Dün Gece Eşimin Abisinin Yaptığına Bakın!...

Punchshe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2009
1.652
8
merhaba kızlar beni tanıyanlar nasıl sıkıntılar çektiğimi bilir 2 yıldır kayınvalidemle oturuyorum buna mecburuz önceden eşimi ikna edemezdim ama sonunda ikna oldu ama maddi yetersizlikler belimizi büktü bilenler bilir eşiminde ne kadar ince anlayışlı birisi olduğunu neyse bu benim hakkımda geçmişle ilgili kısa bir özetti gelelim mevzuya..

benim eşimin abisi türkiyede çok ünlü bir firmanın istanbul avrupa yakasının genel müdürüydü..hangi sebepten olduğunu bilmiyorum yaklaşık 6 ay önce işinden ayrıldı yada çıkarıldı o kısmını bilmiyoruz.. benim eşimde 2 yıldır bir türlü ekonomik kriz yüzünden iş bulamıyordu bir yerde işe başlamıştı ama kolundaki dövme yüzünden çıkarıldı yani..
neyse abi kardeş oturdular karar verdiler kaç yaşına geldik el işinde sürüneceğimize kendi işimizi kuralım dedi abisi eşimede o dönem bir iş teklifi geldi yine çok iyi bir yerden dolgun ücretle eşimde 1 aya zaten dükkan açacaz boş yere gir çık yapmayım dedi 1 ay sabrediyim dedi
ve bu 1 ay bir türlü bitmek bilmedi ramazan girdi ramazandan sonra oldu köye gittik dönüşte oldu döndük dükkan bakıldı tam tutulacak hacdan sonra yani resmen oyaladı geçen günde eşime çok düşük bir maaşla canının çıkacağı bir yer de iş bulmuş buraya gidermisin dedi eşim yine bişey demedi ( çünkü abisi dalga geçiyodu)
abisi bu arada işteyken zanax kullanıyordu işten ayrıldıktan sonrada paxil kullanıyor ruhi dengesi bence iyice bozuldu 40 yaşına gelmiş adam hiç durulmuyor aşırı hareketleri var
aman canım sanane sanki senmi aldın karısı düşünsün diyeceksiniz gerçektne öyle düşünmek isterdim ama işten çıktığından beri neredeyse hergün bize geliyor kendi bilgisayarları var eşi işe götürüyor diye bize koşup geliyor sabah 9-10 dan akşam 6-7 ye kadar neyse eşim yine boşver dedi nasılsa diğer odadan çıkmıyor boşver dedi eşimin bilgisayarını meşgul ediyor ve eşimde çalışmadığı için oda iyice bunalıyor sonuçta kendi evinde oda rahat edemiyor
neyse e tabi sonuçta evde o olunca hizmette kusurda etmiyorz şunu istermisin abi bunu yermisin abi soframıza 1 tabak daha fazla giriyor üstelik bu bir erkek ve erkekler çok yemek yer bilirsiniz erzakda çabuk bitiyor sonuçta
havalar soğudu eşim kombiyi yakıyor niye yakıyosun çok geliyor diyor
fatura 98 gelmiş sırf kayınvalidemin bir çamaşırı 3 defa yıkamasından kaynaklanıyor yıkıyor temiz olmadı diye bir daha birdaha
lambaların yakabileceği elektrik ne kadar olabilirki
dediği laf şu siz sabahlara kadar oturyosunuz o yüzden çok geliyor
artık benimde eşiminde gerçekten boğazına geldi
evdeyken güya kendisinde espri yaptığını zannederek sürekli aşağılıyor hakaret ediyor ses etmiyoruz ilaç kullanıyor diye afedersinizde iyice kafayı oynattı diye ses çıkarmıyoruz..
artık dün akşama geleyim ( kişiliği tanıttığıma göre)
sabah kahvaltı sofrasında punchshe hoca niye süslenmiyorsun aa biz seni süslü görmek istiyoruz falan dedi bişey demedim güya dalga geçti ( eşim sen yap ya abimden utanma demişti bi kez abisinin yanındayken hafif bir ev makyajı yapmıştım kndimi iyi hissetmek için onu görmüştü ondan sonra 40 kez dalga geçti burnumdan geldi)
neyse bişey demedim yaparım bülent abi sen istersinde yapmazmıyım dedim geçiştirdim ama utandımda yani sanane kardeşim benim eşim bişey demiyo benim süslenip süslenmemerm sana mı kaldı (kötü art niyetle söylemez bilirim. aşırı dincidir. ama rencide ediyor farkında değil)
