Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
3 çeşit mi vaaaar??
tamam dukanın başka kitapları da var ama ben bitek bu kitabı türkçeye çevrilmiş die biliyorum yanılıyor muyuym acep

canım kitap bu kitapyurdu: kitap - Dukan Diyeti - Zeynep Kumruluoğlu,Dr. Pierre Dukan, dukan diyeti, DUKAN DIYETI, Dukan ın başka kitapları da var tabi ki ama bizim yararlandığımız kitap bu

kızar bşey sorucam.d&r store aktımda 3 çeşit var hangisibu kitap.dış kabını biri paylaşabilrmi..

canım kitap bu kitapyurdu: kitap - Dukan Diyeti - Zeynep Kumruluoğlu,Dr. Pierre Dukan, dukan diyeti, DUKAN DIYETI, Dukan ın başka kitapları da var tabi ki ama bizim yararlandığımız kitap bu

Kıtap yönlenririyo heralde.hangi diyeti yapmam gerektiğimi.olmadı sıkışırsam sizden destek alırım artık..

yok yok öyle büyük bir pişmanlık yaşadım ki yok artık kaçamak yapmam, bugün deli gibide spora yapacağım iş çıkışı... :KK43:

umarımen son gördüğüm 64.9 çabuk geri görürür ve düşmeye devam ederim...:85:

vuuuuu çok hırslı gördüm seni:) benide harekete geçirdin valla bende bu hafta saf protein yapıcam 5+5 gibi:KK9:

Bir gün saf protein ve zafer benim:KK19: -700:KK8::KK8::KK8:

harikasınnnn:KK19::KK19:

kızlarr perşembeye kadar yokum, eşim ankaraya gidiyordu, beni de götürüyooooooorrr:KK52::KK52::KK52::KK52: öpüyorum hepinizi, 3 gün sizsiz zor olacak ama dönünce yetişirim artık sizeee... bekle medeniyet ben geeliyoruuuuuuuuuuumm eheuehuehue:KK76::KK76::KK76::KK76:

bizde seni özlüycez canım ama olsun kocacınla gez sen biz seni bekleriz:KK9:

Günaydın kızlar. valla epey birikmiş geçmiş. oku oku anca bitti :)))

canım yolandam; super super super :KK9::KK9:
teşekkürler canımcım :)

çok iyi ya... çok güldüm ...yeni taşındım deseydin bakalım ne anlatcaktı sana ama gerçekten yaşlı gösteriyo kilo banada yüzün parlıyo sende bi degişiklik var diyolar yüz kremimi degiştirdim diyorum kilo almadıgım zamanda bile kilo aldıgımı söyleyenler (moralımı ve diyetimi bozmamasebep olanlar)zayıfladıgımı hala anlayamadılarda sabah aynada baktım kendimede incecik görünüyodum çok mutlu oldum insallah hep beraber dahada incelecegiz

evet canım hep beraber incelip gençleşicez. ya ben daha 33 yaşındayım kadında amma abarrttı hee. kayınvaldenmiydi o diyo. deli mi ne hahaha

kızlar hakikaten kilo vermek insanın kendine güvenini getiriyor.insan yürürken daha bir dik yürüyor.az önce yürüyüşten geldim.yürüyüş dönüşü yumurtamı,sütümü,peynirimi,salata malzemelerimi ,sebzelerimi aldım.makyaj filan yapmayı sevmem.gözüme sadece kalem çekerim ben.onu da çekmedim bugün öylece çıktım.bir arkadaşımı gördüm yolda sen de bir değişiklik var dedi:KK1:makyaj mı yaptın dedi.yaklaştı baktı.yooo makyaj yok dedi.saçlarını mı değiştirdin dedi hayır dedim.çözemedi ne olduğunu.biz farketmesek de bişeyler oluyor ve bizi uzun süre görmeyenler bunu farkedebiliyor.o yüzden dukan a devam diyorum.yılmak yok.:KK64:
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

23 yaşına gelmiş bi bayan olarak neden alayım edeyim ki, o kadar boş vaktim yok inanın :KK20: boyum kısa olduğu için yediklerim de malesef genetik mirasımız olan bel ve göbek çevremde toplanıyor 49 kilo belki sizin için komik bi rakam olabilir ama bacaklarım oldukça ince olduğu için sanırım elma diye tabir edilen vücut tipine sahip olmak üzereyim..selülitlerim fazla ve bel bölgem yağ tutmuş durumda. herkesin kendine göre kilo problemleri var , 60 kilo olan arkadaşım benden daha zayıf gösteriyo...beslenme bozukluğu veya beslenme şekli kesinlikle kilonun dışa vurumunda etkili olduğunu düşünmekteyim. yürüyüş yaparak eritemedim, pilates ve dukan'a aynı anda başlama niyetinde olduğumdan burada fikir almak istemiştim sadece....:26:

scarletcim kilo fazlan çok olmadığına göre sende yag fazlalığı var demektir. yani bu kiloda hala göbek basen sorunun varsa öyledir. bence sen diyetten ziyade kas oranını artırıp yag oranını düşürmen lazım. bol bol protein sebze ile beslenebilirsin ama bunun adı diyet olmamalı. ve bol spor tabi ki

