Böyle düşünerek kötü evlat mı oluyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eski konularıma istinaden mi söylediniz?
Boşanma oranları çok yüksek, siz de zaten en ideal uyumda değilsiniz, evlilik de çok eski diyemem. Ben ailenizin yerinde olsam boşanma olur bir şey olur mahcup oluruz der almazdım ama dememişler. Bence siz biraz çıtlatın problemleriniz olduğunu ki bilip böyle şeylere olur demesinler. Eski konuları açmak istemiyorum ama bence evet sizin boşanma ihtimaliniz baya yüksek. Yarın bir gün kızım neden söylemedin biz de zorda kaldık demesinler.

Yani tek yolu ciddi borçlara sokmak siz altı gün boşu boşuna mı çalışıyorsunuz neredeyse bir yıllık maaşı kafama göre verdim ne demek ? Sizi yok saymak
Yukarıda da yazdım. Çok büyük bir şey, hoşluk yaptığını sanıyor. Benim ailem olduğu için de sorma ihtiyacı bile duymuyor bence..

sizi maalesef diğer konunuzdan da hatırlıyorum ve bu evliliğin şu anda halen neden devam ettiğini anlayamıyorum.
bence en kısa zamanda ailenizle evliliğinizin iyi gitmediğini ve dolayısıyla şu anda böyle bir para alışverişinin hem hukuki açıdan sizi yormaması hem de ailedeki mal paylaşımının adaletli olmaması açısındn veremeyeceğinizi bildirin.

Boşanma oranları çok yüksek, siz de zaten en ideal uyumda değilsiniz, evlilik de çok eski diyemem. Ben ailenizin yerinde olsam boşanma olur bir şey olur mahcup oluruz der almazdım ama dememişler. Bence siz biraz çatlatın problemleriniz olduğunu ki bilip böyle şeylere olur demesinler. Eski konuları açmak istemiyorum ama bence evet sizin boşanma ihtimaliniz baya yüksek. Yarın bir gün kızım neden söylemedin biz de zorda kaldık demesinler.
Ailem bizim hiçbir sorunumuza hakim değil. Sorunlarımız olduğundan bahsedersem büyük bir şoka uğrayacaklarına da eminim. Mükemmel bir evlilik gibi görünüyor dışarıdan :)

Eşim benim aldığım maaşı para olarak bile görmüyor ki. Alışverişine harca diyor. 1 tane çırağı var, onun maaşını bile benim maaşımdan yüksek veriyor düşünün, hep diyorum çırağa o kadar para verilmez adı üstünde çırak bu. Ben de bu maaşla zaten birikim yapamıyorum. Kendisi iyi kazansa ne olur, yedikten sonra anlamı yok. Bir borca sokucam bu gidişle.
Bu karakterde bir adamı borca sokmakta çözüm değil maalesef. Adam piyasada 2 yere sizden habersiz borçlanır ; Allah korusun bir anda tepetaklak olursunuz.

Ciddi bir karar alma zamanınız gelmiş bence. 3 yıllık evliliğinizde kaç gün huzurlu, mutlu ve güvende hissettiniz kendinizi ? Sürekli diken üstünde mi duracaksınız; bu adam yine kimbilir nereye ne verdi diye sürekli adamı mı takip edeceksiniz ?

Eşiniz ne iş yapıyor ?

Esin o kadar iyi kazaniyorsa madem o parayı altına yatirsin... ticaret bu ne olacağı belli olmaz ki!bugün çok yarın az olur...kendine ev alsın o kadar biliyorsa...açıkçası coook saçma ve gereksiz yaptığı şey...
K

Bu Anadolu kafasini bilirim,herşeyleri erkek çocuklarına verirler ama damattan gelene de hayır demezler..öncelikle ailenizin bu tavrına karşı çıkmalıydınız, kardeşime bedava ev var da bana neden yok diye,ya koca ilerde giderse,boşanırsak ben ne yapacağım falan deseydiniz. Yani eviniz de yokmuş sonuçta..şu durumda asla eşiniz birsey vermemelii,resmen erkek kardeşlerinize yatırım yapıyor..şimdi 250 binlik altın alsanız ilerde kim bilir nasıl işinize yarayacak..esinizin kazancını söylemeyin bence, elektrik masrafı falan konuğunu da hiç açmayın, aileniz de hani kocan ödeyecekti demez galiba..derlerse de annesinin acil ödemeleri çıkmış ona yardım edecekmiş, işleri de pek iyi değil şu aralar dersiniz

Bu karakterde bir adamı borca sokmakta çözüm değil maalesef. Adam piyasada 2 yere sizden habersiz borçlanır ; Allah korusun bir anda tepetaklak olursunuz.

Ciddi bir karar alma zamanınız gelmiş bence. 3 yıllık evliliğinizde kaç gün huzurlu, mutlu ve güvende hissettiniz kendinizi ? Sürekli diken üstünde mi duracaksınız; bu adam yine kimbilir nereye ne verdi diye sürekli adamı mı takip edeceksiniz ?

