Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
🥰🥰 Canım arkadaşlarım bugün adetin 3. Günü doktora gittim.

Benim yumurtalar erken uyarılıyormuş beynim tarafından. Şuan adetliyken bile 12 mm yumurtam varmış. O da hemen büyüyüp diğerlerini basılıyormuş. O sebeple bu ay da birşey olmayacak. Sonraki adetime 4-5 gün kala muayeneye gideceğim. Yumurta baskılayıcı ilaç verecekler. Hemenn gelişmemesi için kullanacağım. Sonraki ay tekrar süreç başlayacak. Yani uzadıkça uzuyor. Hayırlısı diyorum. 🥰 inşallah sonraki adetim de artık sürece başlayabilirim.
Yaa canim benim surec uzuyor boyle demi ama sevin en azindan yumurta var sadece dengesiz buyumuyorlar insallah bir dahaki ay oyle olacak 🍀😊
Bu arada ayni senin gibi benim de gece ay muayene olmustum prp yaptirmak icin adetin 2.gunu olmasina ragmen bir yumurtam 15mm hoca regl doneminde cok buyuk boyle olmamasi gerek demisti ama henuz tüp bebege baslamayacagim icin tedavi baslatmadi demek onun da cozumu var baskiliyorlar bak bunu bildigim cok iyi oldu çünkü yurtdisindan gelecegim en azindan reglden once muayne olurum canimsin cok tesekkur ederim iste burayi cok seviyorum hepimiz bir seyler ogreniyoruz birbirimizden😊 sende icini ferah tut guzel olacak insallah

30 yaş ankaradayıö
Canım bir kere daha denerdim senin yerinde olsam. Ben novaart ahmet Erdem'e gidiyorum. Farklı yerlerden görüş alın da diyorlar. Tek yere bağlı kalmayın diyorlar. Bence ikinciden sonra farklı yerleri deneyebilirsin kuzum. Görüş almak adına

Yaa canim benim surec uzuyor boyle demi ama sevin en azindan yumurta var sadece dengesiz buyumuyorlar insallah bir dahaki ay oyle olacak 🍀😊
Bu arada ayni senin gibi benim de gece ay muayene olmustum prp yaptirmak icin adetin 2.gunu olmasina ragmen bir yumurtam 15mm hoca regl doneminde cok buyuk boyle olmamasi gerek demisti ama henuz tüp bebege baslamayacagim icin tedavi baslatmadi demek onun da cozumu var baskiliyorlar bak bunu bildigim cok iyi oldu çünkü yurtdisindan gelecegim en azindan reglden once muayne olurum canimsin cok tesekkur ederim iste burayi cok seviyorum hepimiz bir seyler ogreniyoruz birbirimizden😊 sende icini ferah tut guzel olacak insallah
Sağol kuzummm 🙏 gerçekten birbirimizden çok şey öğreniyoruz. Ben de çok seviyorum burayı.. Benim gibi olanlar varsa diye ilk sayfadaki hikayemi sürekli güncelliyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur kuşum.

Sağol kuzummm 🙏 gerçekten birbirimizden çok şey öğreniyoruz. Ben de çok seviyorum burayı.. Benim gibi olanlar varsa diye ilk sayfadaki hikayemi sürekli güncelliyorum. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur kuşum.
Cok iyi yapiyorsun Allah nasip etsin cabamizin karsiligini aliriz insallah 🍀
Canim senin doktorun kimdi ben eski sayfalara tekrar baktim da kacirdim galiba kusura bakma 🙈😕

🥰🥰 Canım arkadaşlarım bugün adetin 3. Günü doktora gittim.

Benim yumurtalar erken uyarılıyormuş beynim tarafından. Şuan adetliyken bile 12 mm yumurtam varmış. O da hemen büyüyüp diğerlerini basılıyormuş. O sebeple bu ay da birşey olmayacak. Sonraki adetime 4-5 gün kala muayeneye gideceğim. Yumurta baskılayıcı ilaç verecekler. Hemenn gelişmemesi için kullanacağım. Sonraki ay tekrar süreç başlayacak. Yani uzadıkça uzuyor. Hayırlısı diyorum. 🥰 inşallah sonraki adetim de artık sürece başlayabilirim.
Kuzum beniimm hayırlısı olsun inşallah sen modunu hiç düşürme hayırlı zamanda hayırlısıyla bulacak seni bebişlerinn 😍
En azından sorunun ne olduğu belli oldu bu ay, önümüzdeki ay hiçbir sorun sıkıntı olmadan tedavini tamamlayacaksın inşallah 🙏🏻
Hem belki hiç gerek kalmadan yeni yıla hamiş girersin belli mi olur 🙏🏻🥰

Kuzum beniimm hayırlısı olsun inşallah sen modunu hiç düşürme hayırlı zamanda hayırlısıyla bulacak seni bebişlerinn 😍
En azından sorunun ne olduğu belli oldu bu ay, önümüzdeki ay hiçbir sorun sıkıntı olmadan tedavini tamamlayacaksın inşallah 🙏🏻
Hem belki hiç gerek kalmadan yeni yıla hamiş girersin belli mi olur 🙏🏻🥰
Amin kuzumm benim. İnşallah herşey güzel olacak. Hepimiz için. Sen nasılsın?