Çok hoşuma gitti bu sen yeni mi taşının hikayesi, senin adına çok mutlu oldum. Benim de bir süredir görmeyen öğrencilerim gözlerine inanamıorlar, çok güzel bir duygu. Bu arada o komşunun seni kontrol etmesine müsade etme, hiç hakkı yok bu şekilde burnunu sokmaya :KK47:

evet canım aklısıra kontrol ediyor. sanki eşim yokken ben eve erkek atıcam:KK60::KK60::KK60::KK60:.bi apartman dolusu ev hanımıyla beraber oturuyorum. genelleme gibi olmasın ama yapacak işleri olmadığı için bıt bıt dedikodu yapıyorlar farkediyorum. gözleri de üstümde. ne yapmışım ne giymişim filan. yani sanki paris hilton gibi giyiniyoruz. işte oturduğum yer ataşehirin biraz varoş kısmında kalıyor ama kirası ucuz napim idare ediyoruz işte :KK53::KK53::KK53: hayatıma karışma konusuna gelince buna asla müdahale ettirmem. bana sen burda napıyorsun dedi ne demek deidm ? bitakım sesler geliyormuş tak tak. dedim siz evinizde napıyorsunuz. anlamadım deid. bende anlamadım dedim evde napılırsa onu yapıyorum yaşıyorum dedim. kırmak istemedim yaşlı biraz ve cahil. o yüzden kibarca agzının payını verdim. bi daha gelirse açmıcam kapıyı delilerle ugraşcak zamanım yok :KK1::KK1::KK1:

evet canım sagolasın çok iyi yapmışsın... sadece canımı sıkan hiç kaçamak yapmadıgım için belki de sıkıldım... aslında bakınca 1 ay gibi bir sürede 5 kilo vermek iyi ama... benim birazda sorunum metobolizma:KK43:(( çalışmıyor... hep ilaç içmek zorunda kalıyorum bence buda yavaşlatıyor...

kızlaaarr, günaydın, h. sonu giremedim, geçmişe bakamadım, maşallahhh eppeeeeyy dedikodu yapmışsınız:KK1::KK1: bugun eşim ankara ya gidiyor, onun eşyalarını hazırlıyorum şimdi...neler konuşuldu merak ediyorum, kimler ne durumda, şu işleri halledeyim geçmişe yolculuk yapacağım:KK61: bu arada süper kaçamaksız bir h. sonu geçirdim ve yürüyüş yapamama rağmen bu sabah 67,5 olduuuuuuuuummm:KK64::KK64::KK64: 65 lere kaldı 2,5 kg:)):KK76::KK76: haydi bakalım maaalesef ütülenecek pant. , gömlekler beni bekleeeeeeeerrr:KK34: herkese bol kilo kayıplı bir hafta olsun inşallah....[/QUO
TE]
tebrikler cinom benim. ankaraya gidiyormuşsun hadi bakalım gözün aydın kız i :KK52::KK52::KK52::KK52: gitmişken rossmandan kepekte al bence :KK53::KK53:

kızlaaaaaaaaaar günaaaaaaaydın:79::79::79:dün 100 gr fazla çıkmıştım ama bügün 500 gr gitmiş yakında bende halay çekcem:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:itiraf ediyorum dün yarım simit yedim her ögünde sebze yedim :26:ama gede gitmiş:KK1::KK1::KK1:ya ben bu dukan amcayı daha önce niye duymadım:KK50: ket midiltin iyi ki evlendin prenses oldun yoksa dukan amcadan bi haber kilo vermek için ugraşıp duracaktım:KK9:
ket midıltın:KK60::KK60::KK60::KK60:
hahahha :KK60::KK60::KK60::KK60: ya ben dukanı öylesine buldum. sonradan ögrendim ki çok pppülermiş. vay be:KK1::KK1:

