Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
2bb kötü bir kalite değil ki :) sadece yüzde 3 oynuyor aa kalitede yani neden üzüldünüz gayet iyi bir embriyo oluşmuş hatta. Ben şahsen sevinmiştim kalite artmasa bile bb kalite embriyo iyi kalitede gösteriliyor buna sevinmelisiniz

Siz bensiniz resmen
neler yaşıyoruz vallahi
2 varya başında ondan ben gelişiminde sorun var gibi görüyorum sanırım hep bakıyorum okuduğum gördüğüm her tabloda yazıda 4ler 5 ler uçuşuyor iyi diye. Sevinmeye olumlu birşey düşünmeye korkuyorum sanırım, sizin nasıl oldu peki bb leriniz transfer oldunuzmu

Olumlu düşünmemizi tavsiye ederim 5aa ile hamile kalamayan 1bc ile hamile kalanlar var. Bunlar sadece değer. Bu günlerde bunları düşünüp stres olmak yerine embriyo gelişmesine, transfer olabilecek olmanıza odaklanın. Ben ilkinde 1 tane 2bb ve 1 tane 1bc ile hamile kaldım. Ancak kalbi durdu. Şimdi ise elhamdulillah neredeyse 5 aylık hamileyim. Bir arkadaşım 3bb ile şuan hamile maşaAllah diyelim de. Yani sayılara harflere odaklanmayın. Vakti zamanı geldiyse öyle bir oluyor ki olacak olan şaşıp kalıyorsunuz. Bizler bizim elimizde olmayan şeylere acaba fazla mı takılıp odaklanıyoruz. Siz istediğiniz kadar düşünün üzülün kendinizi yıpratın hersey olacağına varacak ve kendinizi yorduğunuzla yıprattığınız ile kalacaksınız.

Bu arada benim de ilk embriyolarım 2ab çıkmıştı sonundaki b çok iyi olmuyormuş bakın bir tablo ekliyorum size fikir versin mesela ben bu değerdekileri pgt ye göndermiştim göndermişlerdi daha doğrusu sonuç olumsuz ama bu bizimle alakalı olabilir fakat daha sonra görüştüğüm doktorlar bu embryoları biz olsak pgt ye göndermeyiz dediler.

Eklentiler

• IMG_2256.png
    373,7 KB · Görüntüleme: 160
Çok güzel çok sevindim sizin adınıza öyle tabi bende kendime sürekli nerelerden bu aşamaya geldin unutma diyorum bu durum dahi bir mucizeyken bizim için bi an çok kapıldım işte heyecanlandım. Sonrada böyle denilince değer için üzüldüm daha dün öğrendim biraz az bi zamana ihtiyacım var sanırım. Dünyaya gelmesi gerekiyorsa bir bebeğim olacaksa kısmetim ne zaman ise o doğru zamanı bekleyip sabırlı olmalıyım gelişebilecek her duruma da hazırlıklı olmalıyım bir kaç tane sperm bulmak için 2 yılımızı verdik biz bu günleri görmek yaşamak bile mucize aslında kim bilir belkide transfer olunca tutunacak bana

Benim doktorum bc ye bile kötü demedi. Bb ye iyi kalite diyorlar. Hatta şöyle döyleyeyim 5. Güne gelebilmiş bir embriyo her türlü değerlerde iyidir. Gelişimini öyle yada böyle tamamlamıştır. Google da çok bilgi kirliliği var maalesef. Ben tabi genetiğe göndermeyi reddettim her zaman. İstemedim. Gerek duymuyorum şahsen. Bütün genetiklerden olumlu gelen bir sürü aa kalite embriyosu olan bir kardeşimizin neredeyse 15 senedir çocuğu olmuyor. Allah yardımcısı olsun zor bir süreç ama demek istediğim bu külli irade. Bizler sadece vesileler arıyoruz. Elinizden geleni zaten tüp bebek vesilesi ile yapıyorsunuz yapıyoruz Allah’ın takdiri…

Sağol Evet bizim embriyolog da göndermeyelim bencede dedi çünkü bir numune alınıyor zaten zar zor gelmiş bu güne açıkcası zarar verme ihtimali olan hiç birşey istemedim. Çünkü pgt nin az da olsa zarar verme ihtimali var ve her embriyoya önerilmiyor. Embriyolog transferde şansının %40 olduğunu söyledi bu tabi küçük bir oran değil bizim genel olarak geç gelişiyor embriyolarımız belki çözününce bir adım daha gider kim bilir. Başdaki rakam gelişim, ilk harf bebeği oluşturacak hücre topluluğu, sonraki harf plasentayı oluşturan hücreler gibi birşeyler okumuştum araştırırken. Artık araştırmayı bıraktım

Pgt hakkında instagramda prof osmandevelioğlu nun postu var. Düşünen arkadaşlarım varsa Kesinlikle ona göz atmalısınız kızlar.