evdeyken sürekli beni bağırarak korkutur aniden bağırarak 1-2-3- artık sürekli hergün eşime söyledim dedim gerçekten kabuslar görüyorum uykumdan oluyorum önceden kafayı koyar koymaz dalardım uyuyamıyorum uykumda sıçrıyorum sende biliyosun ben ürkünce falan çok korkarım diye hatta eşime bikez uykuda sıçrayıp tokat atmışım neyse eşim tamam fatma ablayla konusuyum ben dedi o söyler dedi ama gene yaptı abisi bende kahvaltıda bülent abi sen beni korkutuyosun ama ben dedim uyuyamıyorum gerçekten uykuda sıçrıyorum dedim
anneside hani dedi sen bi dua okumuştun geçmişti dedi bende duayı korktuğum zaman okuyorum öyle hemen geçen bişey yokki korkunca gene oluyor dedim anneside oğlum yapma bak gerçekten gece kalkıp kıza dua falan okuyorz yatamıyor dedi
dalga geçti abisi neyse meyve götürdüm elimde tabak var yine korkuttu tabağı düşürecektim neredeyse dalga geçiyor bu gece uyuyamazsın artık sen diyor ben bunun artk şakasında değilim vicdansızlık olduğunu düşünüyorum neyse bunuda unuttum eşim her seferinde uyarıyor abim arkanda abim geliyor ama insan hali resmen eşim yanıma gelirken bile korkmaya başladım
akşam yemeğine oturduk yedi sofradan erkenden kalktı bende makarna yiyorum eşimde makarna yiyor yeni aldığımız kitabı gördü ahmet ümit
kim okuyo bu komonisti dedi (kendisi aşırı dinci olduğundan aşırı dinci olmayan herkese komonist der) ( zaten ne olursa olsun ben öyle şucu bucu ayırmam okurum bir öğretmen olmanın özelliği budur kimseyi ayıramazsın bir sınıfta 40 çeşit öğrenci var ocu bucu diye ayırırsam haklarını yerim)
neyse ben okuyorum bülent abi dedim
niye okuyosun kızım dedi komonist bilmiyomusun dedi bende düşünce özgürlüğü dye bişey var bülent abi dedim ( burda ben hala bülent abinin benle dalga geçtiğini düşünerek tartışma olduğunu bilmeyerek tatlı talı cevap veriyorum)
başlarım düşüncene dedi senin boynunu koparırım haa dedi bende hala dalga diye kopar bülent abi koparabilirsin istediğin zaman dedim ( meğer dalga değilmiş)
eşim yanımda ama abisi kendisinden kaç yaş büyük onun tarafını tutsa ben kızacam benim tarafımı tutsa abisi dahada büyütecek sen karını tutuyosun diye ses çıkaramıyor garibim bende kafamı önüme eğdim bişeyler daha dedi bende yumuşatmak amaçlı bunun onunla alakası yokki bülent abi dedim bundan sonra patladı sus dedi sen git kendinden küçüklere öğrencilerine ders ver dedi bana bişey öğretemezsin dedi ... gerisini hatırlamıyorum çünkü duymak istemedim sonra sustu bende sofrayı kaldırdım ama ağlamamak için kendimi zor tuttum neyse
sofrayı kaldırıp odaya girdim ağladım eşim yanıma geldi lütfen üzülme boşver onu o iyice sıyırdı kafayı bilmiyomusun bana herzaman neler diyo ne kadar sataşıyo sana daha ilk defa sataştı konuşmazsın falan dedi
yanımda çok duramadı sen karını tutuyosun demesin diye ,neyse ne benim yanıma gelebildi eşim ne onun salonda oturdu
abiside yarım saat sonra gitti
ama ben snirden okadar çok ağladımki ben duruyorum gözümden yaşlar otomatikmen damlyıor yani okadar neyse akşam oldu gece oldu ben düşünüyorum ben hatalımıyım diye eşim geldiğinde de sormuştum benim ne hatam var ben ne yaptım dedim senin bi suçun yok tamamen abim suçlu falan dedi bu arada bana bukadar bağırdıktan sonra gidip namaz kılmış...