Bir gün saf protein ve zafer benim:KK19: -700:KK8::KK8::KK8:
:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:

tatlım 4 senedir benim de metabolizmam durdu.gerçekten hiç çalışmıyordu.troid testleri mi dersin diyetler mi dersin neler yapmadım neler.hiç kilo veremedim.atak evrem 3 gündü-3kilo verdim.2 gündür de seyir evresindeyim.kilo vermem başka evrede olduğum için durdu.ama sonra birden gidecek eminim.DUKAN öyle diyor sabırla bekliyorum.birçok insan bu aşamada bırakıyormuş diyeti.ama bu sefer sağlıklı bir yaşamdan ve istediklerimi giyebileceğim bir hayattan vazgeçmeye niteyim yok.elimle koymuş gibi kıyafetlerimi seçeceğim insallah.sabırla bekliyorum yarın seyir evremin 3. günü.inanmak ve motivasyonu yüksek tutmak bence bu diyetin temeli.o yüzden hepinize en büyük destek ve kaçamak yaparsanız oklava da benden:KK1:

Berrin çok doğru söylüyorsun,ama canım daha 5 gün olmuş senin başlayalı...2 gündür de durdu diyorsun..benim 2 ay 1 hafta oldu ve daha 1,5 ayım var...Benim tam 2 hafta oynamadı seyirde hem de 2 kez yaşadım bunu..çok şükür 500 gr gitmişti bugün...yani 2 haftada toplamda 700 gr vermiş oldum...İnsan böyle olduğu zamanlarda motivasyonun düşüyor,sıkılıyorsun bir süre sonra..ben ilk 10 günden sonra kaçamaklara başladım..ve hergün devam etti bu.Eğer böyle yapmasam bırakırdım çünkü biliyorum...günde 3-4 kiraz,3-4 erik,bir küçük parça çikolata,2 dilim kavun-karpuz,1 bisküvi,light dondurma ve light puding zaten 2 günde bir yiyorum..tabii ki bunlar aynı günde değil...Ama bence arada bir metabolizmayı hızlandırmak gerektiğine inanıyorum..Mesala son bir haftadır hiç kaçamak yapmadım,dün sıkıldım bol bol yaptım ve 500 gitmişti bu sabah...Yani belki de yapmasam daha çok gidecekti bilemem ama kilo vermeye çok da etkili değil en azından...Yani nefsini böyle ufak şeylerle köreltiyorsun ve metoyu hızlandırıyorsun..ben 1-2 lokmalık masum kaçamaklara varım :)
ha birde kaçamaklı günlerde bağırsaklarımı çok çalıştırmaya özen gösteriyorum çaylarla,kepekle vs...

Berrin çok doğru söylüyorsun,ama canım daha 5 gün olmuş senin başlayalı...2 gündür de durdu diyorsun..benim 2 ay 1 hafta oldu ve daha 1,5 ayım var...Benim tam 2 hafta oynamadı seyirde hem de 2 kez yaşadım bunu..çok şükür 500 gr gitmişti bugün...yani 2 haftada toplamda 700 gr vermiş oldum...İnsan böyle olduğu zamanlarda motivasyonun düşüyor,sıkılıyorsun bir süre sonra..ben ilk 10 günden sonra kaçamaklara başladım..ve hergün devam etti bu.Eğer böyle yapmasam bırakırdım çünkü biliyorum...günde 3-4 kiraz,3-4 erik,bir küçük parça çikolata,2 dilim kavun-karpuz,1 bisküvi,light dondurma ve light puding zaten 2 günde bir yiyorum..tabii ki bunlar aynı günde değil...Ama bence arada bir metabolizmayı hızlandırmak gerektiğine inanıyorum..Mesala son bir haftadır hiç kaçamak yapmadım,dün sıkıldım bol bol yaptım ve 500 gitmişti bu sabah...Yani belki de yapmasam daha çok gidecekti bilemem ama kilo vermeye çok da etkili değil en azından...Yani nefsini böyle ufak şeylerle köreltiyorsun ve metoyu hızlandırıyorsun..ben 1-2 lokmalık masum kaçamaklara varım :)
ha birde kaçamaklı günlerde bağırsaklarımı çok çalıştırmaya özen gösteriyorum çaylarla,kepekle vs...

Yazyağmuru bu demek değil ki magnum yiyebilirsin..sakın haa gözüm üstünde:KK33:

maşallah hızınıza yetişemiyorum 2 gündür giremedim 60 sayfa gemiş tabi hepisini okuyamadım ama göz geçirdim umarım herkes iyidir.aranızda normal yoğurt kullanan varmı ya layt çok küçük ve pahalı en azından ayran için.ben 2 günde 500gr vermişim salı doktora gidecem tahlillerimi yaptıracam herhangi bir sorun varmı diye kafam böyle daha rahat olur.aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgeldiniz diyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun.ben sabahları ibrahim saraçoğlunun maydonoz kürünüde yapıyorum yarın 1 hafta olacak.herşeyi layt kullanmama rağmen ve hiç diyeti bozmama rağmen ben çok ağır veriyorum.

