Popüler Konu Dukan Diyeti Deneyimlerimiz

:KK19:
canım dişin için geçmiş olsun dogum yapmaktandan beterdir o 20lik diş bilirim (okadar çok yazmışsınızki anca okuyabiliyorum kızım hastada perşembeden bu yana)sevgilinden ayrılmışsın sana üzülme demicem acını yaşa haketmedin çünkü sen bunu agla, bagır, kız ama dışarda dimdik dur umursamıyormuş gibi yap onsuz olamadıgını kimseye belli etme aynısını yaşadım benimki üstüne gitti evlendi hemde gözümün önünde utanmasa dügünede davet edecekti aradan 6 ay geçmeden eşimle tanıştım evlenmeyi düşünüyorsan seninle çıkarım yoksa sen yoluna ben yoluma dedim kabul etti (meger beenim gibi mavi gözlü sarışın bir kızla evlenmekmiş hayalı sonradan ögrendim)iki yıl çıktıktan sonra evlendik şimdi çok mutluyuz bir kızımız bir oglumuz var hala ilk günkü gibi birbirimizi seviyoruz ve saygı duyuyoruz... diyecegim oki alışkanlıkmış eskisi ona alıştıgın için eksiklini hissediyorsun Allahım senin karşınada seni senden çok seven birini çıkarsın ozaman bu günlere gülersin nasıl da kendimi yıpratmışım diye

doğru zaman doğru yer doğru kişi.....işte bütün mesele bu.allah bozmasın darısı tüm isteyenlerin başına:KK19::KK19:

ben de .......ben de.......ben de.....napsas ki:78::78::78::78:

alırım elime oklavayı gelirim yanınıza valla.:KK1:şaka bir yana bugün buraya dukanla kilo verenlerin resimlerini koydum.onları gördükçe bir çok arkadaşımız daha da heveslendi.siz de aklınıza kaçamak yapmak geldiğinde benim oklavamı ve o resimleri getirin:KK34:

Merhaba Millet!

Ben ayvalıktayım. Burada fazla nete girmiyorum. Bana bir şey yazanlar varsa pm atabilirler. çünkü 67 sayfa olmuş okumaya vaktim yok. :KK43:

bu arada tickerımı 79dan 84e çıkardım başlangıç kilosu olarak. dukana 79-80 arası başladım ama diyete başlayışım dukanı bulmadan önce 84 idi. Böyle daha iyi motive oluyorum.Çünkü toplamda verdiğim kilo bu. Bu arada burada beni kim görse ilk lafı ne kadar zayıflamışsın oluyor. :) çok mutluluk verici. Bir kaç gündür yağlı yemek zorunda kalıyorum. en kısa zamanda tekrar düzene gireceğim. Bu arada yoğurtlarımı sütlerimi de light almıyorum artık. Dışarıda uyum sağlamak zor oluyor. Gidecekse kilolar böyle gitsin! hadi öptüm hepinizi sağlıklı zayflamalar!

mavi gülümsiyen yüz gerçekten güzel oldu.onu görünce ben de gülümsüyorum:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

sayfa 968 kızlar resimlere bakın.prenses ve annesininbebiki bakın bakiim.geliyo oklava

Son düzenleme:
ben de .......ben de.......ben de.....napsas ki:78::78::78::78:

arkadaşlar desteklemiyorum tabi ki kötü örnekte olmak istemem ama benimde nerdeyse kaçamaksız günüm geçmiyor diyebilirim, ama şöyle tabi oturup bir öğünde alakasız şeyler yemiyorum ama ne bileyim ofiste meyve oluyor bi kaç erik atıyorum ağzıma evde pilav varsa bir iki kaşık alıyorum tabağıma 3 - 4 günde bir minik masum bir sütlü dondurma yiyorum falan elbette etkiliyordur kiloyu ama çokta sorun yaşamadım yarın 28. günüm tam 5 kilo verdim he belki bu kaçamaklar olmasa 5 değil de 6 olurdu kayıp kilom ama napalım yaz ayları da çok yaramazlığa açık aylar değil mi :KK1::KK1:

merhaba arkadaşlar ben de diyete başlayalı 19 gün oldu, arada iki gün denizliye düğüne gittim ve az da olsa diyeti bıraktım ama ondan sonra aynen devam ettim, başladığımda 74 kiloydum, boyum 1 75 , bugün itibariyle 69,8 görmüş bulunuyorum uzun zamandır görmediğim rakamlar :KK34: bu arada ben diş hekimiyim akşam nöbetlerine de gidiyorum hiç spor yapamadım ama bu ayın sonunda yoğunluğum biraz azalacak ve umarım spora başlıcam, bi de herkes çok zayıflamışsın diyo o ayrı mutlu ediyor insanı :KK52: bi de sağlığın içinde olduğum için söylüyorum bu kadar sağlıklı kim beslenebiliyor acaba, et süt yumurta sebze zaten ihtiyacımız olan herşeyi alıyoruz ve zararlı kimyasal şeyler yemiyoruz, bence bu diyetin ömür uzatıcı bir etkisi bile var :) zararlı diyen arkadaşa sözüm :) hergün girip burayı okuyorum ve motive oluyorum teşekkürler herkese ...:KK34:

canım 1+1 evresi zaten en uygunu sıkılmamak açısından.zaten tüm evrelerde 15 gün protein 15 gün sebze+protein uygulanıyor diyor DUKAN.hangisiyle başlarsan onla devam etmen takip açısından iyi olur.ben 1+1 tavsiye ederim.ikinci sorunu cevaplıyım.salçayı sadece tat katmak açısından kulladığın için biber ya da domates farketmez.sana tavsiyem sadece tatlandırma için kullanman bol bulamaç kullanmaman.onun dışında bir sorun yok.üçünü olarak balsamik yerine normal sirke de kullanabilirsin.burda amaç lezzetlendirme yapmak.yağı hayatımızdan çıkardığımız için onun eksikliğini daha az hissettirecek şeylerle yemeğimizi salatamızı tatlandırmak.benim de güçlendirmem Ramazan a denke geliyor canım.o evrede zaten şu anda yediklerimize meyveler,günde 2 dilim tam tahıllı ekmek haftada 2 porsiyon nşastalı gıda.haftada 2 kez ödül yemeği girecek.yiyecek açısından sıkıntımız olmayacak.yiyeceklerimizi sahur da erken kalkıp sindire sinsire yemeye başlarsak.akşam da iftarda aynı şekilde beslenirsek sorun olmaz diye düşünüyorum.su konusuna gelince günlük içeceğimiz miktarın bir kısmını sahurda bir kısmını iftarda alırsak sorun kalmaz.canım zeytinden yağ elde edildiği için yağ içeren şeyleri hayatımızdan bir süre için çıkardığımız için bahsedilmemiş olabilir.güçlendirmeden sonraki koruma evresine geçmeden tüketme istersen.çünkü son evrede istediklerini tüketebileceğin zaman gelecek.biraz sabret derim.umarım yardım edebilmişimdir.

Ayh ne yardimi, bayildim, her sorumu tek tek cevaplamissin, müthissin, evet dediklerin dogru aslinda. Bunlari hemen not aliyorum ben. Cok cok cok tesekkür ederim canim ya, umarim hepimiz istedigimize ulasiriz hayirlisiyla. mujx

kızlar bu diyetteki evrelerin günleri kitapta mı yazıyor? herkes kilosuna göre mi belirliyo evre günlerini mesela ben şuan 49 kiloyum, boyum da 1,58-59 civarı 5 kilo vermek istiyorum kitapta bunun hakkında belirleyici periyodlar var mı?

yo yo yo inanmıyorum bu bir şaka olmalı ne işin var senin burda yahu:KK37::KK37::KK37::KK37:

arkadaşlar desteklemiyorum tabi ki kötü örnekte olmak istemem ama benimde nerdeyse kaçamaksız günüm geçmiyor diyebilirim, ama şöyle tabi oturup bir öğünde alakasız şeyler yemiyorum ama ne bileyim ofiste meyve oluyor bi kaç erik atıyorum ağzıma evde pilav varsa bir iki kaşık alıyorum tabağıma 3 - 4 günde bir minik masum bir sütlü dondurma yiyorum falan elbette etkiliyordur kiloyu ama çokta sorun yaşamadım yarın 28. günüm tam 5 kilo verdim he belki bu kaçamaklar olmasa 5 değil de 6 olurdu kayıp kilom ama napalım yaz ayları da çok yaramazlığa açık aylar değil mi :KK1::KK1:

bak bak çekicem kulaklarını:KK20:kaçamaklar yüzünden.masum dediğimiz şeyler yüzünden bu haldeyiz.kilo aldırmaz diye bildigimiz şeyler yüzünden böyleyiz.masum olsalardı böyle mi olurduk bir düşün bakalım.bunları zaten ileride yiycegiz istediğimiz kadar.biraz sabret tatlım.ofis için sana önerim yiyebileceklerini hazırlayıp yanına alman.ileri de verdiğin kiloları geri almaman açısından bu şart.çünkü ancak her evreyi harfiyen uygularsak ileride bizi yasaksız ve sağlıklı bir daha kilo almayacağımız bir hayat bekliyor.6 ay sıkın dişinizi:KK54:

Ayh ne yardimi, bayildim, her sorumu tek tek cevaplamissin, müthissin, evet dediklerin dogru aslinda. Bunlari hemen not aliyorum ben. Cok cok cok tesekkür ederim canim ya, umarim hepimiz istedigimize ulasiriz hayirlisiyla. mujx

rica ederim canım.tabi ki cevaplayacağım tatlım.burda hepimiz birbirimizden birşeyler öğrenip birşeyler paylaşıyoruz.paylaştıkça motivasyonumuz artıyor.kafalarımızdaki soru işaretleri gidiyor.her zaman yardımcı olmaya hazırım hepinize:KK34:

merhaba arkadaşlar.bildiğiniz üzere ben sınav dönemi dolayısıyla forumu bir süre takip edememiştim.cuma günü son sınavım da bitti çok şükür:KK1:dün hadi okumadığım kısımları okumaya başliim dedim ama:KK50:okuyamadım kusura bakmayın lütfen.çünkü 4-5gün öncesiyle başladım ve sorular konular güncel olmadığı için biraz sıkıldım sanırım:KK1:o yüzden en fazla 10 sayfa okuyup bıraktım ve sonuçta okuyamadım.
bu arada aramıza yeni katılanlar olmuş ne güzel.kolay gelsin diyorum
sevgiler:KK54:

hoşgeldin umarım iyi geçmiştir.....:KK66::KK66::KK66:

merhaba arkadaşlar ben de diyete başlayalı 19 gün oldu, arada iki gün denizliye düğüne gittim ve az da olsa diyeti bıraktım ama ondan sonra aynen devam ettim, başladığımda 74 kiloydum, boyum 1 75 , bugün itibariyle 69,8 görmüş bulunuyorum uzun zamandır görmediğim rakamlar :KK34: bu arada ben diş hekimiyim akşam nöbetlerine de gidiyorum hiç spor yapamadım ama bu ayın sonunda yoğunluğum biraz azalacak ve umarım spora başlıcam, bi de herkes çok zayıflamışsın diyo o ayrı mutlu ediyor insanı :KK52: bi de sağlığın içinde olduğum için söylüyorum bu kadar sağlıklı kim beslenebiliyor acaba, et süt yumurta sebze zaten ihtiyacımız olan herşeyi alıyoruz ve zararlı kimyasal şeyler yemiyoruz, bence bu diyetin ömür uzatıcı bir etkisi bile var :) zararlı diyen arkadaşa sözüm :) hergün girip burayı okuyorum ve motive oluyorum teşekkürler herkese ...:KK34:

valla süpr rebrik ederim.... ben hiç bozmadıgım halde 1 ayda ancak 5 kilo verebildim.... bugun bozmak niyetindeydim:KK43: ucundan azıcık bişeyler yedim.:KK50: bide çiğköfte yedim:KK50: daha da tatlılı bişeyler yiyecektim ki... 1 ay önceki fotomu kamerada gördüm ve vazgeçtim... 5 kilo bayagı farketmiş... birde dedim siteye gireyim moralim düzelsin... iyi geldi grçekren....

valla süpr rebrik ederim.... ben hiç bozmadıgım halde 1 ayda ancak 5 kilo verebildim.... bugun bozmak niyetindeydim:KK43: ucundan azıcık bişeyler yedim.:KK50: bide çiğköfte yedim:KK50: daha da tatlılı bişeyler yiyecektim ki... 1 ay önceki fotomu kamerada gördüm ve vazgeçtim... 5 kilo bayagı farketmiş... birde dedim siteye gireyim moralim düzelsin... iyi geldi grçekren....