neyse gece gittim eşimin yanına gerçekten kafam takıldı sinirliyken muhakeme yapamadım belki dedi sence ben hatalımıydım dedim kesinlikle değilsin dedi abm cidden iyice dedi tavan yaptı dedi bana neler yapıyosun bilmiyomusun dedi çok sinirlendim edim başım çok ağrıyo dedim
banyo yaptım banyodan sonra sinirle saçlarımın uçlarını kendim kestim eşim niye kuaföre gitmiyosun dedi kuaföre gideceğimi paraya ihtiyacımız var dedim bir an önce ben ayrı eve çıkmak istiyorum dedim hiç bukadar aşağılanmamış ve hakaret edilmemişti bana dedim
neyse eşim çok üzüldü saçlarımıda çok sever ben keserken bişey olacak diye çok korktu saçlarıma kesme diye yalvardı resmen
yattık kötü bir uyku geçirdim 3 defa zıpladım uykumdan korkarak eşim ben uyuyamadığım için hiç uyuyamadı beni bekler öyle zamanlarda bana dua okur başımı okşar ben burdayım korkma diye teselli eder..
sabah kapı çaldı
bülent abinin sesi
içimde geçiriyorum allahım bu ne yüzsüzlüktür insan azcık utanır yaptığından da gelmez en azından sonrada mırıldanarak adamın evi yok sanki diye geçrdim
eşim uyuyormuydu bilmiyorum sonra kalktık önce onlar kahvaltı yaptılar ana oğul sonra eşim ve ben kahvaltı yaptık ayrı ayrı
kahvaltıda ikimizinde iştahı yoktu
abisi eşimle konuşmuyormuş bugün güya o karısına yüz vermiş karısından yana oldu diye mi düşünüyormuş bilemem
dün akşam eşim abisinin yaptığı hatayı yarın anlayacağını söylemişti ama bugün gördüki kendsini okadar haklı görüyorki hiçbir hatası yok
pişkin pişkin geliyor
neyse hadi ded kütüphaneye gidelim beni bu ortamdan çıkarmak için söyledi
tamam lavaboya gidiyim çıkalım dedim
lavaboya yeni girdm
abis eşime söyle punchshe yede çabuk çıksın demiş yani kapıya gelip seslenemiyor acelem var falan diye
yani kafasınca benle konuşmama kararıda almış beyefendi haklı ya
neyse ben daha bunları eşime söylemeden
eşim dışarıya çıktığımızda bana söyledi çok snirimi bozdu bu sefer bülent dedi
ne zaman aileye yakın oldu ailede kavgalar başladı ne zaman aileden uzak oldu aile çok iyi geçindi dedi..
ben dedi gidecem burdan daha onu görmek istmiyorum dedi..
madem yüzü yok konuşmayacak gelmesin ozaman eve dedi ben dedi bu psikopata annemide bırakmam dedi annemide götürcem dedi
hobaaaa
dedim ya biz ayrı eve çıkmaya çalışmıyormuyduk ozaman ne anlamı var zaten annenle oturuyoruz dedim
dedi aynı evde oturmayacaksınız altlı üstlü dedi samsunda altlı üstlü daireleri var oraya gitmeyi planlıyor annemi 3 sokak öteye oturtcak değilim ya kadın tek başına korkar falan dedi
zaten ben sadece konuşcam o gelmek istemez ama ben yine de sorcam dedi hiç bırakmak istemiyorum bülenle onu dedi annemi kalpten öldürür dedi ama annem yinede gelmez torunu burda yeni doğacak olanda var dedi
ama kesin gitmek istiyor samsuna
sorun şu ki ben samsuna önyargılıyım biraz en son gidişatımda çok sevmemiştim
eşimde biliyor durumu ve anlamıştı beni
ben orada çok rahat edemem rahat rahat sokağa bile çıkamam demiştim oda tamam deyip vazgeçmşti samsundan ama şimdi elimiz mahkum gideceğiz gibi
gidersek eşimin işi hazır dükkanları var başına geçececek ev var kirada vermeyecez ama samsuna gitmek istmeiyoruz gibi bir şey
özellikle samsunlu arkadaşlar bana biraz samsun hakkında içimi rahat ettirecek
ve akşam yaşadığım sıkıntıyı içimden atmama yarayacak konuşmalar yaparsanız sevinirim herhalde aranızda beni haksız bulacak yoktur ama varsada onların bakış açsınıda görmek isterim
oh be içimdeki sıkıntıyı buraya attım valla nasıl bunalmıştım iki gündür:sinifsinif::sinifsinif:bilmiyorumkismile