canım ben diyete başladığımıdan beri hiçbir ürünün lightını kullannmadım. .şöyle düşünüyorum zayıflama endüstrisine vrilen paralarla afrkikayı doyurmak mümkünmüş diye okumulştum gazetede. gerçekten doğru buluyorum bunun. liht ürünler çok pahalı hem yağsız hem pahalı. ben normal ürünler kullanmaya devam ediyorum ve edeceğim de. buna rağmen bir ayda 5 kgverdim.

sağol canım hoşbulduk...ben de sınavlardan önceki hafta böyle sürekli net başındaydım ona bak buna bak derken sınavlara hiç vakit kalmıyordu bende notebookun fişini dahi topladım ve bazanın altında hiç kullanılmayan eşyalar var oraya sakladım ve neredeyse 10 gün kadar hiç çıkarmadım.bence sende benzer bir çözüm bulmalısın biz nasıl olsa hep buradayız.eğer diyetin mantığını kavradıysan ve nelerin doğru nelerin yanlış olduğunu biliyorsan 1-2 hafta da kendi kendini motive et 1 haftadan bişicik olmaz.

evet tatlım ben şu an güçlendirme evresindeyim.ve hedef kiloma 2-2.5 ayda ulaştım.umarım sen de en kısa zamanda hedef kilona ulaşmış olursun
sevgiler

shahdaroba öncelikle cok tebrik ederim seni, hedef kilosuna ulasan ekollerimizden birisin o zaman :) Umarim hepimiz de ulasiriz en kisa zamanda.

Bu arada evet haklisin ben de su laptopu kaldirsam iyi olur, tüm zaman burada geciyor, arada bi ugrayacagim artik, ama aklim burada kalacak, kizlar neler yazisti ki diyecegim eminim :)

Yazyağmuru bu demek değil ki magnum yiyebilirsin..sakın haa gözüm üstünde:KK33:

hehehe farkındayım canım:) dün light donrumalara baktım bulamadım:s

ama istemediğim kadar magnum vardı:) canım bu hafta söz veriyorum size kaçamak yapmak yok.çünkü böyle giderse ipin ucu kaçabilir:KK43:

ben en iyisi dukan amcamın sitesindeki zayıflayanların resimlerini evin farklı köşelerine özellikle buzdolabına koyup motıve ediyim kendimi:)

evet yedim yaa offff:KK59::KK59: ama bu hafta söz verdim kendime kaçamak yapmak yok

aramıza hoşgeldin sağlıklı zayıflamalar:)

canım çok geçmiş olsun ya dikkat et kendine:KK59:

bende bu hafta protein günlerime dönüyorum sanırım çünkü duraklama çok olmaya başladı bende ve kaçamaklarıma dur demem lazım.bıkkınlık dönemine giriyorum sanırım:KK59:bu hafta atak dönemine giriyorum duyrulur...!!!:KK59:

YaZYaĞMuRu tesekür ederim hosbulduk, tüm hosgeldin diyenlere de hooossbuldum diyorum, hem de cok hosbuldum ben burayi. Buranin, sizlerin destegiyle umarim ben de hedefime ulasacagim :) ay sizi sanki her biriniz en yakin arkadasimmis gibi seviyorum kizlar ya. Mujx

arkadaşlar birşey sormak istiyorum.kabızlık için activa yesek olurmu.üzerinde yarım yağlı yazıyor ama meyve parçacıkları var.sizce yenirmi..?

arkadaşlar birşey sormak istiyorum.kabızlık için activa yesek olurmu.üzerinde yarım yağlı yazıyor ama meyve parçacıkları var.sizce yenirmi..?

İşe yarar mı bilmem ama light ürün takıntın yoksa günde bir tane yiyebilirsin. Zaten seyir evresinde günde 2 tane meyveli yoğurt serbest.

ve bugün itibariyle güçlendirmeye geçmiş bulunmaktayım hayırlı vede uğurlu olsun:KK1: hedef kiloma henüz düşmemiş olsamda bilindiği üzere dukan gelini olucam :KK52: o sebeple bu kalan 3 haftada daha fazla kendimi sıkmamak için ve düğün arasında da koşturmacada kilomun düşeceği konusunda arkadaşlar beni uyardığı için geriye kalanıda yavaşyavaş güçlendirmede vericem inş.

Son düzenleme:
ve bugün itibariyle güçlendirmeye geçmiş bulunmaktayım hayırlı vede uğurlu olsun:KK1: hedef kiloma henüz düşmemiş olsamda bilindiği üzere dukan gelini olucam :KK52: o sebeple bu kalan 3 haftada daha fazla kendimi sıkmamak için ve düğün arasında da koşturmaca kilomun düşeceği konusunda arkadaşlar beni uyardığı için geriye kalanıda yavaşyavaş güçlendirmede vericem inş.

Süpperrrrr!:KK66:
Darısı hepimizin başına, eminin güçlendirmede istediğin kiloya ineceksin :)

X