Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
Amin amin Allah duysun sesini
Yaa ne zor bir sey aciklanmamasi cok uzucu, insan ne yapacagini bilemez..dusuklerin sebebi pihtilasma degil, kromozom sorunu degil yani olabilecek her seyi yapmissin aslinda ama korkuyorsun sanirim hele ki rezev de dusuk olunca
Ama sana bir sey diyeyim canim, bizim gibi kolay yoldan hamile kalamayanlar kadinlar anneligi daha cok istiyor ve istedigimiz seylerden sinaniyoruz ve Allahta sevdigi kulu sinar sonunda da mujdesini verir cok sukur ki gebe kalabiliyorsun ve sana butun kalbimle dua ediyorum bu sefer saglikla kucagina alirsin insallah

Bende tüp bebek istiyorum çünkü isimi daha fazla sansa birakamam ô yuzden yumurtalarima insallah iyi gelir diye ekimde onden prp yaptirdim ve bunun etkisi iki ay sonra gosteriyormus ô yuzden nasip olsa ocakta baslayacagim ama aralikta çatlatma ignesi île devam ederim gerci reglim 9 gün gecikti testim negatif sanirim yumurtam catlamadi pazartesi kontorlum var bakalim

Aminn canm Allah razı olsun
Nasipte varsa bulacaktır elbet inşallah Rabbim gücümüzü kuvvetimizi artırsın
Aklına gelmeyen başına geliyor insanın

İnşallaah prp etkili olur sana da
Sonrasında normal gebe kalanlar da var hiç umutsuz olma Allahn izniyle
İnanırmısın ilk gebe kaldığımda o kadar toy kabullenemez gibi garip Bi haldeydim sandım ki 9 ay adetim gelmeyecek o bile beni etkilemişti ama Bi sorun olacağı aklıma bile gelmedi sandım ki 9 ay geçecek ve doğacak
İnan hissediyorsun içinde olduğunu alışmaya başlıyorsun
sonra kaybedince içinde koca Bi boşluk
Çok geçmedi 2 ay sonra yeri doldu derken sonuçlar hiç değişmedi
Hani diyeceğim o ki kaybettikçe yerine gelsin kucağıma gelsin istedim
Gözlerim hep bebeklerde hamile kadınlara imrenerek baktım
Zaman geçtikçe eksiklendim hayatımda odak noktası oldu bu eksiklik
İnsan gerçekten belki de neyi çok isterse onunla sınanıyor muş

Gozlerim hep bebekli kadinlarda dedin ya icim bir ciz etti çünkü bende oyleyim icim cok aciyor bana da saglikla hayirla nasil et diye dua ediyorum her hamile kadini gordukce..
Rabbimin bir bildigi var insallah oyle bir zamanda nasip olur ki beklediğimize deger senin de boslugun saglikla dolar

Bu arada bende tüp bebek icin ignesiz tedaviyi dusunuyorum birkaç doktor da bakiyorum Aret kamar da hep aklimsa biraz ô sureci de paylasir misin, hocanin yaklasimi, laboroutuvari nasil vs ?
Acibadem cok iyi hatta hocam sahane biri ama cok igne ve ilac yuklemesi yapiyorlar ve cok cok yogunlar üstelik cok pahali

Merhaba hanımlar, nasılsınız neler yapıyorsunuz? Ovülasyon takibi yapıyordum bugün ki testim tamamen yok gibi neden öyle olmuş olabilir ki? Tek resim olanlar bugüne ait resimler belli olsun diye birkaç resim çektim

Amin canım amin çokca
Fazla iğne ilacın yumurta kalitesini düşürdüğünü bozduğunu düşünüyor Aret bey bizim gibilerde o yüzden sadece klomen veriyo
Kaldı ki ben dedim ya daha önce kendi şehrimde de denemiştim yüksek doz iğne ilaç vermişti yumiler boş çıkmıştı
Hoş geçen ay da öyle bişey başıma geldi ama
Aslında merkez olarak iyi Aret hocada çok iyi hemşireler de çok ilgili
Geçen ay her muayene de aramışlardı
Ama bu defa biraz içime sinmedi opu işlemine başka Bi Dr girdi mesela
Bunu söylemişlerdi daha önce Aret hoca olmadığında başka Dr opuya muayeneye girebilir diye de
Ben Aret hoca kendi girsin isterdim
Bir defa daha opuya kadar devam etmeyi düşünüyorum yine başarısız olursa maddiyat olarak zaten zor durumda kaldık sanırım devam etmeyeceğim
Ama öneririm git görüş aklına yatarsa başla Aret hoca gerçekten bilgili ve güvenilir yılların tecrübesi
Biz ilk muayene 2100 artı kan tahlili 400 olarak ödedik
Bir opu+transfer 43000 artı havuz yapılacaktı her opu 20000 dediler
Ki yılbaşında fiyatlar değişirse size de değişiklik olur demişlerdi