Son düzenleme:
arkadaşlar çok uzun yazmışım özür dilerim ama içinden çıkarabileceğim hiçbiryer yok çıkardımmı olaylar havada kalıyor gibi geldi
okuyamayanların canı sağ olsun okuyanlarada helal olsun ben şimdi görünce gözüm korktu :KK43:(

O ne yaaa sabahtan akşama kadar sizde.
Ben eşinin yerinde olsam istemem şahsen.
Ya çok uzundu seni korkuttuğu yere kadar okuyabildi anca.

evet gerçekten uzundu çünkü artık yaptıkları birikti
okuyamayacak arkadaşlar koyu yazdığım yerleri okursalar dün gecenin özetini koyu harfe çevireyim
koyu harfli yerler dün geceki tartışmamız arkadaşlar
diğer kısmı sürekli hayatımızda yaptığı huzursuzluklarla ilgili

Son düzenleme:
Valla hiç üşenmeden okudum..
Bence bir an önce gidin..
madem ailden uzaklaşınca aileniz huzur buluyor
dua edin eşiniz destekçiniz..
mutlaka uzaklaşın,ama karı-koca başbaşa çıkmaya çalışsanız çok daha mutlu olacaksınız...
bu aradaa bende Ahmet Ümit okuyorum şu an ne önyargılı birisiymiş...
Allah yardmıcınız olsun...

O ne yaaa sabahtan akşama kadar sizde.
Ben eşinin yerinde olsam istemem şahsen.
Ya çok uzundu seni korkuttuğu yere kadar okuyabildi anca.

eşimde istemiyor ama abi işte gitte denmiyor eşim hiç rahat edemiyor ben artık umursamıyorumda yani onunla sürekli tartışıyorlar sürekli bağırıyor evde huzursuzluk çıkarıyor ama yinede sürekli geliyor pişkin pişkin
eşim dediki karısından çok hizmet ediyosun konuşmayacaksa konuşmasın sende rahat edersin hiçbişey isteyemez senden dedi..

Valla hiç üşenmeden okudum..
Bence bir an önce gidin..
madem ailden uzaklaşınca aileniz huzur buluyor
dua edin eşiniz destekçiniz..
mutlaka uzaklaşın,ama karı-koca başbaşa çıkmaya çalışsanız çok daha mutlu olacaksınız...
bu aradaa bende Ahmet Ümit okuyorum şu an ne önyargılı birisiymiş...
Allah yardmıcınız olsun...

ya düşünün kardeşi daha bugün bazen dedi düşünüyorum dedi abimin ibadeti kabul oluyormu diye dedi herkesin kalbini kırıyor herkesle dalga geçiyor sanki bir müslüman kendisi gibi dedi çok üzüldüm ya insan abisi için böyle düşünüyorsa siz düşünün artık
ya dedim boşver düşünme öyle allahın işine karışılmaz kimsenin ibadetinden şüphe etme hakkı bide değil dedim..

