Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 48 17,2%
  • 2

OY: 68 24,4%
  • 3

OY: 35 12,5%
  • 4

OY: 39 14,0%
  • 5

OY: 25 9,0%
  • 6

OY: 18 6,5%
  • 7

OY: 11 3,9%
  • 8

OY: 10 3,6%
  • 9

OY: 7 2,5%
  • 10 ve daha çok

OY: 18 6,5%

• Ankete Katılan
    279
2. Günü gittiğimde görmedi sonra çağırdı görünce alalım dedi. Ben de bilemiyorum.
Belki de ilaçla hızla büyüdü ama tam olarak olgunlaşmadı. Bende dördüncü gün akşam iğneye başladım. 3 yumurtam toplandı.e2 değeri 620 di. Ama yumurta döllenmedi.sizinde döllenmedi ya acaba ilaçla hızlıca büyütttükleri için midir. Sonuçta yumurtanın kendine has bir büyüme durumu var.

Kızlar bugün çok kötüyüm giderek her şey kötüye gidiyor. Artık doktora gitmeye korkuyorum. Bugun doktora muayene gittim. Bu arada devlet hastanesi tüp bebek bölümüne. Şubat ayında yumurtalarım döllenmemişti. Bugun ise gittim . Doktor 4-5 yumurta gördü ve büyüklüğü 4mm 5 mm üstelik e2 değerim 25 . Kısa bir şok geçirdikten sonra. Neden deyiverdim doktar bana yumurtan hem az hemde kalitesiz . İlaçlara tepki verir mi bilemem dedi. Hastaneden çıktıktan sonra hüngür hüngür ağladım.
Bu şekilde nasıl olacak. Kafam durmuş çalışmıyor sanki

Merhaba, o kadar iyi anlıyorum ki çok zor bir durum ama her ay aynı olacak diye bir şey yok. E2 değerim toplama gününde çok yüksek çıkmasına rağmen boş çıkmıştı hepsi. E2 değerim 65 ile dolu çıktı ve embriyom oldu. Hepsi dolu çıkmaz belki ama 1 tanesi çıksa bile güzel haber. Hiç belli olmaz. Sen moralini bozma em azından folikül çıkıyor ve büyümesi önemli olan. Artık E2 değerine takılmıyorum ben

Artık ne yapmam nasıl beslenmem gerekiyor. Bir bilginiz var mı? İnşallah embiyonuz sımsıkı tutunur size

Artık ne yapmam nasıl beslenmem gerekiyor. Bir bilginiz var mı? İnşallah embiyonuz sımsıkı tutunur size
İnşallah henüz transfere cesaretim yok bakalım havuzlama yapmaya çalışıyoruz İnşallah en kısa zamanda güzel haberleri alırsınız sizde. Ben kahve çok içerdim bıraktım, tavuk yemiyorum, çay günde 2 açık içiyorum. Sigara kullanmıyorum. Yürüyüş yapmaya çalışıyorum. Bunlar dışında vitamin takviyesi argifertil vermişti doktorumuz. D vitamini folik asit. Vücut her ay farklı döngülere giriyor. Benim opularım boş - dolu - boş- dolu olarak ilerlemişti. Hatta ilk boş olunca hep böyle mi olacak diye üzüldüm ağladım. Ama bu dediğim gibi değişebiliyor. Benim bir de ilaca bile tepkisi az oluyor foliküllerin. Sonuncuda 18 günde büyümüştü en yüksek dozla. Ama iyi kalite dondurduk. Önemli olan bir şekilde büyümesi. Bu işin tabi ki bir matematiği var ama her zaman ona uygun olmuyor. Düşük e2 ile güzel oluyor veya yüksekle boş çıkıyor. Allah yardımcımız olsun hepimizin. Belki büyüyecekler bir daha ki kontrol de hiç belli olmaz.

Bilgi için teşekkür ederim. Bende ilk başta havuz yöntemi yaptım özelde yaptım . Üç yumurta toplandı ikisi döllendi. Sonra beş yumurta toplandı. Onlardan da iki tane döllendi. Çift embriyo transferi ettim . İkizdi ikinci ayında kalp atışı durdu. Sonra kürtaj bir sonraki transfer derken zaman epey bi geçti. Negatif sonuç aldım . Özelde yumurtalarım iyi kötü dölleniyordu acaba devlet hastanesi labaratuvarı mı kötü yoksa benim yumurtalarım mı kalitesizleşti. Bu ayda antibiyotik iltihap kurutucu ağrı kesici falan kullandım . Acaba onlar mı olumsuz etkiledi diye düşünüyorum. Kafamda deli sorular

Başınız sağolsun belki onlarda etki etmiş olabilir. O kadar karmaşık ki neler etkiliyor insan bilemiyor. Döllenme kronik bir problem olsa diğer yerlerde de aynı sorun olurdu bence. bence o aya özel bir durumdur. E2 düşük başladı diye büyümez değil bence yine de Umut var diyelim ki bu ay olmadı yeni ay daha güzel olur belki. Her ay farklı oluyor

