Duyduğum hakaret

Merhaba hanımlar. Canım çok sıkkın içimi dökmek istiyorum. Evliliğim 2 sene önce bitti ve boşandım. 29 yaşındayım. Çocuğum yok. Ailemle yaşıyorum. Ben çok zor günler geçirdim hep arkamda oldular sağolsunlar. Çalışıyorum iyi bir işim var. Fakat ailemle aramda son zamanlarda üzücü o kadar fazla şey yaşandı ki. Geçenlerde kız kardeşimle tartıştık. Ağız dalaşı gibi bir şey ama o da susmayan ben de susmayan bi tipim. Birbirimizi kırdık. Bir aya yakındır konuşmuyoruz. Bugün yine erkek kardeşimle aynı şekilde. O kadar saçma ki sebebi. İşten yeni gelmiştim cips vardı dolapta canım çekti ama göremedim. Erkek kardeşim ne bulursa yer dolayısıyla ona sordum ben yemedim dedi. Neyse sonra buldum e burda işte paket açılmış yemişsin birazı da kalmış niye görmedim diyorsun dedim. Şu huyundan vazgeç insanların lokmasını sayıp durma dedi. Ne saçmalıyorsun ne alakası var dedim. Herneyse sinirlendi ve karşılıklı birbirimize söylendik bağırdık çağırdık. Ve en sonunda bana küfür etti o…..u dedi. Ben üzerine gidip çok sinirlendirdim farkındayım ama böyle bir şey duymayı hiç ummazdım. O kadar zoruma gitti ki. Bundan sonra benim için bittin dedim odasına gitti onu asla affetmeyeceğim. Annem yine her zaman ki gibi sadece beni susturmaya çalıştı ağzını açıp kardeşime tek kelime söylemedi ettiği lafın hesabını sormadı. Sadece böyle bir ithamı hak edecek ne yaptım onu bilmiyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Çok mutsuzum. Ayrı eve çık diyebilirsiniz bu şu an çok mümkün değil ama ilerisi için böyle bir isteğim var. Maddi açıdan biraz daha zamana ihtiyacım var. Bundan sonra bu ev içinde nasıl bir tutum sergilemeliyim. Kendimi çok yetersiz hissediyorum . İnsan ilişkilerini beceremiyorum kimseyle mutlu olmayı iyi geçinebilmeyi beceremedim beceremeyeceğim gibi sanki. Çok üzgünüm..
Duyduğunuz hakaret gerçekten mide bulandırıcı her ne olursa olsun bunu hak etmiyorsunuz ancak, siz de hatalisiniz paket açık ve içinde de cips varsa olayi niye uzattiniz ki, siz kendinizin farkındasınız bu güzel, insanlarla gecinemiyorum demişsiniz, olaylar karşısında biraz sakin kalmayı deneyin ve pozitif bakın, mesela ben olsam cips paketini bulunca kardeşime gider sarılır bana da ayirmissin canım teşekkür ederim derdim, olay da böyle cirkinlemezdi, biraz sevecen olun 🥰

Merhaba hanımlar. Canım çok sıkkın içimi dökmek istiyorum. Evliliğim 2 sene önce bitti ve boşandım. 29 yaşındayım. Çocuğum yok. Ailemle yaşıyorum. Ben çok zor günler geçirdim hep arkamda oldular sağolsunlar. Çalışıyorum iyi bir işim var. Fakat ailemle aramda son zamanlarda üzücü o kadar fazla şey yaşandı ki. Geçenlerde kız kardeşimle tartıştık. Ağız dalaşı gibi bir şey ama o da susmayan ben de susmayan bi tipim. Birbirimizi kırdık. Bir aya yakındır konuşmuyoruz. Bugün yine erkek kardeşimle aynı şekilde. O kadar saçma ki sebebi. İşten yeni gelmiştim cips vardı dolapta canım çekti ama göremedim. Erkek kardeşim ne bulursa yer dolayısıyla ona sordum ben yemedim dedi. Neyse sonra buldum e burda işte paket açılmış yemişsin birazı da kalmış niye görmedim diyorsun dedim. Şu huyundan vazgeç insanların lokmasını sayıp durma dedi. Ne saçmalıyorsun ne alakası var dedim. Herneyse sinirlendi ve karşılıklı birbirimize söylendik bağırdık çağırdık. Ve en sonunda bana küfür etti o…..u dedi. Ben üzerine gidip çok sinirlendirdim farkındayım ama böyle bir şey duymayı hiç ummazdım. O kadar zoruma gitti ki. Bundan sonra benim için bittin dedim odasına gitti onu asla affetmeyeceğim. Annem yine her zaman ki gibi sadece beni susturmaya çalıştı ağzını açıp kardeşime tek kelime söylemedi ettiği lafın hesabını sormadı. Sadece böyle bir ithamı hak edecek ne yaptım onu bilmiyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Çok mutsuzum. Ayrı eve çık diyebilirsiniz bu şu an çok mümkün değil ama ilerisi için böyle bir isteğim var. Maddi açıdan biraz daha zamana ihtiyacım var. Bundan sonra bu ev içinde nasıl bir tutum sergilemeliyim. Kendimi çok yetersiz hissediyorum . İnsan ilişkilerini beceremiyorum kimseyle mutlu olmayı iyi geçinebilmeyi beceremedim beceremeyeceğim gibi sanki. Çok üzgünüm..
Lokma sayma muhabbetinden ben de hoşlanmıyorum. Baktınız cips yok e yemiştir biri yani pesine düsmeyin bir zahmet. O.p dedi diye olmadınız üzerinize alınmayın bu kadar. Anneniz de oğlan seven anne belli. Ayrı eve cıkın yoksa bu çoluk çocuk kavgaları devam eder

O. kelimesi her zaman namussuzluk anlamında kullanılmaz. Haklı demiyorm asla demek ki cok sinirleri bozulmuş söylemiş kardeşin muhakkak ki özür diler zaten. 20 liralık cipsi bana soran bi kardeşim olsa gözümden düşerdi aynı evde bende bulunmak istemezdim.

Tamam çok ağır bir laf.Zorunuza gitmiş.Anliyorum da.

Eve alinan yiyeceklerin peşine düşmek bence çok itici. Kim yedi kim aldı diye diye yormussunuz.Ki erkek kardeşin de artık lokmamizi sayma demiş.Paketi bulunca bile söylenmeye devam etmişsiniz.

İkincisi de çok zorladım demişsiniz.İstedigini söyleyen istemediğini işitir diye bı laf var.Gercek olmuş.Peki siz ona neler soylediniz ?

Evet ben biraz fazla üzerine gitmiş olabilirim. Bu tarz şeyler daha önce de yaşandı. Şu an pişmanım zaten. Keşke ağzımı açmasaydım.
Yaaaa canım benim, sen kendini suçlu görürsen herkes de öyle görür. Git kardeşinin odasına sana nasıl, hangi hakla böyle bir laf söylemiş onun hesabını sor. Tabii sakince. Kavga etmek değil amaç, anlamaya çalışmak. Senden özür dileyecektir bence konuşma sonucunda. Daha sonra da anne/babanı al karşına ve neden haksız davrandıklarını sor. Zor bir süreçten geçiyorsun zaten. Tek yapmaları gereken destek/manevi destek vermek. Bu zor değil.
Hepsi bitince de kendinle konuş ve barış. Gençsin ve dünyada boşanmış tek kadın sen değilsin. İşin gücün var ne güzel. Özgürlüğünü ve en önemlisi özgüvenini geri kazan.. Sen kendinle sorununu çözünce çevrendekilerle de çözülmüş olacak. Bol şans 🤞🏼

X