çok zor bir durum ama için şöyle ferahlatabilirim ben samsunda okudum yaşanabilecek güzel bir yer yer çok güzel bir şehir bence hiç tereddüt etme insanları çok iyi

ben okudum canım tayin alabilirsen git samsuna uzak olursun herkesten ama kaynanan gelirse yine rahat edemezsin yani eşin pasif kalıyor niye ezdiriyor seni ya

Kovsana neyden korkuyorsun cekilir mi valla agzımdan esirgemem saygısızlıkmıs ona öyle bir saygı gösteririm ki hastaneden cıkamaz. ama suc sizde acın agzınızı esin de sana kızarsa eyvallah buyursun elınden gelenı ardına koymasın.

çok zor bir durum ama için şöyle ferahlatabilirim ben samsunda okudum yaşanabilecek güzel bir yer yer çok güzel bir şehir bence hiç tereddüt etme insanları çok iyi

ya açıkçası endişelerim şu sebepten ben ankarada hep rahattım istanbuldada hep rahattım ne laf atan olurdu ne bişey diyen samsuna 2 gün ziyarete gittim ve ben öyle süslü bi hanımda değilimdir çok nadir süslenrim pasbaldım ve sokakta rahat yürüyemedim resmen laf atmalarını duyuyordum hani bırakın arkamdan konuşulmasını okadar deyim
eşim daha önce gençlik yıllarında samsunda yaşamış ve bunu anlattığımda oda çok tedirgin oluyoru haklısın orası öyledir dedi ben rahat edemem sende huzursuz olursun dedim o yüzden vazgeçtik
eşim asabidir sokakta biraz bi laf falan duysa birisini öldürür yani gözünü kırpmaz korkuyorum o sebepten :KK43:(bilmiyorumkismile

üfffffff diyorum

Allah yardımcınız olsun diyorum ve cevap veriyorum,

git git git kayınvaliden ile bir problemin yoksa , bu adam peşinizden kesin gelmeyecekse bir dakika durma git

ya açıkçası endişelerim şu sebepten ben ankarada hep rahattım istanbuldada hep rahattım ne laf atan olurdu ne bişey diyen samsuna 2 gün ziyarete gittim ve ben öyle süslü bi hanımda değilimdir çok nadir süslenrim pasbaldım ve sokakta rahat yürüyemedim resmen laf atmalarını duyuyordum hani bırakın arkamdan konuşulmasını okadar deyim
eşim daha önce gençlik yıllarında samsunda yaşamış ve bunu anlattığımda oda çok tedirgin oluyoru haklısın orası öyledir dedi ben rahat edemem sende huzursuz olursun dedim o yüzden vazgeçtik
eşim asabidir sokakta biraz bi laf falan duysa birisini öldürür yani gözünü kırpmaz korkuyorum o sebepten :KK43:(bilmiyorumkismile

canım ben hiç böyle bir durum yaşamadım ama her şehirde bu tarz insanlar vardır yer seçmeniz gerekir atkent,atakum buralar çok nezih yerler deniz kenarında şahane evler var ben atakentte oturmuştum çarşı içinde çiftlik var oralarda da sorun yaşamazsın bir çok sınıf arkadaşım dönmedi bile Samsundan tabiki ankara ile kıyaslanamaz ankaraya göre çok küçük bir şehir

ben okudum canım tayin alabilirsen git samsuna uzak olursun herkesten ama kaynanan gelirse yine rahat edemezsin yani eşin pasif kalıyor niye ezdiriyor seni ya

ben öğretmen olarak atanmadım henüz kpss giriyorum birde öğretmen olmak istemiyorum akademik kariyer yapacağım benim için en elverişli yer istanbul bir sürü üniversite var..