Merhaba kızlar amh düşüklüğünden kaynaklı bebeğimizin kalbi durur mu? Doktor ultrasonla gözlemleyip kalitesiz yumurta rezervimizin olduğu sonuca ulaşabilir mi? Bu sebepten dolayı doktorum vakit kaybetmeden beni tüp bebeğe yönlendirdi. Kafayı yemek üzereyim lütfen yardım edin

Canım her ay yumurta sayısı değişiyor. Burada bir arkadaşımın bir ay 4-5 yumurtası toplandı, sonraki tedavide 16-18 civarı toplanmıştı. Biosteron, multivitamin, melatonin, balık yağı kullanmıştı diye hatırlıyorum. Ben de benzer şeyleri kullanıyordum. Benim ilkinde bir embriyom oldu, ikinci de iki embriyom oldu. Benim kullandıklarım bu topiğin ilk sayfasında sabitli. O sebeple bence kendini kötü hissetme. Her ay sayı değişebiliyor. Doktor'un da o ay ne gördüyse onu dedi muhtemelen.
Ve evet devlette işlerin özel kadar sıkı takipli yapıldığını düşünmüyorum. Bence laboratuvardan da kaynaklı olabilir canım.
Ultrasonda görünen folikül + amh değeri ile anlayabilir yumurta rezervini canım. Amh ve fsh değerini biliyor musun?

Amh değerim 0,43 ultrasonda şüphelenip amh istemişti değer çok çok düşük ama belki kalitelidir yaşım 28 diye umut etmiştim ama

Amh değerim 0,43 ultrasonda şüphelenip amh istemişti değer çok çok düşük ama belki kalitelidir yaşım 28 diye umut etmiştim ama
Anladım kuzum. Benimki de 0.44 kalitesiz yumurta demedi bana doktorum ama benim doktorum çok da konuşan bir doktor değil. Bana öyle çok detay bilgiler vermiyordu. Benim bildiğim yaşı genç olanlar da amh düşük bile olsa şansın yüksek olduğu. Tüp bebeğe başlama fikri zor, seni anlıyorum, ben başlamamak için çok çabalamıştım, 4 tane aşılama oldum falan ama olmayınca mecbur başladım. Benim yaşımda büyük senden, 36. Benim kaybedecek çok vaktim yoktu. Sen gençsin, Canım hemen tüp bebeğe başlamak istemiyorsan, önce yumurta takibi ve sonra aşılama vs. gibi daha basit olan şeylere başlayabilirsin. Hani bi ucundan da başlamakta fayda var. Ne kadar süredir deniyorsunuz?

3.ayımda benim bebeğim oldu ama kalbi durdu kaybettim. Kürtajdan sonra muayene de doktor farketti rezervimin az olduğunu amh değerime baktı. Aksine tüp bebeğe bir an önce başlamak istiyorum. Her geçen gün aleyhime. Sadece çok şaşkınım beklemediğim bir durumdu.

Allah sabır versin canım, zor bir süreç geçirmişsin.

Mınnoosuuum senıı operıımmm severmmm vee tebrık ederımmmhadı bakalım darısı bana,ben aylardır bırakmıstım sımdı karar aldık esımle gıttık dr a,tam gittiğimizde 20mm yumurta catlamıs hatta degerlendırın ıkı gun dedı,hersey normal gozukuyor bı hsg cekelım dedı.tamam dedım artık ne derse tamam dıcembakalım neler olcak startı verdık ınşallah sonunu getırebılırsek,benım esım bıraz doktora gıtmeye nazlanıyor ama artık bıseyler yapmamız lazım.iple cekıyorum buraya guzel sonucları yazmak ıcinsaglıkla al kucagına ınsallaah

Teşekkür ederim kuzum ❤ senin de hamiliğin çok yakın, az kaldı mutlu günlere, sahalara dönmene çok sevindim. Erkekler biraz öyle, doktordan çok hoşlanmıyor. Benimki de öyleydi. İlk doktorumuz çok tatlı dilliydi, onda 4 aşılamamı olmuştum. Doktor'la eşim çok iyi anlaştığı için o sürecim çok güzel geçmişti. Ama bizim nasibimiz tüp bebekmiş, tüp bebeğe çok zor karar verdik, hatta eşim pek sıcak bakmıyordu, baktı gördü ben çok üzülüyorum ağlıyorum, sonra kendi dedi gidelim diye. Tabi sizin bunlara hiç gerek kalmayacak inşallah. Doktor takibi her zaman iyidir. Yumurta takibi yapar, ilaçlı yumurta takibi yapar, sonra aşılama yapar, hsg çeker, doktoruna Güveniyorsan ne derse yap kuzum . Süreci hızlandırmak adına bazen ufak dokunuşlar yapmak gerekiyor. İnşallah en kısa zamanda hamileyimm diye yazdığını da göreceğiz ❤

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…