Eşiniz ne iş yapıyor ?
Kuyumcu ama üretim yapıyor. Yurtdışına ürün satıyor. Birkaç ayda işi belki eskiye nazaran 5 katı daha geliri olacak şekilde büyüttü ortaklıklar sayesinde.

Esin o kadar iyi kazaniyorsa madem o parayı altına yatirsin... ticaret bu ne olacağı belli olmaz ki!bugün çok yarın az olur...kendine ev alsın o kadar biliyorsa...açıkçası coook saçma ve gereksiz yaptığı şey...
K
Kuyumcu zaten genelde altında tutuyor. Alışverişi dolarla yapılıyor o piyasada, birazı da dolarda. TL tutmuyoruz hiç.

Bu Anadolu kafasini bilirim,herşeyleri erkek çocuklarına verirler ama damattan gelene de hayır demezler..öncelikle ailenizin bu tavrına karşı çıkmalıydınız, kardeşime bedava ev var da bana neden yok diye,ya koca ilerde giderse,boşanırsak ben ne yapacağım falan deseydiniz. Yani eviniz de yokmuş sonuçta..şu durumda asla eşiniz birsey vermemelii,resmen erkek kardeşlerinize yatırım yapıyor..şimdi 250 binlik altın alsanız ilerde kim bilir nasıl işinize yarayacak..esinizin kazancını söylemeyin bence, elektrik masrafı falan konuğunu da hiç açmayın, aileniz de hani kocan ödeyecekti demez galiba..derlerse de annesinin acil ödemeleri çıkmış ona yardım edecekmiş, işleri de pek iyi değil şu aralar dersiniz
Eşimin kazancını söylememe gerek yok, harcamalarından gayet açık şekilde belli oluyor zaten. Hatta ailem sürekli uyarır eşimi, çok harcıyorsun vs. Teşekkürler öneriler için.

Kuyumcu ama üretim yapıyor. Yurtdışına ürün satıyor. Birkaç ayda işi belki eskiye nazaran 5 katı daha geliri olacak şekilde büyüttü ortaklıklar sayesinde.
Valla ablacım bu adam zengin olur beni yaşatır, tipi de hoş bir şekilde idare ederim diyorsan kafasına vura vura kendi istediğin şekle sokmaya bak. Yoksa yani benim açımdan bu evliliğin devam etmesi için hiçbir motivasyon yok🙄 artık doğal yolla adamın anlamadığı da belli, biraz ince ince işlemek lazım demek ki.

Eşinizi borca sokun, ev filan aldırın. Bugün para geliyor diye devamlı geleceğinin garantisi yok.
Artı erkeğe ev bırakıp kıza zırnık koklatmayan aileye günahımı vermem. Hayırsız evlat filan değilsiniz.

Yanlış anlamayın ama ne demek sorun değil. Böyle olur mu? Sizde evlatsınız kız kardeşiniz de. Benim eşim de Karadeniz'li. Asla evlat ayrılmaz ablasına neyse ona da o. Ben olsam asla hakkımı ileride bırakmam. Daha eviniz bile yok. Anne baba vefat edince tüm mallar paylaşılır herkes payını alir. Olmazsa da mal kaçırma davasi açarım. Ben bu anne babaları anlamıyorum mal vermeye gelince kız evlat sanki üvey. Ama ileride de sadece kız evlattan evlatlık beklerler. Neden hakkınızı almayacaksınız? Çok ilginç. Bunu kabul etmenize inanamadım. Size ve kız kardeşinize maddi ayrımcılık yapılıyor sizde bunu kabul ediyorsunuz farkında mısınız?

Benim olmayacak eve 1 tl bile vermem. Eşiniz size kalacağını mı düşünüyor acaba? Yoksa tamamen saflığından mı?
Bence konuşun vermeyin. Veririz dedik ama planlar değişti evdeki hesap çarşıya uymadı deyin ailenize.

Yanlış anlamayın ama ne demek sorun değil. Böyle olur mu? Sizde evlatsınız kız kardeşiniz de. Benim eşim de Karadeniz'li. Asla evlat ayrılmaz ablasına neyse ona da o. Ben olsam asla hakkımı ileride bırakmam. Daha eviniz bile yok. Anne baba vefat edince tüm mallar paylaşılır herkes payını alir. Olmazsa da mal kaçırma davasi açarım. Ben bu anne babaları anlamıyorum mal vermeye gelince kız evlat sanki üvey. Ama ileride de sadece kız evlattan evlatlık beklerler. Neden hakkınızı almayacaksınız? Çok ilginç. Bunu kabul etmenize inanamadım. Size ve kız kardeşinize maddi ayrımcılık yapılıyor sizde bunu kabul ediyorsunuz farkında mısınız?
Evet farkındayız tabi ama yukarıda da yazdım. Benim memlekette bir eve ihtiyacım yok, kız kardeşimin de öyle. Oradaki ev olsa ne olur olmasa ne olur. Bunun için yüz göz olmaya değer bulmuyorum. Sebep bu biraz da.