Amin kuzumm benim. İnşallah herşey güzel olacak. Hepimiz için. Sen nasılsın?
Amiinn canımın içi inşallahh 🙏🏻🥰
Ben dün gittim doktora edoşum özelde yaptırdığım test sonucuna doğru dedi çok şükür, haftaya tekrar çağırdı yumurtan büyüyor mu bakalım dedi, istmosel içinde var ama çok küçük sorun olmaz yinede detaylı usg isteyelim dedi haftaya cuma tekrar gideceğim bu ay boş geçiyoruz zaten 🤗
DEvlette amh testi yaptırıp da düşük çıkan olursa mutlaka özelde tekrarlasın testini, dünyam başıma yıkılmıştı o gün sonuç nasıl yanlış çıkabilir anlamıyorum 😔

Amiinn canımın içi inşallahh 🙏🏻🥰
Ben dün gittim doktora edoşum özelde yaptırdığım test sonucuna doğru dedi çok şükür, haftaya tekrar çağırdı yumurtan büyüyor mu bakalım dedi, istmosel içinde var ama çok küçük sorun olmaz yinede detaylı usg isteyelim dedi haftaya cuma tekrar gideceğim bu ay boş geçiyoruz zaten 🤗
DEvlette amh testi yaptırıp da düşük çıkan olursa mutlaka özelde tekrarlasın testini, dünyam başıma yıkılmıştı o gün sonuç nasıl yanlış çıkabilir anlamıyorum 😔
Oh çok şükür kuzum yaa. Düşük amh lı değilsin artık 🙏 çok daha kolay olacak süreç senin için. Ben tüp bebek kliniğinde yaptırdım. Doğrudur diye tahmin ediyorum 🙏 ama bu kadar fark pek çok insanları ne kadar üzecektir. İnşallah dediğin gibi bir yerde daha yaptırmakta fayda var. Çok sevindim senin adına. Ben de bu ayı boş geçiyorum. Doğal doğal kendiliğimizden hamiş kalıversek keşke ❤

Oh çok şükür kuzum yaa. Düşük amh lı değilsin artık 🙏 çok daha kolay olacak süreç senin için. Ben tüp bebek kliniğinde yaptırdım. Doğrudur diye tahmin ediyorum 🙏 ama bu kadar fark pek çok insanları ne kadar üzecektir. İnşallah dediğin gibi bir yerde daha yaptırmakta fayda var. Çok sevindim senin adına. Ben de bu ayı boş geçiyorum. Doğal doğal kendiliğimizden hamiş kalıversek keşke ❤
Kuzucum sen düşük amh ın gebeliğe engel olmadığını ikizlerinle kanıtlayacaksın bizee biliyorum 🙏🏻😍
Keşke keşkee mucizelerimiz bizi kendiliğinden bulsa 🥰🥹

Merhaba kızlar :KK25:
Yaş 35,5
20 aydır deneme süreci
4 aşılama
4 klomen, 2 femara, 4 çatlatma iğnesi tecrübesi
FSH 11.8
Ve tüp bebeğe başladım
Amh değerimin 0.44 olduğunu öğrendim.
Raporlu oldum (rapor bir aylık olarak çıkıyormuş)

Birinci Tüp bebek muayenesi: (Kasım 2023 ilk Tüp bebek tecrübem): Gonal-f 900ü günlük 300 doz olarak yaptım ve sabah akşam tarlusal kullandım. Adetimin 8. Günü sadece bir adet 21 mm yumurtam vardı. Bu ayki opu iptal.
- 18 Kasım adetimin 8. Günü: gonal-f Tarlusal kullanmayı doktor tavsiyesi ile kestim.​
- 23 kasım adetimin 13. Günü: adet gördüm. Tarlusal'ı bıraktığım için olduğu söylendi.​
İkinci tüp bebek muayenesi: yeni adet dönemimde tekrar muayene gittim.
- 25 Kasım adetimin 3. Günü: 12 mm civarı yumurta görüntüleri vardı. Doktor önden büyüyen yumurtalarımın arkadan gelenleri baskıladığını söyledi. O sebeple bu ay adetimin 20. Günü yumurta baskılayıcı ilaç verilecek. Sonraki adette yumurtaların birlikte büyümesi planlanıyor.​
- 12 Aralık adetimin 20. Günü:

Benim gibi olan arkadaşlar varsa birlikte bu süreci takip edelim istiyorum. :anne:

Sizlerin kaç yumurtası gelişti? Ne yediniz ne içtiniz? Neler önerirsiniz. Umarım bir an önce mucizelerimize kavuşuruz :anneadayı::KK200:

Gıda, Vitamin, Takviye Önerileri : kızlar topiğimize gelen önerileri buraya ekliyorum. Denemek isteyenlere ışık olsun 🧿 yumurta kalitesini arttırabilecek gıda ve takviyeler (içeriklerini araştırarak, size uygun olanları doktorunuza danışarak kullanın güzel arkadaşlarım);
  • Omepa q10
  • D vitamini
  • 3 mg melatonin
  • Çiğ badem fındık ceviz
  • Günde 2 içi dolu olanlardan incir
  • Minimum kahve, çay, paketli gıda tüketimi
  • Elenatal vitamin desteği
  • Agrifertil + biosteron
  • Mfk eş paketi
  • Haftada 3-4 gün avakado
  • Regenesis Max + Solgar 200 mg E vitamn
  • Ganomax + bioestron + seaqten
  • Redostim + Impryl
Canim merhaba bende bu ay tup bebek icin gorusmeye gittim ozele amh degerim 0.97 di ocakta simdi kac bilmiyorum argifertil imom d vitamini corasprin kullaniyorum onumuzdeki ay tedaviye baslayacagiz insallah bir aksilik cikmaz

Pıhtılaşma için mi corasprin kullanıyorsunuz? Bende de yüksek çıktı ama doktor birşey vermedi yumurta toplayacağız haftaya

Selam kızlar bu başlık öne çıkmış ve ben açıkçası size güzel şekilde umut olmak istedim. Tüp bebek ki zorlukları yaşayan biliyor çünkü. Benim yaşım 39 ve amh değerim 0,5. Düşük rezervim var en fazla 12 yumurta görmüşüzdür. Oda hepsi büyümüyor. Geçen sene tedaviye başladık sadece 2 embriyom oluştu bebek tutundu ancak sağlıksız gebelikti sonlandırmak zorunda kaldık. Tam deprem zamanıydı hatırlıyorum da kullandığım ilaçlarla birleşince baya zorlanmıştım o dönem. Arkasından ara verdik ve kurban bayramından sonra tedaviye başladık. Sadece 2 yumurtam olgunlaştı. Toplama kararı aldık ve birisi boş çıktı. Tek yumurta bir şekilde Allah’ın izniyle ol demesiyle 5. Gün 2bb embriyo oldu ve transfer günü bir mucize ile o yumurta 4AA oldu, bu tek embriyo ile transfere girdim. Allah’ın izniyle şuan neredeyse 5 aylık hamileyim. Elhamdulillah elhamdulillah elhamdülillah. Bu arasa eşim 3. Derece varikosel hastası ve hızlı sperm koca bir 0. Morfoloji ise 2. Çift taraflı sıkıntısı olan bir çiftiz. Ama Allah ol deyince oluyor. Dua, tevekkül, teslimiyet… lütfen Allah’a güvenin, sabredin ve umudunuzu kesmeyin. Allah kolaylıklar versin hepinize 🤍
Hareketsiz sperm ile mi yapıldı tüp bebek
Bizim hiç hareketli sperm yok malesef hareketsiz spermler ile deneyeceğiz ama benim hiç umudum yok nedense😔

Mfk benim için de çok soru işareti. Bi oluyor kesin alayım diyorıum bi olıyor yok ya ticarete dönüştürmüş diyorum. Mfk paketleri kadar başka takviye lere para harcadım ama mfk ya elim gitmedi bi türlü. İnşalah bundan sonra da son olur aldıkları mız. Bebişlerimize kavuşuruz inşalah canım 🥰🙏
Ben aldim canim dolapta duruyor 12 gun ictim 15 fun gecikme yaptim korktum biraktim hemen megerse cogu kiside yapmis gecikme yan etkisiymis

Canim merhaba bende bu ay tup bebek icin gorusmeye gittim ozele amh degerim 0.97 di ocakta simdi kac bilmiyorum argifertil imom d vitamini corasprin kullaniyorum onumuzdeki ay tedaviye baslayacagiz insallah bir aksilik cikmaz
Hoşgeldin canım aramıza 🥰 takviye ve ilaçları Doktor'un mu önerdi? Benim de önümüzdeki aya kaldı kuzum. Bekliyorum bskalım agrifertilin içinde vitamin var diye ekstra vitamin almıyorum almak mı lazım acaba? Sen ımom da kullanıyorsun. Ben de elenatal var ben de onu mu kullansan acaba, hem agrifetilde hem ımomda folik asit var. İkisinde de b vitaminleri var çakışıyor diye kullanmıyordum.

X