Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
Merhaba arkadaşlar bende yeniyim grupta 2 başarısız tüp bebek amh 0.23 takviyeler neler alıyorsunuz birde Ankara da hangi doktor önerirsiniz özellikle düşük amh ta başarılı doktor bulmak gerekio sanırım

Canım hoşgeldin. Bugüne kadar arkadaşlardan gelen önerileri İlk sayfadaki msjımda mor renkle yazdım canım. Orayı bi kontrol et istersen.

Sen nerde yaptın canım iki denemeyi? Ben prof ahmet erdeme gidiyorum ama iyi mi değil mi bilmiyorum. İki arkadaşım pozitif gördü onunla (biri dördüncü denemede) ama benim düşük amh ile ilk denemede yumurta geliştiremedi. Daha başarılı olmasını beklerdim. Kontrole bile çok uzun aralıklarla çağırdılar. Ara kontrol yapmaları lazımdı.

Hoş buldum Evet gördüm şimdi teşekkür ederim . Özelde bir hoca isim vermek istemiyorum çünkü hiç memnun kalmadım ama lab. Olarak ankara tüp bebek merkezini kullanıyordu. 2 defa toplama yaptik her seferinde 1 yumurta cikti amh cok düşük diye sanırım tek embriyo transfer işlemi yaptik 2 defa ikisi de tutmadı ve embriyom kalmadı şimdi tekrar doktor arayisindayiz . Sende sanırım Ankara da yaşıyorsun. Şu an aklıma Tolga Ecemis var sadece

Tolga hocayı duymadım ama araştırdıysan illaki iyidir canım inlallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine benim de bir yumoş çıktı bu ay opu iptal oldu. Sen hangi ilaçları kullandın ben gonal f 300 ve tarlusal

Amin hepimiz inşAllah kavuşalım bebeklerimize .
Sadece Meriofert günlük 300 doz alıyordum. Gonal f hiç kullanmadım . Yorumlarda iyi gibi Tolga hoca bi iki arkadaşta önerdi düşük amh değiller ama daha çok dusuk amh ta başarılı doktor olması önemli bence ama oda arastirdiginda İstanbul da var gibi bakalım pozitif sonuç alacağımız doktorlar seçeriz inşAllah

Durumumuz çok benziyor birbirine. Amh 0.11 eşim 3. Derece varikosel. Sizde çıkışlar nasıldı sperm? Bizim tek tük. Bi deneme yaptık 3. Gün embriyosu oldu tutmadı. Şimdi amh düşük varikosel ameliyatı olması gerekiyor diyorlar ama olamıyor.

Ankara’da amh düşüklüğüne hangi doktorları önerirsiniz bi laboratuvar olarak ?
Ankaradayım ama amh ile ilgili araştırmam olmadı kuzum. Sen bulursan veya burda tecrübesi olan arkadaşlar varsa onlar paylaşırsa öğrenelim inşallah

Varikosel ameliyatıyla da kesin iyileşen vakalar olmadığı için erkekler pek o ameliyatı olmak istemiyor sanırım. Tüp bebekte aslında bulunan sperm yeterli değil mi canım? Varikosel sperm kalitesini etkiliyor mu? Morfoloji kaç sizin? Takviye vs. Kullandı mı eşin? Morfoloji ve hız için takviye kullandırabiliyorlar. Kaldı ki tüp bebekte çok ihtiyaç da olmuyor bildiğim kadarıyla ama tabi bilgi eksiğim de olabilir. Siz bizden daha tecrübelisiniz.

Tüp bebek yaparken çok çok şükür spermler yeterli geldi. Ama ameliyat kaçınılmaz. Bi kere daha tedavi olup ondan sonra ameliyat olsun diye düşündük. Ben de zamanla yarışıyorum sonuçta. Yani ne yapacağız bilmiyoruz açıkçası.