Benim olmayacak eve 1 tl bile vermem. Eşiniz size kalacağını mı düşünüyor acaba? Yoksa tamamen saflığından mı?
Bence konuşun vermeyin. Veririz dedik ama planlar değişti evdeki hesap çarşıya uymadı deyin ailenize.
Yok o evin bana kalmayacağını biliyor zaten.

Evet farkındayız tabi ama yukarıda da yazdım. Benim memlekette bir eve ihtiyacım yok, kız kardeşimin de öyle. Oradaki ev olsa ne olur olmasa ne olur. Bunun için yüz göz olmaya değer bulmuyorum. Sebep bu biraz da.
O zaman 250 binlik yardimi yapmanıza hiç gerek yok. Babanıza eşim bütçemize bakmadan söylemiş bulundu baba. Biz şu an bu parayı çıkarırsak bizi çok zorlar deyin gitsin. Hiç çekinmeyin o ev kime kalacak ise o kişi katkı yapsın. Ama hala ileride hicbirsey istemem ihtiyacım yok anlayışını doğru bulmuyorum. Belki ileride memlekette bir yaşam istersiniz belki satıp parasıyla başka yer alırsınız. Miras hakkı doğduğunda hakkını bırakan kişileri hiç anlamıyorum. Ölüm hak Miras helaldir.

Selam kızlar. Benim konuları bilen bilir, sitede eşimin anormalliklerini bilmeyen yoktur, baştan söyleyeyim ona göre diğer konularda üstüme gelmeyin; Ben zaten farkındayım :)
Hep bahsederim evimiz bile olmamasına rağmen sürekli birilerine maddi yardımda bulunuyor. Eşim babasını kaybettiği için annesine düzenli para gönderir, bir kere lafını etmedim ve etmem. Benim de annemin ihtiyacı olsa gönderirim elbette. Eşimin eli aşırı açık ve çok cömert bu konularda. Kimseye hesap ödetmez, bütün masrafları üstlenmek ister. Kendisi ticaretle uğraşıyor, özellikle son birkaç aydır çok iyi kazanıyor onu da belirteyim.

Benim ailem memlekette şu an yazları kullanmak için ev yaptırıyor. Babam emekli, geliri klasik emekli geliri değil; çok daha üstünde. Kurumsal, büyük bir firmadan emekli. Ev var, araba var. Küçük abim de bekar, gelirleri ortak. Dolayısıyla maddi sıkıntıları yok. Bayramda annemleri ziyarete gittik memlekete (eşimin ailemle arası çok iyi, eşim gitmek istedi memleketime; ben istemiyordum. Deniz tatili planım vardı, eşimi kırmadım ve gittik) .Memleketteki amcamın alt katı boş, annemler idareten oraya yerleştiler. Ev inşaat henüz, kabası bitti. 2 katlı ev bu arada.
İstanbul'daki evi küçük abime, memleketteki evin üst katını da büyük abime vereceklerini söylediler. Maalesef Anadolu kafasına sahipler ve ataerkil bir zihniyetteler (yermek için söylemiyorum kesinlikle) . Bir kız kardeşim daha var, o da ben de buna karşı çıkmıyoruz. Küçük abimin İstanbul'daki evde emeği çok, büyüğün zerre emeği yok ona rağmen tamam dedik.

Sorun burada başlıyor. Eşim tutturdu '2 katlı evin tüm elektrik vs masraflarını ben üstleneceğim' diye. Ayrıca '200.000 TL de para vereyim geri kalan ıvır zıvırı da halledersiniz' dedi. Babam kabul etmedi, 'olur mu öyle şey; ben sizden para alamam' vs dedi. Eşim o kadar ısrar etti ki babam da kabul etti, 'madem öyle, bu kadar ısrar ediyorsun; iyi o halde' dedi ve toplam masraf 250.000 TL civarı. Ben ailemle maddi konularda asla sorun yaşamam, bekarken çalışırken de maaşımın belli bir kısmını verirdim ama bana kalmayacak, hatta belki hiç kullanmayacağım bir evin neden masraflarını karşılayalım ki? Bu konuda böyle düşününce hayırsız evlat mı oluyorum? Şimdi eşime vermemeliyiz desem, yarın bir gün konusu açıldığında benim izin vermediğimi vs belli ederse kötü olurum aileme karşı. Durumumuz iyi ama bu evin bana bir katkısı olmayacak, kendimize ait evimiz de yok. Ben haftanın 6 günü çalışıyorum. Paranın geri ödeme durumu da konuşulmadı bu arada, muhtemelen ödenmeyecek. Daha önce de bu ev için bir miktar vermiştik, geri ödeyeceklerini söylediler ama 1 yıl olacak ses seda yok. Ben hep mantıklı düşünmeye çalışıyorum, duygusal bakmak istemiyorum. Bu parayı eşim kendi ailesine verse şiddetle karşı çıkardım, konu kendi ailem olunca kendimi kötü hissediyorum. Eşim beni zor durumda bıraktı...

Bu durumda siz nasıl bir yol izlerdiniz?
Eşiniz nasıl okur da kendi evi yokken böyle bonkör davranıyor afedersiniz ama bir problemi mi var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X