duygularım karmakarışık ne yapacağımı bilmiyorum

cekurella

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2020
3
0
22
merhaba arkadaşlar biraz önce bu derdimi sizinle paylaşmak için hesap açtım. başlıyorum. ben lise 2. sınıfa gidiyorum. bu yılın mart ayında arkadaşımın sevgilisinin arkadaşı olan gökalp adında bir çocukla konuşmaya başladım(benden iki yaş büyük). muhabbetimiz de iyiydi falan ben yavaştan ondan hoşlanmaya başlamıştım. aşırı mutlu oluyordum onunla konuşurken falan. 1 ay kadar sonra benimle konuşmamaya kısa cevap vermeye falan başlayınca ben de işkillendim ve bi sorun olup olmadığını sordum. bana artık benimle konuşmaktan zevk almadığını söyledi ve o gece ayrıldık. çok üzüldüm gerçekten hayatımda hiç bu kadar üzülmemiştim günlerce ağladım. ve yaklaşık 1,5 ay sonra bu arkadaşımın sevgilisi başka bir arkadaşının benden hoşlandığını ve benimle konuşmak istediğini söyledi. ve onunla konuşmaya başladık. adı tunaydı. ve tuna ve gökalp de baya iyi arkadaşlar. ben de gökalpin gözüne sokmak için onu kıskandırıyım falan gibi saaççma bir düşünceyle tunayla konuşmaya başladım. tamamen dürüst olacağım. tuna ile ilk buluşmamız tam bir hayal kırıklığıydı. hiç beklediğim gibi biri değildi ve hiç konuşmuyordu. açıkçası tunayı beğenmemiştim ve gökalp çok yakışıklıydı. karakter daha önemli falan diyerek tunayla konuşmaya devam ettim. muhabbeti sarıyordu fakat çok fazla yapıyom gidiyom diyerek konuşuyordu ve bundan hiç hoşlanmamıştım. birkaç ay geçmişti ama benim aklımda hala gökalp vardı. aslında tuna çok düzgün karakterli biriydi ama gökalp tam anlamıyla bir şerefsizdi. ama ben tunadan bir türlü hoşlanamıyordum. olmuyordu. bir türlü sevememiştim onu. bir arkadaşımızın doğum günü vardı, gökalp de gelmişti ve çok heyecanlıydım, kalbim yerinden çıkacak gibiydi o gün. tunanın yanında hiç öyle heyecanlanlı değildim. onunla çıktığımızda bile onu düşünemiyordum. ve konuşmaya başladıktan 4 ay sonra bir karar verdim. tunadan ayrılacaktım. ve düşündüm taşındım, zaten beğenmiyorum, ondan hoşlanmıyorum, bir de eski erkek arkadaşımı hep düşünüp ona ihanet etmemeliyim diye düşünerek tunadan 1 hafta önce ayrıldım. ama 1 haftadır içim içimi yiyor. doğru mu yaptım, tunaya ihanet mi ettim diye düşünüp duruyorum. aldatmak şu hayatta en korktuğum şeyken başıma bu geldi. çok vicdan azabı çekiyorum. ve ben de buradan tavsiye almak istedim, ne yapmalıyım, iyi hissetmeli miyim? bu arada gökalpin umrunda bile değilim. o benden sonra baya bi kızla konuşmuş ve biriyle birlikte bile olmuş. yani hal böyleyken onu düşünmek de ayrı canımı sıkıyor. ne yapacağım hiç ama hiç bilmiyorum. tek istediğim bu şehirden çok uzaklaşmak ve bir daha kimseyi görmemek. ama bu da mümkün değil. buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Lise zamanlarında böyle şeyler yaşanıyor malesef ama ilerde dönüp baktığında gülüp geçiyorsun. Hatta keşke gereksiz insanları hayatıma almasaydım ne diye kendi değerimi düşürdüm diye bir de hayıflanıyorsun.
Benim sana tavsiyem uzun bir süre hayatına birini almaman. Bence üniversiteye başlayana kadar kimseye kendini kaptırma. Ben bu hatayı yapmış biri olarak söylüyorum. İnan hepsi gelip geçici. Daha çok küçüksün. Ne demek istediğimi birkaç sene sonra anlayacaksın

ben de uzun bi süre boyunca hayatımda kimseyi istemiyorum. bu dört ay için bile neden bu yaşımda bu işlere girdim diye düşünüp durdum

Ne yapacagını söylemek istiyorum ders çalış bol bol kitap oku online derste aldığın eğitimin tekrarını yap ailenin emeklerini boşa çıkarma boş işlerle uğraşma benide yanlış anlama canım nacizane abla tavsiyesi olsun yarın öbür gün keşke deme ...!!!

Martta Gökalple konuşmaya başladık diyorsun, ondan sonra buluşmalar, doğum günleri gırla gidiyor. Korona vardı nasıl oluyor?

