Bonuscan anneme bi krem aldık beli çok fenaydı iyi geldi istersen sende bi bak araştır.

Canim yasadıklarina uzüldüm
Esin pasif olmasının ne demek oldugunu iyi bilirim insan kendi kendini yiyor.ama sana tavsiyem yanlis anlamadiysam kardesini alt kata gelmesini istiyorsun ama zaten sen orda yani o evde cok mutlu degilsin kayinvalidenden dolayi ,senin yerinde olsam kardesimin oraya gelmesini istemem.
Hem sorun çıkaracakları belli,hem senin bile ordan tasinmak istedigin bi yer.
Bu tarz insanlardaan iyilik beklemiceksin.
Bende onceden bazi akrabalarimdan insanlik bekliyordum üzüluyordum kirıliyordum.simdi görüşmuyorum umursamiyorum.
Ne hallari varsa görsünler..
Gereksiz kalabaliga hic tahamulum yok.
Haklısınız aslında ama kv nin tavırları bana genelde annemler de aynı şekilde istemedi ama kardeşim olur dedi nişanlısı da aynı şekilde amacımız belli bir yer olana kadar burada dursunlardı yengem burada oturmuyor sen oradasin benim için daha iyi olur demişlerdi.
Hayırlısı neyse o olsun canım.
Yeni evleniyor sıkışık bende yardımımız dokunur en azından kiracılık zor tamam kp nin evi ama dünürlük bizlerde çok değerlidir akraba oluyorsun.
Mesela şöyle söyleyeyim bi kavga tartışma çıktı bizim akrabalık bağımızda kız alınıp verildiyse onlardan kız alıp verdik derler olayı kapatırlar çoğu kez😅 konuyu nerden buraya getirdiysem😅 öyle yani.
Uzatmayayım inş.hayirlisı olsun bakalım zaman ne gösterir😊

Teneffus Zili Teneffus Zili Yazdıkların üzücü canım.
Ama arkadaşlardan gelen tavsiyeleri de dikkate al ve fevri kararlar verme. Özellikle karı koca ilişkinizde.
Benim eşim de ailesi ile problemlidir.
Ve onlarla görüşme nedenimiz tamamen Allah rızasıdır. Gerçi bize zararları yok. Senin yaşadıkların çok çok daha zor ama o kısmen anlayabiliyorum yine de.
Pasif koca zor.
O pasifse sen biraz daha aktif ol o halde 😉
Sen ezdirme kendini.
O da tavrını ona göre belirler.
Yoluna girer inşallah
Dikkate aldım canım şimdi daha sakinim annem geldi benle oturaklı düşün sakin kal dedi.
Abim haber yollamış🤣 Enişte çok iyi biri onu üzmesin aile konusunda ben biraz yüzüne vurdum sanırım.🙈
Aslında hatalı benim ortamda konu açılınca ben çıkıştim🥴
Pasif değil belki ben abartmış olabilirim🙈ama kıramıyor anne babaya öf bile denmez hadisini şerifini söyler hep🥴 haklı tâbi bu konulardan kaçmam lazım girmemem lazım orada yanlış yapıyorum.
Adam ne yapsın ki zaten secemezsin akrabanı vs.🥴

Teneffus Zili Teneffus Zili kendini yıpratan çabalayan taraf olmak çok zor artık çok dolmuşsun belli ki biraz akışına bırak seni mutlu edecek şeyler le ilgilen
Konu çok farklı kuzum çok ilgilendiren birşey bu yüzden bu kadar üzüldüm inan eften püften birşeye benzemiyor ailem çok haklısın diyor.
Oturulup sakince konuşulması gerekiyordu onu da eş kişisine bıraktım adam dert babası oldu şu genç yaşta.🥴
Bizimkiler geldi oturduk bana iyi geldi şuan baş ağrım bile geçti maşallah 😊 niye kendimi bu kadar üzüyorsam dünyanın sonu gelmiş gibiyim bazen,hata bende.🥴
Süreç inşallah önümüzdeki zamanlarda bambaşka olacak biraz daha sabır etmem gerekiyor inş.Allah kuluna yardım ediyor.🙏

Bonuscan anneme bi krem aldık beli çok fenaydı iyi geldi istersen sende bi bak araştır.

