Duygusal açlık yasamak

Hiç şaşırmadım çünkü ben de teraziyim. Terazi flörtün, iltifatın vs delisidir normalde. Mesela o gördüğünüz rüyalardan bazen ben de görüyorum sahiciymiş gibi üstelik. 😂 sizinki evlilik öncesi flört dönemini özlemek. Çocuk yokken daha idare edilebilir oluyor ama ebeveyn olduktan sonra daha zor eskiyi yakalamak. Vakit kalmıyor zaten yav😂 o yüzden biraz sakin olun, imkanınız varsa baş başa bir kaçamak yapın arada bir.

Erkekler biraz yontulmamis oluyorlar. Benimkine sorarım beni seviyor musun diye. Sevmesem senin için bu kadar şey yapar mıyım der. Tamam yapıyor biliyorum ama duymak istiyorum yani. O söylemiyor, artık bende söylemiyorum. Mesela yağmur yağıyor şemsiyeni unutma der ya da caddeden yürürken beni kaldırım tarafına alır ( çocuğumuza yaptığımız gibi) sözel olarak duymuyorum ama bu hareketlerinden anlıyorum beni sevdiğini değer verdiğini. Sizde de bu tür şeyler varsa sözel olarak söylemese de olur yani. Önemli olan nasıl hissettiği bence

Aynen .... Şimdi kilo verdiğim için bol iltifat aliyorim ama çevreden... Eşimse ayna karşısında ne zaman beni görse tamam tamam güzelsin işte der. Ayyy baksana nasıl oldum filan dediğimde anladık kilo verdin der. Öyle az buzda değil 50 bedenden 38 bedene indim. Bir kere düzgün bir laf çıkmadı ağzından.
Konuya biraz farklı açıdan bakmak istiyorum. Eşinizin iltifat etmemesi, sevgisini belli etmemesi bir problem olabilir sizin için, evet. Belki yapı meselesiyle açıklanır bu belki de evlilik ister istemez sevgililik dönemi gibi olmuyordur denilebilir. Ancak kilo verdikten sonra iltifat beklemişsiniz. Kilo vermeden önce de size iltifat edip güzel söz söylemeli. Siz kiloluyken ya da zayıfken farketmeksizin sizi sevdiğini hissettirmeli. Bu çok değerli olurdu.

Kendi adıma bana zayıfladıktan sonra ekstra iltifat edilmeye başlandığında gerilebiliyorum. Bunun dozu da çok önemli tabi ama değer görmek için zayıf olmam gerekliymiş gibi sağlıksız bir düşünceye gidebiliyor bu.

Ama ben genel olarak büyük bir problem görmedim. Eşinize ilgi beklediğinizi açıkça söyleyin. Güzelce konuşun. Çocuklardan birbirinize vakit ayıramıyor olabilirsiniz, ikiniz baş başa kalacağınız alanlar yaratın kendinize. Çözebileceğinize inanıyorum ben 💕

Hiç şaşırmadım çünkü ben de teraziyim. Terazi flörtün, iltifatın vs delisidir normalde. Mesela o gördüğünüz rüyalardan bazen ben de görüyorum sahiciymiş gibi üstelik. 😂 sizinki evlilik öncesi flört dönemini özlemek. Çocuk yokken daha idare edilebilir oluyor ama ebeveyn olduktan sonra daha zor eskiyi yakalamak. Vakit kalmıyor zaten yav😂 o yüzden biraz sakin olun, imkanınız varsa baş başa bir kaçamak yapın arada bir.
Aslında cidden başbaşa bı sinemaya bile gitsek bir yemek yesek kahve içsek kendimize geleceğiz gibi geliyor bana da...

X