Eşimin orta spermi vardı, sürekli ürologun önerdiği vitaminleri kullandı canım eşime istersen sorabilirim. Varikosel ameliyatı çok çözüm olmuyor bildiğim kadarıyla… ürolog rahatsız etmeye başlarsa, acı hissedersen ameliyatı yaparım demişti, birde uzun bir süreç benim yaşım 39 olduğu için beklemek istemedik… yemesi, içmesi, vitaminleri önemli. Psikoloji bile önemli. Sigara içiyorsa acilen bıraksın mesela çok etkiliyor. Kadın içinde zira aynı şekilde… ama en önemlisi mülk Allah’ın olacak gibi istemek bundan emin olmak önemli. Zira Allah’ın verince mülkünden eksilmiyor. Bizlerde bebişler de Allah’ın mülkü. İsteyelim. Ne mucizeler oluyor. Bize göre mucize Allah’a hiç bişey zor değil Ol Der Olur

Eşin hangi takviyeyi kullandı canım. Benimki vitamin e 200 ve proxeed plus kullanıyor

Eşin hangi takviyeyi kullandı canım. Benimki vitamin e 200 ve proxeed plus kullanıyor
Canım eşim hiç hatırlamıyorum dedi şimdi ama ben bi araştırayım oldumu baya uzun zaman geçti bizim ama ürologlar öneriyor dışardan özel alınıyor.. hatırlarsa yine yazarım inşaAllah

Evet bize de öyle dendi ama 3. Derece olduğu için olabilir ameliyat denildi. Sizin kaçtı derecesi? Evet beslenmeye dikkat ediyoruz. Şu an ağrı acı yok çok şükür

Evet bize de öyle dendi ama 3. Derece olduğu için olabilir ameliyat denildi. Sizin kaçtı derecesi? Evet beslenmeye dikkat ediyoruz. Şu an ağrı acı yok çok şükür
3. Derece idi bizim de aşılardan sonra maalesef az olan hızlı sperm sayısı sıfıra indi ve total sperm sayısı baya düştü. Tabi burada önemli olan morfoloji, morfoloji 2 bizim, normalde 4 altı olmaması da lazım mesela ama şöyle söyleyeyim morfoloji 0 olup 0,1 amh ile doğal yolla hamile kalan gördüm ben burda. :) tüp bebek deneyip olmayıp hamile kaldı normal yolla. O nedenle diyorum ya tedbir bizden takdir Allah tan

Ayy kizlar ô kadar sevindim ki boyle bir grup olduguna bende aylari olacak nerde bir dusuk amh li varsa butun yorumlarini okuyorum.
Bende 34 yasindayim ve 2 yillik evliyim rezervim 0.1 cok endiseliyim bende ve gecen ay hsg çektirdim ( tuplerim kapaliymis sol tüpüm acildi cok sukur ama sag acilmadi), hemen sonrasinda yumurtalarima prp yaptirdim çünkü iki folikül tek vardi insallah ise yarar.
14 kasimda regl olacaktim hala olmadim testler yaptim koca bir negatif hep bilmiyorum tek tüp tek yumurta nasil olacak.
Doktor arastiriyorum istanbulda

Hoşgeldin canımm aramıza ❤ açılan tüple doğal yolla hamile kalırsın inşalah canım. Amh nın düşük olması yumurtanın kalitesini göstermediği için (yani kalitesi düşük anlamına gelmiyor) hamile kalma ihtimalin yüksek bence. Hatta Doktor'un bir kaç ay kendi kendinize deneyin bile diyebilir. Paylaştığım görsel sana umut olur umarım canım. Ve ilk sayfadaki Mor'la yazdıpım öneriler kısmına da mutlaka göz at canım.

Eklentiler

• Screenshot_2023-10-17-12-17-51-589_com.instagram.android.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 131
Ayy hosbuldum vala oyle duygusalim ki ayni sorunu yasayan sizlerden birine sarilip haykirarak aglamak isterdim.. Sanirim reglimde gecikti testte negatif ô yüzden fazla duygusalim
Evet doktorum dene zaten dedi hazir prp olmus, tüp acilmis ama ô kadar hayal gibi ki sanki bin yil gecse de cocugum olmayacak..

Okudum biraz sayfaya sende doktor kontrolundesin rabbim emegini bosa cikarmasin, gelismelerden haberdar et lutfen ve doktorunu hic duymamistim istanbulda mi ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…