Cok tesekkur ederim ayrintili aciklman icin gercekten cok yararli oldu :)
Hayirlisi île bakalim ocakta baslayacagim doktorda karar veremedim, ozel klinikte calisip iyi hastanelerin laboratuvarini kulann doktorlar var duydun mu bilmiyorum prof.selcuk selcuk istanbul atasehirde kliniği acibadem ve bahçeci laboratuvarini kullaniyormus dusunuyorum acaba daha mi cok ilgili olurlar klinik olursa yaaa bakalim kafam karisik ama netlesecek elbet

Yarın doktor muayenemm var kızlar bana dua edin ❤ lütfen yumurtalıklarım hazır olsun da hemen tekrar yumoş geliştirme işlemine başlayalım. Hiç beklemek istemiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Hepimiz için dua ediyorum. Hiçbirimizin kucağı boş kalmasın inşallah bu sınavı da atlatacağız inşalah

canim benim dualarim seninle Allahin izniyle olacak, güzel dusun guzel olsun, emek veriyorsun karsiligini alacaksin mutlaka
Haber ver bize nasil gecti diye

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım 15.gün 16.günü değerlenirmiştik üste üste oluyor diye 17.günü boş geçtik öncesinde de 12 ve 13.günü değerlendirmiştik
Canım pik olduğunda yani 16 yazanda çatlamak üzere demek. Yumurta tam da bugün 17. Gün çatlamış. Pik olana kadar bir boş bir dolu ilerleyip. Piki görünce üst üste üç gün değerlendirin deniyor ama siz de yeterince değerlendirmişsiniz. Sperm Beş günee kadar rahmin içinde yaşayabiliyor. Olacağı varsa her türlü olur

Aynen öyle Rabbim nasip edince tek değerlendirme bile yeterli olabiliyor yeter ki Rabbim ol desin Sende bugün gidecektin sanırım hayırlı güzel sonuçlarla dönersin inşallah Haberdar et bizide

Benim de amh 0.11. Eşimde varikosel var çıkış az. Ameliyat önerdiler ama benim de vaktim olmadığından bi daha deneyin dediler. İlk dememde 2 yumurta toplandı 2 si de 3 e gitti birini dondurdular birini 5 e beklediler gitmedi. Transfer oldum tutmadı. 2 ay bekledik tekrar başladık aynı yerde. 4 yumurta görmüştü kontrolde. İğnelere başladım 1 hafta kontrolünde büyümemiş dediler iptal ettiler tedaviyi. Öyle zor durumdayım ki aynı yere gitmek istemiyorum çünkü soğudum... sorun hem yumurta hem sperm... hep tek tük her şey... diyorum ki herhalde olmayacak elbet allahtan Ümit kesilmez ama mucize gibi hayal gibi... bi kere daha denesek mi diyorum eşim ameliyat olmadan... yoksa bıraksak ameliyat olsa çıkış başladığında denesek... o da şans. Belki benim için geç olacak.. siz olsanız ne yapardınız? Ya da benim yaşadıklarımı yaşayan var mı? Bana yardımcı olur musunuz?

Dualarımız seninle

canim benim dualarim seninle Allahin izniyle olacak, güzel dusun guzel olsun, emek veriyorsun karsiligini alacaksin mutlaka
Haber ver bize nasil gecti diye

Aynen öyle Rabbim nasip edince tek değerlendirme bile yeterli olabiliyor yeter ki Rabbim ol desin Sende bugün gidecektin sanırım hayırlı güzel sonuçlarla dönersin inşallah Haberdar et bizide

Edoşum edoşumm doktor randevun kaçta ? Haber bekliyorum senden, güzel haberlerle gel edahandro
Canım arkadaşlarım bugün adetin 3. Günü doktora gittim.

Benim yumurtalar erken uyarılıyormuş beynim tarafından. Şuan adetliyken bile 12 mm yumurtam varmış. O da hemen büyüyüp diğerlerini basılıyormuş. O sebeple bu ay da birşey olmayacak. Sonraki adetime 4-5 gün kala muayeneye gideceğim. Yumurta baskılayıcı ilaç verecekler. Hemenn gelişmemesi için kullanacağım. Sonraki ay tekrar süreç başlayacak. Yani uzadıkça uzuyor. Hayırlısı diyorum. inşallah sonraki adetim de artık sürece başlayabilirim.

Yaşınız kaç canım senin ve eşinin? İstanbul'da misin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…