kayınvalidemle geçinemeyiz ama biliyorumki altlı üstlü ayrı evde olsak evime bile gelmez
o yüzden o konuda pekte sıkıntı yapmıyorum
ama zatende gelmez
işte bu oğlunun çocuğunu çok seviyor bütün torunlarından çok oraya giderse göremeyeceğim diye üzülür birde hafif bir kıskançlığı var
diğer gelini görümcesinin kızı en çok oraya gdiyor diye kıskanıyor şimdi 2. çocukta yolda samsuna gelirse hep görümcesinin elinde büyüyecek çocuklar diye gelmez yani

birde eşimin ailesinde büyüğe çok saygı vardır abisi bağırır eşim tartışmamak için abisin haksız olduğunu bildği halde ses etmez yani saygıdan canım ezdirmekten değil
ne badireler atlattık ezdirse ezdirirdi
birde bütün kardeşler arasında en büyük ablasıyla bu abisi mimlidir yani

bu adamla işte kurmayın uzak durmak en iyisi bence kardeş diye anlaşmak zorunda değiller iş bulsun çalışsın eşinde sende öğretmensin ne güzel geçinirsiniz

çok sessiz davranıyorsun ben olsam açık açık bağırır kovarım adamı. ona ne senin ne tür kitaplar okuduğundan

Kovsana neyden korkuyorsun cekilir mi valla agzımdan esirgemem saygısızlıkmıs ona öyle bir saygı gösteririm ki hastaneden cıkamaz. ama suc sizde acın agzınızı esin de sana kızarsa eyvallah buyursun elınden gelenı ardına koymasın.

canım işte benim karakterimde öyle hiç şey yok ben bile bazen kendime kızarım bırakın aile kavgasını arkadaş arasındaki tartışmaları dahi sevmem
konuşamam bile o durumda laflar ağzıma tıkılır sünger gibi yumuşar sanki ben suçluymuşum gibi kıpkırmızı olurum sonrada sinirden ağlarım
bilmem varmıdır be gibi olanlar

isterdim gerçekten öyle baskın bir karakter olmayı
eşim bana bağırmaya bile kıyamaz
:) bi dişimi geçirebildiğim eşim zaten
bazen tartışırken gülerek söyler şu aban ettiğin lafları başkalarınada ettiğini bi gün görebilecekmiyim diye..
pasifmiyim aslında hayır girişkenim ama
olumsuz bir durum olduğunda kanım çekiliyor
hayır demesini bilirim ama tartışmasını kavga etmesini hayır
ben ailemde hiç kavga görmedim
50 yaşında babam eve güllerle gelirdir
annem babam sabah kahvaltıyı hazırlayıp severek uyandırırlardı hadi çay hazır gel kahvaltı yapalım diye..
burda çektiğim sıkıntıları görseler ne kadar üzülür ailem
bi kez kızmamışlardır bana:gitme:

of bin tane olay karmasa beynim bulandi valla
birincisi bu abiyle bence ortak bi is falan yapilmaz

ikincisi orda yasadiginiz muddetce hayatiniza daima mudahale edenler olacaktir cunku kendi sahsiniza ait bi evde degilsiniz sorsaniz herkes kayinvalidenizin evi der kirk yil orda yasayip emek versenizde herzaman baskasinin evi olarak gorulur onun icin bir an once ayrilin

ucuncusu kimseye guvenmeyin hayatta bidaha kendi yaginizda kavrulun guzelim isi kacirmis esiniz madem buldugu ilk iste calissin artik erkek calismazssa sorunlar bitmez

dorduncusu bizim ser sandigimiz seylerde hayir, hayir sandigimiz seylerde ser olabilir biz bunu bilemeyiz allah hakkinizda hayirlisini versin ama cokda on yargili olmayin samsun konusunda iyice bi dusunun eksilerini artilarini ona gore degerlendirin
allah yardimciniz olsun...

okadar kolaymı evden kovmak o adamında annesinin evi sonuçta sinope kovamazki

X