Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

maşallah hızınıza yetişemiyorum 2 gündür giremedim 60 sayfa gemiş tabi hepisini okuyamadım ama göz geçirdim umarım herkes iyidir.aranızda normal yoğurt kullanan varmı ya layt çok küçük ve pahalı en azından ayran için.ben 2 günde 500gr vermişim salı doktora gidecem tahlillerimi yaptıracam herhangi bir sorun varmı diye kafam böyle daha rahat olur.aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgeldiniz diyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun.ben sabahları ibrahim saraçoğlunun maydonoz kürünüde yapıyorum yarın 1 hafta olacak.herşeyi layt kullanmama rağmen ve hiç diyeti bozmama rağmen ben çok ağır veriyorum.

canım ben de normal yoğurt kullanıyorum ama yarım yağlı olanları tercih ediyorum.ben de seyir evresine hiç veremedim 2 gündr bugün 3.gün

Kesinlikle bugün sadece protein yiyeceğim akşamda spora gideceğim... O kadar dikkat ettim , gözüm döndü herhalde :KK43:

Umarım çok hızlıca eski duruma dönebilirim, yoksa büyük bir moral bozukluğu olacak :KK43::KK43:

üzülme tatlım bundan sonra kaçamak yapmazsn olur biter.benimde syir evremin 3. günü ama daha tık yok.ama bırakmak yok üzülme.:KK54:

üzülme tatlım bundan sonra kaçamak yapmazsn olur biter.benimde syir evremin 3. günü ama daha tık yok.ama bırakmak yok üzülme.:KK54:

yok yok öyle büyük bir pişmanlık yaşadım ki yok artık kaçamak yapmam, bugün deli gibide spora yapacağım iş çıkışı... :KK43:

umarımen son gördüğüm 64.9 çabuk geri görürür ve düşmeye devam ederim...:85:

:KK23:Bu haftayı kaçamak yapanın gözü kör olsun haftası ilan ediyorum.

Cuma günkü listeye kadar toparlamam lazım yoksa utanç kaynağı olacağım vallaa....

Kaçamaksız ve bol eksili bir hafta olsun inşallahh...

beddua etmeyelim de bu haftayı kaçamak yapanın Berrin in oklavasına yakalanması haftası ilan edelim:KK1:

ya ben de cumartesi günü geçtim seyire 400 gr aldım.3 gündür hiç oynamıyor kilom biraz üzüldüm.ama verdiğim 2 kilo bile hemen belli oldu bu çok güzel bişe.düğmesini kapatamadığım bir pantolonum vardı onu denedim ve kapandı düğmesi.haftasonu beni bayaa motive etti bu durum ama şimdi gram oynamıyor yaaaa:KK50:

beddua etmeyelim de bu haftayı kaçamak yapanın Berrin in oklavasına yakalanması haftası ilan edelim:KK1:

Oda olur vallaa....

Kimler neler yedi bugün , neler yiyeceksiniz bakalım?

ben sabah light süt ve yulaz ezmesi yedim ( yulaf kepeği işini hala çözemedim )
Biraz öncede peynir vs yedim.
Öğlen dereotlu haşlama tavuk yiyeceğim
Akşamada light yoğurt ve ızgara köfte

ya ben de cumartesi günü geçtim seyire 400 gr aldım.3 gündür hiç oynamıyor kilom biraz üzüldüm.ama verdiğim 2 kilo bile hemen belli oldu bu çok güzel bişe.düğmesini kapatamadığım bir pantolonum vardı onu denedim ve kapandı düğmesi.haftasonu beni bayaa motive etti bu durum ama şimdi gram oynamıyor yaaaa:KK50:

sabır edeceğiz, benim gibi kaçamak yapmayacağız kilolardan kurtulacağız:KK51:

iyi diyosun hoş diyosun ama bizim dukana laf söyletmeme sebebimiz kilo veriyo olmamız değil,ben 1 ayda 4 kilo verdim ve bu gayet sağlıklı 1 rakam.O 1 haftada 2 kilo dediğin sadece ilk hafta için geçerli ve oda vücudun attığı fazla su olduğu için onda sağlıksız hiç bişey yok ondan sonraki dönemlerde haftada ortlama 500gr-1kg arası bir kayıp var ve bu gayet normal bi rakam.sağlık konusuna gelince eğer bu diyet bilinçli bi şekilde uygulanırsa sağlıksız bi yanı yok daha geçen hafta kan tahlil sonuçlarım diyetten öncekinden daha güzel cıktı ve bunun üzerine doktorum bile diyetin adını istedi.ayrıca bu diyetin kanserle ne alakası var onuda hiç anlamadım.o olmazsa olmaz vitaminleri biz gerekli şekilde takviye yapıyoruz.ben haftada 1 porsıyon bıle meyve yemeyen süt urunlerı fazla tuketmeyen sebzeyı kolay kolay agzına surmeyen bı ınsandım oyuzden,her dıyet gıbı bu dıyette kimisine iyi kimisine köçtü olabılır ama benim beslenmemi düzene bile soktu yoksa zaten tahlillerim daha iyi cıkmazdı ve hiç bi gerçeği gözardı etmiyoruz kendi adıma biyoloğum ve metobolozmayla ılgılı yeterlı bılgıye sahıbım kaldı ki aramızada doktor arkadaşlar var onlar daha da bilgili.yani sanki burda insanlar cahilmiş bişeyden haberleri yokmuş arastırmayıp gözü kapalı diyet yapıyomus tarzı konuşmalarında hiç hoş değil.sen kitabı almışsın ama tam anlamıyla okuyup anlayamamışsın bence.uyarın için sağol ama biz yeterince bilinçli ve herşeyi göz önüne alarak uyguluyoruz bu diyeti.

Aynen sana katılıyorum canım...birkere vitaminsiz filan kalmıyoruz,aksine sebzelerden bolca vitamin alıyoruz..ben bu kadar sebze de yemezdim..vücudu gereksiz yağlarla doldurmaktan başka birşey yapmazdım...haftada 1-2 gün balık yemezdim,ayda bir yerdim ki bu çok önemli...evde yapma değil içeriğini bilmediğim besinler kullanırdım...
Bunlar dışında da goji beryy yiyoruz zaten ve bolca vitamine sahip...onu yemeyenler vitamin kullanıyor...ki ben de normalde pek meyva yiyen bir tip değilimdir o açıdan şuanda fazla vitamin alıyorum diyebilirim...
Yani burada kimse bilinçsiz değil,diyeti tam anlamıyla uygulayamamışsın diye kimseye çatma bence...diyetisyenlerin hepsi protein ağırlıklı diyet öneriyor zaten..tek farkları o kadar uzun zamana yaydırmaya çalışıyor ki 2 ay değil 6 ay para öde diye...
Buradakilerin en az yarısının diyetisyen tecrübesi var canım...10 lirayla diyet yapmaya çalışan insanlar değiliz...

Günaydınlar....
Bu sabah omlet yedim... ben artık ara öğün pek yemiyorum... yogurttan midem bulandı resmen...
Öğlende tavuk ve yogurt işte... akşamda tavuk olabilir bilmiyorum artık...
Bu arada siz hergün mü tartılıyorsunuz

selam kızlar
bende bugün başladım bu diyete
hamilelik döneminde çok kilo aldım
kızım 6 aylık olduktan sonra yavaş yavaş başladım diyet macerama
ara sıra molalar vererek
86 dan 66 ya kadar düştüm 1.5 sene içinde
ama
yaklaşık 1 senedir 64 ile 68 arasında dolaşıp duruyorum
hedefim 60ın altına düşmek
henüz kitabı almadım ama bayağı araştırdım okudum
ana mantığını kavradım
66 kiloyum şuan inşallah 60ın altını görmek nasip olur