Sweetcim zam geldi mi sürücü kurslarına kız kardeşim, dayım, yengemi 5,500 e yazdık 15 ders sanırım.🙃

Bugün Bir vestiyer silmişem :temizlik:
Birde yemek yapmışam:hamarat:
Birde vestiyerin kutularını açıp ayıklamışam :ruh:
Arkasın mutfağı toplayıp kendimi duşa atmışam :ruh:
yarın tüm ayakabılar silinecek kutuları yıkanacak ecza kutuları temizlenip yerine koyulaçak bir arada buzdolabını silersem bende iyisi yok 🤪

Sweetcim zam geldi mi sürücü kurslarına kız kardeşim, dayım, yengemi 5,500 e yazdık 15 ders sanırım.🙃
Her il kendine göre zam yapıyor canım bizimkiler 10 Mayısta yaptılar zammı. 5700 den 7500 e çıkardılar kurs ücretini. Ama bu aralar çoğu il zam yapmaya başladılar. 15 ders dediğin direksiyon mu? Normalde 14 ders verilir. 1 ders fazladan verceklerdir🤭

İyi öğlenler ❤

Hangi bonusumun kafasıyla işler bitti demişim onu diyen ağzıma kürekle vursunlar :tokat:

Bitmiyor yazın iş daha çok oluyor. Bir de belim rahatsız dışarı işlerinden içeri fırsat kalmıyor yorulunca.
Kısım kısım bitecek inşallah 🤲🏻
Geçmiş olsun bonus 🌸

Mutfak bitti ama ben de bittim 🥴
Buzdolabı, petek ve aspiratör de tamam, dolapları ve çekmeceleri de bitirdim, prizler ve mutfak ahizesi de tamam, kapısını da siliverdim çıkarken, silinmedik yer kalmadı çok şükür. En son yerleri de bezle çiteleye çiteleye sildim bitirdim. Yağ koyduğumuz dolabın örtüsünü kaldırmıştım, o dolap ne hale gelmiş, bitirdi beni silerken 🙄 insan görmüyor demek ki bir yerden sonra o lekeyi, ya da ben buna inanmak istiyorum…
Bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğrafını çektim mutfağın saklıyorum 😂

Geçmiş olsun bonus 🌸

Mutfak bitti ama ben de bittim 🥴
Buzdolabı, petek ve aspiratör de tamam, dolapları ve çekmeceleri de bitirdim, prizler ve mutfak ahizesi de tamam, kapısını da siliverdim çıkarken, silinmedik yer kalmadı çok şükür. En son yerleri de bezle çiteleye çiteleye sildim bitirdim. Yağ koyduğumuz dolabın örtüsünü kaldırmıştım, o dolap ne hale gelmiş, bitirdi beni silerken 🙄 insan görmüyor demek ki bir yerden sonra o lekeyi, ya da ben buna inanmak istiyorum…
Bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğrafını çektim mutfağın saklıyorum 😂
Ohhhh mis gibi olmuştur ellerine sağlık :süslü:

görmek istemediğimiz detayları Nego Nego günlük ödev verirdi 🔮 küresinde görüyordu sanki :olamaz:
nokta atışı ödevlerdi yani :super:

Arada bir çektiğin fotoya bakarsın artık :KK70:

Her il kendine göre zam yapıyor canım bizimkiler 10 Mayısta yaptılar zammı. 5700 den 7500 e çıkardılar kurs ücretini. Ama bu aralar çoğu il zam yapmaya başladılar. 15 ders dediğin direksiyon mu? Normalde 14 ders verilir. 1 ders fazladan verceklerdir🤭
14'te olabilir evet direksiyon dersleri, zam gelmiş ama yardımcı olundu sanırım.Adana her yönden daha uygun bir şehir niye bilmiyorum🤣 Ben bura büyükşehir daha pahalı diye düşünmüştüm sizin oraya göre.

X