Ne dertler var yarabbim yavrum biraz acele etmiyor musun acaba? Gökalp'ten sonra bi nefes alaydın keşke. Tuna'yi beğenmedim deyip deyip tam 4 ay çıkmış olman da enteresan. İnsanlar 4 ayda evlenmeye karar veriyor.

Neyse çok küçüksün yargılamiycam Gökalp'ten ümidi kes zaten kendin de şerefsiz olduğunu söylemişsin. Ufacık çocuk bir de cinsel ilişki falan yaşıyormuş aman annem uzak dur ondan. Tuna'yi da sal garibim bulsun kendine göre birini. Kimseye haksızlık etmemissin kafan rahat olsun. Bi süre aşk meşk mevzularından uzak dur. Daha ilerde ne aşklar yaşayacaksin Gökalp sümüklüsunun adı bile gelmeyecek aklına emin ol

Ben bu yaştayken okuldan eve evden okula çok afedersiniz inek gibi çalışıp hangi üniversiteye hangi bölüme girersem geleceğim daha iyi olur diye düşünürdüm. Yeni nesilde mi tuhaflık var yoksa bizim nesil mi tuhaftı anlayamadım gitti..

Ben de öyleydim ama yalnızca yeni nesil değil aslında hep vardi böyle şeyler.

Facebook'tan ortaokul arkadaşlarımızla eklesmistik. Bir gün okurken çok samimi olmadığımız bir tanesiyle konuşurken okulda neler döndüğünü anlatmıştı bana da ağzım açık kalmıştı.

Ben ki eşofmanı unutsa beden hocasına ne diyecek diye anksiyete geçiren bir tipken, bi yan sınıftaki kız soyunma odasına beden hocasıyla cinsel ilişkiye giriyormuş. Okulda duymayan yokmuş nerdeyse. Yine orta 2 - orta 3, bakın lise bile değil daha. Erkekler arasında bir iddia olmuş, kaybeden erkekler birlikte olacaklarmis. Bir tanesi kaybetmiş kaç kişi o çocukla birlikte olmuşlar erkek erkeğe hala anlatırken travma geçiriyorum. Başka bir kız apartmanın bodrum katında erkeklerle birlikte oluyormuş falan.

32 yaşındayım ben düşünün kaç sene öncesinin olayları bunlar. Eminim bizden önceki nesilde de olmuştur. Şimdi internet falan var biraz daha ele ayağa düştü tabi. Eskiden hiçbir şeyden haberi olmayan masumlar vardı şimdi herkes her şeyi biliyor. Ben bile internet sayesinde öğrendim okuldaki leşlikleri

Bunlar hep ergenlik güzelcim. Şimdi çok büyük dertler gibi geliyor ama 3-5 sene sonra gülüp geçeceksin bunlara. O yüzden üzülmemeye çalış. Hepimiz geçtik bu yollardan. Bundan sonra gerçekten hoşlanmadığın kimseyle birlikte olma. Gökalp’i de at çöpe.

Yaşı duygusal ilişkiler yaşamak için gayet normal. 35 yaşındayım o yaşlarda benim de sevgililerim oluyordu. İnsan hem sosyal olup hep derslerine önem verebiliyor. İlla birini seçmek gerekmiyor.

Eyvah eyvah..

Orta okulda katıydı sanmıyorum bizde olduğunu. Olsa hala görüştüğüm kişilerden biri bile duymuş olurdu muhakkak.

Lisede zaten okuldan çıkarılmayalım aman diye kitap kafa şeklinde gezerdik.

Demek ki her devirde oluyormuş da sanırım şimdilerde daha bir ortalıkta olduğundan gözümüze batıyor.

Herkesin kendi hayatı sonuçta ama gençlerin harcanmasına içim acıyor. Hele ki ülkenin şu anki durumunda eğitimlerine çok daha sıkı sarılmaları gerekirken..

Yaşı duygusal ilişkiler yaşamak için gayet normal. 35 yaşındayım o yaşlarda benim de sevgililerim oluyordu. İnsan hem sosyal olup hep derslerine önem verebiliyor. İlla birini seçmek gerekmiyor.
Yok o manada demedim. Tabii ki oluyor olacak da. Ama hayatının merkezine koymaları tuhaf geliyor sanırım.

Yanlış ifade ettiysem üzgünüm

Yok o manada demedim. Tabii ki oluyor olacak da. Ama hayatının merkezine koymaları tuhaf geliyor sanırım.

Yanlış ifade ettiysem üzgünüm
O yaşlarda her şey hayatın merkezinde ama. Her şey çok önemli. Ergenlik işte, çok acayip bi dönem

Ben inanmıyorum böyle şeylere ya. Asla olmaz deniyorum ama genelde hayal gücü fazla gelişmiş çocuklardan böyle hikayeler çıkıyor o yaşlarda, sonra diğerleri inanıyor yayılıp gidiyor. Ortaokul çağında erkek çocukların birlikte olacak uzuvları pek aktif olmuyor. Tamamen hayal ürünü bence. Kız lisesinin tuvaletlerindeki bebek hikayeleri gibi

Bir de onlar vardı di mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…