Aramıza holgeldin:KK3::KK3::KK3:
Bilinçli başlaman güzel,kitabı alırsan daha iyi olur ama almazsan da burada çoook bilgi var,üşenme okumaya çalış:)
Umarım hedefine ulaşırsın...ki ulaşırsın ben inanıyorum 6-7 kilo aziz dukan için nedir ki:KK34:

kızlar merhaba günaydın..bende masabaşında çalışıp kilo vermek isteyenler topiğndenim..:))saba bakarken sayfanız dikkatimi çekti haftada 5 kil diyor bazıları.gerçekten doğrumu bu c.tesi tatile gidicem hızlandırılmış ne öneririsiniz bana.tatil dönüşüde kitabı laıp yapmak istiyorum .çok merak ettimm..:))

Sevgili kızlar,

Hafta sonu İstanbul dışındaydım nete giremedim bu yüzden doğum günümü kutlayan güzel dilekleriniz için ancak teşekkür edebiliyorum, saolun hepiniz cansınız:-)), ayrıca pastaya gösterdiğim çabayı da takdir etmenize çok sevindim:-)) Haziran da doğan diğer arkadaşlarımı da kutlarım

Kızlarrrr 2 hafta oldu gram oynamıyorum :18:Neden acaba????? Yani tamamen dikkatli gidiyorum, yağ, tuz, un, şeker tadını unuttum... Ama olmuyor gitmiyor:-((
Yoldan çıkmayı aklıma dahi getirmiyorum ama en azından 2 haftada 2 kg daha kaybetmek isterdim

canım ben de 3.günümdeyim seyirde tık yok dikkat ediyorum ama tık yok.üzülme dukan bunlar normal diyor.20 gün sonra belli olacakmış verilen kilolar o yüzden sabırlı ol.telaşlanma:KK34:

Osman amcanın bahsettiği ketozu biraz araştırdım yabancı sitelerden. Bazı siteler nötr, bazıları ise aslında bunun iyi birşey olduğu görüşünde. Vücut enerji kaynağı olarak yağları kullandığında keton denilen yan ürünler oluşurmuş. Bunların büyük bir kısmı kolayca vücuttan atılırmış. Yalnız aseton gibi bazı ketonların vücuttan atılması sorun oluyormuş (ağız kokusuna da o aseton sebep oluyormuş zaten). İşte farklı görüşler de bundan kaynaklanıyor. Asetonun vücutta birikmesinin çok zararlı olacağını düşünenler var, bir de o kadar da zararlı olmayacağını düşünenler. Ama genel olarak şu kanıya vardım: Ketoz bir günlük oruçta bile ortaya çıkabilecek doğal bir durum. Çok da stres yapılacak bir olay değil gibi

canım ben de 3.günümdeyim seyirde tık yok dikkat ediyorum ama tık yok.üzülme dukan bunlar normal diyor.20 gün sonra belli olacakmış verilen kilolar o yüzden sabırlı ol.telaşlanma

Oda olur vallaa....

Kimler neler yedi bugün , neler yiyeceksiniz bakalım?

ben sabah light süt ve yulaz ezmesi yedim ( yulaf kepeği işini hala çözemedim )
Biraz öncede peynir vs yedim.
Öğlen dereotlu haşlama tavuk yiyeceğim
Akşamada light yoğurt ve ızgara köfte

ben de sabah peynir yumurta yedim süt içtim simdi çay içiyorum
öğlen ayran ve tavuk
akşam da balık yemeyi düşünüyorum.

kızlar merhaba günaydın..bende masabaşında çalışıp kilo vermek isteyenler topiğndenim..:))saba bakarken sayfanız dikkatimi çekti haftada 5 kil diyor bazıları.gerçekten doğrumu bu c.tesi tatile gidicem hızlandırılmış ne öneririsiniz bana.tatil dönüşüde kitabı laıp yapmak istiyorum .çok merak ettimm..:))

canım öyle hızlandırılımış şeyleri hepimiz deneyip fayda görmediğimiz için sana bir şey önermeyeceğim.tek tavsiyem tatile giderken diyete başlamasan da kitabı alıp sindire sindire okuman.dönüşte bize katılıp diyete başlaman.evet verilen kilolar doğru ben bile 3 günde 3 kilo verdim.

Son düzenleme:
X