Size tavsiyem kademe kademe gidin. Şuan embriyonuz oluştu şükür. Tamam o konu kapandı transfer dönemine girdiniz transfer döneminde ise zaten stresli bir süreçten geçeceksiniz beklemesi insanı yoruyor. Sonra pozitifi görürseniz onuda kapatın. Ben daha 5 aylık oldu çocuğa doğru dürüst ne bişey baktım ne aldım hiç kendimi stres yapamam :) anı yaşıyorum şahsen bir sonraki adım geldiğinde düşünürüz çok fazla şey yapmaya gerek yok bakın böyle yaşarsanız rahat edersiniz size bir arkadaş tavsiyesi :) gelecekte daha olmamış şeyleri düşünüp yıpranmaya gerek yok :)

Teşekkür ederim sağolun uygulaması ciddi anlamda zor ama olması gereken gerçekten. Şimdi aklımdan bu konuyu gün gün uzaklaştırıp ocakta transfer olacak o güne kadar sağlığıma dikkat etmek istiyorum bu hafta başladım beslenme konusuna dün bile bozmadım , stres de çok önemli bir faktör haklısınız zaten gelecek için ne yapabilirizki yaşanacak neyse olacak zaten. sağolun desteğiniz için

Merhaba
Amh 0.01
Aret hocada 2.denemem
Bir yıl önce denedik 3 ayda 1 tane yumurta toplandı 1 embriyo oldu 5 ay rahim kalınlaşmadı
Transfer yapıldı ama negatif
1 yıl aradan sonra tekrar başladık
Geçen ay opu oldu 5 folikul görünüyordu
Opu işleminde 3 tane 18 24 27 mm yumurta gözüktü toplamada boş çıktı
Bu ayda da E2 yerlerde sürünüyo
Bir Yumnurta gözüktü pek iç açıcı değil gibi takipteyiz
Çok düşüyorum umutsuzluğa kapılıyorum
Nasıl başa çıkıyorsunuz eminim benzer durumda olanlar hep aynı psikolojiyi yaşıyor ama
Ben 5 yıldır uğraşıyorum
4 normal olup kürtajla sonuçlanan 1 de kimyasal gebelik kayıplarım var
Ve hep gelişimleri 6 7 haftalarda durdu
Bunun sebebini araştırırken ve bulamamıştım amh E2 Progesteron düşüklüğü hepsini ilmek ilmek dolandı başıma artık hamile de kalamıyorum

Profil isminde ki gibi dilerim mucizene kavusursun en kisa zamanda canim benim
Moral ve motivasiyona gelince bende su gunlerde cok yorgun ve umutsuz hissediyorum kendimi sanki bin yil gecse anne olamayacagim ama sonra en kotusunu dusunuyorum, bizden daha da cok yorulan, yipranan ama cabalamaktan vazgecmeyen kadinlari dusunuyorum ve olacak insallah ya nasip diyorum. Benim bu az yumurta gercegiyle bas etmem boyle geciyor
Aret hoca vitamin vs vermedi mi veya sen ek takviye aliyor musun ?

Teşekkür ederim inşallah güzel haberler alırız biesteron argifertili bir ay kullandım diğerlerini bir kaç aydır kullanıyordum

Merhaba bayanlar Hsg çektirdim siz anlıyor musunuz filmden kendi doktorumla henüz görüşemedim. 2 yildir bebek.istiyorum olmuyor. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

Eklentiler

• Screenshot_20231122_081606_Gallery.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 141
Allah razı olsun diafol verdi takviye olarak
Ben kendim redostim ile ımprly almıştım
Geçen ay diafol redostim kullandım
Bu ay da ımprly redostim kullancam kendim Bi farkı varmı bilmiyorum ama diafol bu zamana kadar kullandığım en etkili vitamin diye düşünüyorum
Normalde benim 1 veya 2 yumurta olurdu geçen ay hep 5 tanr göründü boş çıktı ama
Ne bilim işte Bi umut
Bu ay da tam tersi E2 aşırı düşük
Ne olcak bilmiyorum
Buraya üye olurken onca araştırmalar bana benzeyenleri bulmak için gözlerim pörtleyene kadar araştırma yapıp umut ararken dediki belki bir mucize de beni bulur umuduyla almıştım bu nicki
O kadar doğru diyorsun ki 8 9 belki daha fazla tedavilerde uğraşanlar Allahm güç kuvvet versin hepimize
Hem maddi hem manevi hem vücut olarak yıpranmamız çok zor
Sizin amh nız kaç ki