hoşgeldin canım.prenses ve annesininbebikini de uyardım.ileride zaten bunları yiyeceğimiz için o günleri düşünerek kendini frenlemeni tavsi ederim.bugün eklediğim resimlere sen de bak istersen ne kadar kilo vermiş insanlar.resimleri 968 inci sayfada bulabilirsin:KK34:

bak bak çekicem kulaklarını:KK20:kaçamaklar yüzünden.masum dediğimiz şeyler yüzünden bu haldeyiz.kilo aldırmaz diye bildigimiz şeyler yüzünden böyleyiz.masum olsalardı böyle mi olurduk bir düşün bakalım.bunları zaten ileride yiycegiz istediğimiz kadar.biraz sabret tatlım.ofis için sana önerim yiyebileceklerini hazırlayıp yanına alman.ileri de verdiğin kiloları geri almaman açısından bu şart.çünkü ancak her evreyi harfiyen uygularsak ileride bizi yasaksız ve sağlıklı bir daha kilo almayacağımız bir hayat bekliyor.6 ay sıkın dişinizi:KK54:

6 ay derken....:84:

hoşgeldin canım.prenses ve annesininbebikini de uyardım.ileride zaten bunları yiyeceğimiz için o günleri düşünerek kendini frenlemeni tavsi ederim.bugün eklediğim resimlere sen de bak istersen ne kadar kilo vermiş insanlar.resimleri 968 inci sayfada bulabilirsin:KK34:

evet canım sagolasın çok iyi yapmışsın... sadece canımı sıkan hiç kaçamak yapmadıgım için belki de sıkıldım... aslında bakınca 1 ay gibi bir sürede 5 kilo vermek iyi ama... benim birazda sorunum metobolizma:KK43:(( çalışmıyor... hep ilaç içmek zorunda kalıyorum bence buda yavaşlatıyor...

ay canım sağol ben de seni tebrik ederim ben de çok bozmayı düşündüm ama kıyafetlerden anladım ki verdiğim kilo çok değil ama incelme daha fazla, hem de daha spor bile yapamıyorum , sakın bozma zayıf olmak harika bişey inan , insan herşeyi daha kolay yapıyor , daha mutlu oluyor, özgüvenin yerine geliyor valla daha yolum uzun ama bu sefer başarıcaz hep birlikte :KK19:

evet canım sagolasın çok iyi yapmışsın... sadece canımı sıkan hiç kaçamak yapmadıgım için belki de sıkıldım... aslında bakınca 1 ay gibi bir sürede 5 kilo vermek iyi ama... benim birazda sorunum metobolizma:KK43:(( çalışmıyor... hep ilaç içmek zorunda kalıyorum bence buda yavaşlatıyor...

tatlım 4 senedir benim de metabolizmam durdu.gerçekten hiç çalışmıyordu.troid testleri mi dersin diyetler mi dersin neler yapmadım neler.hiç kilo veremedim.atak evrem 3 gündü-3kilo verdim.2 gündür de seyir evresindeyim.kilo vermem başka evrede olduğum için durdu.ama sonra birden gidecek eminim.DUKAN öyle diyor sabırla bekliyorum.birçok insan bu aşamada bırakıyormuş diyeti.ama bu sefer sağlıklı bir yaşamdan ve istediklerimi giyebileceğim bir hayattan vazgeçmeye niteyim yok.elimle koymuş gibi kıyafetlerimi seçeceğim insallah.sabırla bekliyorum yarın seyir evremin 3. günü.inanmak ve motivasyonu yüksek tutmak bence bu diyetin temeli.o yüzden hepinize en büyük destek ve kaçamak yaparsanız oklava da benden:KK1:

o lafın gelişi :KK1:ama en fazla bu kadar süredir yapacağınız diyet diye söyledim.evrelerinizi kaç gün hesapladınız toplayın bakalım ne kadar çıkacak?

ilk başta 10 kilo versem yeter diyordum ama 15 kilo olmasına kanaat getirdim:44: bu durumda 150 gün yapıyor.... aaaa valla haklısın buda 5 ay yapıyor... bide öncesi:KK52:

ay canım sağol ben de seni tebrik ederim ben de çok bozmayı düşündüm ama kıyafetlerden anladım ki verdiğim kilo çok değil ama incelme daha fazla, hem de daha spor bile yapamıyorum , sakın bozma zayıf olmak harika bişey inan , insan herşeyi daha kolay yapıyor , daha mutlu oluyor, özgüvenin yerine geliyor valla daha yolum uzun ama bu sefer başarıcaz hep birlikte :KK19:

kesinlikle haklısın canım, durmak yok yola devam:86: inşallah sonuca güzelce varırız vede sonra da bşdaha hiç geri almayız... valla bu umutla başladım zaten... 1 tadımlık bile yemiyorum yasak hiçbirşeyden

X