Merhaba bayanlar Hsg çektirdim siz anlıyor musunuz filmden kendi doktorumla henüz görüşemedim. 2 yildir bebek.istiyorum olmuyor. Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim
Cevat bayrak hoca var instagram dan atsanız belki bi yorum yapar
Ben kendiminki atmıştım sağolsun ilgilenmişti

Senden de Allah razi olsun
Vitaminlerden imprly duymustum iyi olduguna d'air ama digeri hakkinda bilgim yok maalesef.
Aret hoca nasil tedavi uyguladi size 2 yumurtadan 5 olmus ? Birde bos cikan yumurtalar icin bir sey yapmak gerekiyor mu doktorlar ne diyor bu konuda yani beslenmeyle ilgili mi genetik mi diye ?

Ben daha yolun basindayim ô yuzden bazen yorulunca kiziyorum kendime hemcinslerim yillardir ugrasiyor hakkim yok uzulmeye diye ama iste herkes kendi icinde biriciktir..
Ben hic tüp bebek yaptirmadim 2 yillik evliyim ve 34 yasindayim, amh gecen sene 0.2 idi ve ilk sene kendimizi deneyelim dedik ama hic gebelik olusmadi ikinci sene jinekologa gittim h hsg cektirelim amh dusuk yas ileri vs demedi dene gibi seyler dedi, bende ona guvendim doktor sonucta diye ve maalesef bir senem heba oldu gecen ay ogrendim meger iki tüpümde kapaliymis ! aylarca ofkelendim ona.
Simdi amh 0.1 iki folikülum var bir yumurtam onden büyüyor oteki buyumuyor.. Bu forumda hsg vs ogrendim hep neyse hsg çektirdim sol tüpüm acildi cok sukur ama sag tüp acilmasi imkansiz dedi doktor.
Gecen ay prp de yaptirdim bir umut iste..

Evet dogru Cevat hocaya yollarsan sana donus yapar, aslinda bir kagitta veriyorya flimle beraber onda da yazar en azindan birkac anlasilir sey oluyor

Rabbim yolunu yolumuzu kolaylaştırsın inşallah
İlaç kullanmadan sadece yumurta takibi mi yaptırıyorsun öyle anladm ama
Hiç ümidini kaybetme tek tüpten de gebelik oluşuyor ama imkanın varsa tüp bebeğe de başla inan onlar daha bilinçli
Normal kadın doğumcu lar anlamıyor yönlendiriyor seni
Bana rezerv düşük olunca klomen veriyor az ve kaliteli olsun diye ancak
Boş yumurta için olabiliyor böyle maalesef yapacak bişey yok diyorlar
Ben amh hormonlar yumurta tüp hiç bişey bilmeden 2 ay arayla 2 defa hamile kaldım sonra aynı sonuç olunca genetiğe gönderdi Dr
Pıhtılaşma çıktı Bi de Bi kromozom da inversiyon
Ama inversiyon düşük sebebi değil dedi pıhtılaşman da düşüğe sebeb olcak derecede değil bazen bu durumları açıklayamıyoruz dedi
Sonra tekrar kadın doğuma gittim amh ya orda baktı 0.21 çıktı dedi ki normal gebe kalabiliyorsun klomen le tekrar denicez
Yumurta takibiyle gebe kaldım o ay
Pıhtılaşmam için iğne ilaç kullandık kalp atışını duyduk ilk defa ama 7.hafta yine kalbi gelişimi durdu
Sonraki Bi kaç ay başla Bi prof da denedik amh 0.33 0.16 falan çıktı
Olduğum ilde Bi tüp bebek denemesi yaptık 2 yumurta o zamanda boş çıkmıştı
Son gebelikten 1 sene sonra kürlerle kimyasal geçirdim 2 ay sonra da normal tekrar gebe kaldım ama yine 7.haftada kaybettim
Şimdi de amh 0.01 yani iki senedir böyle
Umut her zaman var
Her ne kadar yıkılıp düşsekte Bi umut tekrar kalkıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…